انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 10:52pm

پاسخ به موضوع  [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 13  بعدی
 کالبد شکافی دستگاه لورنز x2 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

نه وحید جان منظور من این نبود! :D عرض کردم این دستگاه شما قطعا قابل کپی برداری هست. ولی کار میبره و باید تک تک قطعات کوچک مدار هم مقدارشون در بیاد. از این گذشته بحث کیفیت ساخت همیشه مطرح هست! اگر نشه با کیفیت مناسب همون مدار رو ساخت که طبیعیه جوابدهیش خیلی پایین تر از آب در میاد! البته بحث قدرت هم فقط نیست. بیشترین چیزی که کیفیت ساخت روش اثر میذاره مساله ثبات هست. بهرحال اگر نشه مداری رو با کیفیت ساخت هیچوقت خوب از آب در نمیاد. حالا چه مدارات منتشر شده باشه و چه کپی کردن از دستگاه معروفی باشه!
حالا شما هم که شاید نصف راه رو رفتین. قطعا دوستانی هم هستن که مشتاق هستن. دوستانی هم هستن که کمک میکنن. پس ادامه دادن این کار بنظر من بهتره.

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 9:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فکر کنم این مدار هم منتفی شد

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 10:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi8877 نوشته است:
فکر کنم این مدار هم منتفی شد

اره مهدی جان ظاهراکه مداراین فلزیاب هم درحدمبتدی هست که باب میل کسی نبوده ;) :D
متاسفانه ماایرانیهاهمیشه دنبال لقمه تازه واصطلاحاراحت الحلقوم میگردیم یعنی اماده برای ساخت بابردوثبات عالی =)) مداری که حداقل درزمان تولیدخودش جزءبهترین هابوده والان هم بسیاری براش دست وپامیشکونندطرفدارپروپاقرصی نداره
به نظرمن قبل ازمتمرکزشدن روی ساخت یک فلزیاب میبایست به نحوه تکنیشهاش درانتخاب قطعات وبلوک بندی مداریش کمی تامل کردچون اینگونه فلزیابهای شرکتی ایده های خوبی رودرخودشون دارندکه ارزش یادگیری داره
ازاین دوستمون هم که قبول زحمت کرده ومدارشون روتااینجابه این تمیزی ازداخل رزین دراوردن کمال تشکررادارم ضمنااگه این دوستمون هنوزهم مصمم به کالبدشکافی وکپی برداریش هستندمن هم درحدتوانم اعلام امادگی میکنم

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان و اساتید
راستش با صحبتهای حمید جان وقتی دیدم کارم بی ارزش بوده خیلی ناراحت شدم و از اینکه شکست خورده هدفم تصمیم گرفتم مدار رو بستم به صاحبش پس دادم !
حالا من موندم اونوقت که بود همه می گفتن بدرد نمی خوره و خورد تو ذوق ما حالا دوباره با این پیگیریهاشون بنده بیشتر زجر میکشم که چه اشتباهی کردم!

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 12:48pm
مدیر کل
مدیر کل

خب ظاهرا متلک دیشب اقا مهدی رو بی پاسخ گذاشتیم متلک امروز جناب roshik هم اضافه شد!!! :D
عزیزان شما که دیگه جزو اساتید این انجمن محسوب میشید. بقول معروف اگر اینکاره باشید بنظر من همون تصاویر هم براتون کافیه! ;) وگرنه فکر نمیکنم در پاسخ مطالبی که بنده عرض کرده بودم پاسخی داشته باشین! من نمیدونم شما توقع دارین اقا وحید چکار کنه؟ تک تک خازنهای اس ام دی رو در بیاره اندازه گیری کنه براتون؟ یا شماره دیود ها رو در بیاره یا چیز دیگه؟ در نهایت کپی این مدار بنظر شما بدرد غالب کاربران این انجمن میخوره یا بدرد فروشنده های محترم؟! این مدار رو با این شکل اس ام دی و 14 آیسی حتی اگر تمام شماره قطعات هم مشخص باشه بیشتر بچه های این انجمن نمیتونن بسازن! آخرش هم داستان همون مدارات قبلی میشه.
ببینید بنده به نوبه خودم فلزیاب هامو دیگه ساختم! اگر یکی هم میساختم برام کافی بود که خیلی چیزها متوجه بشم. برای همین بارها عرض کردم مدار فقط تا حدی تاثیر داره. اون چیزی که بیشتر تاثیر داره کیفیت ساخت مدار و کیفیت لوپ هست. شما تا این رو متوجه نشین باید صد تا فلزیاب بسازین و باز برین سراغ بعدی! خب هدف چیه؟ میخواین تفریح کنین؟ هدف ما که اینجا تفریح و سرگرمی نیست! کلی وقت و انرژی و هزینه نمیتونه صرفا صرف سرگرمی بشه!
در همه این مدارات فلزیاب شما اگر فقط چند میلی ولت نویز یا اختلاف ولتاژ ناخواسته بین دو نقطه داشته باشین برد و ثبات مدار در حد قابل ملاحظه ای پایین میاد! این رو باید در عمل دیده باشین که بفهمین من چی میگم. همین مدار اگر بصورت اس ام دی نباشه کلی از کارکردش کاسته میشه. بخصوص که پرقطعه هم هست. یا مثلا همون 555 رو شما وقتی در مدار میبینین باید حساب کار خودتون رو بکنین! کافیه این ایسی فقط یه ذره درست بسته نشده باشه تا کلا مدار از کارایی خوب خارج بشه! حالا در نظر بگیرین ریزه کاری های دیگه توی این مدار تا چه حد میتونه باشه.
بهرحال من ایشون رو از کار منصرف نکردم! در این انجمن هم فقط بنده حضور ندارم! شما و خیلی دوستان دیگه هم هستین. منظور من بیشتر این بود که اگر قراره اخرش هم بنده وارد بشم فعلا این وقت رو ندارم و از طرفی این تیپ مدارات قدیمی رو هم قبول ندارم! همین مدارات دیجیتال جدیدتر نظیر چنس یا کلون پای اگر بیشتر روشون کار بشه بمراتب بیشتر ارزش دارن. اینکه کسانی برای اینجور دستگاهها سر و دست میشکنن دلیل نمیشه! حکایت 12 رگولاتور و مشتقاتش هست؟ دیگه از سیستم های جدید لورنز در زمینه پالسی فکر نمیکنم بالاتر داشته باشیم! مگه قراره چکاری انجام بدن؟ معجزه که نمیکنن!
بهرحال بحث کپی اگر باشه ایشون میتونن مدار رو برای کسی که وارد تر هست بفرستن تا روش کار بشه. البته اگر حکایت داستان MDL8500 نشه! ;)

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 3:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خب ظاهرا متلک دیشب اقا مهدی رو بی پاسخ گذاشتیم متلک امروز جناب roshik هم اضافه شد!!! :D
عزیزان شما که دیگه جزو اساتید این انجمن محسوب میشید. بقول معروف اگر اینکاره باشید بنظر من همون تصاویر هم براتون کافیه! ;) وگرنه فکر نمیکنم در پاسخ مطالبی که بنده عرض کرده بودم پاسخی داشته باشین! من نمیدونم شما توقع دارین اقا وحید چکار کنه؟ تک تک خازنهای اس ام دی رو در بیاره اندازه گیری کنه براتون؟ یا شماره دیود ها رو در بیاره یا چیز دیگه؟ در نهایت کپی این مدار بنظر شما بدرد غالب کاربران این انجمن میخوره یا بدرد فروشنده های محترم؟! این مدار رو با این شکل اس ام دی و 14 آیسی حتی اگر تمام شماره قطعات هم مشخص باشه بیشتر بچه های این انجمن نمیتونن بسازن! آخرش هم داستان همون مدارات قبلی میشه.
ببینید بنده به نوبه خودم فلزیاب هامو دیگه ساختم! اگر یکی هم میساختم برام کافی بود که خیلی چیزها متوجه بشم. برای همین بارها عرض کردم مدار فقط تا حدی تاثیر داره. اون چیزی که بیشتر تاثیر داره کیفیت ساخت مدار و کیفیت لوپ هست. شما تا این رو متوجه نشین باید صد تا فلزیاب بسازین و باز برین سراغ بعدی! خب هدف چیه؟ میخواین تفریح کنین؟ هدف ما که اینجا تفریح و سرگرمی نیست! کلی وقت و انرژی و هزینه نمیتونه صرفا صرف سرگرمی بشه!
در همه این مدارات فلزیاب شما اگر فقط چند میلی ولت نویز یا اختلاف ولتاژ ناخواسته بین دو نقطه داشته باشین برد و ثبات مدار در حد قابل ملاحظه ای پایین میاد! این رو باید در عمل دیده باشین که بفهمین من چی میگم. همین مدار اگر بصورت اس ام دی نباشه کلی از کارکردش کاسته میشه. بخصوص که پرقطعه هم هست. یا مثلا همون 555 رو شما وقتی در مدار میبینین باید حساب کار خودتون رو بکنین! کافیه این ایسی فقط یه ذره درست بسته نشده باشه تا کلا مدار از کارایی خوب خارج بشه! حالا در نظر بگیرین ریزه کاری های دیگه توی این مدار تا چه حد میتونه باشه.
بهرحال من ایشون رو از کار منصرف نکردم! در این انجمن هم فقط بنده حضور ندارم! شما و خیلی دوستان دیگه هم هستین. منظور من بیشتر این بود که اگر قراره اخرش هم بنده وارد بشم فعلا این وقت رو ندارم و از طرفی این تیپ مدارات قدیمی رو هم قبول ندارم! همین مدارات دیجیتال جدیدتر نظیر چنس یا کلون پای اگر بیشتر روشون کار بشه بمراتب بیشتر ارزش دارن. اینکه کسانی برای اینجور دستگاهها سر و دست میشکنن دلیل نمیشه! حکایت 12 رگولاتور و مشتقاتش هست؟ دیگه از سیستم های جدید لورنز در زمینه پالسی فکر نمیکنم بالاتر داشته باشیم! مگه قراره چکاری انجام بدن؟ معجزه که نمیکنن!
بهرحال بحث کپی اگر باشه ایشون میتونن مدار رو برای کسی که وارد تر هست بفرستن تا روش کار بشه. البته اگر حکایت داستان MDL8500 نشه! ;)

سلام حمید جان اگه میشه مدار رو با همونقدر مشخصات کپی کرد چرا بمن گفتین نمیشه باید همه قطعات شماره هاش باشه و پاک بشه ....!
در مورد قدیمی بودن مدار ! همانطور خودتون میدونید و قبول دارید سیستم های پالسی لورنز مگه غیر اینه قلب تپنده تمام x5.x6 همین مداره با کمی تغییر که آی سی ؟؟؟؟ رو با یک میکرو تعویض کردن ...!؟
و در بحث کپی مدار رو برای چه کسی بفرستم ؟ که هم صادق باشه و هم سود جو نباشه !!!
با سپاس

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 4:04pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان عرض کردم اگر طرف اینکاره باشه! یعنی باید خودش الکترونیک بدونه و محاسبه بلد باشه و یا مدار رو شبیه سازی کنه. در این صورت داشتن شماره ایسی ها کافیه که شما زحمتشو کشیدین. البته اگر تصاویر واضح تری میگرفتین که حداقل عدد مقاومتها مشخص تر باشه طبیعتا راحت تر بود. وگرنه کپی خود مدار در صورت داشتنش دیگه خیلی مشکل نیست. مساله ای که من عرض کردم و باز تکرار میکنم این بود که حتی اگر مقادیر تمام قطعات هم موجود باشه در بازسازی مجدد کارایی اصلی دستگاه تکرار نمیشه و بخصوص در زمینه ثبات بعید هست با ساخت معمولی بشه به اون سطح دست پیدا کرد. برد خوب هم وقتی بدست میاد که ثبات بالا باشه! نکته کلیدی تمام فلزیاب های حرفه ای همینه که متاسفانه میشه گفت انگار هیچکس بهش واقف نیست!
مدار میکرو کنترلری رو هم اصلا نمیشه با این مدارات مقایسه کرد. کارهایی که میکرو بصورت هوشمند میتونه انجام بده از عهده دهها آیسی هم بر نمیاد. بخصوص اگر برنامه پیچیده و کارا براش نوشته شده باشه. اگر هم منظورتون از قلب تپنده همون قسمت پالس و ماسفت یا آپ امپ باشه که در اکثر مدارات خوب پالسی کاملا شبیه هم هستن.
در مورد شخصی هم که شما بخواین مدار رو براش بفرستین من نظری ندارم و نمیتوم کسی رو تایید کنم!

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 4:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
بفرما اقا وحید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
نمیدونم چرا اقا حمید پست من رو متلک تلقی کردن حرف من کلی بود نه برای شخص خاصی
جناب star
این pcb رو داشتی یا تازه کشیدی؟

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 8:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

نه از روی عکس کشیدم

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 9:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mikimaus , Protect6a , Saeidpor2 و 116 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure