انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 12:47pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
mohsenha62 نوشته است:
بله روت عزیز شما درست میگید ولی این چیزی که بنده عرض کردم در بهترین حالت برای سنس تمام فلزات بود ولی در عوض مولتی ترنها جوری بسته میشن که به راحتی در حالت تفکیک هم میتونه قرار بگیره

محسن جان منظور من مولتی ترم کنار 555 هست
اما پی سی بی اس ام دی منو که چند صفحه قبله پیدا کن
و چون فایل پروتل هست راحت میتونن ببرن بیرون و بزنن دوستان
و اون ترانزیستور قابلمه ای رو هم اضافه کن بهش
در ضمن چندنکته هست که بهت میگم اصلاح کنی
شمارتو خصوصی بفرست برام بیا تلگرام

قسمت !

سه شنبه 8 دی1394 - 5:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا محسن پس چی شد مامنتظریم داداش

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

چهارشنبه 9 دی1394 - 2:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا محسن چه خبر همچنان منتظر هستیم داداش

چهارشنبه 9 دی1394 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
خوشحالم که کم کم دارید به حقایق این دستگاه پی میبرید دستگاه رو بسازید و تغیراتی که گفتم رو انجام بدید مخصوصا 9 رگلاتور رو 7924 کنید و یک یادگاری از من (رگلاتور 7809 رو از مدار خارج و پایه ورودی به خروجی رو جامپ کنید) تا بعد
موفق باشید

چهارشنبه 9 دی1394 - 11:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام رستم جان بله من این کار را قبلا کردم یه کم ثبات درست شد من از برد مدار راضیم دست شما درد نکنه رستم جان
فقط مدار من صداش در بعد ۵ دقیقه صداش رفته رفته زیاد میشه مخصوصا وقتی در بالکن را وا میکنم فک کنم این دستگاه به برودت هوا حساسه یعنی به سردی و گرما حساسیت داره هر کاری هم کردم تا حالا نتونستم کاری بکنم رستم جان

پنج شنبه 9 دی1394 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

این عکس کامل مدار هستش که بی شک و تردید بسازید صددرصد جواب میده و من به جای 15 تا ریگولاتور از یک ریگولاتور استفاده کردم که هیچ مشکلی هم نداره وبسیار عالی هستش البته ریگولاتوری که من استفاده کردم مارک ST اصله و فرانسوی هستش و مقادیر مقاومت وخازنها هم از همین مقدار استفاده کردم ولی چون مدار رو دیجیتالش کردم قسمت vco حذف شده .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 9 دی1394 - 12:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

این فایل پروتئوس 12 ریگولاتور هست با کمی تغییرات

پنج شنبه 9 دی1394 - 1:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

من تمام تلاشم رو در اختیارتون گذاشتم بی منت چون همه زحمت کشیدن حالا کسانی هم که نتونستن یا نا خواسته اشتباه راهنمایی کردن گذشت ورفت مداری که من قرار دادم باور کنید با همین مقادیر قطعات عالی کار میکنه ولی بازهم جای کار داره که من یه کارایی هم انجام دادم ولی اگه وجدانا سوءاستفاده نشه مدار ساخته شده به قیمت بالا در اختیار بخت برگشته هایی که هیچ اطلاعی ندارن گذاشته نشه من با کمال میل در اختیار میذارم البته در برابر اساتیدی چون مهندس حمید،رستم عزیز ،روت و..... بنده ناچیز وحقیر هستم ولی خب از این مدار جواب گرفتم بیاید با کسانی که قدرت خرید ندارن کنار بیایید ،من هم میدونم که هزینه دانش فنی تون رو میگیرید در واقع هیچ یک از این مدارات واقعا نمیشه قیمت گذاشت چون ساعتها و ماهها وسالهاطول کشیده تا به سرانجام برسه .در هر حال اول قطعات خیلی مهم هستن یعنی در ابتدا قطعات خوب تهیه کنید حالا من عکس از قطعات قرار میدم تا ببینید که چطوری هستن ترانزیستوری که استفاده کردم 2n3773 اصل ژاپن هستش مارک توشیبا ویا از ترانزیستور bux 98 اصل استفاده کردم -تمام مقاومتها آمریکایی ویا آلمانی هستن از نوع نظامی ویا مقاومتهایی که رنگ آخرشون بنفش هستن.وخازن های الکترونیک تماما از مارک nichicon ژاپن هست و همچنین خازنهای mkt ژاپنی این قطعات واقعا مهم هستن ودر کارایی مدار تاثیر فوق العاده دارن.

پنج شنبه 9 دی1394 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

عکسها بی کیفیت هستن شرمندم دوربینم همینه

پنج شنبه 9 دی1394 - 1:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

عمق کاوش واقعی این مدار برای یک سینی استیل 50 *50 با لوپ نه چندان خوب 6.5 اهمی که ظرفیت خازنیش رو نمیدونم البته با وضعیتی که آقا مهران پیچیده بودن ظرفیت خازنیش بالا بود ، به قطر 70 سانت 3متر بوده یعنی 3متر واقعه ای نه اینکه تو آستانه باشه و صدای گاز به گوش برسه مدار ساکته ساکته به محض سنس فلز آشکار میشه تفکیک هم 60 درصد تا 2.80 وتا 2 متر واقعا قطعی هست .البته با دیجیتال کردن مدار واضافه شدن قسمت زینر واعمال ولتاژ منفی bak به صورت منطقی جالبتر هم میشه که این قسمت باید حرفه ای طراحی بشه که شده شما این مدار رو بسازید تا برادریمون ثابت بشه بقیه رو هم قرار میدم .(قطعات از نوع مرغوب باشن)

تو یه فرصت که دوربین خوب گیرم بیاد یه فیلم میگیرم و در اینجا قرار میدم

پنج شنبه 9 دی1394 - 1:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 177 , 178 , 179 , 180 , 181 , 182 , 183 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , zagalo16 و 113 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure