انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 12:27am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 508 , 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون جناب asadof فیلم شما رو هم دیدم. خسته نباشین.
شرایط کاری مدار شما نسبت به چیزی که در فیلم قبلی دیدیم بهتر هست و مشکل گاز خوردن هم نداره! تنها اشکالی که بنظر میاد سیستم این مدار داره تا حدودی تاخیر در سنس هست! همونطور که در هر دو فیلم بوضوح دیده میشه ؛ سنس این مدار با تاخیر حدود 1 ثانیه ای صورت میگیره و این مساله هر چند کمی خطای ذرات رو میتونه کاهش بده ولی هنگام کاوش تاخیر 1 ثانیه ای اپراتور روی تک تک نقاط مورد اسکن رو لازم داره! در واقع اگر شما بسته به سایز لوپ از روی هر نقطه سریع تر از 1 ثانیه عبور کنین این احتمال هست که چیزی هم که اونجا وجود داره رو کلا از دست بدین! حداقلش اینه که در این حالت عمق کاوش محدودتر میشه. پس با وجود چنین تاخیری که بنظر میاد از مختصات کاری مدار هست ؛ بنظر من لوپ های با سایز کوچک زیاد مناسب این مدار نیستن! چون وقتی ما لوپ کوچک استفاده میکنیم از یک طرف توقع داریم سرعت اسکن بیشتری داشته باشیم و از طرف دیگه چون فضای داخلی لوپ کوچکتر هست بطور خودکار نیاز به مکث بیشتر و دقیق تر روی نقطه هدف داریم تا سنس با برد حداکثری رو داشته باشیم. لذا بنظر من با این شرایط لوپهای کوچکتر از 50 سانت مناسب کار با این مدار نیست.
البته مشکل تاخیر در سنس در بسیاری از فلزیاب ها وجود داره و در خصوص این مدار تا حدی به فرکانس کاری بستگی داره که هر چقدر فرکانس بالاتر باشه میشه اندکی سرعت سنس بیشتر هم داشت. البته سرعت سنس به خازن انتگرال گیر هم بستگی داره. ولی دیگه نباید نکات مهمتر و اساسی مثل نفوذ پذیری در زمین و حساسیت به طلا و عدم حساسیت به ذرات رو کلا فدای سرعت سنس کرد!
در مجموع شرایط کاری مدار جناب asadof بنظر من تا اینجا بهتر بوده و لذا از ایشون خواهش میکنیم نکاتی رو که احتمالا منجر به برطرف شدن مشکل گاز خوردن در این مدار شده برای دوستان توضیح بدن.

پنج شنبه 10 مهر1393 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام دوستان با حجم کم اینترنتم و وقت کمی که داشتم یک فیلم با میتر انالوگ تهیه کردم که روی دستگاه میترو گذاشتم و از لوپ کوچکتر که اقا حمید تو مدار چنس استفاده کردن گذاشتم ولی نتونستم خوب فیلم تهیه کنم اگه فیلم تار بود ببخشید اینم لینکش http://uplod.ir/qyct4x9chacr/MOV00130.rar.htm
تنها بدی که میتر دیجیتال داره فقط اینه که صدای تیک تیک اول سنس رو از بین میبره و صدا از اول زیاد ه که ادم فکر میکنه مدار داره گاز میخوره ولی یک خوبی که داره میتر دیجیتال قدرت سنس فلز رو بیشتر میکنه اگر با میتر انالوگ یک سکه رو از 40 سانت بزنه با میتر دیجیتال با تنطیم خوب میتر همون سکه رو از 55 سانت سنس میکنه با ارزوی موفقیت برای دوستان

پنج شنبه 10 مهر1393 - 6:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در ضمن ولوم 100 کیلو رو هم امروز جنس خوب خریدم که 45000 تومان اب خورد خیلی رو ثبات مدار تاثیر خوب گذاشت

پنج شنبه 10 مهر1393 - 8:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خیلی ممنون جناب asadof فیلم شما رو هم دیدم. خسته نباشین.
شرایط کاری مدار شما نسبت به چیزی که در فیلم قبلی دیدیم بهتر هست و مشکل گاز خوردن هم نداره! تنها اشکالی که بنظر میاد سیستم این مدار داره تا حدودی تاخیر در سنس هست! همونطور که در هر دو فیلم بوضوح دیده میشه ؛ سنس این مدار با تاخیر حدود 1 ثانیه ای صورت میگیره و این مساله هر چند کمی خطای ذرات رو میتونه کاهش بده ولی هنگام کاوش تاخیر 1 ثانیه ای اپراتور روی تک تک نقاط مورد اسکن رو لازم داره! در واقع اگر شما بسته به سایز لوپ از روی هر نقطه سریع تر از 1 ثانیه عبور کنین این احتمال هست که چیزی هم که اونجا وجود داره رو کلا از دست بدین! حداقلش اینه که در این حالت عمق کاوش محدودتر میشه. پس با وجود چنین تاخیری که بنظر میاد از مختصات کاری مدار هست ؛ بنظر من لوپ های با سایز کوچک زیاد مناسب این مدار نیستن! چون وقتی ما لوپ کوچک استفاده میکنیم از یک طرف توقع داریم سرعت اسکن بیشتری داشته باشیم و از طرف دیگه چون فضای داخلی لوپ کوچکتر هست بطور خودکار نیاز به مکث بیشتر و دقیق تر روی نقطه هدف داریم تا سنس با برد حداکثری رو داشته باشیم. لذا بنظر من با این شرایط لوپهای کوچکتر از 50 سانت مناسب کار با این مدار نیست.
البته مشکل تاخیر در سنس در بسیاری از فلزیاب ها وجود داره و در خصوص این مدار تا حدی به فرکانس کاری بستگی داره که هر چقدر فرکانس بالاتر باشه میشه اندکی سرعت سنس بیشتر هم داشت. البته سرعت سنس به خازن انتگرال گیر هم بستگی داره. ولی دیگه نباید نکات مهمتر و اساسی مثل نفوذ پذیری در زمین و حساسیت به طلا و عدم حساسیت به ذرات رو کلا فدای سرعت سنس کرد!
در مجموع شرایط کاری مدار جناب asadof بنظر من تا اینجا بهتر بوده و لذا از ایشون خواهش میکنیم نکاتی رو که احتمالا منجر به برطرف شدن مشکل گاز خوردن در این مدار شده برای دوستان توضیح بدن.

مرسی مهندس .از شما هم تشکر میکنم چون شما هم در خیلی موارد کمک کردید :ymhug: در مورد لوپ بله لوپش مال مدار سند باک بود ولی لوپ خودش دو تا دارم یکی 60 سانت و اون یکی 1 متری هستش که هنگام کار لاکپشتی کار میکنم یعنی لوپ رو اروم اروم حرکت میدم و اون تاخیر یک ثانیه هم بله درسته ولی تا حدودی با اون پتانسیومتر که اگه 50 کیلو بذاریم مشکل حل میشه البته اول سنس مدار یعنی وقتی فلز نزدیک مدار شد و بعد که فاصله گرفت سریع قطع میشه و در مورد کمک هم چشم من مخلص شما هستم هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم مرسی @};-

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

پنج شنبه 10 مهر1393 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از ولوم 15 دور استفاده کنید تا دقیقتر تنظیم بشه

پنج شنبه 10 مهر1393 - 9:35pm

سلام به همه دوستان اول از همه من باید بگم که سر رشته ای از الکترونیک ندارم. شغل من تراشکاری هست. اینو گفتم اگر سوال یا حرف بی مورد میزنم از بی سوادی بنده هست.
من مدارو ساختم فیبر مسی 25*25 تو 185 با لوپ 1*1 میزنه بیشتر از 230 هم نمیزنه. مدارم گاز میخوره . جای خازن 10pf خازن 20pf گذاشتم درست نشد. فکر میکنم هرچی هست مشکل از خود 709 یا به بعده چون 709 در میارم مدار دیگه گاز نمی خوره. دوستان الکترونیک کار کمک کنید مشکل اصلی ولوم نیست. چیزه دیگه هست که با کمک دوستان پیدا میشه :ymcowboy:

پنج شنبه 10 مهر1393 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

abas_ghasemi نوشته است:
سلام به همه دوستان اول از همه من باید بگم که سر رشته ای از الکترونیک ندارم. شغل من تراشکاری هست. اینو گفتم اگر سوال یا حرف بی مورد میزنم از بی سوادی بنده هست.
من مدارو ساختم فیبر مسی 25*25 تو 185 با لوپ 1*1 میزنه بیشتر از 230 هم نمیزنه. مدارم گاز میخوره . جای خازن 10pf خازن 20pf گذاشتم درست نشد. فکر میکنم هرچی هست مشکل از خود 709 یا به بعده چون 709 در میارم مدار دیگه گاز نمی خوره. دوستان الکترونیک کار کمک کنید مشکل اصلی ولوم نیست. چیزه دیگه هست که با کمک دوستان پیدا میشه :ymcowboy:

عباس جان خیلی خوش اومدی داداش
ایراد از 709 نیست یه جای کار داره میلنگه من امروز همه آیسی ها و خازنها رو دوباره تازشو جا زدم ولی مشکل همچنان پابرجاست
الانم دارم مقدار خازنها رو کم و زیاد میکنم تا ایشالا این مشکل بر طرف بشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

پنج شنبه 10 مهر1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جناب کاوشگر و اسدف عزیز :x من دارم روی سند باکس کار میکنم ولی 3تا ترانزیستورو پیدا نکردم e113 e176 bc184
#:-s :-w ولی کلی ترانزیستور دستگاههای انجمن رو دارم مثل چنس توباکس بی آر ان کلون2 و12رگولاتور و تی ال :D حالا بنظر شما از بین این ترانزیستورها نمیشه جای این ترانزیستورهای نداشته زد :-BD

پنج شنبه 10 مهر1393 - 11:04pm

سلام کاوشگر عزیز من 3 بار این 500صفحه رو مطالعه کردم و کاملا از تلاشهای همه دوستان با خبر هستم جا داره از زحمات شما در این مدار کمال تشکر را کنم.

پنج شنبه 10 مهر1393 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا عباس ورود شما رو به انجمن تبریک میگم اقا عباس از اینکه مدارتون راه افتاد خوشحالم لوپ شما چند اهم هست

پنج شنبه 10 مهر1393 - 11:45pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 508 , 509 , 510 , 511 , 512 , 513 , 514 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure