انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت1403 - 12:11am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

از دوستان یه خواهشی دارم
در مدار من هنگام تنظیم فرکانس یه مشکلی هست مدار من اصلا روی فرکانس۱۲۳ تنظیم نمیشه از ولوم۱۰ دور هم استفاده کردم
مثلا وقتی ولوم رامیچرخونم از فرکانس۱۲۰ یهو به فرکانس ۱۲۶ میره ویا از ۹۸ به ۱۰۲ هرتزمیره و اینکه مثلا فرکانس هی ۹۸ ویا ۹۹ میشه این مشکل از چیه لطفا راهنمایی بفرمایین
طریقه اندازه گیریم هم بین کلکتر ۳۲۱وخط منفی مدار هستش

یکشنبه 5 دی1394 - 1:16am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من پراب مشکی مولتی متر رو به منفی باطری بزنید و پراب قرمز رو هم به پایه شماره ۳ ای سی ۵۵۵ مولد فرکانس و بعد فرکانس رو تنظیم کنید و برای تنظیم دقیقتر فرکانس باید حتما از پتانسیومتر نوع مولتی ترن استفاده کنید همون ابی رنگها

یکشنبه 5 دی1394 - 3:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
سوناتا نوشته است:
دوست من پراب مشکی مولتی متر رو به منفی باطری بزنید و پراب قرمز رو هم به پایه شماره ۳ ای سی ۵۵۵ مولد فرکانس و بعد فرکانس رو تنظیم کنید و برای تنظیم دقیقتر فرکانس باید حتما از پتانسیومتر نوع مولتی ترن استفاده کنید همون ابی رنگها

دوست گرامی
البته ببخشید ها
روش فرکانس گیری شما یکم ایراد داره !

در این مدار چون شاسی ما زمین ما همون سیم مثبته پراپ مشکی را به. سیم مثبت و با پراپ قرمز پایه شماره 3 آی سی 555 را اندازه گیری مینماییم !!!
و برای سایر تستها زمین مدار همان مثبت است !!!

قسمت !

یکشنبه 6 دی1394 - 5:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب روت لطفا نخود هر اش نباش یکم فکر کن بعد حرف بزن مرد حسابی یعنی چی زمین مدار مثبته در هر شرایطی شما پراب مشکی رو به منفی باطری و پراب قرمز رو به خروجی مولد فرکانس بزنی جواب میده جناب دکترررررر روت که تقریبا چند روزژ هست که داری به همه گیر میدی لطفا تشریف ببر همون تاپیک خودت برای ردیاب که دسته هاش داره یه یک ماهی طول میکشه و فکر کنم اخرش مدارش هم یکی از مدارات انجمن دربیاد =)) =))

از مدیریت هم خواهش میکنم که در مورد دخالتهای بیجهت شما هم یکم برخورد کنن ظاهرا ایشون فکر میکنن عالم دهر هستن : X(

یکشنبه 6 دی1394 - 7:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب سوناتا دست شما درد نکنه انجام میدم خبرش را هم به شما میرسونم
چوخ ساغول

یکشنبه 6 دی1394 - 11:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
سوناتا نوشته است:
جناب روت لطفا نخود هر اش نباش یکم فکر کن بعد حرف بزن مرد حسابی یعنی چی زمین مدار مثبته در هر شرایطی شما پراب مشکی رو به منفی باطری و پراب قرمز رو به خروجی مولد فرکانس بزنی جواب میده جناب دکترررررر روت که تقریبا چند روزژ هست که داری به همه گیر میدی لطفا تشریف ببر همون تاپیک خودت برای ردیاب که دسته هاش داره یه یک ماهی طول میکشه و فکر کنم اخرش مدارش هم یکی از مدارات انجمن دربیاد =)) =))

از مدیریت هم خواهش میکنم که در مورد دخالتهای بیجهت شما هم یکم برخورد کنن ظاهرا ایشون فکر میکنن عالم دهر هستن : X(

سلام
دوست عزیز نمیگم از روی شماتیک مدار ولی اگر فقط کمی دقت میکردید حداقل از روی نحوه بستن رگولاتور 7809 متوجه میشدید که مثبت باطری به پایه وسط رگولاتور {گرند}وصله یعنی مثبت مدار در این مدار گرند حساب میشه این بنده خدا هزینه کرده خواهشا اگر کمکی نمیکنید خلق خدارو به اشتباه نکشید :YMPRAY:
شما ماشا الله با این همه دقت و علمتون تو هر مداری حداکثر برد رو گرفتید البته با تغییرات خودتون :D یه زحمتی بکشید ولتاژ بعد از 7809 رو یکبار نسبت به مثبت باطری و یه بار نسبت به منفی باطری بگیرید ببینید در کدوم حالت ولتاژ 9 ولت رو نشون میده
مجید عزیز کل اندازه گیری ها تو این مدار نسبت به مثبت باطری انجام میشه

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 6 دی1394 - 11:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

گجناب سوناتا
معلوم شد شما هم از اصحاب چشمک زن ساز بودید !
و الان رو منبر میرید و ندانسته فتوا میدید !
ایکاش آدما قد دانسته ها و تجربه هاشون حرف میزدند
تو فلزجو آدمایی که بادکنکن زیادن
انقدر سبکن !!!
و از شدت خالی بودنه که اوج گرفتن !!!
اوناکه علمشو دارن معمولا ساکتن
و بادکنکایی امثال تو میان به حرف ما میخندن !!!

راست میگن شیر پیر میشه مسخره شغال !!!!!!!!

قسمت !

یکشنبه 6 دی1394 - 11:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اصلا ما با زمین مدار کار نداریم که شما گیر دادین بهش مثبت ومنفی زمین مدار چه ربطی به خروجی فرکانس مولد داره اینماز اون حرفهاستا

یکشنبه 6 دی1394 - 4:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سوناتا نوشته است:
سلام اصلا ما با زمین مدار کار نداریم که شما گیر دادین بهش مثبت ومنفی زمین مدار چه ربطی به خروجی فرکانس مولد داره اینماز اون حرفهاستا

دوست عزیز
کلید فهمیدن سواله !
و خوبه بپرسی و بدانی !
دوست عزیز
حداقل سی بار مونتاژ کردم این مدارو
و هر بار بی تکبر ندانسته ها را پرسیدم
تا یادگرفتم !!!
من وقتی تو اون تاپیک گفتم نساز صلاح شما رو خواستم
و چون من با بهترین قطعات ساختم و جواب نداده
حالا اگر دایه شدم عذر میخوام
و از این به بعد دوستان رو دایه نمیشم که راه رفته ما رو برن و با سر سنگ خورده برگردن !

قسمت !

یکشنبه 6 دی1394 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

جناب روت شما از این مدارات چه انتظاری دارید ایا فکرمیکنبد اینهمه دستگاه شرکتی دوستانواحتمالا خودتون دارید باید حتما بار دربیارید نه دوست من سخت در اشتباهی اینمدارات چه شرکتی و یا چه دستساز هر کدوم یا اشکال مختلف فقط نصف کار روانجام میدن نصف دیگه محل هدف و امار وعلایم هست من شخصی میشناسم با همین دستگاهی که میگی نسازید رفته و موفق شده ارتفا کارش هم تا 2.5 متر بوده چرا جواب نمیده

دویستان تمامی مداراتی که درست میکنید فقط یه عضو حیاتی و مهم دارن اینوفراموش نکنید لوپ سعی کنید روی لوپ کار کنید همین

یکشنبه 6 دی1394 - 5:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 173 , 174 , 175 , 176 , 177 , 178 , 179 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mehdighz , Saeidpor2 , vahid628 و 188 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure