انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 8:16pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 523 , 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان یه خبر خوب \:d/ \:d/ من رو تی ال خودم تفکیک گذاشتم که واقعا عالی داره کار میکنه خیلی هم ساده هستش فقط با استفاده از دوتا ال ای دی هست با یه پتانسیومتر 5 کیلو که برای تنظیم ولتاژ ورودی هست تا ال ایدی آسیب نبینه یه عکس میزارم ضرر نمیکنید یه بارامتحان کنید حالشو بیرید
من برا دستگاه خودم دوتا ال ای دی گذاشتم یکی آبی ویکی نارنجی اگه بگم باور نمیکنید چراغ نارنجی فقط برا طلا ونقره روشن شد و چراغ آبی برا استیل- آهن - آلومینیوم - مس - برنج روشن شد :-BD :-BD :-BD

lمرسی اقای کاوشگر عالی بود :ymapplause:

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 21 مهر1393 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdi 2014 نوشته است:
سلام دوست عزیز اقای کاوشگر خیلی ممنون از زحمات شما :ymhug: فقط یک تست باید انجام بدین ببینید این تفکیک داخل زمین هم جواب میده یا نه چون اگه تو زمین رگه معدنی یا اجر و سفال خیس شده باشه فک نکنم جواب درستی بده اگه جواب بده که عالی منتظر تست شما هستم

دوست عزیز فرقی نداره اگه جواب نده با میتر هم جواب نخواهد داد این نو ع تفیک هم خیلی خوبه و هم راحت هستش ;;)

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

دوشنبه 21 مهر1393 - 8:23pm
مدیر سایت
مدیر سایت

آقاي كاوشگر عزيز اين كشف مفيد و خوب رو به شما تبريك عرض ميكنم كه نشان از هوش و زكاوت شما داشته ، اميدوارم همواره به موفقيتهاي خوبي برسيد و به دوستان هم آموزش بديد
دوستان بنده مقاوت 100 كيلو رو به بازر سري كردم ولي ديگه صدايي از بازر بيرون نمياد و مقاومت رو هم جدا كردم ولي ديگه صدايي نداره ممكنه به نظر شما ترانزيستور 5401 كنار پتانسيومتر سوخته باشه ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

دوشنبه 21 مهر1393 - 10:58pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر نمیکنم هیچ نوع بلندگویی داشته باشیم که با سری شدن با یک مقاومت 100 کیلو صدای قابل شنیدنی ازش خارج بشه! چون این مقاومت بسیار بالاست. طبق شماتیک دوستمون هم که ظاهرا یک مقاومت 10 کیلو دو سر خود سیستم صوتی قرار داره. در هر صورت اگر جریانکشی مدار فلزیاب وقتی بوق شنیده میشه افزایش زیادی داشته باشه در اکثر مدارات بی ثباتی ایجاد میکنه! این مساله هم به مدار بستگی داره و هم امپدانس بلندگوی مورد استفاده. سری کردن مقاومت میتونه کمک کنه ولی باید این مقاومت رو در رنج 100 اهم در نظر گرفت نه کیلو اهم. البته طبیعی هم هست که قدرت صدا کمتر میشه. بسته به جریانکشی بلندگو در حالتی که بوق یکسره شنیده میشه شاید این مقاومت داغ بکنه که در اون صورت باید از نوع وات بالاتر انتخابش کرد. سری کردن مقاومت با بلندگو نمیتونه به سیستم صوتی مدار آسیبی برسونه.

دوشنبه 21 مهر1393 - 11:48pm

اول از همه سپاس بابت مداری که دوستان بدون چشم داشت در این تاپیک قرار دادند
و بازم تشکر از مهندس حمید که یه تنه داره فروم رو با دانش خودشون مزین می فرمایند
و تعجب من از صبر مثال زدنیشون در پاسخ دادن به سوالاتی که من بعضی مواقع حین مطالعه اونا واقعاً جا میخورم!!!
من این تاپیک رو همیشه دنبال میکنم و همزمان روی این مدار کار هم میکنم تا مشکلات عدیده اون برطرف بشه که ایشالا مدار نهایی رو برای دوستان به اشترک بزارم
اما چندتا نکته هستش که دوستان مد نظر قرار بدن
1 شما میتونید رگولاتور ورودی رو کلاً از مدار حذف بکنید مثل مدار دلتا پالس
2 بدلیل اینکه در اساس مدار زمین مشترک همون خط مثبت باتری در نظر گرفته شده، مدار ذاتاً ناپایدار و به شدت حساس است، و متاسفانه شیلد و گسترش خطوط زمین مدار زیاد آسون نیستش، برای همین هم وقتی دست شما به خطوط تغذیه نزدیک میشه مدار دچار شیف بالانس میگردد
3.عامل اصلی گاز خوردن مدار در لحظه ی اول راه اندازی به دلیل نوع بایاس ترانزیستور درایور سیم پیچ یا همون کویل مدار است. اصولاً چون ترانزیستور نسبت به ماسفت دارای مقاومت بیشتری در میان کلکتور و امیتر هستش و مقدار این مقاومت علاوه بر اینکه با جریان و ولتاژ بیس کنترل میشه ( ناحیه خطی) نوسانات دمایی هم روی این مقاومت تاثیر منفی میزاره و باعث میشه جریان کلکتور تحت تاثیر گرما تغییر کنه(البته در این مدار ترانزیستور در ناحیه اشباع و به صورت سویچ بایاس شده اما در هر حال دیود امیتر به کلکتور به گرما واکنش نشون میده و معمولاً در مدرات حرفه ای برای بر طرف کردن این مشکل از فیدبک های مناسبی استفاده میشه تا پایداری مدار تحت تاثیر نوسانات گرمایی تضمین بشه
4 و در نهایت در صورت استفاده از یک ماسفت با مقاومت کم rds میشه ناپایداری حرارتی رو بدون پیچیده تر کردن مدار بر طرف کرد

در گام بعدی ما با مشکل نوسانات خروجی مواجه هستیم که دلایل بیشتری داره که اگه دوستان حوصله داشته باشن میشه بهش پرداخت

سه شنبه 21 مهر1393 - 1:46am
مدیر سایت
مدیر سایت

حمید نوشته است:
فکر نمیکنم هیچ نوع بلندگویی داشته باشیم که با سری شدن با یک مقاومت 100 کیلو صدای قابل شنیدنی ازش خارج بشه! چون این مقاومت بسیار بالاست. طبق شماتیک دوستمون هم که ظاهرا یک مقاومت 10 کیلو دو سر خود سیستم صوتی قرار داره. در هر صورت اگر جریانکشی مدار فلزیاب وقتی بوق شنیده میشه افزایش زیادی داشته باشه در اکثر مدارات بی ثباتی ایجاد میکنه! این مساله هم به مدار بستگی داره و هم امپدانس بلندگوی مورد استفاده. سری کردن مقاومت میتونه کمک کنه ولی باید این مقاومت رو در رنج 100 اهم در نظر گرفت نه کیلو اهم. البته طبیعی هم هست که قدرت صدا کمتر میشه. بسته به جریانکشی بلندگو در حالتی که بوق یکسره شنیده میشه شاید این مقاومت داغ بکنه که در اون صورت باید از نوع وات بالاتر انتخابش کرد. سری کردن مقاومت با بلندگو نمیتونه به سیستم صوتی مدار آسیبی برسونه.

با سلام
مهندس حمید بنده فقط نظرات دوستان رو تست کرده و اگر نتیجه مثبت بود همگانی میکنم تا دوستان استفاده کنن ، در این وضعیت وقتی مقاومت رو جدا کردم و مدار رو به وضعیت اولش برگردوندم دیگه صدایی از بازر شنیده نمیشه ! :-?

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 22 مهر1393 - 8:26am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان یه خبر خوب \:d/ \:d/ من رو تی ال خودم تفکیک گذاشتم که واقعا عالی داره کار میکنه خیلی هم ساده هستش فقط با استفاده از دوتا ال ای دی هست با یه پتانسیومتر 5 کیلو که برای تنظیم ولتاژ ورودی هست تا ال ایدی آسیب نبینه یه عکس میزارم ضرر نمیکنید یه بارامتحان کنید حالشو بیرید
من برا دستگاه خودم دوتا ال ای دی گذاشتم یکی آبی ویکی نارنجی اگه بگم باور نمیکنید چراغ نارنجی فقط برا طلا ونقره روشن شد و چراغ آبی برا استیل- آهن - آلومینیوم - مس - برنج روشن شد :-BD :-BD :-BD

سلام دوستان
کاوشگر جان ممنون از طرح تفکیک ساده ای که فرمودین فقط لطفا راهنمایی کنین:
1- پتانسیومتر 5 کیلو روی چه ولتاژی باید تنظیم بشه ؟ و روش تنظیمش رو بگین لطفا.
2- نمیشه بجای پتانسیومتری مقاومت ثابتی قرار داد؟ چون توی مدار آقای رستم هم این موضوع مطرح بود که مقاومت بسته بودن .
3- نحوه تنظیم ولوم تیون و ولوم ست رو در حالت تفکیک توضیح بدین با اعدادش.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 22 مهر1393 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
کاوشگر جان ممنون از طرح تفکیک ساده ای که فرمودین فقط لطفا راهنمایی کنین:
1- پتانسیومتر 5 کیلو روی چه ولتاژی باید تنظیم بشه ؟ و روش تنظیمش رو بگین لطفا.
2- نمیشه بجای پتانسیومتری مقاومت ثابتی قرار داد؟ چون توی مدار آقای رستم هم این موضوع مطرح بود که مقاومت بسته بودن .
3- نحوه تنظیم ولوم تیون و ولوم ست رو در حالت تفکیک توضیح بدین با اعدادش.
یاحق

سلام بینا جان

1- پتانسیومتر رو در حالت وسط قرار بده بعد دستگاه رو روشن کن با کم وزیاد کردن اون میتونی نور ال ای دی رو هر جور که دلت میخاد تنظیم کنی
2 - چرا خیلی راحت میتونی با اندازه گیری پتانسیومتر در حالت تنظیم دلخاهت یه مقاومت اندازه همون بزنی
3 - برای تفکیک معمولا باید شما ولوم ست رو حدود 8 دور بچرخونید و با ولوم تیون روی آستانه برید ولی برا تنظیم دقیق حتما باید با ولوم ست بازی بکنید تا نقطه دقیق تفکیک رو به دست بیارید چون به دست آوردن نقطه دقیق با شماره دقیق امکان پذیر نیست چون این نقطه به اهم لوپ نوع ترانزیستور درایو و ترانزیستور قدرت و حتی اندازه لوپ بستگی زیادی داره پس برای هر دستگاهی متفاوت خواهد بود

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 22 مهر1393 - 10:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا بینا شما وقتی پتانسیومتر رو وصل کردی میتونی اندازه نورت رو تنظیم کنی بعد با مولتی متر اندازه پتانسیومتر رو بگیر و به جای همون اهمی که گرفتی یک مقاومت بزار
شما برای به دست اوردن حالت تفکیک باید با ولوم تون بازی کنی تا حالت دلخواهتون رو به دست بیارید
که برای تمام فلزات یک ال ای دی روشن بشه و برای فلزات باارزش یک ال ای دی دیگر یک نیم ساعت زمان میبره

سه شنبه 22 مهر1393 - 10:34am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
ممنون کاوشگر و ابی عزیز .
فقط موضوع اینه که وقتی دستگاه رو روی استانه تنظیم میکنیم بعدش بخوایم با ولوم ست یا تیون بهترین حالت تفکیک ال ای دی رو بدست بیاریم مدار از آستانه خارج میشه.
کاوشگر جان لطفا یک فیلم کوتاه از تفکیک بذارین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

سه شنبه 22 مهر1393 - 12:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 523 , 524 , 525 , 526 , 527 , 528 , 529 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , xan و 99 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure