انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 8:47am

پاسخ به موضوع  [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 17  بعدی
 Clone Pi یا PROTON 2 یا Penetramax ؟ 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام فایل پرتئوس رو هم گذاشتم البته چون از روش تبدیل عکس هست و طراحی نیست اون بخش لایه دوم که روی فیبر هست باید اینه بشه و رنگ لایش قرمز هست
لایه ابی رنگ هم لایه زیری هست
این تست ها با لوپ 40 در 40 مربع بود ؟ دیگه ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 27 اسفند1392 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگه میتونستید با چنس و با لوپ 1*1متر تست میگرفتید فرقش مشخص میشد

سه شنبه 27 اسفند1392 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله درست می فرمایید . نتایج چنس با لوپ 1 متری رو در چند روز آینده کوهیار عزیز منتشر میکنه . البته در نظر داشته باشید که چنس تفکیک داره که میشه در خیلی اوقات بهش نگاهی انداخت . ناگفته نماند که تلاشهای مهندس حمید و سایر دوستان در مدار چنس باعث شده که این نتایج حاصل بشه .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 27 اسفند1392 - 8:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون مهدی جان.
در خصوص چنس برای بنده با لوپ 19 سانتی تخت دو طرفه فیبر مسی 15 در 15 تا 70 سانتی سنس میشه که از 45 سانت دیگه میشه روی تفکیکش هم واقعا حساب کرد! نتیجه ای که کوهیار عزیز گرفتن هم به نسبت سایز لوپشون تقریبا مطابقش بالاتر در میاد ولی ایشون روی لوپشون بیشتر کار کردن و بنظرم جواب بهتری گرفتن.
در مورد جایگزینی 7816 بجای 3201 جناب اندی که طراح هر دو مدار هستن جایی اشاره کرده بودن که باید در برنامه این سازگاری در نظر گرفته بشه. لذا ورژنهای ابتدایی چنس فقط با 3201 کار میکرد. اما خود طراح در ورژن بعدیش اشاره کرد که سازگاری با هر دو ایجاد شده و هر دو شماره کار میکنن. حداقل در کل تاپیک چنس در انجمن روسی با اینکه با هر دو آیسی مدار تست شده بود کسی اشاره نکرد که تفاوت خاصی بینشون وجود داشته!
در خصوص کار نکردنش هم در همون تست اولیه با 3201 کلا کار نکرد انگار که کلا ADC یا اپ امپ در مدار نباشن و هیچ دیتایی در خروجی نداشت! در همون شرایط که 7816 رو گذاشتم بدون هیچ تغییری مدار راه افتاد! بعدا که چند دوست دیگه هم 3201 رو از همون جا تهیه کردن مشخص شد که وضعیت مشابهی وجود داشته و قطعا ایراد از خود اون ایسی بوده!
اصولا من متوجه نمیشم چرا باید 3201 بهتر از 7816 باشه؟ چون 7816 اتفاقا سرعت بیشتری داره و میتونه تا 200 کیلو سمپل بر ثانیه هم جواب بده در صورتی که 3201 محدود به سرعت 100 هست! هر دو هم 12 بیتی هستن. طبق دیتاشیت 7816 میزان بیتهای موثر به ولتاژ رفرنس بستگی زیادی داره که اگر مثل چنس ولتاژ رفرنس 4.6 ولت باشه ما حداقل باید 11.5 بیت موثر رو داشته باشیم! بهرحال این طبق اطلاعات دیتاشیت هست که فکر نمیکنم مشکلی درش باشه. ولی احتمال میدم از نظر ثبات و مساله نویز 3201 نتیجه بهتری بده بخصوص که ساخت شرکت میکروچیپ هم هست! در هر صورت از نظر قدرت سنس خیلی بعید میدونم تفاوت محسوسی داشته باشن.
بهرحال من آدرسی که فرمودین یادداشت کردم و ایشالا بعد تعطیلات این 3201 رو اگر گیر بیارم روی چنس تست میکنم و تفاوت نتیجش بخوبی مشخص میشه.
در مورد میزان قدرت سنس هم چنس اولیه شرایط جالبی نداشت و به شدت هم ناپایدار بود. اما چنس فعلی بنظر من در حد همین مدار جواب میده و اگر اینطور باشه با توجه به داشتن یک تفکیک جالب بنظر من ساخت مدارات با قدرت مشابه ولی بدون تفکیک فایده ای نداره. البته چند نکته جزئی در مدار چنس باقی مونده که باید سر فرصت ازشون تست بگیرم تا نهایی بشه. در عین حال تست با 3201 هم به دستور کار اضافه شد که اگر طبق نظر شما بهتر باشه با چنس هم میشه به نتیجه بهتری رسید و در اون صورت خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت که ایا مداری مثل Clone Pi ارزش کار مجدد رو دارن یا نه.

سه شنبه 27 اسفند1392 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهدي جان
اين pcb كه آپ كردين مدار خوبيه
در مورد ماسفتهاي قوي اطلاعات لازم دارم يه ماسفتي باشه درست با قدرت همون ماسفت mdl در بازار هم پيدا كردنش راحت باشه
در مورد اون عكس لند كرافت آيسي max232 دقيقا در كدوم قسمت مدار بكار مياد
ضمنا همين عكسي كه از ماسفت لورنز كشيدين ميشه لطف كنين مقادير مقاومت وخازنها رو بنويسين
آخه دارم از صفر يك مداري رو طراحي ميكنم
در مورد ولوم ديجيتال هم يكمي توضيح بدين و سيستم كنترل اتوماتيكش با ميكرو

سه شنبه 27 اسفند1392 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خیلی ممنون مهدی جان.
در خصوص چنس برای بنده با لوپ 19 سانتی تخت دو طرفه فیبر مسی 15 در 15 تا 70 سانتی سنس میشه که از 45 سانت دیگه میشه روی تفکیکش هم واقعا حساب کرد! نتیجه ای که کوهیار عزیز گرفتن هم به نسبت سایز لوپشون تقریبا مطابقش بالاتر در میاد ولی ایشون روی لوپشون بیشتر کار کردن و بنظرم جواب بهتری گرفتن.
در مورد جایگزینی 7816 بجای 3201 جناب اندی که طراح هر دو مدار هستن جایی اشاره کرده بودن که باید در برنامه این سازگاری در نظر گرفته بشه. لذا ورژنهای ابتدایی چنس فقط با 3201 کار میکرد. اما خود طراح در ورژن بعدیش اشاره کرد که سازگاری با هر دو ایجاد شده و هر دو شماره کار میکنن. حداقل در کل تاپیک چنس در انجمن روسی با اینکه با هر دو آیسی مدار تست شده بود کسی اشاره نکرد که تفاوت خاصی بینشون وجود داشته!
در خصوص کار نکردنش هم در همون تست اولیه با 3201 کلا کار نکرد انگار که کلا ADC یا اپ امپ در مدار نباشن و هیچ دیتایی در خروجی نداشت! در همون شرایط که 7816 رو گذاشتم بدون هیچ تغییری مدار راه افتاد! بعدا که چند دوست دیگه هم 3201 رو از همون جا تهیه کردن مشخص شد که وضعیت مشابهی وجود داشته و قطعا ایراد از خود اون ایسی بوده!
اصولا من متوجه نمیشم چرا باید 3201 بهتر از 7816 باشه؟ چون 7816 اتفاقا سرعت بیشتری داره و میتونه تا 200 کیلو سمپل بر ثانیه هم جواب بده در صورتی که 3201 محدود به سرعت 100 هست! هر دو هم 12 بیتی هستن. طبق دیتاشیت 7816 میزان بیتهای موثر به ولتاژ رفرنس بستگی زیادی داره که اگر مثل چنس ولتاژ رفرنس 4.6 ولت باشه ما حداقل باید 11.5 بیت موثر رو داشته باشیم! بهرحال این طبق اطلاعات دیتاشیت هست که فکر نمیکنم مشکلی درش باشه. ولی احتمال میدم از نظر ثبات و مساله نویز 3201 نتیجه بهتری بده بخصوص که ساخت شرکت میکروچیپ هم هست! در هر صورت از نظر قدرت سنس خیلی بعید میدونم تفاوت محسوسی داشته باشن.
بهرحال من آدرسی که فرمودین یادداشت کردم و ایشالا بعد تعطیلات این 3201 رو اگر گیر بیارم روی چنس تست میکنم و تفاوت نتیجش بخوبی مشخص میشه.
در مورد میزان قدرت سنس هم چنس اولیه شرایط جالبی نداشت و به شدت هم ناپایدار بود. اما چنس فعلی بنظر من در حد همین مدار جواب میده و اگر اینطور باشه با توجه به داشتن یک تفکیک جالب بنظر من ساخت مدارات با قدرت مشابه ولی بدون تفکیک فایده ای نداره. البته چند نکته جزئی در مدار چنس باقی مونده که باید سر فرصت ازشون تست بگیرم تا نهایی بشه. در عین حال تست با 3201 هم به دستور کار اضافه شد که اگر طبق نظر شما بهتر باشه با چنس هم میشه به نتیجه بهتری رسید و در اون صورت خیلی بهتر میشه تصمیم گرفت که ایا مداری مثل Clone Pi ارزش کار مجدد رو دارن یا نه.

سلام به همگی وسال نومبارک ببخشید من نسبتا با تاکیید دکتر باید فعالیت کمتر داشته باشم کاش یه نرم افزاری بود که صحبت کردن رو به نوشتار تبدیل میکرد تا کمتر فشار بعم بیاد
بله اقا حمید حرف شما درست از لحاظ بیت دیتای درستی دریافت میکنن اون یخورده فرق در مدار sample / hold داخلیشون هستکه در دقت تاثیر داره و مدار انالوگ داخلییشون
منم که گفتم در حد زیاد فرقی نیست و در حد کمتر ولی یخورده محسوس تر اونهم به گفته شما بخاطر نویز پذیری کمتر هست
بله منم همین رو میگم اگه چنس بهتر هست خب چرا اینو بسازیم فقط تست با لوپ 1*1متر باید ازش گرفته شه
من اروم ارو پستهای بچه هارو رصد مینم فقط خواهش توقع فعالیت بیشتر رو ازم نداشته باشید تا بهبود پیدا کنم و over clock شم :D

جمعه 1 فروردین1393 - 6:22pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون مهدی عزیز. سال نو شما هم مبارک. فرمایش شما رو قبول دارم. همه چیز در تستها مشخص میشه!
شما هم زیاد به خودتون فشار نیارین. اور کلاک لازم نیست! با همون توان معمولی هم این انجمن از حضورشما مستفیض میشه. فشار زیادی بیارین ممکنه کرش کنین دیگه بیا و درستش کن! :-s :D

جمعه 1 فروردین1393 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahdi8877 عزیز سلام امیدوارم که هرچه زودتر بهبود پیدا کنید .
در قسمت مدار چنس دوستمون PEERE DANA اینطور نوشته . البته ما درخواست کردیم تستهای دیگه ای با فلزات دیگه انجام بده و تا حالا خبری نرسیده .
نقل فرمایشاتPEERE DANA ( با عرض تبریک سال نو خدمت همه عزیزان وتشکر از زحمات استاد حمید که واقعا ستودنیست؛بعد از کارکردن همزمان طی ماه گذشته روی ساخت توباکس ساشو و چنس با اولین استارت وانواع سایز لوپ تخت دوطرفه وبکارگیری کلیه نکات اقاحمید که واقعا ایمان دارم٬ لوپ تخت دوطرفه ی بقطر ۵۲ سانتی (اندوکتانس ۴۰۵ و۱/۴ اهم) ساختم که با گارد ۱۵ وباریر روی ۱ :سکه ۵۰۰ تومانی حدود ۴۰ سانت که از ۲۵ سانتی همراه با تن صدای تفکیك واضح شنیده میشود !تفکیک وحذف اهن عالی وسنس طلای قوی وثبات خوب* چون ذوق داشتم گفتم بهتون بگم)

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

جمعه 1 فروردین1393 - 8:02pm
مدیر کل
مدیر کل

بله هشیار عزیز این نتیجه که معقول و درست بوده. کلا چنس فعلا با اخرین تغییرات سکه 500 تومنی رو با لوپ مناسب میتونه بین 40 تا 45 سانت بزنه. در مورد تفکیک و حذف اهن هم درست گفتن.

جمعه 1 فروردین1393 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
لوپ دلخواه من برای چنس هنوز آماده نیست ولی تست کوهیار که لوپی مربعی ( 40*40 ) ساخته و از ثبات دستگاهش خیلی راضیه رو ملاحضه بفرمایید .
نقل نوشته های کوهیار

عرض کنم با وجود اینکه مدارم شیلد نیست و کابلم هم مناسب نبود دوست داشتم نتایج تست رو بعد از اصلاح این موارد بزارم که قطعا این کار رو خواهم کرد
البته الانم نتایج تست بد نبود و از تمام کویلهایی که تا الان ساختم سرتر بوده
یه انگشتر طلا به قطر دو سانت رو نزدیک 35 سانت میزنه
و تفکیک فوق العادست و البته در زیر 30 سانت تفکیک دیگه به بوق ممتد قوی تبدیل میشه برای اجسام بزرگ
و به نسبت اندازه فلز بالای یک متر باز هم این شرایط رو داراست
یه فیبر 15 در 15 رو بالای یک متر میزد ولی دقیق تست نکردم که بینم چقدر میزنه
و 40 در 40 مسی رو هم بالاتر از 160 تا 170 تقریبی میزذ ذیگه دستم نمیرسید ببرم بالاتر
ایشالا بعد از شیلد مدار تستهای دقیقی میکنم و نتیجشو با جزییات ارائه میدم
عدد گاردم هم از 20 جواب میداد ولی من میزاشتم روی 26 تا 30 و تست میکردم و نتیجه خوب بود
بریر رو هم میزاشتم 5 چون توی آپارتمان بودم

هوشیار جان مگه قده اقای کوهیار چقدره که تا 170 بیشتر دیگه دستش نمی رسید فلز رو بالاتر ببره اگه اینطور باشه نیم متر برای دست اقای کوهیار که دراز کرده بود. در نظر بگیریم اگه بخوایم حساب کنیم اقای کوهیار 120 سانتی متر قد داره :D
یعنی اینقدر قد کوتاه هستش

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

شنبه 2 فروردین1393 - 4:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 162 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 17  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 89 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure