انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 11:48pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 649 , 650 , 651 , 652 , 653 , 654 , 655 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا مهدی دمت گرم کارت درسته

دوشنبه 8 دی1393 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

davood_zzz نوشته است:
arta1987 نوشته است:
آقا داوود همه چیز رو تست کردم آی سی ها هم تعویض کردم مدار سالمه.فقط روش تنظیم رو بلد نیستم این همه صفحه هم خوندم بخدا گیج شدم.اگه برای دوستان مقدوره روش تنظیم رو دقیق برای من شرح بدن در صورت امکان یه عکسی فیلمی از نحوه تنظیم بزارن

جناب آرتا
تنظیم ولوم ها بمنظور تست مدار ، اصلا نیاز به دقت و وسواس نداره وصرفا برای مراحل بعد از تست بمنظور رسیدن به ماکزیموم برد یا تفکیک ، در تنظیم ولوم ها باید دقت بشه

فعلا ولوم ست روبگذارید وسط یعنی حدود 40کیلو اهم مقامتش باشه ، بعد با ولوم تیون مدارو ببرید روی آستانه ، چنانچه مشکلی نباشه ، یه قابلمه آلومینیومی یا رویی یا حتی یه انگشتر نقره به لوپ نزدیک کنید دیوانه میشه
اما چنانچه مدار روی آستانه اومد و سنس نداشت ، ویا بعد از گذاشتن روی آستانه ، کم و زیاد کردن ولوم ست تاثیری روی مدار نداشت ، پیشنهاد بنده اینه که ولوم از نظر سلامت و رنج مناسب(100کیلو) تست بشه ، همچنین دیود 4148 بغل 4013
پیروز باشید
داش این روش رو انجام دادم سنس هم دارم ولی درست متوجه نمیشم بعد اینکه مدار رفت رو آستانه ولوم ست رو زیاد کنم دوباره و با تیون ببرمش رو آستانه؟این روال رو تا چه موقع ادامه بدم

دوشنبه 8 دی1393 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز خیلی ساده و روان توضیح دادم بعدش هم خیلی پیچیده نیست سخت نگیرید اینقدر شما دو حالت رو میتونید تست کنید یا اول ولوم تون رو بزارید رو ۱.۷۰ بعد ولوم ست رو جوری تنظیم کنید که بره رو استانه یا اینکه ولوم ست رو بزارید رو ۷ بعد ولوم تون رو بچرخونید تا بره رو استانه و بعد ولوم ست رو یکم کم و زیاد کنید تا عقربه میتر حرکتش دستتتون بیاد

دوشنبه 8 دی1393 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا ارتا شما اول اهم لوپ رو بگیرید اگر اهم لوپ شما کمتر از ٢.۵ اهم هست اول ولوم تون رو از روی سر ولوم مدرج روی ١.٢٠ قرار بدید بعد با ولوم ست مدار رو رو حالت استانه ببرید و با یک فلز سنس مدار رو تست کنید ولی اگه اهم لوپ شما از ٢.۵ اهم بالاتر باشه ولوم تون رو روی ١.٧٠ از روی سر ولوم مدرج تنظیم کنید و سنس مدار رو تست کنید

سه شنبه 9 دی1393 - 8:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز.خسته نباشید

سه شنبه 9 دی1393 - 1:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
سپاس داوود جان.والا من هر چی کابل شبکه خریدم اینجا جنسش خوب نبود و مقاومتش بالای 20 اهم میشد.کابل 5در 75 هم همونطور که خودتون فرمودین کمیابه.گزینه بعدی چه چیزی هست؟سیم لاکی برای لوپ یه متری مناسبه؟

خواهش میکنم :)
سیم لاکی 1از نظر مقاومت دقیقا با کابل 0.75(میلی متر مربع) برابری میکنه و قابل استفاده س ، و تفائت این دو فقط بحث انعطاف پذیری بهتر کابله وگرنه سیم لاکی برای کسی که نیاز نداره بعد از استفاده ، لوپ رو دمونتاژ کنه گزینه ی خوبیه، در غیر این صورت باید از سیم های افشان روکشدار استفاده کرد.
به گمان بنده سیم های آبکاری نقره با روکش تفلون بهترین گزینه س برای این دستگاه. کمیابه ولی گمونم ارزشش را داشته باشه ، بگردید پیدا میکنید. البته ما از پایتخت و امکاناتش خیلی دوریم، ولی جایی بتونم اینترنتی سفارش میدم

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 9 دی1393 - 7:52pm

دوستان كسي ميدونه لوپ 2در2 بايد از چه كابلي استفاده كرد

سه شنبه 9 دی1393 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
داش این روش رو انجام دادم سنس هم دارم ولی درست متوجه نمیشم بعد اینکه مدار رفت رو آستانه ولوم ست رو زیاد کنم دوباره و با تیون ببرمش رو آستانه؟این روال رو تا چه موقع ادامه بدم

بله ، هر بار که ست تغییر کنه دوباره تیون کردن لازم هست
ست رو از 40 کیلو ذره ذره کم کنید و هر بار تیون کنید تا حدی که اگه کمترش کنید دیگه سنس مختل میشه .
حالا مقدار ست بدست اومده رو بعنوان ماکزیموم قدرت مدار یا همون آل متال جایی یادداشت کنید یا بخاطر بسپارید .

بسیار خوب ، حالا با تغییر دادن ولوم ست و تیون کردن مجدد ، میبینید که با افزایش مقاومت ولوم ست، بعضی فلز ها حذف میشند
حذف میشند یعنی اینکه با نزدیک کردنشون به لوپ، به جای اینکه مدار ساکت شروع به بوق زدن کنه ، مدار بوق دار(نزدیک به آستانه) ساکت میشه
ترتیب حذف فلزات به ترتیب افزایش مقاومت ولوم ست برای مدار من:
1-فویل نازک روی سطل های ماست(به گمانم آلومینیوم)
2-استیل
3-فلزلت زرد نظیر مس، برنج ، سکه 50 تومنی و...
4-تیتانیوم
5- قوطی کوکا کولا(نمیدونم جنسش چیه)
6-آهن
7-سیم لحیم(قلع و سرب قاطی)
8-سفال(گل پخته)
9-نقره
10-روی
طلا نداشتم :D
پیروز باشید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 9 دی1393 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bahmanbmw نوشته است:
دوستان كسي ميدونه لوپ 2در2 بايد از چه كابلي استفاده كرد

2دور کابل 4در یک هم میتونه گزینه ی مناسبس باشه از نظر مقاومت و ظرفیت ولی من تست نکردم.
همینطور 7دور سیم افشان نمره یک ، بعد از اینکه محکم به هم نوارپیچی بشن ، فابل استفاده س

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 9 دی1393 - 8:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان کدام قسمت مدار کدام قطعه میتونه بر روی پهنای پالس تاثیر گذار باشه

سه شنبه 9 دی1393 - 8:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 649 , 650 , 651 , 652 , 653 , 654 , 655 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure