انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:31pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 525 , 526 , 527 , 528 , 529 , 530 , 531 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود
جناب مهدی 2014 کار تمیزی شده ، مشخصات لوپ و نتیجه ی تستش رو هم مرحمت بفرمایید.
با سپاس فراوان

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

سه شنبه 22 مهر1393 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
باسلام و عرض ارادت خدمت برادران گرامی
بنده تست یکی از دوستان رو که فرمایش کردن به سر بازر مقاومت 100 کیلو وصل کنید برای ثبات . بنده تست کردم ولی کلا بازر از صدا افتاد !

درود.

ببخشید اشتباه از بنده بودن شما یه ولوم ۵۰ کیللو رو به صورت معمولی(از دو تا پایه استفاده کن) به بازر سری کن حدود 20 کیلو به ثبات رو به چشم خودتون میبینید.

رسیدم فیلم هم میذارم.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 22 مهر1393 - 8:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از لطف شما چشم نتیجه تست تو زمین هم اعلام میکنم

سه شنبه 22 مهر1393 - 8:59pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با تشکر از برادر ابی گلد عزیز به خاطر راهنمایی به دوستان و اعلام نتایج برای ثبات بیشتر مدار ؛ دوستان عرض کنم که در مدار بعضی نکات کلیدی وجود داشته که هرکسی با مقداری وقت گذاشتن روی : جابجایی آی سی های مختلف اعلام شده ( tl082 و 2904 بجای 358 ) و جابجایی آی سی های : ( 709 فلزی از 357 و tl 071 یا 709 پلاستیکی ) این آی سی ها رو بصورت تک به تک و دوتا دوتا بصورت ضربدری در مدار تست کنید تا دوتا آی سی مورد نظر که با هم همخونی بهتری داشته و در حفظ ثبات مدار بهتر هستن رو برای نهایی شدن به دست بیارید و در این بین از تنظیم پتانسیومتر های بالایی در کنار ترانزیستور و پتانسیومتر بین آی سی 331 و 4013 هم نباید غافل شد چون میزان بودن این دوتا پتانسیومتر و بدست امدن آی سی ها مناسب بجای 358 و 709 فلزی ثبات خیلی خوبی به مدار شما خواهد داد که هرکسی به راحتی میتونه به این ثبات برسه ! فقط مدار رو داخل منزل یا جایی که از فلزات دور باشه لوپ رو بر روی یک پایه چوبی راست بصورت ایستاده قرار داده و مدار رو روشن بفرمائید و تست ها و تعویض آی سی ها و تنظیم پتانسیومتر هارو بخوبی انجام بدید و فلزات مختلف رو به لوپ نزدیک کرده و عملکرد مدار رو مقایسه کنید و به میزان لازم و ثبات بهتر برسید .. انشاا موفق باشید ( هر دوتا پتانسیومتر رو تا آخر به سمت راست بچرخونید ) در این صورت بوق مدار وقتی در میاد که عقربه میتر از شماره 7 عبور کنه و در این حال شما میتونید ولوم ست رو طوی تنظیم کنید که عقربه میتر روی 10 باشه تا بهترین و با ثبات ترین عملکرد و عمق زنی رو داشته باشید و بقول آقای ابی گلد به فلز زرد هم حساسیت خوبی داشته ( در ضمن کسانی که مدارشون از اول ثبات خوبی داشته ولی برد خوبی ندارن بجای 358 میتونن از TL 082 استفاده کنن و بجای 709 فلزی هم از 357 استفاده کنن که دقت و قدرت مدار رو افزایش میده ... توجه توجه مهم برای رفع مشکل گاز گاز خوردن مدار : به نظر بنده بیشترین علت گاز گاز خوردن سیستم از ست و همخون نبودن آی سی های 358 و 709 هست که باید با تست های مکرّر بهترین آی سی که با هم همخونی دارن و مدار میزان کار میکنه رو با آزمون و خطا از میان شماره هایی که در بالا عرض کردم بدست بیارید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:04am
مدیر سایت
مدیر سایت

توجه توجه :
بیشترین علت گاز گاز خوردن سیستم از ست و همخون نبودن آی سی های 358 و 709 هست که باید با تست های مکرّر بهترین آی سی که با هم همخونی دارن و مدار میزان کار میکنه رو با آزمون و خطا از میان شماره هایی که در بالا عرض کردم بدست بیارید

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم اقا مهدی من وظیفم رو انجام دادم و چیزی رو که هم خودم تست کردم و درست بود رو به دوستان گفتم

چهارشنبه 23 مهر1393 - 9:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام برای جاهای کوهستانی چه فرکانسی از همه بهتره؟

چهارشنبه 23 مهر1393 - 12:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان من قصد ساختن مجدد Tl را دارم می خواستم بدونم میشه از این PCB استفاده کرد , و اون دیود که مشخص کردم شمارش چنده !
کسی تا بحال این و ساخته چطور بوده !

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 23 مهر1393 - 5:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

[دوست من اقا مهدی حرف تون بسیار درسته یه دستگاه پالسی باید ببینید چه جوری کار میکنه من یه کم توضیح میدم بااون که میدونم پچهها از من بهتر میدونند دستگاه پالسی یه فرسنده داره ویه گیرنده تو پالسی ها با یه لوپ مشترک میباشه فرسنده شامل یه نوسان ساز که ایسی 555 هستش فرکانس مربعی درست میکنه که میشه با خازن چند مقاومت میتوان طول و عرض فرکانس ومقدار فرکانس و تغییر داد بعد شما با ی ترانزیستور مثبت وترانزیستور منفی که همون ترانزیستور ی که به لوپ وصل میشه شما فرکانسی درست کردید بشدت قوی میباشه ان چان که فرکانس میتوندستان شما برق بگیرویا یه لامپ 12 ولتی رو روشن نمایید پس مطمین باشید که این فرکانس این قدر قوی هست که تا10 متر زمین نفوذ کنه ولی مشکل در گیرنده دستگاه هستش قسمت اول گیرنده دوتا دیود داره اگه مشکل داشته باشه موجب نویز میشه بهد ازاون امپ پامپ دستگاه هست که تواین دستگاه 709 هستش باید چنان ست با فرسنده باشه تا فرکانس دریافتی رو بتونه تقویت کرده بعد تبدیل بوق میشهبه نظر من شما باید در دستگاههای که دارای ثبات هستند مثل سند بانک ببینید چه جوری امپ رو برق رسونونند با چه مقاومتهایی بهره دستگاه رو بالا بردنندثبات دستگاه رو بالا کردنند وهمه جالبتر اینه بهد 709 باید به ایسی دیگر باشه تا همین فرکانس دریافتی رو دوباره تقویت کرده بهد رفته به طبقه صوتی موفق باشیدالکی ایسی رو کم وزیاد نکنید این راهش نیست

چهارشنبه 23 مهر1393 - 8:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
با راهنمایی آقا مهدی و کاوشگر عزیز این لوپ 60 رو ساهنم ولی نمیدونم چرا سیم 1 میل به هیچ صراطی مستقیم نیست و صاف در نمیاد.
بنظرتون اینطوری جوایگو هستش این لوپ؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 23 مهر1393 - 8:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 525 , 526 , 527 , 528 , 529 , 530 , 531 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , vahed.m63 و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure