انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 12:00pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 773 , 774 , 775 , 776 , 777 , 778 , 779 , 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
madrek نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
ممنونم
یک مشکل دیگه ام پیش اومده اینکه دیگه مولتی ترنم کار نمیکنه و مداد بوق ممتد داره سر لوپ فرکانس دارم اما بوقم ممتد هستش

چندتا دلیل میتونه داشته باشه یا ولومت خراب شده یا سیم پایه هاشو اشتباه زدی یا ۵۵۵ سوخته و...

اون مشکلم حل فقط الان گاز خوردن بیمورد دارم دیگه خستم کرده والا

سلام وقت بخیر
شما فقط ولوم حساسیت رو تعویض کن همین
ولوم های جدید بازار معمولا جنس خوبی ندارن

کسی که نتواند دنیا را بهتر کند پس به چه دردی میخورد

چهارشنبه 21 اسفند1398 - 10:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
سلام داداش خوش اومدین
والادکارایی که گفتینو انجام دادم چندتا قطعه هم با فوت صدا قطع میشد اونارو هم تعویض کردم ولی همچنان همونجوریه

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

چهارشنبه 21 اسفند1398 - 10:32am
مدیر سایت
مدیر سایت

adnistor_6 نوشته است:
سلام داداش خوش اومدین
والادکارایی که گفتینو انجام دادم چندتا قطعه هم با فوت صدا قطع میشد اونارو هم تعویض کردم ولی همچنان همونجوریه

با سلام
اون قطعه هایی که با فوت صدا قطع میشد ، روی اونهارو چسب حرارتی بریز و مقاوتهای اطرافشون رو

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 22 اسفند1398 - 9:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام داداش خوش اومدین

با سلام
اون قطعه هایی که با فوت صدا قطع میشد ، روی اونهارو چسب حرارتی بریز و مقاوتهای اطرافشون رو

حتما انجام میدم ممنونم

یکشنبه 24 اسفند1398 - 12:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
adnistor_6 نوشته است:
سلام داداش خوش اومدین

درود @};-
ببخشید که دیر به پستا سر میزنم ^:)^ ^:)^
اما اگه مخاطب این پست شما بنده بودم ؟؟
شاید درست پست قبلی منو نخوندین!آخه برادر من کی گفتم قطعه عوض کن! من فقط ازشما خواستم شماره اون قطعاطی که استفاده کردین رو بگین و اینکه با فوت کردن به کدوم قطعات روند گاز خوردن مدار تعقیر میکنه تا من بتونم با استفاده ار نتیجه تست و اطلاعاتی که ازتون خواستم بهترین راه حل رو طبق تجربیات خودم خدمت تون اراعه بدم اما الان که دوباره سر زدم از همه اون کارای که خواستم فقط فوتش رو انجام دادین و چندتا خرج بدونه نتیجه هم رو دست خودتون گذاشتین.
چنانچه تمایل به دریافت کمک فنی ازبنده رو دارین خواهشا یک بار دیگه پست سابق بنده رو بادقت بخونید و بدونه کم و زیاد مواردی رو که ازتون خواستم انجام بدین تا بتونم به شما کمک کنم.

این مشکل گاز خوردن به دلیل پایین بودن کیفیت و ثبات حرارتی برخی قطعات یا ناهماهنگی میان طبقات مخطلف مدار هست که چند راهکار داره!
ابتدا بفرمایید که از چه شماره رگلاتورهایی و چه ترانزیستوری استفاده کردین؟
و بعد وقتی مدار روشنه و شروع به گازخوردن میکنه با یک لوله خودکار آروم به آیسی مذکور(سمپل هلد یا همون LT398) و سایر آی سی ها و ترانزیستور قدرت و رگلاتورها تک تک فوت کنید و ببینید چه زمان با این کارگاز خوردن شما متوقف میشه؟
نتیجه آزمایش و جواب سوال رو بدین تا بهترین راه حل رو خدمت تون عرض کنم!

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

جمعه 29 اسفند1398 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnistor_6 نوشته است:
ممنونم
یک مشکل دیگه ام پیش اومده اینکه دیگه مولتی ترنم کار نمیکنه و مداد بوق ممتد داره سر لوپ فرکانس دارم اما بوقم ممتد هستش

رگولاتور 7809 عوض کن درست میشه ولی بعضی مواقع هم میتونه از معیوب بودن ایسی 555 باشه

شنبه 1 فروردین1399 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

A.D.H1360 نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
سلام داداش خوش اومدین

درود @};-
ببخشید که دیر به پستا سر میزنم ^:)^ ^:)^
اما اگه مخاطب این پست شما بنده بودم ؟؟
شاید درست پست قبلی منو نخوندین!آخه برادر من کی گفتم قطعه عوض کن! من فقط ازشما خواستم شماره اون قطعاطی که استفاده کردین رو بگین و اینکه با فوت کردن به کدوم قطعات روند گاز خوردن مدار تعقیر میکنه تا من بتونم با استفاده ار نتیجه تست و اطلاعاتی که ازتون خواستم بهترین راه حل رو طبق تجربیات خودم خدمت تون اراعه بدم اما الان که دوباره سر زدم از همه اون کارای که خواستم فقط فوتش رو انجام دادین و چندتا خرج بدونه نتیجه هم رو دست خودتون گذاشتین.
چنانچه تمایل به دریافت کمک فنی ازبنده رو دارین خواهشا یک بار دیگه پست سابق بنده رو بادقت بخونید و بدونه کم و زیاد مواردی رو که ازتون خواستم انجام بدین تا بتونم به شما کمک کنم.

این مشکل گاز خوردن به دلیل پایین بودن کیفیت و ثبات حرارتی برخی قطعات یا ناهماهنگی میان طبقات مخطلف مدار هست که چند راهکار داره!
ابتدا بفرمایید که از چه شماره رگلاتورهایی و چه ترانزیستوری استفاده کردین؟
و بعد وقتی مدار روشنه و شروع به گازخوردن میکنه با یک لوله خودکار آروم به آیسی مذکور(سمپل هلد یا همون LT398) و سایر آی سی ها و ترانزیستور قدرت و رگلاتورها تک تک فوت کنید و ببینید چه زمان با این کارگاز خوردن شما متوقف میشه؟
نتیجه آزمایش و جواب سوال رو بدین تا بهترین راه حل رو خدمت تون عرض کنم!

روی چشم مهندس جان چرا دعوا میکنی اخه :D الان به مدار دسترسی ندارم در اولین فرصت بازم تست هایی که گفتین رو انجام میدم

شنبه 2 فروردین1399 - 9:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
دوستان یک مدار تی ال هستش که مشکل نوسان دارم و صدا هی بالا و پایین میشه
تمام ایسی ها به غیر از سمت چپ بالا که یک ایسی ۸ پین هست که شمارشو نمیدونم تعویض کردم
خازن های اطرا ۷۰ و ۲۵۸ هم تعویض شد ولتاژ ورودی ۱۸ ولت هستش و ولتاژ خروجی ۷۹۱۵ درسته رگولاتور ۵۵۵ تنظیم فرکانس قبلا نمیدونم چرا ۷۸۱۵ بود اونم ۷۸۰۹ گذاشتم
ماسفت تعویض کردم و buv48 گذاشتم با اون سه تا مولتی ترنم ور رفتم ولی درست نشد
مقاومت کنار ماسفتم تعویض کردم و ۵ وات گذاشتم
فرکانس هم ۹۹ تنظیم کردم
دیگه تا اینجا تونستم تست کنم اگر قطعه ای ممکنه دخیل باشه ممنون میشم راهنمایی کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 26 فروردین1399 - 2:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پشت برد رو کامل سرویس کن مخصوصا سمت ۷۰۹ رو

سه شنبه 26 فروردین1399 - 3:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینی که عکسشو گذاشتی ۱۲ رگولاتور هست

آخرین بار توسط madrek در سه شنبه 26 فروردین1399 - 3:34pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 26 فروردین1399 - 3:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 773 , 774 , 775 , 776 , 777 , 778 , 779 , 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure