انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 12:02pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 , 643 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ابی جان مشگل من کجاست؟

پنج شنبه 27 آذر1393 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
یکی نحوه ی تنظیم مدارو برای ما شرح میده

پنج شنبه 27 آذر1393 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان تو صفحات این تایپیک کامل همیه توضیحات داده شده
برای تنظیم دستگاه شما اول باید لوپ رو در جایی قرار بدید که تا 2 متری لوپ فلزی نباشه بعد ولوم ست و تون رو هر دو رو صفر کنید
به سمت خلاف عقربه های ساعت بچر خونید بعد دستگاه رو روشن کنید و ولوم تون رو از روی سر ولوم مدرج از 1.20 شروع کنید و با ولوم ست مدار رو روی استانه ببرید بعد یک فلز رو نزدیک لوپ کنید و اگه سنس داشت درسته و شما برای حساسیت بیشتر به فلز زرد میتونید ولوم تون رو 10 عد 10 عدد بالاتر ببرید و با ولوم ست مدار رو روی آستانه ببرید و حساسیت بهتر مدار رو به دست بیارید باید یک کم وقت بزارید و تمرین کنید

پنج شنبه 27 آذر1393 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میلاد33 نوشته است:
یکی نحوه ی تنظیم مدارو برای ما شرح میده

میلاد جان تبریک میگم برای راه اندازی مدار. نگفتی عیب از کجا بود
برای بیشترین قدرت مدار (آل متال) لوپهای مختلف تنظیمات مختلفی لازم دارند ، ولی ولوم ست چیزی بین 5.5 تا 7 کیلو اهم باید باشه.
ولوم تیون رو هم که بعد از تنظیم ولوم ست بایددر آستانه قرار بدید.
این توضیح که میگن ولوم رو صفر کن و بعد در جهت عقربه های ساعت یا خلاف ساعت ... اصلا با عقل جور در نمیاد و متاسفانه به دفعات هم تکرار شده
چرا که بسته به این که شما سیمهای ولوم (منظورم دو تا سیم چپ و راسته ) رو به چه ترتیبی بسته باشی ممکنه این تنظیمات برعکس مدار دیگران بشه.
دوستانی که میخوان راهنمایی ارائه کنند بهتره زحمت بکشن بجای عدد ولوم و تعداد دور ، مقاومت دقیق بین سیمهای متصل به ولوم رو با مولتی متر اندازه گیری کرده و در اختیار دیگران قرار بدند @};-

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

پنج شنبه 27 آذر1393 - 8:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه تجربه رو میخوام در اختیار همه بذارم. تجربه ای که برای من هزینه نسبتا زیادی از نظر زمانی و مادی داشته.
بنده قبلا مدار تی ال رو ساختم و واقعا ازش راضی بودم. تمام قطعات رو چند برابر گرفتم تا بهترین هاشون رو تو مدار جا بزنم. مدار عالی بود و تست ها عالی تر. اما با مگنتومتری که ساخته بودم براش مدارو نابود کردم. یعنی آهنربا رو بیش از حد به سنسور نزدیک کردم و مدار از اون کارایی اولیه افتاد و دیگه هم درست نشد. اما تجربه ای که عرض کردم اینه که بعد از اون مدار من دو تا مدار دیگه ساختم اما کار نکرد. هر چقدر قطعه عوض کردم فایده نداشت. به خودم میگفتم امکان نداره که چیزی رو اشتباه جا زده باشم. با همین پیش فرض بود که زیاد دقت نکردم. تا اینکه امروز اتفاقی که داشتم تصویر جاگذاری قطعات رو نگاه میکردم دیدم که به جای خازن 10 میکرو کنار 398 خازن 100 میکرو زدم. اونو عوض کردم و مدار دوباره راه افتاد. منظورم از این توضیحات اینه که قبل و بعد از مونتاژ حتما حتما دقت مضاعفی رو داشته باشین. هنوز باورم نمیشه چنین اشتباهی کردم. نقشه مدار هیچ ایرادی نداره. کافیه تو انتخاب قطعات دقت کنین و درست جاگذاری کنین.

پنج شنبه 27 آذر1393 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamedkk نوشته است:
دوستان یه تجربه رو میخوام در اختیار همه بذارم. تجربه ای که برای من هزینه نسبتا زیادی از نظر زمانی و مادی داشته.
بنده قبلا مدار تی ال رو ساختم و واقعا ازش راضی بودم. تمام قطعات رو چند برابر گرفتم تا بهترین هاشون رو تو مدار جا بزنم. مدار عالی بود و تست ها عالی تر. اما با مگنتومتری که ساخته بودم براش مدارو نابود کردم. یعنی آهنربا رو بیش از حد به سنسور نزدیک کردم و مدار از اون کارایی اولیه افتاد و دیگه هم درست نشد. اما تجربه ای که عرض کردم اینه که بعد از اون مدار من دو تا مدار دیگه ساختم اما کار نکرد. هر چقدر قطعه عوض کردم فایده نداشت. به خودم میگفتم امکان نداره که چیزی رو اشتباه جا زده باشم. با همین پیش فرض بود که زیاد دقت نکردم. تا اینکه امروز اتفاقی که داشتم تصویر جاگذاری قطعات رو نگاه میکردم دیدم که به جای خازن 10 میکرو کنار 398 خازن 100 میکرو زدم. اونو عوض کردم و مدار دوباره راه افتاد. منظورم از این توضیحات اینه که قبل و بعد از مونتاژ حتما حتما دقت مضاعفی رو داشته باشین. هنوز باورم نمیشه چنین اشتباهی کردم. نقشه مدار هیچ ایرادی نداره. کافیه تو انتخاب قطعات دقت کنین و درست جاگذاری کنین.

قبلا که بهت گفتم یه جا اشتباه شده این مدار خوبه :D خوب خدا رو شکر خوشحال شدم دوست عزیز :-BD

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 27 آذر1393 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ودرود به دوستان.
می خواستم بدونم اگه بخواهیم این مدار بسازیم ایا واجبه همه صفحات بخونیم یا همون فایل های اول تاپیک جواب میده.بنده رو شرمنده می کنید اگه جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پنج شنبه 27 آذر1393 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کسی جواب منو نداد؟دستگاه من فرکانس آیسی 555 فرکانسش 420 هست ولی فرکانس سر لوپ نصف این مقدار هست یعنی 210 هست به نظرتون مشگل از کجاست و چه فرکانسی بهتر از همه هست

پنج شنبه 27 آذر1393 - 11:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام داوود جان تشکر داداش خازن های الکترولیتی رو تعویض کردم مشکلم حل شد.الان فقط رو تنظیم کردن مشکل دارم ولوم تیون رو که باز میکنم صدای مدار در میاد ولی هر چقد ولوم ست رو اینور اونور میچرخونم صدا قطع نمیشه

جمعه 27 آذر1393 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مبارکه اقا میلاد شما اون دیود کنار ۴٠١٣ و خود ایسی ۴٠١٣ رو چک کردید

جمعه 27 آذر1393 - 1:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 , 643 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Kürşat و 96 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure