انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 1:13pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 734 , 735 , 736 , 737 , 738 , 739 , 740 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
ولومهای مدار رو حتما نظامی بزنید و ولوم خیلی مهمه

قسمت !

جمعه 13 آذر1394 - 5:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
rot نوشته است:

سلام به همه
می شود لطفا بگوئید منظور شما از ولوم نظامی چیه؟ و چه تفاوت هایی با ولوم های معمولی یا 10 دور مولتی ترن دارد؟
قطعات اصلی و نظامی را از کجا میتوان تهیه نمود؟آیا اینترنتی هم می شود تهیه نمود؟
:-BD :-BD :-BD :-BD :-BD

جمعه 13 آذر1394 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orginal نوشته است:
rot نوشته است:

سلام به همه
می شود لطفا بگوئید منظور شما از ولوم نظامی چیه؟ و چه تفاوت هایی با ولوم های معمولی یا 10 دور مولتی ترن دارد؟
قطعات اصلی و نظامی را از کجا میتوان تهیه نمود؟آیا اینترنتی هم می شود تهیه نمود؟
:-BD :-BD :-BD :-BD :-BD

دوست عزیزم
قطعات نظامی اصل خیلی کمیاب هستن
مقاومتهای اصلش به جای یک درصد خطا ، صد برابر دقیق تر هستند و بسیار مقاوم در برابر سرما و گرما
از آلیاژ طلا و نقره در آنها استفاده میشود ، و بسیار مقاوم و رنج تحمل سرمای -55 و گرمای +120 رو دارند
اما ولوم نظامی ، مخصوص هواپیما که خطای آن صفر درصده و تنظیم آستانه بسیار دقیق انجام میشه و مجموع این قطعات ثبات بی نظیری به دستگاه میده
پس اگر دنبال ساخت فلزیاب یا ردیاب هستید با قطعات معمولی فقط سر کارید و هیچ وقت موفق نمیشید
چون ثبات حرف اول دنیای فلزیابیه !!!!!!!
ساخت یک دستگاه هزینه ای بین دو تا چهار میلیون داره ،
اگر میخواهید جنسی از دل زمین بکشید بیرون ، پس باید هزینه کنید
و قطعات نظامی اصل بخرید

قسمت !

جمعه 13 آذر1394 - 6:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rot نوشته است:
mhak نوشته است:
دوستان علاقه مند این هم تغییراتی در جهت ثبات این مدار البته اهم لوپش هم 5 بود و به جای 709 فلزی از 709 پلاستیکی 14 پین استفاده شده بود

دوست عزیزم
من با عوض کردن حتی یک مقاومتم مخالفم و تعقیر یک مدار و لوازمش کار افراد آماتوره ،مگه میشه ما جای مقاومت ده کیلو هشتاد کیلو بزاریم ؟؟؟؟
این یک کار غیر حرفه ای و اشتباه هست
اما چیزی که میشه در جهت بهبود یک فلزیاب انجام داد
1- خرید مقاومتهای نظامی بدون خطا
2- استفاده از اپ آمپ های نظامی اصل
3- بهبود تغذیه مدار
4- استفاده از ترانزیستورهای اصل
تأکید میکنم اصل
5- استفاده از جعبه های پلاستیکی خوب و شیک
6- استفاده از کابلهای مکس ژاپن و فیش های نظامی
7- باطری لتیوم اصل با شارژر اصل
8- استفاده از پین هدر و فیش نرومادگی برا ولومها......
و یک مونتاژ کاملا حرفه ای
9- مهمترین نکته لوپ تخت که عالیه
ابن موارد رو رعایت کنید جواب میگیرید ، خیال خام نکنید با قطعات بازاری فلزیاب جنس میزنه

جناب روت عزیز بنده که عالم اینکار نیستم تا بخوام تغییرات بدم یه مداری دیدم که ثبات و عمقزنی قابل قبولی داشت به جای گذاشتن عکس 1111عکس 2222 عکس 333 :D تغییراتی که نسبت به این مدار داشت رو برای دوستان علاقه مند گذاشتم گفتم شاید به درد کسی بخوره

جمعه 13 آذر1394 - 9:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز عالم این کار نیستید چرا اطلاعاتی رو میزارید که عالماش جرات ندارن حتی یک موردش رو انجام بدن ،
اما اگر عالماش نگاه کنن به همون عکسا کافیه که بدونن تعقیرات رو
جایی که حرف خاک خورده ها و زحماتشون به متلک و کنایه گرفته بشه ، لال بشم بهتر خواهد بود
و دانسته ها و زحماتی که پاش میلیونها هزینه رفته رو عمر و جوانی و... عنوان نکنم بهتر خواهد شد
شاید هر وقت که عالم شدی بفهمی چی گفتم

قسمت !

جمعه 13 آذر1394 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rot نوشته است:
دوست عزیز عالم این کار نیستید چرا اطلاعاتی رو میزارید که عالماش جرات ندارن حتی یک موردش رو انجام بدن ،
اما اگر عالماش نگاه کنن به همون عکسا کافیه که بدونن تعقیرات رو
جایی که حرف خاک خورده ها و زحماتشون به متلک و کنایه گرفته بشه ، لال بشم بهتر خواهد بود
و دانسته ها و زحماتی که پاش میلیونها هزینه رفته رو عمر و جوانی و... عنوان نکنم بهتر خواهد شد
شاید هر وقت که عالم شدی بفهمی چی گفتم

جناب رو نگاه عالما و دونستن و سکوتشون دردی از کاربران دوا نمیکنه اونا تغییراتی برای ثبات و نتیجه گیری از مدار میخوان منم احساس کردم کمک میکنه حالا هم از شما و هم از بقیه ی دوستان که با این عکس گمراهشون کردم عذر میخوام

جمعه 13 آذر1394 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
مدتی بود که از انجمن به خاطر برخی مسائل دور بودم
واما در مورد تغییرات آقای ماهک باید عرض کنم که تغییرات ایشون رو تو صفحه قبل بررسی کردم دوستانی که این مدار رو ساختن باید دقت کنن که تغییرات ذکر شده نقش کلیدی در این سیستم داره با تغییرات گفته شده میتونن شاهد ثبات بیشتر تو سیستمشون باشن
از همین جا هم از زحمتهای آقای ماهک تقدیر و تشکر میکنم

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

جمعه 13 آذر1394 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mhak نوشته است:
دوستان علاقه مند این هم تغییراتی در جهت ثبات این مدار البته اهم لوپش هم 5 بود و به جای 709 فلزی از 709 پلاستیکی 14 پین استفاده شده بود

جناب ماهک
تشکر از راهنمایتون ولی برای بنده جای سوال داره شما این تغییراتو تو مدار خودتونم دادید و نتیجه چی بوده ؟و اصلا شما این مدارو ساختید و بررسی کردید ؟زمانی که تو مدار از 7915 استفاده کنیم حداکثر ولتاژ ورودی قبل 7809 در این مدارمقدار 11.5 ولت هست !در حالیکه شما بجای 7809 از 7812 استفاده کردید حالا چطور 7812 میتونه با 11.5 ولت ورودی کار کنه جای سوال داره ؟ شما بجای 7915 از 7912 استفاده کردید که مدار در ولتاژ قبل 7809 حداکثر 8.6 ولت خواهد داشت اصلا به همین خاطره که زمانی که از 7912 استفاده میکنیم باید از 7806 استفاده کنیم
چطور مداریکه نساختید و یا بهتر بگم نتیجه درست نگرفتید میاد تغییرات غیر اصولی میدید !

شنبه 13 آذر1394 - 2:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرج نوشته است:
mhak نوشته است:

جناب ماهک
تشکر از راهنمایتون ولی برای بنده جای سوال داره شما این تغییراتو تو مدار خودتونم دادید و نتیجه چی بوده ؟و اصلا شما این مدارو ساختید و بررسی کردید ؟زمانی که تو مدار از 7915 استفاده کنیم حداکثر ولتاژ ورودی قبل 7809 در این مدارمقدار 11.5 ولت هست !در حالیکه شما بجای 7809 از 7812 استفاده کردید حالا چطور 7812 میتونه با 11.5 ولت ورودی کار کنه جای سوال داره ؟ شما بجای 7915 از 7912 استفاده کردید که مدار در ولتاژ قبل 7809 حداکثر 8.6 ولت خواهد داشت اصلا به همین خاطره که زمانی که از 7912 استفاده میکنیم باید از 7806 استفاده کنیم
چطور مداریکه نساختید و یا بهتر بگم نتیجه درست نگرفتید میاد تغییرات غیر اصولی میدید !

آقا فرج عزیز
لطفا ادامه ندید ، مهندس حمید بارها گفتن که نباید یک مدار در مسیر تعقیرات قرار بگیره ، گمان نکنم تو این سایت و کشور ما کسی علم و درکشون ، در مدارات فلزیاب از مهندس حمید بالاتر باشه ، اگر ایشان صلاح میدیدتو پست اول این فایل رو میزاشت ،
این مدار زمانی برای عده ای هم نون داشت هم پنیر ، اما با وجود فلزجو دیگه قصه به آخر رسید ،
گزارشات دوستانی که مدار رو ساختن و واقعا کاربران سایت بودن ، از گاز خوردن مدار ، عدم سنس طلا ، افت برد حین کاوش ، بی ثباتی ، و ..همه و همه موجوده ، و اولین مونتاژ بنده هم هست که گزارش گاز خوردن رو دادم
با توجه به برد مدار من روش کار کردم
و شیش ماهه که انواع قطعات و...رو تست کردم
مشگل اینجاست که اولین کسی که این مدار رو کپی کرده پازل رو کامل نکرده
اولین مورد این این پازل ولتاژ11/5 تولید شده توسط 555 هست که زمان سنس افت واضحی داره
که من این ولتاژ رو به 13/5 رسوندم بدون تعویض حتی یک قطعه
نکته دوم جامپرهاست که جای قطعاتی بوده که طرف بخاطر علم کم به جامپر بسنده کرده
این مدار در صورتی که درست ساخته بشه جواب خوبی میده ، اما بهتر که نشه !!!!!!
گاهی سکوت بهترین کاره ، و شما هم آقا فرج عزیز سکوت کنید ، و تمام !

قسمت !

شنبه 14 آذر1394 - 4:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فرج نوشته است:
mhak نوشته است:

جناب ماهک

دوست عزیز بنده کی گفتم بنده این تغییرات رو دادم شما اول مطالب رو درست بخونید بعد جبهه بگیرید .بنده عرض کردم بود یعنی روی یه مداری بود و با ثبات هم کار میکرد عکساش هم هست تا امشب براتون میذارم.در ضمن کی گفته که وقتی ورودی تغذیه 12 ولت باشه روی اون رگولاتور 11.5 ولت هست.بنده هم این مدارو قبلا ساختم ولی چون سرعت سنسش خیلی پایین بود و ثباتش هم کم بود دیگه نرفتم سراغش.ضمنا بنده از جناب روت و بقیه ی کاربرا عذرخواهی کردم از شما هم باز عذرخواهی میکنم و همینجا میگم دوستان با این تغییرات ممکنه مدارتون کلا نابود بشه بنده اشتباه کردم و برای چندمین بار از شما عذرخواهی میکنم

شنبه 14 آذر1394 - 11:02am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 734 , 735 , 736 , 737 , 738 , 739 , 740 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 174 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure