انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 2:27am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مقدسی نوشته است:
خوب راحت میشه این مشکلتو حل کرد اگه میگی دیواره خوب اگه تو دیوارس وقتی رفتی تو چاله بی ار ان که از هه ضعیف تره مشکلتو حل میکنه بی اران ببر مخصوص این کاره اگه بتونی با اختلاف هفتاد سانت نقطرو دقیق بزنی منظورم تو چالس با بی ار ان مشکل بچها این دوس دارن با یک دستگاه هه مشکلشونو حل کنن تفکیک کنه عمق بزنه متراج بگه سفال نزنه باید مکمل ببری با خودت

دوست عزیز با همین دستگاه هم میشه استانه رو کم کرد و تو چاله هم کار کرد انتها بردش کم میشه و دقیقا میشه بی اران :D و دیگه دوتا دستگاه نمی خواد ببرید

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 8 آبان1393 - 2:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا رستم منظورمو قشنگ متوجه نشدی این که گفتم وقتی دستگاه به سفال حساسه هه دستگاها که حساس نیستن ولی دوازده ریگلاتور هیچ استعدادی تو این سیستم ندیدم مثلا همین بی ار ان درسته کم میزنه ولی تو حفاری میشه ازش استفاده کرد تو چاله اقای قنبری میگه با دلتا کارش خوبه بی ار ان داشته باشه خوبه مشکلشو حل میکنه اقارستم در مورد دوازده رگلاتور حقیقتو گفتم بدرد کار نمیخوره. این که اقا ی اسدف میگه دوتا نمیخواد دستگاه برد مثلا دستو پا گیره میشه دو تا کیتو تویه جعبه جاساز کرد وقتی تو چاله به مشکل بر خورد با یه کیلید بری رو بی ار ان یا هر سیستمی که تو چاله مشکل نداشته باشه

جمعه 9 آبان1393 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا رستم فیلم تونو دیدم کارتو خیلی تمیزه پیشنهاد من رو تی ال و سند بانکه کوچیک شما حمیدم

جمعه 9 آبان1393 - 3:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
اقا رستم فیلم تونو دیدم کارتو خیلی تمیزه پیشنهاد من رو تی ال و سند بانکه کوچیک شما حمیدم

خواهش میکنم حمید جان
مدار تی ال مدار ناقص همین دوازده رگلاتوره است که تثبیت منبع تغذیه 12 رگلاتور رو نداره و یک طبقه تقویت از 12 رگلاتوره کمتر داره
و سند باکس هم همین مداره که جای نمونه برداری با 358 از 4011 استفاده کرده و تفکیک هم نداره
دوست خوبم اونطور که من میدونم بیس تمام فلزیابهای پالسی شرکتی همین مداره و از این به بعد تحلیل داده هاست که میتونه یه دستگاههو متمایز از دستگاههای دیگه بکنه
همین 12 رگلاتوره و تی ال موج حاصل از یک سیم پیچ 20 سانتی را تا 4 متر ارسال میکنه که با یک دستگاه ساده اندازه گیری پسماند مغناطیسی میشه اندازه گیری کرد ولی دستگاه به صورت آنالوگ برای بزرگترین تعقییر میدان با این سیم پیچ شاید بتونه تا 1.80 رو احساس و تبدیل به علائم قابل فهم بکنه
بحث نویز و حساسیت به شبه فلزاتم که توضیح دادم
حالا اگه دوستان مایل باشن رو این مدار کار کنن خیلی کارا میشه کرد ولی اگه دوستان حرکتی نکنن دیگه از من کاری بر نمیاد
تایپیکا رو که مطالعه میکردم به این نتیجه رسیدم که اگر دوستانی که از علم الکترونیک اطلاعات کمی دارن و دنبال مدار نرمالی برای کار میگردند میتونن روی چنس حمید خان و کار قشنک آقا مجتبی حساب کنن
این مدار اگر دوستان علاقه داشته باشند به جرات میتونم بگم بعد از اعمال تقییرات یکی از بهترینهای پالسی میشود
این مدارو دوستان میتونن بسازن و یا بفروشن ولی بعد از اینکه تمام تقییرات انجام شد فقط میتونید برای خودتون بسازید و فروشش از نظر شرعی درست نیست و فقط مدیریت سایت در صورت نیاز میتونه به نفع سایت این مدارو بسازه و در اختیار دوستان قرار بده (جبران کمی از هزینه های سایت)
موفق باشید

جمعه 9 آبان1393 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا رستم از زحماتی که می کشید کمال تشکر رو دارم
دوست عزیز وقتی اساتید بشما کمک نکنن و شما از تصمیم سابق خودتون منصرف بشید مبنی بر کمک به بچه ها گناه امثال عین من چیه که میتونستن در کنار شما به یک دستگاه خوب دست پیدا کنند! اما با ابن اوصاف.محروم می مونن!
بازم همین قدر که کمک کردین ممنونم!
شما در تایپیک tl بررسی کن الان دیگه همه کاملا فروشنده شدن! اگرم راهنمایی باشه تبلیغاتی هست برای فروش............! :|

جمعه 9 آبان1393 - 6:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام وحید جان
دوستان خیالتون راحت باشه من قول دادم و تا دیجیتال کردن این مدار اطلاعاتشو میزارم منظورم دوستانی که منتظرن تا مدار تکمیل بشه بعد بسازن
که دیگه بعد از اون هیچ کمکی نمیکنم و دوستان باید دوباره این چند صد صفحه رو بخونن هدف من دادن دستگاه به شما نیست هدف من اینه که حداقل بتونم چند نفری که بازیچه دست این خریدارا میشن رو نجات بدم مطمعن باشید اونایی که قصد فروش این مدارو دارن خیلی از شما ها جلوترن پس عقب نمونید اگه مدارو ساختید و از کارش راضی هستید بقیه تقییرات شاید 30 هزار تومنم نشه
تغییر دوم
اونایی که رگلاتورهارو عوض کردن برای رفع یکی از مشکلات دستگاه که سرعت پاسخ دهی سریع اونه خازن 21 رو به 10000 میکرو فارد 50 ولت تعقییر بدن انجام بدید تا تقییر سوم
موفق باشید

جمعه 9 آبان1393 - 7:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام رستم عزیز
بهترین روش برای پیاده سازی تفکیک روی این مدار چیه
آقای کاوشگر گفتند که با دو تا Led میشه تفکیک گذاشت که تست کردم درست عمل نمیکنه
بهترین روش با میکرومتر چیه؟ منظورم شماتیک مربوطه

درمورد عرض پالس و فرکانس 555 و عرض پالس پایه 8 آیی 398 هم اطلاعات لازم دارم میخواهم امتحان کنم ببینم میتوانم دیجیتالی کنم
ممنونم @};-

جمعه 9 آبان1393 - 7:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

@tesla نوشته است:
سلام رستم عزیز
بهترین روش برای پیاده سازی تفکیک روی این مدار چیه
آقای کاوشگر گفتند که با دو تا Led میشه تفکیک گذاشت که تست کردم درست عمل نمیکنه
بهترین روش با میکرومتر چیه؟ منظورم شماتیک مربوطه

درمورد عرض پالس و فرکانس 555 و عرض پالس پایه 8 آیی 398 هم اطلاعات لازم دارم میخواهم امتحان کنم ببینم میتوانم دیجیتالی کنم
ممنونم @};-

سلام ناصر جان انشالله که خودتی
در رابطه با 2 تا ال ای دی تو فیلمی که 2 صفحه قبل گذاشتم کارایش مشخصه
ودر رابطه باتفکیک شما میتونید از ورودی ای سی 358(سیگنال) و خروجی 358(ولتاژ ) استفاده کنید و با 2 مبدل adc برای هر قسمت برنامتونو بنویسید که اطلاعات دیجیتال شده ورودی 358 برای بحث اندازه و حجم جنس و از اطلاعات دیجیتال شده خروجی 358 برای تفکیک و سنس و عمق استفاده کنید
من پیشنهاد میکنم این طبقه تقویت (358) رو عوض بکنید
من این کارو نمیخوام برای مدار انجام بدم چون نمیخوام مدارو تقییر بدم و هدفم اینه که دوستان با همین بردی که ساختن تقییرات رو انجام بدن و دوم اینکه نه وقتشو دارم و نه برنامه نویسیم خوبه که بخوام این کارو انجام بدم یه فکر بهتر دارم که در بحث تقویت مدار به این مرحله رسیدیم میگم
ناصر جان شنیدم برنامه نویست خوبه پس اگه به روح کاری که تو این تایپیک انجام میشه اعتقاد داری بسم الله شاید چیز بهتری از مدار دیجیتالی که من تو فکرمه در بیاد
موفق باشید

شنبه 9 آبان1393 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
سلام وحید جان
دوستان خیالتون راحت باشه من قول دادم و تا دیجیتال کردن این مدار اطلاعاتشو میزارم منظورم دوستانی که منتظرن تا مدار تکمیل بشه بعد بسازن
که دیگه بعد از اون هیچ کمکی نمیکنم و دوستان باید دوباره این چند صد صفحه رو بخونن هدف من دادن دستگاه به شما نیست هدف من اینه که حداقل بتونم چند نفری که بازیچه دست این خریدارا میشن رو نجات بدم مطمعن باشید اونایی که قصد فروش این مدارو دارن خیلی از شما ها جلوترن پس عقب نمونید اگه مدارو ساختید و از کارش راضی هستید بقیه تقییرات شاید 30 هزار تومنم نشه
تغییر دوم
اونایی که رگلاتورهارو عوض کردن برای رفع یکی از مشکلات دستگاه که سرعت پاسخ دهی سریع اونه خازن 21 رو به 10000 میکرو فارد 50 ولت تعقییر بدن انجام بدید تا تقییر سوم
موفق باشید

سلام رستم جان.
خیلی ممنون قاصدم جسارت نبود. ! دل دردی بود که بیان کردم!
من هنوز رگولاتورها دستم نرسید تعویض می کنم بعد تغییرات سوم رو انجام میدم!
بله من تو تست اولیه مشکل دیر پاسخ دهی داشتم!
بازم از شما کمال تشکر را دارم!
یسوال دوست عزیز در پایان میشه از دست این ولوم ها خلاص شد؟؟
من دیشب با تی ال رفتم بیرون همه چیز عالی بود الی این ولوم ها!!! ایکاش بشه حذف بشن!
رستم جان چطور میشه نمایشگر برای این مدار تهیه کرد تا بهتر و گویا تر باشه و برای درک اپراتوری استفاده بشه

شنبه 10 آبان1393 - 3:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان و عرض خسته نباشید دارم خدمت آقا رستم
دمت گرم داداش :x
من تغیرات رو روی مدار اعمال کردم
1-رگلاتورهای 4--12 رو 7924 گذاشتم
2- مقدار خازن c11 از 4.7 به 10 پیکو تغییر دادم
3- یه خازن 6800 میکروفارادی با خازن c21 موازی کردم که جمعا شد 9000 میکرو فاراد
4- مقدار مقاومت R22 رواز 18 کیلو به 10 کیلو تغییر دادم
5-ترانزیستور قدرت رو از دوتا 3055 استفاده کردم
6-ترانزیستور TR3 رواز 2N2905 استفاده کردم
7- ولتاپ ورودی رو از 30 ولت استفاده کردم
8-برای رگلاتورهای 1و2و3 از هیت سینک استفاده کردم ( الزامیه حتما باید هیت سینک ببندید چون ولتاژ 30 رو به 15 تبدیل میکنه بنابراین داغ میکنه)
دیگه بعد اینها چیز دیگه ای رو تغییر ندادم

با این تغیرات یه ورق 1 میلی 20*20 رو با لوپ 1*1 که از 4 متر کت 6 استفاده کرده بودم رواز 2.20 سانت داره سنس میکنه

بازم میگم دمت گرم آقا رستم خیلی ممنون :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

آقا رستم اگه تغییر دیگه ای لازمه بگین اعمال کنم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

شنبه 10 آبان1393 - 10:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 153 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure