انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 15 اردیبهشت1403 - 12:16am

پاسخ به موضوع  [ 8 پست ] 
 فلزياب ايمپالسي با pic 16f877 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان كسي اين فلزياب رو ساخته؟ سورس هم داره

اين هم لينكش:
http://www.groegernet.de/schematics/metall1.html

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 1:03am
مدیر کل
مدیر کل

بنظر من بعنوان یک مدار دیجیتال زیاد جالب نیست! ضمن اینکه مدار هم ظاهرا کامل نیست و حتی شماره ماسفت هم قید نشده و بعضی جزئیات دیگه هم مشخص نیستن.
ناصر جان شما اول یک تحقیقی در زمینه مفهوم ایمپالسی برای ما انجام بدین ببینیم بالاخره چه فرقی با پالسی داره؟! :D

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 1:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر جان تو که اینقدر شور اشتیاق داری و دنبال MDL8500 بودی و هستی و اخرشم چیزی عایدت نشد چرا نمیای روی چنس کار کنی ؟ از هر لحاظ مدار دیجیتالی کامل بی عیب نقصی هست

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 1:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
به نظرم هركسي كه بخواد برنامه نويسي كنه سورسش براي شروع خوبه
ضمنا علي جان فلزيابي مثل چنچ اصلا به درد من نميخوره چون اسباب بازي بيش نيست همين 12 رگولاتور و tl12000 با وجود آنالوگ بودنشان خيلي از چنچ بهتر وقويترند بنظر من قدرت حرف اول رو ميزنه البته در كاوش واقعي :D

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هر چی که باشه از یه مدار مثل 12 رگولاتوره و TL12000 که به سرما گرما و املاح حساسیت داره خیلی سر تر هست زیاد دلخوش نباش که یه انبر دست تو هوا در یک متر میزنه در زمین معادلات بهم میخوره ولی در مورد چنس اینطور نیست همونی که در هوا میبینی در زمین هم همینه ! امتحانش ضرری نداره

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 2:07am
مدیر کل
مدیر کل

ناصر جان من هر چی میخوام وارد بگو مگو با شما نشم باز هم نمیشه! شما که هیچ کار عملی شسته رفته ای توی این انجمن یا سایت خودت انجام ندادی! حرف از چه بردی میزنی؟ در ضمن اسمش چنس هست! تشریف ببری توی همون تاپیک و مطالعه کنی متوجه میشی زیر خاک خیلی هم خوب باهاش جواب گرفتن. محض اطلاع شما یکی از دوستان هم در عمق 2 متری خاک هدف نسبتا کوچکی رو باهاش دراورده! چنس پیشرفته ترین فلزیاب پالسی هست که در عمرت بعنوان مدار دیده باشی! چیزی که شما بعنوان MPS و DVT در فلزیابهای مینلب میبینی در چنس تا حدودی پیاده شده. تنها مدار پالسی قابل ساخت و در دسترس هست که واقعا تفکیک داره! حالا برو با این مدارات دانش آموزی خودت رو سرگرم کن.
هر چی ما هیچی نمیگیم شما خیال میکنی خیلی سواد داری؟ همه دارن میبینن هر روز گیر میدی به یک طرح! از 8500 رفتی توی DSP و از اونجا هم رفتی توی فلزیاب مدل 30 سال پیش و الانم این یکی! خب آخرش که چی؟ شما نمیخواد مدل پیشرفته بسازی. الان همین فلزیاب مگه سورس نداره؟ بشین یک مقدار روش کار کن اگر راست میگی! شما هنوز آنالیز شکل موج برگشتی رو نمیتونی توی برنامه نویسی پیاده کنی رفتی سراغ بالاترین پروژه ممکن. عزیز من نردبان شاید تعداد پله هاش خیلی زیاد باشه. ولی میشه از پله اول پرید پله آخر؟! میشه به من بگی در حد بهینه سازی یک مدار فلزیاب روی کدوم مداری کار کردی که حالا خودت میخوای بهترینش رو طراحی کنی؟ آخه یعنی چی الان یک ساله همه رو با همین حرفا سر کار گذاشتی آخرش هم هیچی به هیچی! هر کی هم ندونه فکر میکنه خیلی استادی! آخرش هم میگی بهت حسودیمون میشه! به چی حسودی کنیم مثلا؟ این اصطلاحات علمی توی خیلی کتابها و درسها اومده. ولی کسی صرفا با اینا نتونسته مدار حرفه ای طراحی کنه. وگرنه مگه فارغ التحصیل الکترونیک کم داریم؟ چندتاشون تا حالا تونستن یک فلزیاب واقعا حرفه ای طراحی کنن؟ نخیر با این تیپ حرفایی که شما هر روز توی تاپیکهای مختلف میزنی آخرش به هیچی نمیرسی. همونطور که یک سال از قولی که بابت ساخت ردیاب دادی گذشت و آخرش هم بی سر و صدا کلا گذاشتیش کنار! مدار زمین شناسی و مدل بیسیمشو یادمون نرفته! جی پی آر رو یادمون نرفته! بس کن برادر من ؛ آخه زندگی در خواب و خیال هم حدی داره!
من از شما سوال کردم اول برو تحقیق کن ببین ایمپالسی فرقش با پالسی چیه. مگه نمیخوای کار علمی و فنی کنی؟ لااقل از یک چیز ساده و کلی شروع کن بعد برو تو دل کار!

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 2:20am
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام
مهندس حمید عزیز
آقا ناصر خیلی جوان با ذوق و شوق و با انرژی بوده که دوست داره با تفکرات و همفکری دوستان دیگه به یک نقطه زن ایده آل برای ساخت برسه ، امّا راحش رو نمیدونه ، چون همش از این شاخه به اون شاخه میپره ، داش ناصر دوست گلم شما باید یک مداری رو مثل مهندس حمید یا قرار ندی یا اگر قرار میدی در انجمن تا آخرش بری و به نتیجه برسونی تا دیگر دوستان هم بتونن با رهبری شما مسیر ساخت و نتیجه گیری رو با موفقیت به اتمام برسونن ، این روش بهتری برای به نتیجه رسیدن در ساخت مدار هست ، چون فکرها همه متمرکز در یک مدار میشه ، دقیق مثل مهندس حمید عزیز که هر مداری رو شروع کرده تا آخرش رهبری فرمودن و دیگر دوستان رو هم خیلی خوب به نتیجه رسوندن .

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 7:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدي جان شما لطف دارين
قرار نيست هر مداري كه آپ ميشه جنبه ساخت داشته باشه خيلي از مدارات بعنوان بيس براي يادگيري و آموزش هستند اين مدار رو به اين خاطر آپ كردم تا دوستاني كه در كار برنامه نويسي هستند استفاده كنند :ymapplause:

پنج شنبه 21 فروردین1393 - 11:30pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Hzamido , mohsen@sat , Saeidpor2 و 154 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure