انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 8:45am

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
سلام رستم جان من تمام ولتاژ آی سی 358 رو گرفتم و در تصویر مشخص کردم
میشه لطف کنید بررسی کنید و راهنمایی بفرمایید که چطور میشه ولتاژ پایه 7 آی سی 358 رو رو صفر ثابت کرد ;)
من ولتاژ 0.00 الی 0.20 متغییر دارم بطوری که پرش داره! :(
در ضمن استاد من برای ولوم ست از ولوم معمولی 100 کیلو استفاده کردم فعلا آیا در ثبات ولتاژ تاثیر داره؟؟

دوست خوبم رگلاتورهارو کامل کن تو ثبات خیلی مهمه
ولتاژ پایه 7 خیلی مشکله که رو صفر تنظیم بشه و من تعجب میکنم که چطور شما به این عدد رسیدید دقت کنید که حتما باید با سیم پیچ به این عدد برسید اگر با سیم پیچ رسیددید خیلی عالی است :ymapplause:
ولوم رو حتما 10 دور بیندازید بازهم تعجب میکنم که چطور با یک ولوم تک دور اون عدد رو تو پایه 7 ای سی بدست آوردید :-? هنوز خودم نتونستم به این عدد برسم دستگاه من از 1 ولت به پایین پرش میکنه به دور از هرگونه فلز یا میدان

چهارشنبه 7 آبان1393 - 6:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
سلام رستم جان من تمام ولتاژ آی سی 358 رو گرفتم و در تصویر مشخص کردم
میشه لطف کنید بررسی کنید و راهنمایی بفرمایید که چطور میشه ولتاژ پایه 7 آی سی 358 رو رو صفر ثابت کرد ;)
من ولتاژ 0.00 الی 0.20 متغییر دارم بطوری که پرش داره! :(
در ضمن استاد من برای ولوم ست از ولوم معمولی 100 کیلو استفاده کردم فعلا آیا در ثبات ولتاژ تاثیر داره؟؟

دوست خوبم رگلاتورهارو کامل کن تو ثبات خیلی مهمه
ولتاژ پایه 7 خیلی مشکله که رو صفر تنظیم بشه و من تعجب میکنم که چطور شما به این عدد رسیدید دقت کنید که حتما باید با سیم پیچ به این عدد برسید اگر با سیم پیچ رسیددید خیلی عالی است :ymapplause:
ولوم رو حتما 10 دور بیندازید بازهم تعجب میکنم که چطور با یک ولوم تک دور اون عدد رو تو پایه 7 ای سی بدست آوردید :-? هنوز خودم نتونستم به این عدد برسم دستگاه من از 1 ولت به پایین پرش میکنه به دور از هرگونه فلز یا میدان

مهندس جان رگولاتور ها کامل بودند و این تست نتیجه اون بوده !
بنده بی ریا و بدون هیچ بزرگ نمایی نتایج تستم را اعلام کردم و نیازی ندارم که دروغ بگم !
لوپ هم متصل به مدار بود که تست گرفتم !
من پرش با تلرانس + و - زیر یک ولت دارم همونطور که مشاهده می کنید
در محیط کارگاهی خودم با لوپ 30 یک قوطی اسپری رو بصورت عمود از 70 سانتی با چنان صدای واضح میزنه که آدم کیف می کنه و بعد اون به هیچ وجه بقول معروف گاز نمی خوره !
با این تفاصیل تغییرات را درسته از نظر شما امال کنم رو این مدار یا نه ! عیبی وجود داره در مدار !
انشالله قطعات شنبه دستم میرسه !!؟ ;) :( :)

چهارشنبه 7 آبان1393 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جمیعا اقا وحید دستگاهی که سی سانتی به سفال حساسیت نشون میده به درد چی میخوره داداش پولتو الکی خرج نکن بیشتر روش تحقیق کن موفق باشی.

چهارشنبه 7 آبان1393 - 9:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدسی نوشته است:
سلام جمیعا اقا وحید دستگاهی که سی سانتی به سفال حساسیت نشون میده به درد چی میخوره داداش پولتو الکی خرج نکن بیشتر روش تحقیق کن موفق باشی.

مقدسی عزیز دستگاه شما مورد داره احتمالا فرکانسش بالاست من در حداکثر قدرت دستگاه سفال خیس 100 ساله به سیم پیچ چسبوندیم صداش در نیومد

چهارشنبه 7 آبان1393 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنده بی ریا و بدون هیچ بزرگ نمایی نتایج تستم را اعلام کردم و نیازی ندارم که دروغ بگم !
در محیط کارگاهی خودم با لوپ 30 یک قوطی اسپری رو بصورت عمود از 70 سانتی با چنان صدای واضح میزنه که آدم کیف می کنه و بعد اون به هیچ وجه بقول معروف گاز نمی خوره !
با این تفاصیل تغییرات را درسته از نظر شما امال کنم رو این مدار یا نه ! عیبی وجود داره در مدار !
انشالله قطعات شنبه دستم میرسه !!؟ ;) :( :)[/quote]
تبریک میگم دوست من مبارکتون باشه میتونی شروع کنی

چهارشنبه 7 آبان1393 - 9:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا رستم پس یه فیلم بزار ببینیم هم از فلز هم از سفال صد سالت داداش یه کوزه قرمز بزار صد سالرو نمیگیره به سفالای قرمز حساسه داداش صد ساله داخلش سیاهه خاصیت نداره تا دستگاه بهش واگنش نشون بده

چهارشنبه 7 آبان1393 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان اگه نکاتی رو که اقا رستم میگن اگه رعایت کنید مدارتون بدون مشکل و با قدرت کار میکنه
مونتاز هر مدار با مدار دیگه فرق میکنه و شما باید خازن های 10 پیکو رو تغییر بدید تا بتونید به بیشترین برد و بیشترین ثبات کاری برسید
و همیه ریگلاتورهای 7915 رو جا بزنید
من به نتیجه ای که با تغییر خازن های 10 پیکو رسیدم این بود که خازن 10 پیکو رو اگه به سمت نانو فاراد ببرید ثبات مدار خیلی بالا میره و عمق کمتر میشه و هر چقدر به سمت پیکوفاراد بالاتر میرید خیلی خیلی قدرت زیاد میشه ولی ثبات پایین میاد که شما با تمرین و تغییر این خازن باید عدد مورد نظر مدار خودتون رو پیدا کنید
الان مدار من با تغییر خازن 10 پیکو به 33 نانو به بهترین برد و به بهترین ثبات رسیدم
مونده که فردا رو 2 تا مقاومت 22 و مقاومت 1 کار کنم

چهارشنبه 7 آبان1393 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک چیزی یادم رفت شما موقعی که دستگاهتون به ثبات میرسه میبیند که تنظیم و روی آستانه رفتن دستگاه خیلی راحت تر میشه
من با لوپ 20 سانت و اهم 4.7 مدار رو تست کردم یک سکه 500 تومانی رو از 45 سانت خیلی خوشگل میزنه و یک اسپره رو از 1 متری با صدا میزنه
مونده رو 2 تا مقاومت هم کار کنم شاید بتونم باز قدرتش رو بیشتر کنم

چهارشنبه 7 آبان1393 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

rostam نوشته است:
انشالله قطعات شنبه دستم میرسه !!؟ ;) :( :)

تبریک میگم دوست من مبارکتون باشه میتونی شروع کنی[/quote]
ممنون رستم جان متشکر!
جناب مقدسی بنده سفال رو تست کردم میزد! اما وقتی که فرکانس بالا بود و ولوم ست دقیق تنظیم نبود! برای تنشی دقیق ولوم از مولتی متر استفاده کردم!
آقا ممنون من هم حتما باید خازن رو تغییر بدم تا مثل شما به برد خوبی برسم!
جناب مقدسی نا امید نباش من روزی حداقل 4 ساعت رو این مدارات کار می کنم! پشتکار داشته باشیم موفقیت دست یافتنیه!
دستگاهی برای 12 سال پیش ساخته شده یکی از مهندسین الکترونیک شهر خودم در اختیار هست ببینیش باورت نمیشه کار میده!..... خودت قضاوت کن!
اونقدرهم هزینه ای نمیشه که بیخیال. ادامه کار بشم از شرکت‌های مزخرف که بهترن!

پنج شنبه 7 آبان1393 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
اقا رستم برای اینکه تو پایه 358 ولتاژ صفر بشه شما همون ولوم ست رو که دستگاه رو استانه هستش کمی کم و یا زیاد کنید تنظیم میشه و صفر میشه فکر نکنم هیچ ارتباطی با ثبات داشته باشه چون خود ولوم ست ولتاژ رو تنظیم میکنه و اگه ولتاژ رو صفر باشه استانه دقیق تنظیمه :-? و اینکه برای طلا ولتاژ مثبت و اهن منفی نشون میده که میشه یک ولت متر رو. یه پایه اش به شاسی مدار و پایه دیگه رو به پایه ایسی 358 وصل کرد و تفکیک کرد .

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 7 آبان1393 - 3:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 101 , 102 , 103 , 104 , 105 , 106 , 107 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 136 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure