انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 1 خرداد1403 - 6:23am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
با اجازه ی اساتید.اول اینکه این مداری که قرار دادم صد در صد جواب میده لازم به تعویض قطعه هم نیست
وقطعات رو هم که عرض کردم وداخل فایل پروتئوس تک تک قطعات نوشته شده با یک مقدار زوم خوانا میشن .
ودر مورد آپ امپ هم همون lm358 ویا 158 هست.
در مورد مدار دیجیتال هم باید بگم همین الان که دارم پیام میذارم دارم تکمیلش میکنم حالا یه عکس هم میذارم .
قطعاتی که قرار دادن با آزمون خطا نبوده قطعات به نسبت یکدیگر محاسبه میشن حالا چرا عرض کردم از قطعات مرغوب استفاده کنید برای اینکه برای جبران خطای قطعه ی مربوط به هر بخش لازم نباشه که مقد ارشون تغییر کنه

یه خواهشی ازتون دارم بیایید از حاشیه بگذیریم وهمینطور از شک وتردید های بی مورد وضمنا دیگه بحث چه قطعه ای بذاریم تموم بشه پارت لیستم رو چشم ردیف میکنم میذارم این بحث کی خوبه کی بده کی چیکار کرده تموم بشه دیگه
بچسبیم به مدار و ارتقاش بدیم خب کسانی هم که ناراحتن یه مدار خوب بسازن در اختیار مردم قرار بدن این که دیگه بحث نداره که.(جسارت کردم ببخشید)

شنبه 11 دی1394 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
mohsenha62 نوشته است:
سلام
با اجازه ی اساتید.اول اینکه این مداری که قرار دادم صد در صد جواب میده لازم به تعویض قطعه هم نیست
وقطعات رو هم که عرض کردم وداخل فایل پروتئوس تک تک قطعات نوشته شده با یک مقدار زوم خوانا میشن .
ودر مورد آپ امپ هم همون lm358 ویا 158 هست.
در مورد مدار دیجیتال هم باید بگم همین الان که دارم پیام میذارم دارم تکمیلش میکنم حالا یه عکس هم میذارم .
قطعاتی که قرار دادن با آزمون خطا نبوده قطعات به نسبت یکدیگر محاسبه میشن حالا چرا عرض کردم از قطعات مرغوب استفاده کنید برای اینکه برای جبران خطای قطعه ی مربوط به هر بخش لازم نباشه که مقد ارشون تغییر کنه

یه خواهشی ازتون دارم بیایید از حاشیه بگذیریم وهمینطور از شک وتردید های بی مورد وضمنا دیگه بحث چه قطعه ای بذاریم تموم بشه پارت لیستم رو چشم ردیف میکنم میذارم این بحث کی خوبه کی بده کی چیکار کرده تموم بشه دیگه
بچسبیم به مدار و ارتقاش بدیم خب کسانی هم که ناراحتن یه مدار خوب بسازن در اختیار مردم قرار بدن این که دیگه بحث نداره که.(جسارت کردم ببخشید)

سلام محسن عزیز
تشکر از فایل پروتئوس مدار
فقط شما از روی همین فایلی که گزاشتید ساختید و جواب داده ؟چون صحبت از برد و ثبات خوب با لوپ داشتید :-?
دوست من تو مدار شما بجز رگولاتورهای 7915چنتا ایراد هست مثلا رگولاتور 7809 رو برعکس نصب کردید که واقعا تعجب داره و اینکه کنار رگولاتور7809یه مقاومت 330 اهم تو مدار اضافیه در این حالت اصلا مدار درست کار نخواهد کرد :-?

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 11 دی1394 - 12:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

رستم جان من در این فلزیاب از انواع اقسام ایسی استفاده کردم به جای ۳۵۸از ne5535 وlm2904 وtl62.72.82 و lf353 ولی هیچکدام جای ۳۵۸ رو نگرفت فقط ne5534 از همه اینها قویتره که فک کنم باید تغییراتی دور برش انجام بدم این فلزیاب مطمعنا به برودت هوا حساسه از انواع قطعات مرغوب هم استفاده کردم ولی بعد تغییرات دما خودش را به دمای محیط وقف میده طوری که اگر دستگاه را از گرما به سرما منتقل کنیم یا مثلا در بالکن را باز کنیم صدای دستگاه زیاد شده و بعد ۵ دقیقه دستگاه خود را با اون دما وقف میده و ثبات پیدا میکنه۸

شنبه 11 دی1394 - 1:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

عزیز جان بر عکس بودنش بله شرمنده داخل پرتئوس اونجوریه دقت نشده چون فایل رو برای خودم زده بودم ویه دفه تصمیم گرفتم بذارم اینجا حالا شما درست جا بزن عزیزم اینکه سهوی بوده ولی خب کاملا مشخصه که سمت ریگولاتور چطور باید باشه

شنبه 11 دی1394 - 1:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

هیچ قطعه ای اضافی نیست و مدار در صحت وسلامت کامل کار میکنه وشما هم به فایلهای تکراری بسنده نکن این مدار یه تغییر جزئی داره که با یکم علم ودانش میشه به این مسئله پی برد .

شنبه 11 دی1394 - 1:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

من این فایل رو قرار دادم چون خودم ساختمش ،اصلا هم راضی نیستم کسی ضرر ببینه چون خودم سینه سوختم با هزار مشکل درس خوندم کار کردم و سعی کردم به کسی ضرر وزیانی نرسونم خودم هم ارشد الکترونیک از یه دانشگاه معتبر هستم مقامهای ملی وجهانی رباتیک هم دارم لیگ اصلی من هم مین یاب اتومات بوده (فقط محض اطلاع عرض میکنم لطفا عذرخواهی منو پذیرا باشید واقعا شرمندم)نه قصد خریدو فروش دارم نه چیز دیگه این هم آخرین پستمه فقط وفقط به خاطر عزیزانی اومدم که درگیر این مدار بودن و شبیه خودم میدیدمشون که با هزار مشکل دارن کار میکنن وگه نه نیازی به چیز دیگه ای ندارم گلیم خودمو بلدم چجوری از آب بکشم بیرون.حاضرم برای کسانی که شک وتردید گریبان گیرشون شده مجانی برای دو نفر بفرستم ولی بالا غیرتا مردونه بیایید بگید و تمام کنید این بچه بازیارو بابا آخه سمت ریگولاتور که دیگه این حرفارو نداره که این بحث کاملا ابتداییییییییییییییییییییییییییه ما داریم روی یکی از مشکلترین تکنولوژیهای دنیا کار میکنیم خدایی یه کم بیشتر فکر کنید

شنبه 11 دی1394 - 1:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

این مدارارو با کمال میل در اختیارتون میذارم یکیش که همون مداری که بچه ها دارن میسازن که جسارتا خالی از اشکال نیست اون یکی هم همون مداری هست که فایلشو گذاشتم البته این مدار با قطعات معمولیه که باز هم تا 2/50 سانت برای فلز 40 در 40 با لوپ 60 جواب میده حالا هر کسی که میخواد وشک داره لطفا ایمیلشو همینجا عمومی اعلام کنه تا براش ارسال کنم .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 11 دی1394 - 1:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من اقا محسن خسته نباشی یه سوال بنده رو درگیر کرده نمیدونم من نمیتونم پیدا کنم و یا روی مدار وجود نداره قسمت خروجی صدای شما کجاست یعنی بلندگو مدار کجا متصل میشه ممنون از شما

شنبه 12 دی1394 - 6:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

mohsenha62 نوشته است:
من این فایل رو قرار دادم چون خودم ساختمش ،اصلا هم راضی نیستم کسی ضرر ببینه چون خودم سینه سوختم با هزار مشکل درس خوندم کار کردم و سعی کردم به کسی ضرر وزیانی نرسونم خودم هم ارشد الکترونیک از یه دانشگاه معتبر هستم مقامهای ملی وجهانی رباتیک هم دارم لیگ اصلی من هم مین یاب اتومات بوده (فقط محض اطلاع عرض میکنم لطفا عذرخواهی منو پذیرا باشید واقعا شرمندم)نه قصد خریدو فروش دارم نه چیز دیگه این هم آخرین پستمه فقط وفقط به خاطر عزیزانی اومدم که درگیر این مدار بودن و شبیه خودم میدیدمشون که با هزار مشکل دارن کار میکنن وگه نه نیازی به چیز دیگه ای ندارم گلیم خودمو بلدم چجوری از آب بکشم بیرون.حاضرم برای کسانی که شک وتردید گریبان گیرشون شده مجانی برای دو نفر بفرستم ولی بالا غیرتا مردونه بیایید بگید و تمام کنید این بچه بازیارو بابا آخه سمت ریگولاتور که دیگه این حرفارو نداره که این بحث کاملا ابتداییییییییییییییییییییییییییه ما داریم روی یکی از مشکلترین تکنولوژیهای دنیا کار میکنیم خدایی یه کم بیشتر فکر کنید

با سلام
برادر محسن عزیز ، عرض کنم که در دنیای مجازی چون دوستان با شخصیت هم خیلی آشنا نیستن ممکنه مقداری در نحوۀ بیان منظور خودشون دقت کافی نکنن ، شما به بزرگواری خودتون عفو بفرمائید ، دوستان همه عاقل و با معرفت هستن ، بنده هم 40 سال دارم ولی علاقه مند به این مدارات هستم ، وقت خودم رو در این مکان برای یادگیری علم از بزرگان این رشته میگذارم و برای دوستانی چون شما احترام قائل هستم ؛ امیدوارم شما که ارشد الکتورنیک هستید الگوی خوبی برای همه ما باشید و از شما درس بگیریم مثل مهندس حمید بزرگوار ؛ از اولش هم وقتی تغیرات مدار رو دیدیم برای ما مشخص بود که فردی عالم و با وجنات هستید و به کمک های شما برای این بخش و پایان دادن به سوالهای پیچیده در این مدار امیدوار هستیم . انشاا.. که به همراه کمکهای جنابعالی همه بتونن این مدار رو بخوبی بسازن و یک دستگاه خوب داشته باشن ..سپاس برادر محسن :YMPEACE: @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 12 دی1394 - 8:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان از عکسی که گذاشتین انگار دوتا ترانزیستور قدرت یه جا استفاده کردین درسته؟

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

شنبه 12 دی1394 - 1:09pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure