انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 7:34pm

پاسخ به موضوع  [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 puls power dx850 pro (کمک برای تعمیر) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

only for you نوشته است:
جیگر طلا stk500 مربوط به avr میشه اگر اشتباه نکنم طبق فرمایش مهدی باید از پروگرامر 8051 استفاده بشه

داداش كي گفته بايد ازپروگرمر pic استفاده بشه ميكرو كنترلرهاي سري at ماله شركت اتمل هست و avr هست ;)

یکشنبه 24 اسفند1392 - 1:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در این مورد فکر میکنم حق با شماست خمیازه ها اجازه نمیده بیشتر بمونم شب همگی بخیر

به امید سوسوی زرد

یکشنبه 24 اسفند1392 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قسمت دوم جملتون درست ولی شما بفرمایید که چرا نباید از pic استفاده بشه

به امید سوسوی زرد

یکشنبه 24 اسفند1392 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من وصل کردم میکرو رو به پروگرمر و جمپر 8015 رو وصل کردم کریستال 12 نداشتم از 4 استفاده کردم
خلاصه با اروور روی ATINY85 باز شد عکساشو میزارم
اگه اشتباهی کردم بگید
بازم ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 24 اسفند1392 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

only for you نوشته است:
قسمت دوم جملتون درست ولی شما بفرمایید که چرا نباید از pic استفاده بشه

دوست عزيز اول تاپيك رو از اول بخون ببين از چه نوع ميكروكنترلري استفاده شده
اگه منظورتون اينه كه جرا نميشود با پروگرمر pic ميكروي avr رو خوند بايد عرض كنم كه بايد 3 ساعت براتون توضيح بدم تازه اگه متوجه بشين
ميكرو كنترلرهاي سري risk برخلاف avr گه در يك كلاك پالس يك دستورالعمل رو اجرا ميكنند pic ها در هر 3 كلاك ميتونن اينكار روبكنند
علاوه بر اون 6 پايه لازم براي پروگرم كردن همون reset-vcc-gnd-sck-miso-mosi در اين ميكروها فرق دارند كليه پروتوكل هاي مربوط به انتقال سزيال ديتا ياهمونspi فرق ميكنه
اصلا واسه چي خودمو به زحمت بندازماگه ادامه بدم فكر كنم گوشهات زنگ ميزنن :-\ i-) وچشمات هم اينجوري ميشه @-) شوخي

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رستم جان خلاصه كه مثل دفعه قبلي ارور نداد باز شد ديگه اگه باز شد ميكرو سالمه وفقط كافيه كريستا اصلي رو گير بيارين همين
ممكنه از اون يكي ميكرو هم باشه ببينين اون رو چطور همينطوري ميتونين بازش كنين
ضمنا جمپر رو مثل اولش برگردانين واز كريستال بالا مثل 12 يا 16 مگاهرتز استفاده كنين همين
متاسفانه من امشب عينك ندارم چشام هم آستيگماته نميتونم ارور رو بخونم لطفا يكي بخونه بگه

آخرین بار توسط zinteredi در یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:14am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عزیز دل برادر اینهایی که گفتی یعنی چه؟ :D
من تایپک را یه مرور اجمالی کردم اگر از avr استفاده کرده که حرف شما سند ولی لطف کنید واضح بفرمایید از کدوم میکرو استفاده کرده من که چیزی تو تایپک ندیدم شاید دقت کافی هم نکردم شما شماره آی سی و نوعش را بفرمایید تا منم بگم ماست و برم بخوابم دیگه :-?

به امید سوسوی زرد

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عکس واضح نیست ولی ظاهرا " ارور برنامه میکرو را زده نظر من اینه که برنامه مشکل داره تا ببینم نظر دوستان چی باشه

به امید سوسوی زرد

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست خوبم 2 نوع میکرو استفاده کرده یکی به شمارهAT89C2051-24P1
و دیگری به شماره AT89C55WD
راستی zinteredi عزیز اون 3 تا پایه ای که فرمودید رو تو دیتا شیت آی سی پیدا نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید و بگید کدوم پایه های آی سی میشه یه با ر یه OKM رو تعمیر میکردم که جدا از کریستال روی مدار از یک کریستال خارجی به عنوان کلید استفاده کرده بود که در صوررت وصل نبودن صفحه نمایش خط نشون میداد اگه لطف کنید و پایه هارو بگید دنبال میکنم تا ایراد و پیدا کنم البته با کمک شما دوستان خوب

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والا من چشام پرپر ميزنه @-) همين مانيتور رو هم به زور ميتونم ببينم :D

یکشنبه 24 اسفند1392 - 2:23am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure