انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 7:03pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

مي توني از lf298 or lf198استفاده كني

یکشنبه 27 مهر1393 - 4:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

كسي نيست به من كمك كنه

یکشنبه 27 مهر1393 - 4:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
استاد حميد ميشه سر راه ورودي709 از فيلتر RLC استفاده كرد

یکشنبه 27 مهر1393 - 5:58pm
مدیر کل
مدیر کل

محسن عزیز احتمالا منظور شما از گذاشتن فیلتر جهت حذف نویز هست! در مجموع باید گفت هم میشه و هم نمیشه! در واقع همون بحثی هست که عرض کردم یعنی یک جای مدار رو تغییر میدین و جای دیگه هم نیاز به تغییر پیدا میکنه. شما اگر از هر نوع فیلتری استفاده کنین باید توجه داشته باشین که فقط فیلتر نمیکنه و حالت ایده آل نداره. این فیلترها هم شیفت فاز ایجاد میکنن که معمولا نیاز به تغییر در جای دیگه مدار هم پیش میاد و هم اینکه کیفیت عبوردهی سیگنال اصلی هم اندکی افت میکنه چون هیچ فیلتری ایده آل نیست و کمی تضعیف هم در سیگنال اصلی خواهیم داشت.
از نظر فیلتر بالاگذر در ورودی 709 همون خازنی که گذاشته شده کافی هست و چیز دیگه ای نمیشه اضافه کرد که بگیم بهتر میشه. از نظر محدود کردن فرکانسهای بالا هم هر چند خود 709 آپ امپی با باند وسیع فرکانسی محسوب نمیشه ؛ ولی بهرحال روی مقدار خازنهای 10 پیکوی متصل به 709 و حتی نوع این خازنها میشه کار کرد تا بشه به نتیجه بهتری رسید.

یکشنبه 27 مهر1393 - 6:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حميد
خروجی انتگرال گیر مقدار dc است پس خروجی ان برابر است با :
مقدار dc شده از سیگنال ورودی + مقدار dc نویز
پس برای حذف این نویز در این طبقه ميشه با نصب یک پتانسیومتر در این طبقه مقدار dc خروجی تقویت انتگرال گیر را کم کرده تا مدار گاز نخورد

یکشنبه 27 مهر1393 - 6:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsen90 نوشته است:
مهندس حميد
پس برای حذف این نویز در این طبقه ميشه با نصب یک پتانسیومتر در این طبقه مقدار dc خروجی تقویت انتگرال گیر را کم کرده تا مدار گاز نخورد

گاز خوردن مدار دلایل زیادی داره دوست گرامی
برای رفع این عیب کافیه چند تا نکته رعایت بشه
1- فیبر و قلع با کیفیت و نظافت سطح مس قبل از لحیم کاری
2- کیفیت خازنها بخصوص 10میکروی بغل 398
3- کیفیت ولوم ها
4- کیفیت باتری از نظر آمپردهی کافی که منجر به افت ولتاژ حین کار نشه
5- و در نهایت نکته ایکه بنظر بنده خیلی حائز اهمیت هست و هنوز ندیدم کسی بهش اشاره کنه ، جایگزینی تمام خازنهای 330 نانو با خازن 220 نانو. چون خودم نتیجه ش را دیدم .

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

یکشنبه 27 مهر1393 - 6:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون داود جان من پنج نكته كه گفتي چهار تاشو انجام دادم موند نكته پنجمي كه الان دارم روش كار مي كنم
اما اون پتانسيومتري كه گفتم ميشه بهش اميد داشت يا نه

یکشنبه 27 مهر1393 - 6:58pm
مدیر کل
مدیر کل

mohsen90 نوشته است:
مهندس حميد

دوست عزیز این مطلبی که الان فرمودین ارتباطی با مطلب قبلی شما که پاسخ دادم نداشت! من خواهش میکنم اگر قراره کمی فنی صحبت کنیم لااقل شرط پیوستگی مطالبی که با هم در میون میذاریم رو رعایت کنیم تا واقعا بشه به نتیجه ای رسید. وگرنه هدف این نیست که هر کسی هر چیزی از جایی بلده و لزوما ربطی به اینجا نداره رو مطرح کنه که مثلا دیگران فکر کنن میزان سوادش کم یا زیاد هست!!!
در خصوص مطلب جدید شما قسمت اولش درست ولی متاسفانه نتیجه گیری شما کاملا غلط هست! میتونین آزمایش کنین ؛ اگر در خروجی انتگرال گیر پتانسیومتر بذارین فقط نویز حذف نمیشه! درسته که نویز کمتر اثر میکنه ولی بطور خلاصه برد کم میشه! حذف نویزی هم که برد رو کم کنه فکر نمیکنم بدرد دوستان بخوره. وگرنه از طریق های دیگه هم میشه اثر نویز رو کم کرد که همشون کم و بیش میتونن به کم شدن برد هم منجر بشن.
اصولا اگر واقعا مشکل از نویز باشه و بتونیم کاریش بکنیم ؛ راهش جلوگیری از ورود نویز به طبقه ابتدایی و حتی حذف قبل از تقویت هست! وگرنه این روش درست و جالبی نیست که اجازه بدیم نویز وارد تقویت کننده بشه و بعد بخوایم حذفش کنیم در حالیکه این بار با نویز تقویت شده مواجه هستیم!
از طرف دیگه شما باید الزاما بدونین این نویز دارای چه طیف فرکانسی هست. اگر مثلا 50 هرتز برق شهر باشه که متاسفانه اکثرا همینطوره ؛ تقریبا هیچ راهی نداره. چون این فرکانس پایین هست و هیچوقت با انواع فیلتر ها نمیتونه بصورتی حذف بشه که پالس اصلی از نظر شکل آسیبی نبینه. ولی اگر فرکانس بالا باشه کار بسیار راحت تره و با همون خازن 10 پیکو که عرض کردم انجام میشه. هر چه این خازن 10 پیکو بیشتر باشه ؛ محدوده بالایی فرکانسی که حذف میشه پایین تر میاد و حذف بیشتری داریم. پس در نتیجه برای داشتن بیشترین حذف در مورد فرکانسهای بالا باید میزان خازن 10 پیکو تا جاییکه عملکرد فلزیابی و برد مدار افت نکنه ؛ افزایش پیدا کنه که دوستان میتونن تست کنن.

یکشنبه 27 مهر1393 - 10:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس حميد
من پتانسيومتر رو امتحان كردم باتوجه به گفته هاي شما هرچند ميشه بااين كار نويز مدار را كنترل كرد اما برد مدار به طور
قابل توجهي كاهش پيدا ميكنه . پس ميرم سر وقت خازن هاي 10پيكو فاراد تا با تست خازن ها بتونم نويز مدار رو كاهش بدم

یکشنبه 27 مهر1393 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محسن آقا حمید به نکته خوبی در خصوص تغییر خازن های 10 پیکو اشاره کردن من این خازن رو از 5 پیکو شروع به تغییر دادن کردم تا رنج 47 پیکو هم جلو رفتم ولی تو رنج 20 و 22 پیکو که رسیدم نویزی تو مدار حس نکردم و برد هم زیاد کم نشد ولی یک مشکلی که پیش اومد به زمین خیلی حساس شده بود

دوشنبه 27 مهر1393 - 12:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 528 , 529 , 530 , 531 , 532 , 533 , 534 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure