انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 9:49pm

پاسخ به موضوع  [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 ... 207  بعدی
 بعد از خوندن تاپیک ساخت فلزیاب چنس دلم شکست - 12 رگلاتور 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

iggy نوشته است:
واقعا چه لذتی میبرین از اینکه پی سی بی ها رو دستکاری میکنید یا لیست قطعات رو اشتباه اعلام میکنید اگه هدف آموزشه این کارا چین دیگه.

بیخیال داداش گلم فکر کنم شما از اون دسته ادمهایی هستی که تو قرن بیستو یکم هنوز برای سیر کردن خودت میری شکار و تو غار زندگی میکنی برادر من اول یه مدار ببند و تست کن بعد بیا نظر بده

سه شنبه 21 مهر1394 - 7:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام . چنتا مشکل دارم ایسی 555 زیر پتانسیو متر در حد اتیش گرفتن داغ میشه همینطور رگلاتور اول ردیف سوم بهدشم کلا صداش در نمیاد مشکل از چی میتونه باشه

Get Rich Or Die Trying

آخرین بار توسط iggy در چهارشنبه 22 مهر1394 - 9:05pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 22 مهر1394 - 9:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سهند نوشته است:
iggy نوشته است:
واقعا چه لذتی میبرین از اینکه پی سی بی ها رو دستکاری میکنید یا لیست قطعات رو اشتباه اعلام میکنید اگه هدف آموزشه این کارا چین دیگه.

بیخیال داداش گلم فکر کنم شما از اون دسته ادمهایی هستی که تو قرن بیستو یکم هنوز برای سیر کردن خودت میری شکار و تو غار زندگی میکنی برادر من اول یه مدار ببند و تست کن بعد بیا نظر بده

باتوجه به قوانین انجمن صلاح نمیدونم باهات بحث کنم

Get Rich Or Die Trying

چهارشنبه 22 مهر1394 - 9:04pm
مدیر سایت
مدیر سایت

iggy نوشته است:
سلام . چنتا مشکل دارم ایسی 555 زیر پتانسیو متر در حد اتیش گرفتن داغ میشه همینطور رگلاتور اول ردیف سوم بهدشم کلا صداش در نمیاد مشکل از چی میتونه باشه

به احتمال زیاد زیر فیبر اتصالی دارید خوب چک کنید و اینکه جهت رگلاتور رو صحیح نصب کردید ؟ از عکسهای مدارات دوستان کپی کنید و با مدارتون مقایسه کنید اگر خوب در ساخت فیبر و میزان قطعات و سالم بودن اونها دقت کنید در اولین استارت مدارتون کار باید بکنه کار خیلی سختی هم نیست فقط مقداری حوصله و دقت میخواد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:02am
مدیر سایت
مدیر سایت

سهند نوشته است:
درود دوستان در مورد جدیدترین تغییرات بنده بجای رگولاتورهای ۷۹۱۵ از رگولاتورهای ۷۹۱۲ استفاده حردم که نتایج و تنظیم ولومها خیلی بهتر شد و حتی بالانس دستگاه هم دقیقتر عمل میکنه موفق باشید

بله کار درستی کردید برای تی ال هم 12 جواب خوبی میده @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام
با تشکر از اقا مهدی عزیز
شما سه رگلاتور مربوط به تقویت مدار رو میتونید از 7912 استفاده کنید به شرطی که 7809 را به 7806 یا 7808 تغییر بدید ولی 9 رگلاتور که وظیفه تغذیه ترانزیستور قدرت است را عوض نکنید که باعث کم شدن قدرت دستگاه میشود
من از 7924 به جای اون 9 رگلاتور استفاده کردم و دستگاه یک سکه پانصد تومانی را با لوپ 35 از 62 سانتی راحت میزد
موفق باشید

پنج شنبه 23 مهر1394 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستانی که سر رشته ای از الکترونیک ندارن لطف کنن ایراد خودشون تقصیر مدار یا دوستانی که راهنمای این مدارات هستن نندازن.نمیدونم چرا هر کی دوتا قطعه بهم میچسبونه کار نمیکنه میگه مدار ایراد داره.

پنج شنبه 23 مهر1394 - 4:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان گلم این مدار بارها موفقیت داشته در مورد ثبات و عمق زنی شکی در اون نیست در مورد ولتاژ تغذیه هم جناب رستم درست میفرمایند منتها یک مشکل کوچکی هست وقتی ولتاژ رو از ۹ ولت مثبت به ۸ یا ۶ تغییر بدیم مدار دچار مشکل میشه بنده هم عرض کردم با ۷۹۱۲ خیلی دقیقتر و بهتر و راحتتر میشه مدار رو بالانس کرد نهایتا باید بردش در ۱ متر ۱۰ سانت اختلاف داشته باشه ولی در عوض ثبات و قابلیت تنظیمش عالی جواب میده

پنج شنبه 23 مهر1394 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

من بجای but 11a از but 12a استفاده کردم مشکل پیش میاد .؟ بعدشم مقاومت 100 اهمی زیر ترانزیستور but 12a داغ میشه در حد ترکیدن همچنین ترانزیستور bc321 هم داغ میشه رستم خان لطفا راهنمایی کنید.

Get Rich Or Die Trying

پنج شنبه 23 مهر1394 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iggy نوشته است:
من بجای but 11a از but 12a استفاده کردم مشکل پیش میاد .؟ بعدشم مقاومت 100 اهمی زیر ترانزیستور but 12a داغ میشه در حد ترکیدن همچنین ترانزیستور bc321 هم داغ میشه رستم خان لطفا راهنمایی کنید.

با سلام
دوست من فرکانس دستگاهتون چنده اگر بالا باشه این اتفاق میوفته و یا اهم سیم پیچتون پایین باشه
شما از فرکانس 123 هرتز و سیم پیچ بین 4 تا 6 اهم استفاده کنید
ترانزیستور دستگاه اصلی از نوع تقویت کننده با سرعته ولی این ترانزیستور مصرفی شما معمولی و تو فرکانس بالا جواب نمیده
موفق باشید

پنج شنبه 23 مهر1394 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2062 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 164 , 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 ... 207  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Majestic12 و 122 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure