انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 4:28pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 , 685 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
همونطور که به آقای قنبری هم گفتم شما هم بهتره به خط آخر نوشته م دقت کنین ، بعد حرف منو برای خودم تکرار کنیین . :-B کسی نگفته عالیه
اینجا منظور من فلزیاب tl یا فلزیاب خاصی نیست . گفتم بعضی از فلزیابها که به خاک حساسند و با بالا پائین شدن لوپ زرتی صداشون درمیاد این یه راه واسه خفه کردنشون . چون در عمل نمیشه لوپو در یک فاصله ی خاص از زمین برای کاوش نگه داشت و حرکت کرد ، هی صداشون درمیاد . دراین صورت یا باید اینجوری بالانس کرد و با برد کمشون ساخت یا بندازی گوشه ی انباری . حالا بقیه فلزیابها که با خاک مشکل ندارن لازم نیست برای بالانس لوپو به زمین بچسبونی ، چون هنگام کاوش اگه لوپ به زمین هم بخوره حساسیت نداره . شاید بعضیها بجای فکر کردن آزمایش هم کرده باشن :-w

لا اله الا هو

سه شنبه 7 بهمن1393 - 5:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amiri11 نوشته است:
ganbari نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
- اینکه فلزیابی به سفال حساس نباشه دلیل بر خوب بودن اون فلزیاب نیست . در واقع فلزیاب باید اونقدر قوی باشه که وقتی رو حساسیت زیاد قرار بگیره بتونه زمینو سنس کنه . اما در کنارش باید بتونی با بالانس یا تنظیمات این سنسو حذف کنی . اگه با تنظیمات یا بالانس اون اثر حذف نشد اونوقته که باید گفت اون فلزیاب به زمین حساسیت داره و فلزیاب خوبی نیست . اون فلزیابها هم که به زمین حساس نیستند یا خیلی فرکانسشون پائینه یا قدرت مدارشونو اونقدر کم کردن که دیگه فقط فلزو میتونه بزنه .
- روش گذاشتن لوپ روی زمین برای بالانس بهترین روشه که میشه خاک رو حذف و تنها فلز رو سنس داشته باشیم . حالا اگه جایی سفال زیاد داره یا میخوای رو دیوار آجر و گل پخته کاوش کنی باید رو اونا هم بالانس کنی ( لوپ به سطح مورد نظر بچسبه )
- اغب دوستان موقع بالانس کردن ،لوپ رو با فاصله های مختلف از سطح خاک فاصله میدن و بالانس میکنن . شاید در تعدادی از فلزیابها این بالانس مشکلی نداشته باشه ( چون اونا اصلا حساس نیستند ) اما این روش بالانس کردن اشتباهه ، چون اگه فلزیاب حساس باشه ، موقع کاوش بمحض اینکه لوپ چند سانتیمتر به زمین نزدیکتر بشه صداش درمیاد . این یعنی اینکه خاکو داره میزنه . خوب این چه بالانسیه؟
- بهترین روش اینه که لوپو رو زمین بزاری بعد بالانس کنی . هنگام کاوش هم که بصورت خودکار لازمه چند سانتیمتر از زمین فاصله بگیریم که لوپ به زمین گیر نکنه . خوب وقتی لوپو رو خاک میزاریم صداش درنمیاد ، دیگه امکان نداره با بلند کردن لوپ از زمین ، خاکو حس کنه چون داریم از خاک دورتر میشیم . در این صورت فلزیاب تنها فلز یا جنسی قویتر از خاک را سنس خواهد کرد .
- این نوع بالانس کردن ممکنه یه مقدار از برد فلزیابو کاهش بده اما این دیگه تقصیر این روش نیست .

دوست عزیز این نوع بالانس کردن تقریبا 1/3برد فلزیاب کم می کنه.این بنده بعد از سالها تجربه با دستگاه های مختلف پالسی یاد گرفتم.اگه لوپ به زمین بچسبه وبالانس شه فقط چیزهای سطحی رو میزنه.اگه می خواید سطح یابی کنید این کار انجام دهید :D برای کاوش حرفه ای باید بالانس کردن لوپ تو هوارو یاد بگیرید .تقریبا لوپ باید 10 سانتی از زمین فاصله داشته باشه و بعد بالانس شه.یه اپراتور حرفه ای باید با دستگاه حرف بزنه. :ymhug:
میتونید یه چیز دفن کنید و این روش که گفتم امتحان کنید.
یا حق @};-

........................................................................
با سلام : کاملا درسته اقای قنبری عزیز. بعضی ها فکر می کنند وقتی لوپ روی زمین بالانس بشه و یا با روشهای دیگه دستگاه ساکت بشه عالیه و ای کاش در زمان سکوت یه تست برد هم انجام میدادن و به حرف شما هم میرسیدند که برد به زیر 1.5 تا 1 متر تقلیل یافته. با تشکر

جناب قنبری عزیز میشه لطف کنید روش بالانس رو کاملا شرح بدید ممنون

سه شنبه 7 بهمن1393 - 5:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان.از شما عزیزان که این مدارو ساختین بهترین لوپ و کویل با چه سیمی و چه اندازه ای به نتیجه ای با قدرت و بهره زیاد بدست اومده.اگه میشه راهنمایی کنید.با تشکر

سه شنبه 7 بهمن1393 - 10:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
همونطور که به آقای قنبری هم گفتم شما هم بهتره به خط آخر نوشته م دقت کنین ، بعد حرف منو برای خودم تکرار کنیین . :-B کسی نگفته عالیه
اینجا منظور من فلزیاب tl یا فلزیاب خاصی نیست . گفتم بعضی از فلزیابها که به خاک حساسند و با بالا پائین شدن لوپ زرتی صداشون درمیاد این یه راه واسه خفه کردنشون . چون در عمل نمیشه لوپو در یک فاصله ی خاص از زمین برای کاوش نگه داشت و حرکت کرد ، هی صداشون درمیاد . دراین صورت یا باید اینجوری بالانس کرد و با برد کمشون ساخت یا بندازی گوشه ی انباری . حالا بقیه فلزیابها که با خاک مشکل ندارن لازم نیست برای بالانس لوپو به زمین بچسبونی ، چون هنگام کاوش اگه لوپ به زمین هم بخوره حساسیت نداره . شاید بعضیها بجای فکر کردن آزمایش هم کرده باشن :-w

......................................................................
دوست عزیز اولا منظور من که شما نبودید. :-o بیشتر صحبت های اقای قنبری مد نظرم بود و دیدم تقریبا همنظر هستیم.و به صورت کلی بیان کردم. اگر نوشته شما بالای پست وجود داره ولی باز دلیل نمیشه منظور حتما شما هستید. چون مخاطبان دیگری هم وجود دارند! لطفا یه کم منصفانه تر فکر بعد قضاوت کنید، و اما من هم چیز بدی نگفتم به شما بر خورد !! :-o که اینجوری جواب میدی !!
باز نوشته های شما را خواندم اتفاقا در اکثر موارد بیان شده از طرف شما هم نظر هستم ولی افسوس !!
به فرض من یا شما یا دیگری یه نظر میده یه نفر دیگه هم همان نظر را از قبل داشته و همان حرف را میزنه ! فکر نمی کنی شاید نظر شما نظر دیگران هم باشه و نمیشه ان نظر را صرفا به خودت اختصاص بدی ! از نظر شما من حرف شما را تکرار کرده ام ! ولی نه عزیز دل اینجوری نیست، من نظر خودم را گفتم و با نظر شما یکی بوده. اگر به فرض طرز فکر شما را درست در نظر بگیریم ، ان تکرار باز میتواند نشانه تایید حرف شما باشد. بنابراین پاسخ شما از هر جهت میتوانست بهتر از این باشد!
در مورد اینکه می فرمایید شاید بعضیها بجای فکر کردن آزمایش هم کرده باشن ؛ بستگی داره بعضی مواقع هم پیش میاد شخصی موضوعی را 100 بار ازمایش کرده ولی بصورت غلط !با تشکر
به حق چیزای ندیده :D

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 11:27am
آواتار کاربر

شما نمیدانی حق با سنه دزه :D مبعد خواستی نظری بدی اول تو سایت سرچ کن خواستی بعد برای اطمینان هر چه بیشتر تو گوگل هم سرچ کن ببین اگر ان نظر قبلا داده شده یا کسی در ان مورد صحبت کرده حق نداری در مورد ان صحبت کنی.!! این از قانون کپی رایته و پیگرد قانونی داره. =)) حوصله دارین بی خیال باشین. مواظب خودت باش برادر امیر

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 12:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام .كسي مي دونه براي لوپ 40سانتي چند دور سيم لاكي 70 با يد بپيچم؟ اگه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 3:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
فایلهای نهایی مربوط به دیجیتال کردن TL12000 رو از کجا میشه دانلود کرد ؟
ممنون

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محسن تو این مدار سیم لاکی خوب جواب نمیده یا از4 متر کابل شبکه استفاده کن یا از کابل برق 5 در75

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 6:02pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
binava نوشته است:
شما نمیدانی حق با سنه دزه :D مبعد خواستی نظری بدی اول تو سایت سرچ کن خواستی بعد برای اطمینان هر چه بیشتر تو گوگل هم سرچ کن ببین اگر ان نظر قبلا داده شده یا کسی در ان مورد صحبت کرده حق نداری در مورد ان صحبت کنی.!! این از قانون کپی رایته و پیگرد قانونی داره. =)) حوصله دارین بی خیال باشین. مواظب خودت باش برادر امیر

- شما هم اگه ملاحضه بفرمائید ، بنده قبلا گفتم این روش هم هست اما اینطوری برد کم میشه باز بهم گفتن برو آزمایش کن برد کم میشه . و گرنه هر حرفیو هر کسی میتونه چند بار تکرار کنه ، قضیه کپی رایت نیست . اگه اینطوری نمیشد بعد اون روش ناکارآمد میخواستم روش حذف حساسیت خاک برای همه ی فلزیابهای پالسی بدون حتی یک سانتیمتر کاهش برد در خاکو بگم . اما اولش که اینوری کل کل شروع شد دیگه آخرش معلومه چی میشه . ( همه چیز را همگان دانند و خیلی چیزها را همگان ندانند)
- در مورد کپی رایت هم بگم که : کپی رایت با انحصاری میونه شون خوب نیست .
- مثلا لوپ یک در یک انحصاری میتونم داشته باشم ، وزنش یک چهارم لوپ لورنزه - از لوپ لورنز هم محکمتره - در چند سایز مختلف که بخوای فورا آماده میشه - وقتی هم ببندیش اندازش میشه 20 در 20 - تو 5 ثانیه باز میشه تو 5 ثانیه هم جمع میشه . دو نفر هم نمیخواد ، خیلی سبک و راحت توسط یک نفر میشه باهاش کاوش کرد . این در حالیه که لوپ یک متری همه ی شرکتهای معتبر دنیا هنوز هم احمقانه ست . حالا برو تو سایتو بگرد تو گوگل هم سرچ بزن تو دست مردم هم بگرد ببینم پیدا میکنی .
- روش حذف همه ی خطاهای ردیابو میتونم داشته باشم . تا حالا هزاران گزینه رو تو سایت گفتن و آزمایش هم کردن هنوز کسی بهش اشاره هم نکرده .
- و چند انحصار دیگه ...
خوب آدم میاد تو کلاس یه چیزی بگه بقیه یاد بگیرن اما یه عده همش میخندن =)) با خودش فکر میکنه واسه کی بگه ، واسه چی بگه؟
مثل اون طلا یاب که امروزه همه ی نخبه های دنیا دارن سر به سرش میزارن که ببتونن بسازن اما اینجا هیچکی جیکش هم درنمیاد کل سایتو بگردی اسمش هم نیست . شماتیکشم نیست . همه اینجا دربه در دنبال آهن قراضه یاب میگردن :(
دیگه تو سایت چیزی نمیگم که از دانسته های دوستان چیزی کم نشه . فقط میشینم آخر کلاس یاد میگیرم . اگه اینجا باعث دلتنگی کسی شدم ببخشه =((

لا اله الا هو

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 7:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ابي جان چند متر سيم 5در 75 بايد استفاده كنم

چهارشنبه 8 بهمن1393 - 7:17pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 , 685 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Saeidpor2 و 177 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure