انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 1:14pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 678 , 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
- اینکه فلزیابی به سفال حساس نباشه دلیل بر خوب بودن اون فلزیاب نیست . در واقع فلزیاب باید اونقدر قوی باشه که وقتی رو حساسیت زیاد قرار بگیره بتونه زمینو سنس کنه . اما در کنارش باید بتونی با بالانس یا تنظیمات این سنسو حذف کنی . اگه با تنظیمات یا بالانس اون اثر حذف نشد اونوقته که باید گفت اون فلزیاب به زمین حساسیت داره و فلزیاب خوبی نیست . اون فلزیابها هم که به زمین حساس نیستند یا خیلی فرکانسشون پائینه یا قدرت مدارشونو اونقدر کم کردن که دیگه فقط فلزو میتونه بزنه .
- روش گذاشتن لوپ روی زمین برای بالانس بهترین روشه که میشه خاک رو حذف و تنها فلز رو سنس داشته باشیم . حالا اگه جایی سفال زیاد داره یا میخوای رو دیوار آجر و گل پخته کاوش کنی باید رو اونا هم بالانس کنی ( لوپ به سطح مورد نظر بچسبه )
- اغب دوستان موقع بالانس کردن ،لوپ رو با فاصله های مختلف از سطح خاک فاصله میدن و بالانس میکنن . شاید در تعدادی از فلزیابها این بالانس مشکلی نداشته باشه ( چون اونا اصلا حساس نیستند ) اما این روش بالانس کردن اشتباهه ، چون اگه فلزیاب حساس باشه ، موقع کاوش بمحض اینکه لوپ چند سانتیمتر به زمین نزدیکتر بشه صداش درمیاد . این یعنی اینکه خاکو داره میزنه . خوب این چه بالانسیه؟
- بهترین روش اینه که لوپو رو زمین بزاری بعد بالانس کنی . هنگام کاوش هم که بصورت خودکار لازمه چند سانتیمتر از زمین فاصله بگیریم که لوپ به زمین گیر نکنه . خوب وقتی لوپو رو خاک میزاریم صداش درنمیاد ، دیگه امکان نداره با بلند کردن لوپ از زمین ، خاکو حس کنه چون داریم از خاک دورتر میشیم . در این صورت فلزیاب تنها فلز یا جنسی قویتر از خاک را سنس خواهد کرد .
- این نوع بالانس کردن ممکنه یه مقدار از برد فلزیابو کاهش بده اما این دیگه تقصیر این روش نیست .

لا اله الا هو

دوشنبه 6 بهمن1393 - 12:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سپاس ابی جان ؛ ارادت خاص داریم بهت داداش؛ إن شاء الله خودتم یه بار حسابی بزنی؛ همچنین بقیه دوستان..
دوستان این دستگاه مثل همه پالسی ها به سفال حساسه؛ زمین هرچه خیس تر باشه حساس تره؛ 1جا که سفال داره ولی نه خیلی زیاد اونجا بالانس کنی و بری رو جایی که توده سفال بیشتر باشه بوق میزنه؛
ولی اگه یه محوطه رو گرفت میدونی که سفاله؛ البته از بنده به شما نصیحت هر جا میرید قبلش تو روز برید و خوب نگا کنید ببینید کجا سفال زیاده و کجا کمه که شب به کارتون میاد؛
همیشه هم لوپ رو بذارید رو زمین بالانس کنید و یه چیزی هم مثل بیل همراتون باشه که بالانس کردید با بیل هم تست کنید ببینید که رو فلز بالانس نکرده باشید؛ مال من بیل رو 170 بزنه میفهمم زیرش چیزی نبوده و درست بالانس کردم؛ بعدشم شروع به کار کردید هر 30تا50متر بسته به محل کار لوپ رو بذارید زمین و 1بار دیگه بالانس کنید؛ همیشه هم با لوپ 1متری کار کنید؛ 1لوپ کوچیک هم واسه تو چاله همراتون باشه که ضروریه واسه کار

دوشنبه 6 بهمن1393 - 1:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بنده تقریبا یه شب در میون تو کوه و دشت مشغول کاوش هستم؛ 2ماه باهاش کار کردم تا دستم اومده چی به چیه..
بعدشم فلزیاب جماعت قبر گبری جواب میده و جای روستاهای خیلی قدیمی یا به قول ما کوردها (هوارگه) ..
بنظر من جاهایی هم برید که چیزی ازش پیدا شده اینجوری موفق ترید..

دوشنبه 6 بهمن1393 - 1:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
- اینکه فلزیابی به سفال حساس نباشه دلیل بر خوب بودن اون فلزیاب نیست . در واقع فلزیاب باید اونقدر قوی باشه که وقتی رو حساسیت زیاد قرار بگیره بتونه زمینو سنس کنه . اما در کنارش باید بتونی با بالانس یا تنظیمات این سنسو حذف کنی . اگه با تنظیمات یا بالانس اون اثر حذف نشد اونوقته که باید گفت اون فلزیاب به زمین حساسیت داره و فلزیاب خوبی نیست . اون فلزیابها هم که به زمین حساس نیستند یا خیلی فرکانسشون پائینه یا قدرت مدارشونو اونقدر کم کردن که دیگه فقط فلزو میتونه بزنه .
- روش گذاشتن لوپ روی زمین برای بالانس بهترین روشه که میشه خاک رو حذف و تنها فلز رو سنس داشته باشیم . حالا اگه جایی سفال زیاد داره یا میخوای رو دیوار آجر و گل پخته کاوش کنی باید رو اونا هم بالانس کنی ( لوپ به سطح مورد نظر بچسبه )
- اغب دوستان موقع بالانس کردن ،لوپ رو با فاصله های مختلف از سطح خاک فاصله میدن و بالانس میکنن . شاید در تعدادی از فلزیابها این بالانس مشکلی نداشته باشه ( چون اونا اصلا حساس نیستند ) اما این روش بالانس کردن اشتباهه ، چون اگه فلزیاب حساس باشه ، موقع کاوش بمحض اینکه لوپ چند سانتیمتر به زمین نزدیکتر بشه صداش درمیاد . این یعنی اینکه خاکو داره میزنه . خوب این چه بالانسیه؟
- بهترین روش اینه که لوپو رو زمین بزاری بعد بالانس کنی . هنگام کاوش هم که بصورت خودکار لازمه چند سانتیمتر از زمین فاصله بگیریم که لوپ به زمین گیر نکنه . خوب وقتی لوپو رو خاک میزاریم صداش درنمیاد ، دیگه امکان نداره با بلند کردن لوپ از زمین ، خاکو حس کنه چون داریم از خاک دورتر میشیم . در این صورت فلزیاب تنها فلز یا جنسی قویتر از خاک را سنس خواهد کرد .
- این نوع بالانس کردن ممکنه یه مقدار از برد فلزیابو کاهش بده اما این دیگه تقصیر این روش نیست .

دوست عزیز این نوع بالانس کردن تقریبا 1/3برد فلزیاب کم می کنه.این بنده بعد از سالها تجربه با دستگاه های مختلف پالسی یاد گرفتم.اگه لوپ به زمین بچسبه وبالانس شه فقط چیزهای سطحی رو میزنه.اگه می خواید سطح یابی کنید این کار انجام دهید :D برای کاوش حرفه ای باید بالانس کردن لوپ تو هوارو یاد بگیرید .تقریبا لوپ باید 10 سانتی از زمین فاصله داشته باشه و بعد بالانس شه.یه اپراتور حرفه ای باید با دستگاه حرف بزنه. :ymhug:
میتونید یه چیز دفن کنید و این روش که گفتم امتحان کنید.
یا حق @};-

دوشنبه 6 بهمن1393 - 4:45pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگه به آخر نوشته هام دقت کنین خودم همین حرف شما رو زدم ، درسته این روش برد رو کم میکنه . اما واسه دستگاهی که با چند سانتیمتر بالا پائین شدن لوپ صداش دربیاد تنها راهه . موقع کاوش ، آدم که تو تاریکی و پستی بلندی نمیتونه لوپو دقیق تو فلان فاصله از زمین حفظ کنه . هی پشت سرهم بوق بزنه . اینطوری که عملا نمیشه کاوش کرد . البته این روشو برای فلزیابهایی گفتم که به زمین حساس هستن وگرنه برای فلزیابهای دیگه روش شما درسته ، چون مشکلی با زمین ندارن ، برد هم کم نمیشه

لا اله الا هو

دوشنبه 6 بهمن1393 - 5:35pm

اتفاقا من وقتی لوپو میزارم زمین بالانس میکنم بعد یکی دو دقیقه ثباتش بهم میریزه رو همون زمینی که دو دقیقه پیش لوپو میچسبوندم بوق نمیزد الان میزنه برعکس وقتی رو ده سانت بالاتر از سطح زمین بالانس میکنم ثباتش خیلی خوب میشه اینجوریام نیست با یه خورده نزدیک کردن به زمین بوق بزنه وقتی رو هوا بالانس میشه. من وقتی رو هوا بالانس میکنم تا لوپو به زمین نچسبونم بوق نمیزنه در کل به شرایط زمین و...بستگی داره باید روی هر زمینی اول امتحان بشه هرکدوم نتیجه داد از همون روش استفاده شه ;)

دوشنبه 6 بهمن1393 - 5:46pm

دوستانی که مشکل بی ثباتی دارید تغییرات تو عکسی که گذاشتمو بدید مهمترین تغییر رگلاتور ۷۸۰۹ هست که باید به ۷۸۰۶ تغییر پیدا کنه و بعدش خازن ۲۲۰ نانو کنار ۳۵۸ که به ۴۷۰ نانو تغییر پیدا کنه که باید جنسشم پلی استر باشه ٬مقاومتایه قسمت داریو لوپو ۱/۲ وات انتخاب کنید ٬ خازن ۱۰ پیکو کناره ۷۰۹ عدسی نزارید که گازخوردن و زیاد شدن صدا و عمق کم کردن به خاطر نا مرغوب بودن این خازنه که مولتی لایر خوبه ٬ خازنایه ۲۲۰ میکرو خیلی تو ثبات تاثیر دارن سعی کنید ولتاژ بالا بگیرید که دقیق ترن خازن ۲۲۰ میکرو زیر ۳۵۸ و ۲۲۰ میکرو زیر ۴۰۱۳ خیلی مهم هستن ٬خازن ۳۳۰ نانو زیر ۵۰۸ پلی استر ۴۰۰ ولت انتخاب کنید ٬ خازن ۱ نانو عدسی بزارید ٬ ۲۲۰ نانو کناره ۵۵۵ فرکانس سازو مولتی لایر یا تانتالیوم یا عدسی بزارید ام کا تی نزارید ٬ خازن ۳/۳ میکرو سمت راست ۷۰۹ تانتالیوم بزارید ٬ به جایه خازن ۵۵۰۰ میکرو ۲ تا ۲۲۰۰ میکرو بزارید ٬ خازن ۱۰ میکرو تانتالیوم بزارید یا الکترولیت ولتاژبالا بگیرید که دقیق باشه٬ ماسفت ۱۰۳۳ قدرت و ثباته قابل قبولی به مدار میده٬ برایه لوپ از کابل کت۶ استفاده کنید و اهم لوپو ۱/۷ بگیرید ٬ وقتی مدارتون ساختید لوپو وصل نکنید اول فرکانسو رو ۱۰۰ تا ۲۰۰ تنظیم کنید بعد لوپو وصل کنید و لوپ اهم بالا به مدار آسیب میزنه و بی ثباتی به مدار میده آخرین نکته که مهمترینشم هست سیمایه ولوما ٬سیم بیزر و سیم باطریو حتما از نوع شیلد دار بزارید وتمام سیمارو به کناره جعبه بچسبونید تا سیما از رو کیت رد نشن که بیشتر بی ثباتی به خاطر اینه و خیلی خیلی مهمتر اینه که بلندگو رو کیت نباشه مخصوصا رو ایسی ۷۰۹ که بهترین کار گذاشتن بلندگو گوشه جعبه هست و ازبیزرای که صدایه زیاد دارن استفاده نکنید مواظب این بلندگو باشید خیلی تو بی ثباتی تاثیر داره
اگه این نکاتو رعایت کنید مدارتون مثل ساعت تیک تیک میکنه البته تو خونه وقتی کامپیوتر یا تلویزیون یا خیلی چیزایه دیگه روشنه مدار بی ثبات میشه باید بیرون خونه مدارو تست کنیدو بهتره لوپو شیلد کنید وسیمارو محکم کناره هم بزارید که تو کاوش مشکل بهم خوردن بالانس نداشته باشید
اینم تمام نکاتیه که تو این ۳ هفته کار رو مدار فهمیدم بیشترین مدلایه این مداراتو ساختم که هیچکدومشون مثل تی ال خودمون نبودن اگه به نکته جدیدی رسیدم حتما اعلام میکنم :D

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 7 بهمن1393 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad_13 از شما تشکر می کنم

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:47am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
اين مدار به شدت توي سرما عمق كم ميكنه و بايد همش حساسيت رو كم كني تا بتونه با ثبات نسبي روي زمين كار كنه.
اساتيد لطفا براي اين مشكل راه حلي پيشنهاد بدين.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 7 بهمن1393 - 3:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ganbari نوشته است:
سنه دژ نوشته است:

دوست عزیز این نوع بالانس کردن تقریبا 1/3برد فلزیاب کم می کنه.این بنده بعد از سالها تجربه با دستگاه های مختلف پالسی یاد گرفتم.اگه لوپ به زمین بچسبه وبالانس شه فقط چیزهای سطحی رو میزنه.اگه می خواید سطح یابی کنید این کار انجام دهید :D برای کاوش حرفه ای باید بالانس کردن لوپ تو هوارو یاد بگیرید .تقریبا لوپ باید 10 سانتی از زمین فاصله داشته باشه و بعد بالانس شه.یه اپراتور حرفه ای باید با دستگاه حرف بزنه. :ymhug:
میتونید یه چیز دفن کنید و این روش که گفتم امتحان کنید.
یا حق @};-

........................................................................
با سلام : کاملا درسته اقای قنبری عزیز. بعضی ها فکر می کنند وقتی لوپ روی زمین بالانس بشه و یا با روشهای دیگه دستگاه ساکت بشه عالیه و ای کاش در زمان سکوت یه تست برد هم انجام میدادن و به حرف شما هم میرسیدند که برد به زیر 1.5 تا 1 متر تقلیل یافته. با تشکر

سه شنبه 7 بهمن1393 - 4:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 678 , 679 , 680 , 681 , 682 , 683 , 684 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 143 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure