انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:08am

پاسخ به موضوع  [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی
 کالبد شکافی دستگاه لورنز x2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm عزیز المومن یکفی بالاشاره

یکشنبه 12 مرداد1393 - 3:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان خیلی ممنون بابت زحماتتون والطاف و ارائه این اطلاعات ولی چرا هیچی از روی بوردش نیست؟ اینا همگی عکسای زیر بورده. آیا هیچی از محل و شماره قطعاتش نیست؟ :-\ آقا وحید تو رو خدا اون اطلاعاتو هم بذار.

یکشنبه 12 مرداد1393 - 6:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان!
ببخشید چیند روزی مسافرت بودم!
دوستان و اساتید یخواهشی دارم!
هر استادی که میتونه ما رو تو پیشبرد روند این پروژه یاری کنه پست بزاره تا حداقل بدونیم این اطلاعات فقط فاش نمیشه و سودی نداره برای دوستان!
آقا مهدی انشالله که سلامت باشی ازتون درخواست می کنم بیاین و به بچه ها کمک کنید!
آقا حمید از شما هم درخواست می کنم تا ما رو از راهنمایی های ارزندتون بی نسیب نزارید!

سه شنبه 14 مرداد1393 - 3:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم وحید جان نگران نباشین بنده حضور دارم! ;;) :D
از جناب star هم تشکر میکنیم که روی فیبر دارن زحمت میکشن. فعلا بچه ها منتظر هستن اطلاعات به حدی برسه که بشه در مورد ساخت عملی مدار هم فکر کرد. گمان میکنم هنوز تا اونجا فاصله داشته باشیم.

سه شنبه 14 مرداد1393 - 4:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان خیلی ممنون و متشکر !!!
از جناب استار کمال تشکر را دارم
این فایل محتوای مشخصات خازن هاست که با دسته بندی و شماره گذاری شده می باشد و مد مولتی متر ویکتور 88c خودم رو گذاشتم تا دوستان و اساتید با بررسی و مشاهده در صورت درست نبودن مقدار تصحیحح بفرمایند !

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 14 مرداد1393 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

star نوشته است:
اندازه پی سی بی 9.7*5.7

استار جان اونقسمت از پی سی بی که با خط قرمز متصل کردم را نکشیدی هنوز ایراد داره

سه شنبه 14 مرداد1393 - 6:07pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان اگر میخواین با مولتی متر خازنها رو اندازه بگیرین باید خازن از مدار خارج بشه! وگرنه معمولا عدد درستی اندازه گیری نمیشه. باید لطف کنین حداقل یک پایه خازن رو از مدار خارج کنین و بعد خازن متر رو به دو سرش وصل کنین. علت این هست که اتصال خازن داخل مدار به سایر قطعات میتونه سبب اندازه گیری متفاوتی بشه. بخصوص اگر خازن دیگری هم در اون قسمت موجود باشه که اصلا یک عدد بی ربط نمایش داده میشه که مربوط به ظرفیت خازنی معادل در اون دو نقطه مدار هست.
فکر میکنم برای اندازه گیری مقادیر مقاومتها یا خازنهایی که کدشون مشخص نیست باید حتما چنین کاری صورت بگیره. وگرنه به نتیجه خوبی نمیشه رسید.

سه شنبه 14 مرداد1393 - 6:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
وحید جان اگر میخواین با مولتی متر خازنها رو اندازه بگیرین باید خازن از مدار خارج بشه! وگرنه معمولا عدد درستی اندازه گیری نمیشه. باید لطف کنین حداقل یک پایه خازن رو از مدار خارج کنین و بعد خازن متر رو به دو سرش وصل کنین. علت این هست که اتصال خازن داخل مدار به سایر قطعات میتونه سبب اندازه گیری متفاوتی بشه. بخصوص اگر خازن دیگری هم در اون قسمت موجود باشه که اصلا یک عدد بی ربط نمایش داده میشه که مربوط به ظرفیت خازنی معادل در اون دو نقطه مدار هست.
فکر میکنم برای اندازه گیری مقادیر مقاومتها یا خازنهایی که کدشون مشخص نیست باید حتما چنین کاری صورت بگیره. وگرنه به نتیجه خوبی نمیشه رسید.

ممنون حمید جان !!!
:(
متأسفانه بعلت عدم آگاهی از این موضوع و گرفتن مشاوره از شخصی که خیلی ادعاش بود !! X( X( بدون اینکه اونا رو خارج کنم این مشخصات رو گرفتم و دیگه راهی ندارم که اشتباهم رو جبران کنم چون تمام قطعات با سشوار صنعتی از رود برد جدا شده !!!! :( :( :(
آه .......! حالا چیکار میشه کرد !! :-s

سه شنبه 14 مرداد1393 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
حمید نوشته است:

ممنون حمید جان !!!
:(
متأسفانه بعلت عدم آگاهی از این موضوع و گرفتن مشاوره از شخصی که خیلی ادعاش بود !! X( X( بدون اینکه اونا رو خارج کنم این مشخصات رو گرفتم و دیگه راهی ندارم که اشتباهم رو جبران کنم چون تمام قطعات با سشوار صنعتی از رود برد جدا شده !!!
آه .......! حالا چیکار میشه کرد !! :-s

خوب يعني اين مدار در اينجا منتفي ميشود :D ;) =)) =)) =))
وحيد جان شما كه بلد نبودين واسه چي اون مدار رو به باد فنا سپردين :YMBRINGITON:

سه شنبه 14 مرداد1393 - 7:43pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان فکر کنم اینجا کاملا حق با ناصر هست! =(( :D
واقعا مدار رو به همین سادگی بر باد دادین رفت؟ آخه بر چه اساسی؟ شما از من سوال میکردین خب خیلی ساده جواب میدادم! الان با انبوهی از مقادیر خازن مجهول چکار میشه کرد؟ همه چیزش هم دقیق مشخص میشد باز هم ساختش ساده نبود چه برسه به اینکه خازنها معلوم نباشن! متاسفانه چون مدار انالوگ هست فکر میکنم خازنهای مهمی در مدار داریم که مقدارشون واقعا تاثیر اساسی در کارکرد دستگاه داره!

سه شنبه 14 مرداد1393 - 8:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: be47 و 109 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure