انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 7:52pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 648 , 649 , 650 , 651 , 652 , 653 , 654 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز تنظیم این دستگاه خیلی ساده هستش که :-w شما اول باید سر ولوم مدرج بزاری برای هر دو ولوم اول سر ولوم مدرج رو روی عدد صفر بزار و بعد ولوم ها هم که روی صفر هستن اون ها رو جا بزن و محکمش کن بعد دستگاه رو روشن کن و ولوم ست رو روی عدد ۷ بزار و بعد ولوم تون رو بچرخون تا عقربه میتر به سمت راست حرکت کنه و بعد با همون ولوم تون صدا رو‌کم کن تا عقربه میتر به سمت چپ بیاد و بعد با ولوم ست یکم بازی کن تا رو استانه بیاد این یه روش و میتونی یه مدل دیگه هم تنظیمش کنی اول میتونی ولوم تون رو روی عدد ۱.۷۰ بزاری و بعد ولوم ست رو بچرخونی تا جایی که عقربه بره به سمت راست و بعد با همون ولوم بازی کنی یا کمش کنی تا بیاد سمت چپ و صدا قطع بشه و رو استانه بزاری بعد فلز نزدیک کنی سنس میکنه قدرت مدار هم به تنظیم همین ولوم ها بستگی داره باید با ولوم ها ور بری تا قلقش دستت بیاد مدار من ولوم تون روی ۱.۱۰ باشه و ولوم ست روی ۷بیشترین برد رو داره و حساسیتش به طلا هم زیاده ولی رو ۱.۸۰میزارم ال متاله اهن و این چیز ها رو قوی تر میزنه ولی طلا رو نمیزنه البته این رو‌هم بگم شما اگه ولوم ست رو سیم هاشو بر عکس کنی امکان داره ولوم ست روی عدد ۲ بیشترین برد رو داشته باشه و روی عدد ۷ ضعیف باشه باید دقت کنید رو این موضوع و اگه بدون لوپ مدار رو بالانس کنید باز ولوم ست اگه جهت عقربه های ساعت مقدارش زیاد شه ولی لوپ رو وصل میکنید جهت عکس عقربه های ساعت بالانس میشه و زیاد میشه فقط نگران این موضوع نباشید چون عادی

دوشنبه 8 دی1393 - 9:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان به نظر شما اگر تو مدار تی ال به جای خازن 6800 میکرو از یه خازن 5600 میکرو استفاده بشه تو کارایی مدار تاثیر خواهد داشت ؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدین @};-

دوشنبه 8 دی1393 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:
دوستان به نظر شما اگر تو مدار تی ال به جای خازن 6800 میکرو از یه خازن 5600 میکرو استفاده بشه تو کارایی مدار تاثیر خواهد داشت ؟
ممنون میشم اگر پاسخ بدین @};-

4700 میکرو هم بزنی باز فرقی نداره رو مداراصلی از یه خازن 2200 میکرویی استفاده شده بود

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 8 دی1393 - 2:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه دستگاه ۱۲۰۰۰ برام اومده بود تعمیر خازن کوپلاژ نداشت طرف دو سال هم باهاش میرفت کاوش که اورد بازش کردم دیدم خازن نداره یه خازن ۲۲۰۰ میکرو ‌گذاشتم داره الان کار هم میکنه نیازی نیست ظرفیت این خازن رو زیاد هم بالا بزارید همین ۲۲۰۰. یا ۴۷۰۰ خوبه

دوشنبه 8 دی1393 - 4:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مقاومت ها هم همه رو معمولی گذاشته بود ولی داشت خیلی با ثبات و با قدرت کار میکرد خازن ها هم همه معمولی بودن فقط ای سی ۷۰۹ رو فلزی گذاشته بود مارکش موتورولا بود نمیدونم از کجا گیر اورده بود همه ای سی هاشو عوض کردم تا مدار راه افتاد به جز ای سی ۷۰۹ که خیلی جنس خوب بود مدار از نظر قطعات هیچ فرقی با مدار ما نداشت فقط ای سی ۷۰۹ رو دقت کرده بود که مارک خوب بزنه

دوشنبه 8 دی1393 - 4:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خازن رو همون 4700 میکرو بزارید خوب جواب میده

دوشنبه 8 دی1393 - 6:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام .من میخوام یه کویل 50 و یک در یک برای این مدار بسازم .ممنون میشم کمک کنید و بهترین نوع لوپ رو بهم معرفی کنید

دوشنبه 8 دی1393 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
آقا داوود همه چیز رو تست کردم آی سی ها هم تعویض کردم مدار سالمه.فقط روش تنظیم رو بلد نیستم این همه صفحه هم خوندم بخدا گیج شدم.اگه برای دوستان مقدوره روش تنظیم رو دقیق برای من شرح بدن در صورت امکان یه عکسی فیلمی از نحوه تنظیم بزارن

جناب آرتا
تنظیم ولوم ها بمنظور تست مدار ، اصلا نیاز به دقت و وسواس نداره وصرفا برای مراحل بعد از تست بمنظور رسیدن به ماکزیموم برد یا تفکیک ، در تنظیم ولوم ها باید دقت بشه

فعلا ولوم ست روبگذارید وسط یعنی حدود 40کیلو اهم مقامتش باشه ، بعد با ولوم تیون مدارو ببرید روی آستانه ، چنانچه مشکلی نباشه ، یه قابلمه آلومینیومی یا رویی یا حتی یه انگشتر نقره به لوپ نزدیک کنید دیوانه میشه
اما چنانچه مدار روی آستانه اومد و سنس نداشت ، ویا بعد از گذاشتن روی آستانه ، کم و زیاد کردن ولوم ست تاثیری روی مدار نداشت ، پیشنهاد بنده اینه که ولوم از نظر سلامت و رنج مناسب(100کیلو) تست بشه ، همچنین دیود 4148 بغل 4013
پیروز باشید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 8 دی1393 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
سلام .من میخوام یه کویل 50 و یک در یک برای این مدار بسازم .ممنون میشم کمک کنید و بهترین نوع لوپ رو بهم معرفی کنید

میلاد جان شاد باش میگم برای رفع عیب مدارت
کابل شبکه جنس خوب اگه گیر بیاد 2دور برای کویل 50 سانتی خوبه
برای 1در 1 طبق تایید بیشتر دوستان دو دور کابل 5در 0.75 بهترین گزینه س ، ظاهرا این نوع کابل کمیاب بدلیل وارداتی بودن از کیفیت بالایی برخورداره

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

دوشنبه 8 دی1393 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سپاس داوود جان.والا من هر چی کابل شبکه خریدم اینجا جنسش خوب نبود و مقاومتش بالای 20 اهم میشد.کابل 5در 75 هم همونطور که خودتون فرمودین کمیابه.گزینه بعدی چه چیزی هست؟سیم لاکی برای لوپ یه متری مناسبه؟

دوشنبه 8 دی1393 - 8:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 648 , 649 , 650 , 651 , 652 , 653 , 654 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Aliavazpour , mnbvcxzaqwsx , parparvazsofi و 91 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure