انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:39pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون از پاسخ شما جناب مهندس

یکشنبه 4 آبان1393 - 5:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان تا بحال بجای bu508 از ترانزیستور دیگه مثل 2n3055 یا ماسفت قدرت irfp460 استفاده کردن ؟

یکشنبه 4 آبان1393 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا انیگما با خیلی از ترانزیستورهای قدرت این مدار تست شده و نتیجش هم ژایین میزارم برای شما
2N3055 قدرت متوسط ولی مدار بعد سنس گاز میخوره
D2499 قدرت خیلی خیلی خوب ولی مدار بی ثبات میشه
BU508 هم ثبات مدار خوب میشه و هم گاز نمیخوره اگه از جنسپلاستیکی براق استفاده بشه که از فلزی من که تست کردم ثباتش بهتره

یکشنبه 4 آبان1393 - 6:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون جناب آقای ابی گلد.اگه امکانش هست راجبه تفکیک tl یکم توضیح بدین

یکشنبه 4 آبان1393 - 6:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
دوستان ولم ست کار نمی کنه ایراد میتونه از 4013 باشه یا خود ولوم مشکل پیدا کرده !
آخه قبل از تغییرات داشت کار می کرد ؟؟
نمیدونم الان ولوم درام باید معمولی تهیه کنم تا دوباره تست کنم

تعویض ولوم انجام شد اما باز همین مشکل رو دارم !

دوستان این مدار رو هم با تغییرات کامل بلاخره راه افتاد مشکل مشابه 12 رگولاتوره بوده 709 و 4013 معیوب بودند ! درست شده و سنس داره در تغییر ثبات چیز خاصی مشاهده نشد ولی احساس می کنم که باید کمی سنس قوی تر بشه البته هنوز کار داره !
از جناب کاووشگر تشکر می کنم

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
vahid_vxm نوشته است:
دوستان ولم ست کار نمی کنه ایراد میتونه از 4013 باشه یا خود ولوم مشکل پیدا کرده !
آخه قبل از تغییرات داشت کار می کرد ؟؟
نمیدونم الان ولوم درام باید معمولی تهیه کنم تا دوباره تست کنم

تعویض ولوم انجام شد اما باز همین مشکل رو دارم !

دوستان این مدار رو هم با تغییرات کامل بلاخره راه افتاد مشکل مشابه 12 رگولاتوره بوده 709 و 4013 معیوب بودند ! درست شده و سنس داره در تغییر ثبات چیز خاصی مشاهده نشد ولی احساس می کنم که باید کمی سنس قوی تر بشه البته هنوز کار داره !
از جناب کاووشگر تشکر می کنم

سلام اقا وحید، ایا بازم گاز میخوره یا نه؟

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

یکشنبه 4 آبان1393 - 7:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا چنگیز اول ولومت رو چک کن ببین سالمه اول از یک ولوم معمولی استفاده کن و 709 رو هم چک کن و 4013 رو هم اگه میتونی عوض کن ببین درست میشه

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:25pm
مدیر سایت
مدیر سایت

ebi-gold نوشته است:
اقا انیگما با خیلی از ترانزیستورهای قدرت این مدار تست شده و نتیجش هم ژایین میزارم برای شما
2N3055 قدرت متوسط ولی مدار بعد سنس گاز میخوره
D2499 قدرت خیلی خیلی خوب ولی مدار بی ثبات میشه
BU508 هم ثبات مدار خوب میشه و هم گاز نمیخوره اگه از جنسپلاستیکی براق استفاده بشه که از فلزی من که تست کردم ثباتش بهتره

باسلام
هرکدام از این ترانزیستورها با یک ولتاژ خاص خودش بهترین عملکرد رو داره که باید با تست ، ولتاژ بهتر رو بدست بیارید تا به حداکثر توان و بازدهی ترانزیستور برسید @};- 3055 ترانزیستور خوبیه ولی نه این جنسهای چینی ! جنس آمریکاییش رو بدست بیارید و تست کنید که تا 30 ولت هم جواب خوبی رو مدار میده که یکی از دوستان روی مدار sx500 همین کار رو کرده بود و قدرت بالایی گرفته بود ولی نکته اینجاست : این مدار هرچقدر قدرتش بالاتر بره با لوپهای بزرگ هم ممکنه ذرات رو بوق بزنه مثل سفال و خشت پخته و غیره که این مورد تست شده و درسته ! پس بهترین و نرمال ترین ولتاژ بین 12 تا 18 ولت هست که به نسبت ثبات و عملکرد خوب مدار باید توسط سازنده تعیین بشه تا کارکرد مدار رضایت بخش باشه برای کم کردن حساسیت مدار به ذرات باید فرکانس زیر 100 هرتز تعین بشه که باز هم حساسیت به فلز زرد رو خواهد داشت در صورتیکه عدد و میزان مناسب رو ولوم تیون و ست رو بدست بیارید چون با فرکانس پائین مقدار خیلی کمی تنظیم ولومها تغیر داشته که بعد از پیدا کردن عدد اصلی روی ولوم ها به برد خوبی برای فلز زرد ( بقول آقا ابی عزیز ) خواهید رسید با لوپ 30 تا 45 @};- برای لوپ بزرگ فقط از آل متال باید استفاده بشه تا برد بهتری داشته باشید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 5 آبان1393 - 9:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام چنگیز جان
بله گاز میخوره ولی بنسبت قبل خیلی کم ! کلا در کار مشکلی نداره از نظر من ! راضیم؟

دوشنبه 5 آبان1393 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

vahid_vxm نوشته است:
سلام چنگیز جان
بله گاز میخوره ولی بنسبت قبل خیلی کم ! کلا در کار مشکلی نداره از نظر من ! راضیم؟

ممنون، پس منم تغییرات رو اعمال میکنم تا ببینم چی میشه...

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

دوشنبه 5 آبان1393 - 2:15pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 538 , 539 , 540 , 541 , 542 , 543 , 544 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , mikimaus و 134 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure