انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:43am

پاسخ به موضوع  [ 78 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 فلزيابي پر قدرت با عمق زني زياد 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

نه فکر نمیکنم از TL12000 قویتر باشه اما قطعا ساختش راحت تره و نفوذ در خاکش هم باید خوب باشه. تمام قطعاتش هم قطعات رایجی در بازار هستن. فقط میتر 50 میکرو آمپر شاید کم گیر بیاد که میشه بجاش ویومتر هم گذاشت و زیاد مهم نیست.
تغذیه مدار هم 12 ولت هست که بصورت 2 باطری 6 ولت در نظر گرفته شده و نقطه وسطش بصورت کلید قطع و وصل مدار گذاشته شده که این کلید هم با ولوم 2 ترکیب شده تا بصورت کلید ولوم در بیاد! این کار اصلا ضرورتی نداره و میشه از باطری 12 ولت استفاده کرد و کلید جداگانه در مسیر باطری گذاشت. ولوم 2 هم میتونه ولوم معمولی باشه. البته ولوم 2 بصورت لگاریتمی ذکر شده که زیاد مهم نیست حتما لگاریتمی باشه چون برای تنظیم حساسیت میتر گذاشته شده. از طرفی ولوم 47 کیلو هم نداریم و باز مهم نیست میشه از ولوم 50 یا حتی 100 کیلو استفاده کرد. توجه داشته باشین ولوم خطی که دارای تغییرات خطی از ابتدا تا انتها هست با پیشوند B و ولوم لگاریتمی که تغییرات لگاریتمی داره و میبینین یهو مقدارش کم و زیاد میشه ؛ با پیشوند A نمایش داده میشه. پس مقدار مناسب برای این ولوم A50K هست که روی ولوم نوشته میشه. اگر هم لگاریتمی گیر نیاوردین که عرض کردم زیاد مهم نیست.
هیچ یک از سایر قطعات حتی نیاز به مشابه هم ندارن و عینا در بازار موجود هستن! فقط توجه کنین خازنهای 10 و 11 مقدارشون 100 نانو هست. سایر جزئیات هم دقیقا از 3 تصویری که علی آقا زحمت کشیدن مشخصه و فکر میکنم کسی که بخواد یک فلزیاب رو راه بیندازه بدون هیچ حرف و بحثی میتونه با همین 3 تصویر مدار رو بسازه! امیدوارم حکایت داستان دنباله دار مدار تی ال 12000 نشه چون ساخت یک مدار انصافا به این سختیها هم نیست!

سه شنبه 19 فروردین1393 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام من نساختمش باید یکی بسازه تا ببینیم کارش چطوره

سه شنبه 19 فروردین1393 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام حميد جان و مهندس مهدي
راستش من خيلي دلم ميخواد با استفاده از dsp فلزياب طراحي كنم ولي دقيقا نميدونم طراحها چيكار ميكنند فرضا ما از a/d ديتا را به صورت سريال با مقادير مختلف دريافت كرديم خوب مسئله اينه كه اين داده ها چه ربطي به عمق زني بالا داره آيا به مقاديري ضرب ميشوند آيا از تبديلات لاپلاس ويا سري فوريه استفاده ميشه ولي يك روشي هست كه ميشه در سري فوريه دسي بل طيف در واحد فركانس را افزايش داد آيا طراح از اين روش استفاده ميكنه وخيلي آيا هاي ديگه
تا جايي كه اطلاع دارم داداش را وير با آقاي andy كه برنامه نويس قابلي هستند دوست هستند ميتونن از ايشون كمك بخواند ونمونه سرسي در بسكام يا سي از ايشون بگيرند
يكي از دوستان به آقا رضا پيام بده واين موضوع dsp رو بهشون اطلاع بده تا ايشون از andy كمك بخوان
و يا اگه كسي از دوستان با اساتيد دانشگاه رابطه دارند اين كار رو بكنند واله من نتونستم از استادهامون كمك بگيرم هيچ كدوم نم پس نميدن :(( :((

سه شنبه 19 فروردین1393 - 10:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام من اطلاعات این مدارو دارم ولی چنگی به دل نمیزنه چون فیبرش دو رو هست وهیچ فرقی هم با دلتا نداره یک تغیر جزءی تو بعضی قسمتهاش ...به گفته سازندش بردش واسه یک سکه60 سانت و واسه بزرگترین فلز وعمق نهایش4.30متر حالا الله اعلم

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 19 فروردین1393 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

نه بهرام جان مداری که جناب ناصر گذاشتن اصل تصاویرش همون 3 تایی هست که جناب ali222 گذاشتن. یک فلزیاب پالسی یا به اصطلاح زبان خودشون ایمپالس هست که در یک مجله قدیمی آلمانی منتشر شده. هیچ ارتباطی هم به دلتاپالس نداره! فیبرش هم تک رو هست و کلا ساختش راحته.

چهارشنبه 19 فروردین1393 - 1:26am
مدیر سایت
مدیر سایت

zinteredi نوشته است:
سلام حميد جان و مهندس مهدي
راستش من خيلي دلم ميخواد با استفاده از dsp فلزياب طراحي كنم ولي دقيقا نميدونم طراحها چيكار ميكنند فرضا ما از a/d ديتا را به صورت سريال با مقادير مختلف دريافت كرديم خوب مسئله اينه كه اين داده ها چه ربطي به عمق زني بالا داره آيا به مقاديري ضرب ميشوند آيا از تبديلات لاپلاس ويا سري فوريه استفاده ميشه ولي يك روشي هست كه ميشه در سري فوريه دسي بل طيف در واحد فركانس را افزايش داد آيا طراح از اين روش استفاده ميكنه وخيلي آيا هاي ديگه
تا جايي كه اطلاع دارم داداش را وير با آقاي andy كه برنامه نويس قابلي هستند دوست هستند ميتونن از ايشون كمك بخواند ونمونه سرسي در بسكام يا سي از ايشون بگيرند
يكي از دوستان به آقا رضا پيام بده واين موضوع dsp رو بهشون اطلاع بده تا ايشون از andy كمك بخوان
و يا اگه كسي از دوستان با اساتيد دانشگاه رابطه دارند اين كار رو بكنند واله من نتونستم از استادهامون كمك بگيرم هيچ كدوم نم پس نميدن :(( :((

درود
ناصرجان توی دنیای علم و دانشورزی مطمئن باش اگر از یه متخصص صادقانه کمک بخوای دست رد به سینت نمیزنه و حتما کمک میکنه اصلا هم ربطی به دوستی و صمیمیت نداره
اندی این همه مدار مفت و مجانی طراحی کرده داده دست ملت حالا بنظرت واسه یه راهنمایی و مشاوره انقورت میاره؟
داشی شما متن درخواستی که از اندی داری بنویس و تمام سوالاتت رو مطرح کن من چنبار باهاش میل ردو بدل کردمو خیلی راحت هم جواب داده و اصلا هم منت نذاشته بهت قول میدم هر سوالی داشته باشی من برات پاسخشو میگیرم :-*
L-)

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

چهارشنبه 19 فروردین1393 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام كوهيار جان شما از جناب andy سوال كنين با استفاده از dsp چطور ميشه فلزيابي طراحي كرد كه عمق زني دو رقمي داشته باشه موضوع mdl رو هم براش تعريف كنين و نمونه سورسي رو در بسكام ازشون بگيرين كه با استفاده از dsp بشه كوچكترين تغييرات رو آشكار كرد

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناصر جان خودت هم میتونی بپرسی از ترجمه گوگل استفاده کن فارسی بنویس تبدیل به انگلیسی میشه همونو کپی کن بفرسفت به جناب اندی

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

چهارشنبه 20 فروردین1393 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چي شد بالاخره كسي اين مدار رو نميسازه؟ :-?

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 1:53am
مدیر کل
مدیر کل

جناب ناصر مشخصا از این سوال شما اینطور بر میاد که نه خودت و نه دوستی که بشناسیش تا حالا این مدار رو نساخته! پس خیلی ممنون میشیم منبعی که درش برد این مدار طبق فرموده شما بین 4 تا 7 متر ذکر شده معرفی کنی. در اون صورت مطمئنا دوستان هم مشغول به ساخت میشن. وگرنه اینطور نمیشه شما هر روز یک مدار بذاری و سایرین رو بندازی وسط ببینی آخرش چی از آب در میاد. اگر به این بود بنده هم بلد بودم صدها مدار بذارم توی انجمن تا ببینم آخرش کدومش خوبه کدومش بد!

پنج شنبه 20 فروردین1393 - 2:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 78 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 187 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure