انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 31 اردیبهشت1403 - 2:31am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 647 , 648 , 649 , 650 , 651 , 652 , 653 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ebi-gold نوشته است:
اقا محمد به زبان کردی تایپ کردید خیلی دوست داشتم زبان کردی رو یاد بگیرم

منم زبان شما رو خیلی دوس دارم ابی جان؛ کوردی و گیلکی از زبان های دسته شمال غربی و برادر همدیگن
إن شاء الله وقت شد بیا این طرفا ؛ هم چرخی میزنیم با هم ؛ هم 1 دوره فشرده کوردی برات میذارم ;)

پنج شنبه 3 دی1393 - 1:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان این ذرات زیاد میزنه؟نمیشه کاری کرد که ذرات نزنه؟

گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است
گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود

جمعه 5 دی1393 - 5:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bmbm نوشته است:
دوستان این ذرات زیاد میزنه؟نمیشه کاری کرد که ذرات نزنه؟

لوپت رو بزرگتر کن

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

جمعه 5 دی1393 - 7:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا bmbm با لوپ ١ در ١ اگه کار کنید بهتر هست و اگه از فرکانس پایین استفاده کنی خیلی بهتر جواب میده

شنبه 6 دی1393 - 8:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من این مدار ساختم ولی تو تنظیماتش مشکل دارم تمام این صفحاتم خوندم ولی هر کسی یه جور توضیح داده بود.من هر دوتا ولوم رو صفر میکنم.بعدش ولوم تیون رو میچرخونم تا جایی که صدای بوق مدار بیاد وقتی که ولوم ست رو میچرخونم صدای مدار بیشتر میشه و عقربه میتر به انتها میرسه.مگه نباید با ولوم ست مدار بره رو آستانه؟ پس چزا مال من اینطور نیست

یکشنبه 7 دی1393 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
سلام من این مدار ساختم ولی تو تنظیماتش مشکل دارم تمام این صفحاتم خوندم ولی هر کسی یه جور توضیح داده بود.من هر دوتا ولوم رو صفر میکنم.بعدش ولوم تیون رو میچرخونم تا جایی که صدای بوق مدار بیاد وقتی که ولوم ست رو میچرخونم صدای مدار بیشتر میشه و عقربه میتر به انتها میرسه.مگه نباید با ولوم ست مدار بره رو آستانه؟ پس چزا مال من اینطور نیست

به جمع ما خوش اومدین
دوست من مراحل عیب یابی رو قدم به قدم پیش برید امیدوارم مشکل بر طرف شه
اول اینکه چنانچه لوپ در مجاورت فلزات باشه نمیتونید مدارو در آستانه بذارید، پس برای اطمینان موقع تست باید حدود یک و نیم متر لوپ را از زمین فاصله بدید
بعد از چک کردن کامل پی سی بی و اطمینان از صحت ولتاژهای +9 و -15 ولت ، نوبت قطعات میرسه که ممکنه بدلیل یه اتصالی کوچیک یک یا تعدادی از اونها سوخته باشند.
اول دیود های 4148 رو چک کنید ، بعد خروجی 2تا آی سی 555 را که یکی فرکانس کاری مدار و قابل تنظیمه (حدود150) و دیگری فرکانس مولد 9ولت حدود 7کیلو هرتز باید باشن .
در صورت اطمینان از صحت موارد بالا نوبت به 4013 و 709 میرسه ، که در اکثر موارد 709 زودتر معیوب میشه اما بدلیل قیمت ارزون پیشنهاد بنده اول تعویض 4013 هست و بعد اگه نشد 709
ضمنا اگه بتونید اسکوپ بزنید راه بهتری هم هست برای عیب یابی ، توی صفحات همین تاپیک موجوده :-?
پیروز باشید

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

یکشنبه 7 دی1393 - 8:59pm

سلام دوستان
خواهشا شماتیک مدار یا فایل Project برای نرم افزار Altium رو بذارید .
با تشکر از سایت پر محتوا تون

یکشنبه 7 دی1393 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز این مدار شماتیک خاصی نداره چون مدار کپی برداری شده از روی مدار ۱۲۰۰۰ شرکت تیوا هستش یه سری از دوستان میخواستن شماتیک رو بکشن ولی نمیدونم کار به کجا کشیده شده

یکشنبه 7 دی1393 - 11:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا داوود همه چیز رو تست کردم آی سی ها هم تعویض کردم مدار سالمه.فقط روش تنظیم رو بلد نیستم این همه صفحه هم خوندم بخدا گیج شدم.اگه برای دوستان مقدوره روش تنظیم رو دقیق برای من شرح بدن در صورت امکان یه عکسی فیلمی از نحوه تنظیم بزارن

دوشنبه 7 دی1393 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
آقا داوود همه چیز رو تست کردم آی سی ها هم تعویض کردم مدار سالمه.فقط روش تنظیم رو بلد نیستم این همه صفحه هم خوندم بخدا گیج شدم.اگه برای دوستان مقدوره روش تنظیم رو دقیق برای من شرح بدن در صورت امکان یه عکسی فیلمی از نحوه تنظیم بزارن

ولوم تون رو نیاز نیست بچرخونی تا صدای مدارت در بیاد
با استفاده از عدد های سر ولون از یک تا ده با ولوم ست اونها رو تنظیم کم و تست بگیر

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

دوشنبه 7 دی1393 - 1:51am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 647 , 648 , 649 , 650 , 651 , 652 , 653 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 124 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure