انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 5:27pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 639 , 640 , 641 , 642 , 643 , 644 , 645 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان من دیروز یه ۱۲۰۰۰ ساختم و از جعبه پلاستکی استفاده کردم با باطری ۱۸ ولت و سر زمین هم رفتم برای تست با کابل ۶ در نیم که اهمش هم شده بود ۲.۲ خیلی با قدرت و با ثبات داشت کار میکرد یه گوشی سونی اریکسون کا ۸۰۰ رو با لوپ یک در یک نزدیک ۹۰ سانت سنس میکرد و هیچگونه گاز خوردن و بی ثباتی من توش ندیدم شاید این بیستمین ۱۲۰۰۰ که میسازم ولی این یکی خیلی قدرتش بیشتر بود و بی ثباتی نداشت این دستگاه رو برای یکی از دوستانم درست کردم که خارج از این سایته دیدم قدرتش اینجوری دلم نیومد بهش بدم ولی قول دادم بهش ولی این رو هم بگم تو مونتاژ فیبر خیلی دقت کردم و زیر فییر حتی یه قطره روغن لحیم نمیشه پیدا کرد همه زیر فیبر رو با تینر ۲۰۰۰۰ تمیز کردم میخواستم فیلم هم تهیه کنم و بزارم وقتی سر زمین هستم ولی شب بود و خیلی تاریک بود محیط اگه خدا بخواد یه روز که روشن بود هوا و موقعیت جور شد فیلم هم میزارم عکس دستگاه رو میزارم اگه اینترنت راه بده

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 28 آذر1393 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
این نقاطی رو که تو عکس مشخص کردم جامپر هستن یا باید خالی بمونن تو بعضی پی سی بی ها هست و معلوم نشده جای چیه
http://upload7.ir/imgs/2014-12/87130774895666379173.png

این نقاط بدون زدن جامپر خودشون به هم متصلن و هیچکدومشون جامپر نمیخوان
اول پایه خروجی 5401 رو ببینید فرکانسش چنده، منظورم همونی که بسمت 508 رفته
ترانزیستور 5401 و دیدودهای 4148 ومقاومت 330 اهم رو چک کنید
پسوند ترانزیستور قدرت فقط A باید باشه ، نه یه حرف زیاد نه یه حرف کم.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

آخرین بار توسط davood_zzz در جمعه 28 آذر1393 - 10:54am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 28 آذر1393 - 10:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز اونی که بالای خازن ۲۲۰ میکرو هستش باید خالی بمونه ما بقی جامپر ها باید نصب بشن

جمعه 28 آذر1393 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز اقا میلاد اگه شما سنس ندارین مطمان باش یه جای زیر فیبرت یا اتصالی داره و یا قطعه ای رو اشتباه نصب کردی یه چند ساعتی استراحت کن بعد که ذهنت ازاد شد دوباره بیا مو به مو چک کن قطعات رو تا اتصالی و اون اشتباه رو پیدا کنی من هم اگه یه مدار بهم جواب نده میزارمش کنار بعد دو سه ساعت استراحت میام سر وقتش و جواب هم گرفتم با این روش

جمعه 28 آذر1393 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof نوشته است:
ganbari نوشته است:
سلام ودرود به دوستان.
می خواستم بدونم اگه بخواهیم این مدار بسازیم ایا واجبه همه صفحات بخونیم یا همون فایل های اول تاپیک جواب میده.بنده رو شرمنده می کنید اگه جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از همون pcb و فایلهای صفحه اول استفاده کن مشکلی نداره :ymhug:

راستی از دوستان کسی شوکر برای فروش داره X_X اگه خراب هم باشه باز یه چیزی میدم مشکلی نداره من برای کار میخواستم که اوراقش کنم به ترانسفوماتور داخلش نیاز مبرم دارم. لطفا تو خصوصی اعلام کنید مرسی

فدات جناب اسدف. @};- @};- @};- ایا تغیراتی اعمال نشده است؟؟؟؟

جمعه 28 آذر1393 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان و کاربران جدید اگه برای مونتاز این مدار دقت کنید و عجله نکنید امکان نداره که تو اولین استارت بالا نیاد همیه مشکلات دوستان جدید که تازه عضو شدن و مدارشون یا بالا نمی یاد یا گاز میخوره یا سنس نداره یا ولوم ست کار نمیکنه همه به خاطر عجله کردن در مونتاز یا جابجا زدن قطعات یا اتصالی زیر فیبر یا معیوب بودن آیسی های 555 یا آیسی 4013 یا نیم سوز شدن دیودهای 4148 هست یا خود ولوم معیوب باشه چیز دیگه ای نیست
چون من تو 1 ماه برای یک شرکت 150 عدد مونتاز کردم که تو این 150 تایی که مونتاز کردم به همیه این ایراد ها برخوردم همه به خاطر عجله هست

جمعه 28 آذر1393 - 12:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ابي جان مدار من همچنان گاز ميخوره وپتانسيومتر اسپيد اصلا رو سرعت سنسش تاثير نداره سر پايه وسط ولتاژ بيشتر بشه سرعت سنس ميره بالا يا کمتر بشه؟فرکانسم هم روي 130 گذاشتم هرچقدر هم فرکانس بالاتر ميره سرعت گازخوردن بيشتر ميشهلطفا راهنمايي کنيد

جمعه 28 آذر1393 - 4:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز مدار شما به احتمال زیاد داخل خونه تست میکنید گاز میخوره چون وقتی مهتابی روشن باشه و تلویزیون خونه روشن باشه خودش تو کار دستگاه اختلال ایجاد میکنه شما تو محیط بیرون از خونه تستش کنید ببینید باز همچین مشکلی داره مدارتون یا نه من دستگاه خودم رو داخل خونه هم تست میکنم خبری از گاز خوردن نیست با اینکه تلویزیون و ضبط و اوسکوپ و مهتابی و کامپیوتر روشنه به احتمال زیاد یا قطعات شما مرغوب نیست یا اینکه ای سی ۷۰۹ شما جنسش خوب نیست

جمعه 28 آذر1393 - 4:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ای سی ۷۰۹ رو تعویض کنید و سعی کنید یه مارک دیگه از این ای سی رو تهیه کنید و اون سه تا خازن ده پیکو هم قبل جا زدن تست کنید و سعی کنید موقع جا زدن خازن های عدسی دستگاه لحیم رو از برق در بیارین با همون حرارت باقی مونده لحیم کاری کنید حتی برا جا زدن اون دو تا ترانزیستور هم باید همین کار رو انجام بدین و از سیم قلع مارک خوب که بهترینش اساهی استفاده کنید و زیر فیبر رو با تینر کامل تمیز کنید تا روغن لحیم زیر پایه ها نباشه منتظر نتایج شما هستم

جمعه 28 آذر1393 - 5:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شاید گفته های من خیلی پیش پا افتاده باشه و هر کسی که الکترونیک کار میکنه به احتمال زیاد تو اموزش اولیه الکترونیک باید اینها رو بلد باشه چون من تعمیرات رادیو تلویزیون که میرفتم استاد من خیلی حساس بود و همیشه این نکته ها رو یاد اوری میکرد میگفت اگه میخواهید تعمیر کار خوبی بشید باید همین نکات پیش پا افتاده رو یادتون نره

جمعه 28 آذر1393 - 5:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 639 , 640 , 641 , 642 , 643 , 644 , 645 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure