انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:39am

پاسخ به موضوع  [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی
 کالبد شکافی دستگاه لورنز x2 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
وحید جان ممنون از شما بابت تصاویر. ولی من که عرض کردم! شما اول لطف کنین یک ارزیابی از کارایی و قدرت این دستگاه انجام بدین تا مشخص بشه اصلا ارزششو داره یا نه؟
از این گذشته از روی تصاویر نمیشه دستگاه رو کپی کرد! شما باید بتونین رزین یا اون ماده ای که روی برد رو پوشونده بدون اسیب دیدن مدار بردارین یا پاک کنین! این هم کار ساده ای نیست و باید دوستانی که در شیمی اطلاعات دارن کمکتون کنن. بعد این مرحله که مشکل هم هست ؛ تازه باید دید آیا شماره قطعات پاک شده یا نه؟ اگر شماره ها پاک نشده باشه دیگه کار بسیار راحته. البته اگر همه قطعات در بازار پیدا بشن! :D

سلام حمید جان خواهش می کنم انجام وظیفه بوده!
داداش چطور باید کارایی دستگاه رو ارزیابی کنم! ببرم بیرون!
برای پاک کردن رزین میشه با کاتر اونو جدا کرد! پیشنهادی دارین!

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 4:06pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان یعنی شما یه فلزیاب پالسی رو هم نمیتونی حتی تست کنی؟! پس کپی کنی برای چه کاری؟ فروش؟! :D
بهرحال تست خیلی ساده هست. شما یک عدد سکه 500 تومنی تهیه کن و دستگاه رو جایی ببر که فلز زیادی در اطراف نباشه و اندازه بگیر از چه فاصله ای سکه 500 تومنی رو سنس میکنه. بعد این میزان برد رو به همراه سایز لوپ اینجا اعلام کنین. البته این یک تست مقدماتی ولی کلیدی هست. اگر خوب نباشه که کلا هیچ. اگر خوب باشه تازه باید رفت سراغ مسائلی مثل نفوذ در خاک و حساسیت به املاح!

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
وحید جان یعنی شما یه فلزیاب پالسی رو هم نمیتونی حتی تست کنی؟! پس کپی کنی برای چه کاری؟ فروش؟! :D
بهرحال تست خیلی ساده هست. شما یک عدد سکه 500 تومنی تهیه کن و دستگاه رو جایی ببر که فلز زیادی در اطراف نباشه و اندازه بگیر از چه فاصله ای سکه 500 تومنی رو سنس میکنه. بعد این میزان برد رو به همراه سایز لوپ اینجا اعلام کنین. البته این یک تست مقدماتی ولی کلیدی هست. اگر خوب نباشه که کلا هیچ. اگر خوب باشه تازه باید رفت سراغ مسائلی مثل نفوذ در خاک و حساسیت به املاح!

حمید جان بنده فروشنده نیستم فکر کنم سوء تفاهم شده برای شما ! [-(
دستگاه پالسی هم بلدم تست کنم ! ;;) اما منظور من همین بود چه تستی برای این دستگاه ملاکه و از تجراب شما استفاده کنم !
این دستگاه کمی هم معیوب شده یعنی از عمق کاووش کم شده بخاطر اینکه قبل از من بدست یک ناشی تر از من افتاده بوده و کمی پدر دستگاه رو در آورده از اون موقع عمق سنس دستگاه کم شده به گفته صاحبش !

یکشنبه 7 اردیبهشت1393 - 6:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام حمید جان من دستگاه را تماما تست کردم نتیجه چنین شد
با لوپ 30
فیبر 30*30=160
فیبر20*20=140
فیبر10*10=90
دستگاه بعد از تنظیم بمدت 2 ساعت بدون بهم خوردن تنظیم با ثبات بود و صدای بوق اضافه نداشتم
حمید جان برای رزین هنوز راه حلی پیدا نکردم
لطفا راهنمایی بفرمایید

دوشنبه 7 اردیبهشت1393 - 1:53am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون وحید جان. نتیجه از حد مدارات معمولی پالسی کمی قویتر هست و میشه گفت خوبه! اما در اون حدی هم نیست که بخاطرش کلی مسیر طی کنیم که بخواد کپی بشه! بهرحال اگر علاقه مند باشین باید روی قضیه پاک کردن رزین کار کنین.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 4:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمید جان !
من فکر کنم کپی این دستگاه بدرد خیلی ها بخوره !
حمید جان برای رزین هیچ نظری ندارید !
چیزی که خیلی برام جالب بود ! دستگاه حداکثر با فرکانس 120HZ کار میکنه و در اون حالت بیشترین فاصله سنس را دارم! و از کناره ها هم لوپ سنس می کنه !و خیلی راحت بالانس میشه ! فوقالعاده صدای بلند و قابل درک داره !

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 3:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید جان مدار 0.9A مصرف داره و جریان میکشه ! بنظر شما میتونم تغذیه مدار رو تا 24V بالا ببرم !؟
چون وقتی از باطری خود دستگاه استفاده می کنم ( تعویض شدست ) فاصله سنس همون فلزات نصف میشه! و نتایج تست دیشب با ترانس سوئیچینگ افزاینده و کاهنده بوده !

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 3:32pm
مدیر کل
مدیر کل

وحید جان باید دید تاثیر باطری روی برد دستگاه به لحاظ آمپر کشی دستگاه هست یا ولتاژ بالاتر؟! اگر 0.9 آمپر جریانکشی داشته باشین به باطری حداقل 4.5 آمپری نیاز دارین تا فقط حدود 4 ساعت بخوبی کار کنه! پس چنین دستگاهی باطری آمپر بالا نیاز داره. در مورد ولتاژ هم اگر بتونین با منبع تغذیه متغیر حداکثر ولتاژی که برد حداکثری حاصل میشه بدست بیارین میتونه ملاک خوبی باشه. البته باید خیلی مواظب باشین از حد ولتاژ نهایی تعریف شده برای مدار بالاتر نبرین وگرنه خیلی از قطعات میتونن آسیب ببینن.
در مورد رزین هم سایر دوستان باید نظر بدن.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهههههههه، بالأخره سرو کلۀ لورنز ال پی ایکس2 هم پیدا شد. :ymhug: ممنون آقا وحید. :-BD اگرچه من اصلاً تجربۀ کاریشو ندارم ولی دوستی دارم که یه مدت یه دونه امانتی دستش بوده(همونیکه واقعاً در بعضی کارا نابغه ست و کلّی با جی پی آر های مختلف هم کار کرده و چند بار هم با پالسیا بار در آورده) هر از چند گاهی سراغ این ال پی ایکس 2 را میگیره که اگر باشه میخره و .... ازش که خیلی خوب تعریف میکرد. خیلی خوب. میگفت دستگاهیه که 5-6 مترو میزنه. البته من الآن متوجه شدم که شما دقیقاً چی رو ارائه دادی. دیشب یه گذرا دیدم فکر کردم ازاون تولیدیهای کرج و آقا مقدمه. الآن دیدم نه همون اصلیه. فردا بیشتر در مورد جزییاتش میپرسم. الآن دیگه دیره. ظاهراً هم راحته. فقط آنالوگه و ازاون دنگ و فنگای دیجیتال و هگز و.....نداره. حمید آقا، اگرچه سوادم اندکه ولی به جرأت میگم ارزش کار داره. چون میدونم اون دوستم به سادگی دستگاهیو تأیید نمیکنه. در مورد رزینش که از آقای هوشی(hoshi) میتونیدکمک بگیرید ایشان قبلاً گفته بودن فرمول حلالهای انواع رزینها رو دارن. که علی الظّاهر باید یک مقداری برایشان بفرستید آزمایش کنند وبهترین ترکیب راپیدا کنند و برایتان بفرستند. انشاءالله که دوستان و اساتید قبول کنند روش کار کنند و در این مورد هم مثل TL12000 ختم به موفقیت بشه. انشااهه که خود کابل فابریک هم موجود باشه که نتیجش بهتر بشه.

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 11:26pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
بهههههههه، بالأخره سرو کلۀ لورنز ال پی ایکس2 هم پیدا شد. :ymhug: ممنون آقا وحید. :-BD اگرچه من اصلاً تجربۀ کاریشو ندارم ولی دوستی دارم که یه مدت یه دونه امانتی دستش بوده(همونیکه واقعاً در بعضی کارا نابغه ست و کلّی با جی پی آر های مختلف هم کار کرده و چند بار هم با پالسیا بار در آورده) هر از چند گاهی سراغ این ال پی ایکس 2 را میگیره که اگر باشه میخره و .... ازش که خیلی خوب تعریف میکرد. خیلی خوب. میگفت دستگاهیه که 5-6 مترو میزنه. البته من الآن متوجه شدم که شما دقیقاً چی رو ارائه دادی. دیشب یه گذرا دیدم فکر کردم ازاون تولیدیهای کرج و آقا مقدمه. الآن دیدم نه همون اصلیه. فردا بیشتر در مورد جزییاتش میپرسم. الآن دیگه دیره. ظاهراً هم راحته. فقط آنالوگه و ازاون دنگ و فنگای دیجیتال و هگز و.....نداره. حمید آقا، اگرچه سوادم اندکه ولی به جرأت میگم ارزش کار داره. چون میدونم اون دوستم به سادگی دستگاهیو تأیید نمیکنه. در مورد رزینش که از آقای هوشی(hoshi) میتونیدکمک بگیرید ایشان قبلاً گفته بودن فرمول حلالهای انواع رزینها رو دارن. که علی الظّاهر باید یک مقداری برایشان بفرستید آزمایش کنند وبهترین ترکیب راپیدا کنند و برایتان بفرستند. انشاءالله که دوستان و اساتید قبول کنند روش کار کنند و در این مورد هم مثل TL12000 ختم به موفقیت بشه. انشااهه که خود کابل فابریک هم موجود باشه که نتیجش بهتر بشه.

این که بهتر از ام دی ال شد. 6متر با چه لوپی؟ @};-

دوشنبه 8 اردیبهشت1393 - 11:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 129 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 145 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure