انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 5:28pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست من مشکل از دقیق نبودن قطعات هست این مدار اگر با قطعات دقیق و اصلی ساخته بشه گاز نمیخوره فکر میکنم بیشتر از الکترولیتهای ۲۲۰۰ میکرو باشه و بهتره اگر از دیود زنر ۸.۲ ولتی استفاده کردید از دیود ۶.۸ ولتی استفاده کنید و بهتره از ولومهای ۱۰ دور استفاده بشه اگر مشکل حل نشد احتمالا از رگولاتورهاست

شنبه 27 آذر1394 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوست من همه قطعات رو با ولتمتر چک کردم من خودم هم فکر میکنم از رگولاتوها باشه و جالب اینجاست که طبق فرمایش اقای مقدسی وقتی دستگاه رو فوت میکنی گازش زیاد میشه

شنبه 27 آذر1394 - 1:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید1 نوشته است:
سلام دوست من همه قطعات رو با ولتمتر چک کردم من خودم هم فکر میکنم از رگولاتوها باشه و جالب اینجاست که طبق فرمایش اقای مقدسی وقتی دستگاه رو فوت میکنی گازش زیاد میشه

شماقبل ازهرچیزبهتره ترانزیستورقدرت درایورسیم پیچت روچک کنی که احتمالاکیفیتش پایینه وبه حرارت حساسه
اگه ازاون نبودببین خروجی رگولاتورهاخصوصی7915درحین کاردرحدچندمیلی ولت تغییرات داره یاخیر

شنبه 28 آذر1394 - 6:31am
مدیر سایت
مدیر سایت

مجید1 نوشته است:

با سلام خدمت آقا مجید
عرض کنم که اگر داخل آپارتمان دستگاه رو تست میکنی ، اشتباهه چون باعث نویز روی لوپ و همچنین تأثیر فلزات سقف و کف و دیواره ها و همچنین منزل همسایه شاید یخچال خونش کنار دیواری باشه که نزدیک لوپ شماست !
به هرحال دو تا پتانسیومتر مولتی ترن روی مدار هست یکی کنار 555 که تنظیم فرکانس هست و یکی پشت ترانزیستور قدرت قرار گرفته ، شما بعد از اینکه با ولومهای 10 دور تیون و ست مدار رو روی آستانه گذاشتی مقداری با ولوم ست از آستانه مقداری بیشترش کن تا بوق ممتد داشته باشی حالا مولتی ترن پشت ترانزیستور رو مقداری بچرخون و ببین در کجا صدا روی آستانه و یک مقدار دیگه بچرخون تا صدا قطع بشه و بزار همونجا باشه ، حالا فرکانس دستگاه رو هم وقتی که مولتی متر در حال اندازه گیری فرکانس هست مولتی ترن کنار 555 تنظیم فرکانس رو به آرامی چرخ بده و فرکانس رو حدود 123 تا 100 بذار . اگر باز هم گاز خوری داشت دیگه کیفیت ولومهای ده دور ست و تون و دیگر قطعات دخیل هست و همچنین محیط تست شما . بنده با لوپ 1/8 اهم عنکبوتی 40 سانتی داخل خونه تست میکنم ساکت ساکت هست حتی با فرکانسهای 200 الی 260 ، با فرکانس 100 زمان سنس فلز کم میشه ولی حساسیت به سفال و سنگ و غیره خیلی کمتر میشه ، ولی فرکانسهای 200 تا 260 خیلی سریعتر سنس میکنه فلزات رو ولی خوب به ذرات حساس میشه ، با فرکانس 123 یک فیبر مسی 20 در 15 رو تا 160 میزنه با لوپ 40 . دقت در دقیق بودن رنج مقاومتها و کیفیت رگلاتورها خیلی مهمه ، البته به خاطر نداشتن قطعه بجای BC321 که دوتا در مدار هست بنده 2219A گذاشتم و جای اتصال سیمهای میتر رو هم عوض کردم طبق نقاط زرد مشخص کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 28 آذر1394 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا مجید یه لاک ناخن بگیر کاملا چند بار پشت مدارت بمال بعد بذار خشک شه البته مقاومتهای مربوط به فرسنده وگیرنده مدار که همشون دور بر ترانزیستور خروجیه رو 2وات قرار بده انشا الله حله

شنبه 28 آذر1394 - 9:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت اساتید انجمن خصوصا اقا مهدی و اقای مقدسی و سایر بچه ها که واقعا دارن زحمت میکشن .ومن به نوبه خودم کمال تشکر را دارم این تغییرات بی ثباتی در بالا و پایین امدن ولتاژ در پایه 7 ایسی358 صادق هست که این مقدار باید بین 1میلی ولت در نوسان باشه که مدار گاز نخوره
دوستان من لوپ خودم را از 4اهم به 2اهم تغییر دادم ثباتم 60 درصد درست شد و این نوسان ولتاژ از 5میلی ولت به 3 میلی ولت پایین اومد حالا ما بقی تغییرات را انجام بدم طبق فرمایشات اقا مهدی گل و اقای مقدسی ببینم چطور میشه در جریان میزارم بازم ممنونم که کمکم کردین.

شنبه 28 آذر1394 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
مجید1 نوشته است:
با سلام خدمت اساتید انجمن خصوصا اقا مهدی و اقای مقدسی و سایر بچه ها که واقعا دارن زحمت میکشن .ومن به نوبه خودم کمال تشکر را دارم این تغییرات بی ثباتی در بالا و پایین امدن ولتاژ در پایه 7 ایسی358 صادق هست که این مقدار باید بین 1میلی ولت در نوسان باشه که مدار گاز نخوره
دوستان من لوپ خودم را از 4اهم به 2اهم تغییر دادم ثباتم 60 درصد درست شد و این نوسان ولتاژ از 5میلی ولت به 3 میلی ولت پایین اومد حالا ما بقی تغییرات را انجام بدم طبق فرمایشات اقا مهدی گل و اقای مقدسی ببینم چطور میشه در جریان میزارم بازم ممنونم که کمکم کردین.

سلام و خسته نباشید
ترانزیستور قدرتو چی زدی ؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

یکشنبه 28 آذر1394 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
بخدا من تو این موندم !!!!!
طراح این مدار اجنه بوده بخدا
دوستان من ریشمم سفید شد رو این مدار
رو این مدار نباید حتی یه مقاومتم عوض بشه اهمش حتی یک اهم
این مدار قابلیتهای پنهانی داره که خدا داند !!!!
ده تا برد زدم با بهترین قطعات نظامی دنیا
همشون جلو دستمن
یکی با لوپ چهل دومتر میزنه یه فیبر بیست سانتی رو
یکی پنجاه سانتی
خدددددددددددااااااااا
روانی میکنه آدمو

قسمت !

یکشنبه 29 آذر1394 - 4:35am
کاربر فعال
کاربر فعال

علی اقا من از buv48 استفاده کردم بردم با لوپ عنکبوتی برای 40در40مسی 2.2متر هستش فعلا دارم برا ثبات تلاش میکنم اون دوستمون که فرمودن در ترانزیستور قدرت باید خیلی حساس بود این مدار عملکردش و ثباتش تابع ترانزیستور قدرت هستش

یکشنبه 29 آذر1394 - 2:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مجید1 نوشته است:
علی اقا من از buv48 استفاده کردم بردم با لوپ عنکبوتی برای 40در40مسی 2.2متر هستش فعلا دارم برا ثبات تلاش میکنم اون دوستمون که فرمودن در ترانزیستور قدرت باید خیلی حساس بود این مدار عملکردش و ثباتش تابع ترانزیستور قدرت هستش

اقامجیدلطفامشخصات کامل لوپهای عنکبوتی (حدود2اهم و4اهم)روعنوان کنین تاببینم مدارم عملکردش نسبت به لوپ معمولی تاچه اندازه بهینه میشه

یکشنبه 29 آذر1394 - 11:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 171 , 172 , 173 , 174 , 175 , 176 , 177 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Kürşat , Reza.t و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure