انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:31am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 675 , 676 , 677 , 678 , 679 , 680 , 681 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: البرز
حمید نوشته است:
جناب مهدی ببخشیدا! ولی مطالب شما دیگه کم کم داره حال همه رو بد میکنه! شما ماشالا انگار سوپرمن دنیای فلزیابی هستی! هر روز یک کاری میکنی. در کاوش که موفق بودی. همه دستگاهها رو هم که تست کردی. این وسط هم ظاهرا طرح بنده فقط سفال زده مابقی همه اشیاء قیمتی زدن! طرحتون هم که ظاهرا دستور برنامه نویسیش رو دادین در صفحه قبل دیدیم! یک کاردستی نه چندان زیبا بیشتر نیست. با ال سی دی گرافیکی خیلی بهتر از اینها میشد کار کرد نه اینکه مثل برنامه کودک درش بیارین که مردم بیچاره رو فریب بدین. نظیر این کارها در حد پروژه دانشجویی کار با میکرو و ال سی دی بیشتر نیست و مطلقا ارزش فلزیابی نداره. گو اینکه فلزیاب دیجیتال هم به اضافه کردن یک قسمت ال سی دی به مدار نیست! ماشالا سوادتون هم حتی در حدی نبود که متوجه باشین لفظ "تفکیک" که در این همه دستگاههای معروف دنیا استفاده شده در انگلیسی به چه صورت نوشته میشه!!! قضاوت اینها به عهده سایر دوستان هست. ولی بنظر میاد دیگه بیش از حد مشغول تحمیق کاربران این انجمن شدین! تحمل ما هم حدی داره. پیشنهاد میکنم تشریف ببرین و مشغول بازیهای خودتون باشین. از شما خیری به این انجمن نمیرسه. فقط دنبال جذب مشتری برای خودتون هستین که برای کاربران انجمن قابل قبول نیست.

دوستان عزیز همکارای محترم نه با این TL12000 و نه هر سیستمی که "تنظیم اون در اثر تغییر (کم و زیاد شدن) فاصله دیسک (یا لوپ) از سطح زمین در زمان کاوش بهم بریزه" هیچوقت نمیتونید در این کار به موفقیتی برسید!
چون این حالت مثل این هستش که شما از پشت یک فلز که طول و عرضش بینهایته(زمین) و در نقاط مختلفی هم خواص مغناطیسی مختلف از خودش بروز میده به دنبال فلز دیگه ی باشید!!!
البته اینطور که شنیدم تنها مزیت GPX نداشتن همین نقطه ضعف هست(بخاطر تکنولوژی ولتاژ دوگانه) که باعث شده موفقیتهایی رو بدست بیاره.

آخرین بار توسط پادمهر در شنبه 4 بهمن1393 - 8:48am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 4 بهمن1393 - 8:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب پادمهر عزیز یعنی به نظر شما کلا با پالسی نمیشه نتیجه گرفت؟ =((

به روز نیک کسان، گفت: تا تو غم نخوری
بسا کسا! که به روز تو آرزومندست
-----------------------------------------
زمانه گفت مرا: خشم خویش دار نگاه
کرا زبان نه به بندست پای دربندست

شنبه 4 بهمن1393 - 8:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
جناب پادمهر عزیز یعنی به نظر شما کلا با پالسی نمیشه نتیجه گرفت؟ =((

هر سیستم پالسی که این نقطه ضعف رو داشته باشه دوتا کار بیشتر نمیتونه انجام بده:
1- آشکارسازی تغییرات سطحی خاک
2- پیدا کردن اشیای فلزی به جای مونده از دست برخی آدمهای بی ملاحظه در طبیعت ( زباله)

شنبه 4 بهمن1393 - 8:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب پادمهر حق با شماست و مسلما دستگاه باید فلز سطحی رو بزنه
راهکارش اینه که بعد از نیم متر حفاری و پاکسازی سطح خاک مجددا دستگاه زده بشه تا اگر دوباره سنس کرد ادامه کار حفاری انجام بشه :-BD
در خصوص اینکه تغییر ارتفاع لوپ از سطح زمین کار رو دشوار میکنه هم باید عرض کنم خب اپراتور حین کاوش نباید لوپش رو پایین تر از زمان بالانس قرار بده وگرنه طبیعیه که به مشکل می خوره بنابراین چه با پالسی چه هر دستگاهی دیگه اپراتور باید هنر خودشو نشون بده
البته استفاده از تکنولوژی های برتر هم به نوبه خودش مهم و ضروریه @};-

شنبه 4 بهمن1393 - 8:58am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

karajniaz نوشته است:
جناب پادمهر حق با شماست و مسلما دستگاه باید فلز سطحی رو بزنه
راهکارش اینه که بعد از نیم متر حفاری و پاکسازی سطح خاک مجددا دستگاه زده بشه تا اگر دوباره سنس کرد ادامه کار حفاری انجام بشه :-BD
در خصوص اینکه تغییر ارتفاع لوپ از سطح زمین کار رو دشوار میکنه هم باید عرض کنم خب اپراتور حین کاوش نباید لوپش رو پایین تر از زمان بالانس قرار بده وگرنه طبیعیه که به مشکل می خوره بنابراین چه با پالسی چه هر دستگاهی دیگه اپراتور باید هنر خودشو نشون بده
البته استفاده از تکنولوژی های برتر هم به نوبه خودش مهم و ضروریه @};-

شما چه ابعادی از زمین رو میتونید برای پاکسازی خاک برداری کنید؟!
فکر میکنم شما خیلی بصورت حرفه ای وارد دنیای واقعی کاوش نشدین چون بعد از اینکه نیم متر خاک رو بکنید و مجددا دستگاه بزنید اگر محل حفاریتون به شکل چاله ای در بیاد که ابعادش کوچک باشه خودتون متوجه خواهید شد که اینبار دیواره هاست که تعادل تنظیم دستگاه شمارو برهم میزنه. و اگر هم قصد شما بزرگ کندن این فضا برای پاکسازی باشه بحث زمان و برخی مشکلات دیگه پیش میاد!
در مورد تنظیم فاصله دیسک از سطح خاک هم اینکه بخاطر اینکه یوزر انسانیه هرگز نمیتونه این کار رو پیوسته انجام بده و (اگر هم بر فرض مثال) این کار شدنی بود مگه کلا سطح زمین در همه جا صاف و مسطحه؟! حالا بماند اینکه تراکم خاک در هیچ جا یکپارچه نیست و خیلی مشکلات دیگه... بنده خودم 14 سال پیش این نوع فلزیاب رو ساختم و با وجود داشتن چند صدتا نسخه و کلی تجربه در ساخت و اپراتوری هنوز نتونستم چیزی پیدا کنم!
دوستان باز هم تکرار میکنم راجع به کاری که میخوایین انجام بدین بیشتر تحقیق کنید!!!

شنبه 4 بهمن1393 - 9:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقای پادمهر کلامات شما کاملاً متین و درسته ، نداشتن پول کافی برای خیلی از مصرف کنندگان معذل بزرگی هست که مجبور به ساخت مدارات دستساز میشن

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

شنبه 4 بهمن1393 - 10:30am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

متاسفانه به این شکل مثل بنده سالهای زیادی از عمرشون رو به "هدر" میدن دریغ از یک موفقیت خیلی جزئی!
البته بنده با خیلی از سیستم های خارجی هم کار کردم (حتی COBRA 400) که اونها هم خیلی آش دهن سوزی نبودن و اصلا کارایی اونها چیزه دیگه ی بوده و متاسفانه به اسم "گنجیاب" فروخته میشن!

به دوستانی که قصد ساخت این مدار رو دارن توصیه میکنم چه بصورت آنالوگ و چه بصورت "دیجیتالی از نوع من در آووردی" دیگه هرگز اقدام به ساخت یا خرید این نوع سیستم (TL12000) و یا سیستم های مشابه این با نامهای دیگه نکنند!!!
دوستان عزیز اگر هم میخوان درصد شانسشون برای موفقیت بیشتر بشه (در قسمت نقطه زنی با پالسی ها) بهتره بیشتر فعالیتشون رو در تاپیک فلزیاب دیجیتال فلزجو که جناب استاد حمید به تازگی زحمتش رو کشیدن صرف کنن.
بنده هم دیگه در هر تاپیکی که موضوعش درباره TL12000 و یا مدارهای مشابه اون باشه دیگه هیچ پستی نمیذارم.

شنبه 4 بهمن1393 - 10:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
پادمهر نوشته است:
متاسفانه به این شکل مثل بنده سالهای زیادی از عمرشون رو به "هدر" میدن دریغ از یک موفقیت خیلی جزئی!
البته بنده با خیلی از سیستم های خارجی هم کار کردم (حتی COBRA 400) که اونها هم خیلی آش دهن سوزی نبودن و اصلا کارایی اونها چیزه دیگه ی بوده و متاسفانه به اسم "گنجیاب" فروخته میشن!

به دوستانی که قصد ساخت این مدار رو دارن توصیه میکنم چه بصورت آنالوگ و چه بصورت "دیجیتالی از نوع من در آووردی" دیگه هرگز اقدام به ساخت یا خرید این نوع سیستم (TL12000) و یا سیستم های مشابه این با نامهای دیگه نکنند!!!
دوستان عزیز اگر هم میخوان درصد شانسشون برای موفقیت بیشتر بشه (در قسمت نقطه زنی با پالسی ها) بهتره بیشتر فعالیتشون رو در تاپیک فلزیاب دیجیتال فلزجو که جناب استاد حمید به تازگی زحمتش رو کشیدن صرف کنن.
بنده هم دیگه در هر تاپیکی که موضوعش درباره TL12000 و یا مدارهای مشابه اون باشه دیگه هیچ پستی نمیذارم.

پادمهر عزیز صحبتهاتون لایک داره بنده هم موافقم :-BD

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

شنبه 4 بهمن1393 - 12:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پادمهر نوشته است:

:-BD آفرین بر شما کاملا درسته حرفهاتون
اگر ما مجبور به مونتاژ tl شدیم چون بهتر از اون سراغ نداشتیم
خب مسلما فلزیاب طراحی شده توسط استاد حمید یه سروگردن از tl بهتره :ymhug:
انشا الله که شما هم به موفقیت برسی و شاهد خوشحالی شما هم باشیم :YMPRAY: :YMPEACE:

شنبه 4 بهمن1393 - 1:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
پادمهر نوشته است:
خواهش میکنم جناب هوشیار
در صورت امکان مقاومتها رو 1% تلرانس انتخاب کنید- خازنهای بدون قطب رو(بجز 10 پیکوفاراد ها که فقط بصورت سرامیکی یا مولتی لایرند) از جنس mkt با تلرانس حداکثر 10% که در پشت خازنها قید شده تهیه کنید. بجای دیودهای دمپینگ که معمولا 1n4148 استفاده میشه از دیود rgp10j استفاده کنید . خازنهای 3.3 میکروفارادی و 10 میکرو رو از جنس تانتالیومی استفاده کنید. خازنهای الکترولیت رو باولتاژ 35 ولت انتخاب کنید(حتما) مخصوصا خازن های الکترولیتی ظرفیت بالا رو از جنسی تهیه کنید که به هیچ عنوان مارک fujy یا fuji نباشن و اگر از مارک RABICON باشه خیلی بهتر خواهد بود چون تجربه در این 8 سالی که این مدار رو ساختم بهم ثابت کرد که مهمترین علت عدم ثبات این فلزیاب پایین بودن کیفیت خازنهاست.

سلام
جناب پادمهر مطمئن هستی rgp10 اینجا کارایی داره؟ چه شماره دیود دیگری تست کردی که جواب داده؟
ممنون

شنبه 4 بهمن1393 - 3:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 675 , 676 , 677 , 678 , 679 , 680 , 681 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure