انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 4 اردیبهشت1403 - 1:30am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای اسدف شما مثل این که حفاری نرفتی داداش درسته با کمی حفاری دستگاه دیگه نمیگیره یا بگیره بغل حفاریو میگیره متوجه میشی سفاله ولی زمینو دسته کم گرفتی سطحش همش سفت تره دستای ادم تاول میزنه از اون مهمتر جا لو میره و غیره داداش گلم اینو قبول داری؟

پنج شنبه 8 آبان1393 - 7:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

چرا میشه یجورای حلش کرد مشکل سفالو اقای اسدف من رو سند بانک تستش کردم سفالو چسبوندم به لوپ صدای دستگاه در اومد بعد دوباره رو همون سفال بالانسش کردم بدون این که سفالو بردارم انگشتر نقره رو بیشتر سنس میکرد بعد دو باره یه سفال دیگرو اوردم به سمت لوپ دیگه سفالو سنس نمیکرد قدرت دستگاه بیشتر شده بود میخواستم ببرم سر زمین نتیجه نهایی رو ببینم ولم دستگام خراب شد بعدشم بارون بود دیگه وقط نشد برم تست

پنج شنبه 8 آبان1393 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
چرا میشه یجورای حلش کرد مشکل سفالو اقای اسدف من رو سند بانک تستش کردم سفالو چسبوندم به لوپ صدای دستگاه در اومد بعد دوباره رو همون سفال بالانسش کردم بدون این که سفالو بردارم انگشتر نقره رو بیشتر سنس میکرد بعد دو باره یه سفال دیگرو اوردم به سمت لوپ دیگه سفالو سنس نمیکرد قدرت دستگاه بیشتر شده بود میخواستم ببرم سر زمین نتیجه نهایی رو ببینم ولم دستگام خراب شد بعدشم بارون بود دیگه وقط نشد برم تست

سلام ودرود.
مقدسی جان همه دستگاه های انالوگ همچین تنظیماتی رو میتونی اعمال کنی.چون در دستگاه های انالوگ بعد از انتگرال کیری و تبدیل این اختلاف ولتاژ حاصل از فلز .ولتاژ حاصل به یک مقایسه کننده ولتاژ داده می شود و شما با ولوم ترشهولد یا همون بالانس ولتاژ ورودی دیگر اپ امپ را کنترل می کنید تا در خروجی مقایسه کننده ولتاژ صفر ولت ظاهر شود خوب اگر فلزی نزدیک لوپ شود این بالانس رو بر هم می زند ودر خروجی مقایسه کننده ولتاژ dc ظاهر می شود. در واقع وقتی شما دستگاه با سفال تنظیم می کنید شما اختلاف ولتاژ حاصل از این سفال رو با ولوم بالانس صفر می کنید مطمینن اگه شما سفال بردارید و تست کنید عمق دستگاهتان کاهش یافته هست این بدین دلیل است که شما دستگاهتان را روی ولتاژ خطای حاصل از سفال تنظیم کرده اید.دوست عزیز بنده قبلا نیز عرض کردم برای حذف سفال شما باید یک اسکوپ قوی داشته باشید تا روی زمان سمبلینگ دستگاه کار کنید البته فرکانس کاری دستگاه نیز مهم است .در غیر اینصورت نمی توانید سفال یا سنگ های معدنی رو حذف کنید.مطمیین باشید.
یا حق

پنج شنبه 8 آبان1393 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقای قنبری درسته از نظر علمی حرف شما ولی از نظر عملی تست و شرایط رو زمین فرق میکنه اپراتوری یه دنیای دیگس

پنج شنبه 8 آبان1393 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
سلام اقای قنبری درسته از نظر علمی حرف شما ولی از نظر عملی تست و شرایط رو زمین فرق میکنه اپراتوری یه دنیای دیگس

علیک سلام اقای مقدسی .بنده هر مداری که می سازم بعد ساخت حتما بیرون برای تست می برم .به جرییت می تونم بگم اگه یه چیزی رو تو زمین دفن کنید من با دلتا دیزلی هم می تونم پیداش کنم.فقط مشکل اصلی مواد معدنی خاک هست .بزرگترین مشکل این هست که وقتی گودال کندی خواستی باز دستگاه بزنی همونجا دیگه با لوپ های بزرگ کاری نمیشه کرد و لوپ های کوچیک هم بیشتر خود دستگاه یا دیواره ها رو می زنند.حالا مکافات از این به بعد شروع میشه .

پنج شنبه 8 آبان1393 - 11:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب راحت میشه این مشکلتو حل کرد اگه میگی دیواره خوب اگه تو دیوارس وقتی رفتی تو چاله بی ار ان که از هه ضعیف تره مشکلتو حل میکنه بی اران ببر مخصوص این کاره اگه بتونی با اختلاف هفتاد سانت نقطرو دقیق بزنی منظورم تو چالس با بی ار ان مشکل بچها این دوس دارن با یک دستگاه هه مشکلشونو حل کنن تفکیک کنه عمق بزنه متراج بگه سفال نزنه باید مکمل ببری با خودت

پنج شنبه 8 آبان1393 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ببخشید آیسی کنار لوپ که 555 هست وقتی دستگاه رو روشن میکنم خیلی داغ میکنه و تعویضش کردم دوباره همونطوری هست چکار کنم؟

جمعه 8 آبان1393 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alidadashi نوشته است:
سلام ببخشید آیسی کنار لوپ که 555 هست وقتی دستگاه رو روشن میکنم خیلی داغ میکنه و تعویضش کردم دوباره همونطوری هست چکار کنم؟

دوستان و اساتید ببخشید
من مشکل مشابه شما رو.داشتم! با تعویض 709 و 4013 حل شد اگر نشد کنار رگولاتور ها ترانزیستور 2 فکر کنم هست من جاش 2n5401. گذاشتم درست شد

جمعه 8 آبان1393 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
جناب مقدسی هیچ معلومه چی میگید یه بار میگید هزینه نکنید وپولتونو دور نریزید و یکبار میگید این مشکلات برای همه دستگاهها هست و قابل برطرف کردن البته بعد از فیلم و توضیحی که گذاشتم
میگم دوشخصیتی هستی باور کن \:d/ دوست من مشخص کن کدومشو خودت میگی و کدومشو اونیکی مقدسی :D تا تکلیفمون معلوم بشه
جناب اسدف و قنبری عزیز از توجهتون ممنونم

جمعه 8 آبان1393 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ganbari نوشته است:
مقدسی نوشته است:

سلام ودرود.
مقدسی جان همه دستگاه های انالوگ همچین تنظیماتی رو میتونی اعمال کنی.چون در دستگاه های انالوگ بعد از انتگرال کیری و تبدیل این اختلاف ولتاژ حاصل از فلز .ولتاژ حاصل به یک مقایسه کننده ولتاژ داده می شود و شما با ولوم ترشهولد یا همون بالانس ولتاژ ورودی دیگر اپ امپ را کنترل می کنید تا در خروجی مقایسه کننده ولتاژ صفر ولت ظاهر شود خوب اگر فلزی نزدیک لوپ شود این بالانس رو بر هم می زند ودر خروجی مقایسه کننده ولتاژ dc ظاهر می شود. در واقع وقتی شما دستگاه با سفال تنظیم می کنید شما اختلاف ولتاژ حاصل از این سفال رو با ولوم بالانس صفر می کنید مطمینن اگه شما سفال بردارید و تست کنید عمق دستگاهتان کاهش یافته هست این بدین دلیل است که شما دستگاهتان را روی ولتاژ خطای حاصل از سفال تنظیم کرده اید.دوست عزیز بنده قبلا نیز عرض کردم برای حذف سفال شما باید یک اسکوپ قوی داشته باشید تا روی زمان سمبلینگ دستگاه کار کنید البته فرکانس کاری دستگاه نیز مهم است .در غیر اینصورت نمی توانید سفال یا سنگ های معدنی رو حذف کنید.مطمیین باشید.
یا حق

احسنت اقای قنبری :ymapplause:

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 8 آبان1393 - 2:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 103 , 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Kürşat , Majestic12 , mnbvcxzaqwsx , nnnavid و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure