انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 7:32am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 , 505 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
بنیامین جان من قبلا از ابی گلد عزیز پرسیدم نحوه فرکانس گیری رو ایشون فرمودن:

برای گرفتن فرکانس مولتی متر رو رو فرکانس بزار و پراپ مشکی رو به مثبت باطری و پراپ مثبت رو به پایه 3 آیسی 555 ایسی 555 بغل مولتی ترین 100 کیلو که روی برده بعد مولتی ترین رو میتونی کم و زیاد کنی تا به فرکانس مورد نطر برسی.

در واقع اگه بجای مولتی ترن از ولوم یا سلکتور روی جعبه استفاده بشه میتونیم در موقع تعویض فرکانس رو تغییر بدیم.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 6 مهر1393 - 1:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان.من اومدم از این مدار بسازم ولی pcb های ارائه شده بسیار بی کیفیت بودن و دو روز وقت واسه طرح جدید گذاشتم.حالا دیگه سلیقه ای باید تصمیم گرفت به ساختن این pcb.تا حد امکان با دقت طراحی شده.

یکشنبه 6 مهر1393 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

enigma نوشته است:
با سلام خدمت دوستان.من اومدم از این مدار بسازم ولی pcb های ارائه شده بسیار بی کیفیت بودن و دو روز وقت واسه طرح جدید گذاشتم.حالا دیگه سلیقه ای باید تصمیم گرفت به ساختن این pcb.تا حد امکان با دقت طراحی شده.

سلام دوست عزیز :ymhug: تشکر بابت تلاش شما که وقت گذاشتید :-BD

یکشنبه 6 مهر1393 - 5:25pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
مولتي متر من فركانس سنج نداره و ميخام با نرم افزار اسكوب كامپيوتر فركانس تي ال رو تغيير بدم.
لطفا در مورد نحوه كار با نرم افزار براي تغيير فركانس توضيح بدين.
ضمنا دقت اين نرم فزار چقدره ؟
ياحق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

یکشنبه 6 مهر1393 - 8:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان عزیز چرا شما همش قطعه تعویض میکنید و میگین مدار ما بی ثباته من بخدا هر وقت میام صفحات رو میخونم اعصابم بهم میریزه من همون مدار اولیه رو ساختم با همون قطعات و هیچ تغییراتی هم ندادم روی مدار و مدارم داره مثل ساعت کار میکنه فقط ولوم ها رو از بهترین جنس انتخاب کردم اگه اشتباه نکنم پول 2 تا ولوم شده بود 120 تومن و باطری هم همون 1.3 امپره 18 ولته چند شب پیش هم یه شمشیر تو 1 متر و بیست باهاش زدم که زیاد ارزشی نداشت عکسشو هم دارم ولی بخاطر یه سری از جریانات نمیتونم عکسشو بزارم این مدار داره بهم جواب میده تو این دستگاه یک چیزی که مهمه شما باید از لوپ با اهم 2.2 اهم استفاده کنید و از کابل cat6 و یا کابل 5 در 75 افشان و کابل زیر لوله باید درست بسته بشه تا بالانس بهم نخوره من الان یکبار که تنظیم میکنم و رو استانه میزارم تا 200 متر رو راحت باهاش میچرخم و تا چیزی رو نبینه بوق نمیزنه فقط به ریشه درخت کاج و سفال حساسه ولی نه هر سفالی که اون هم با چند بار تست و حفاری دستتون میاد که کدوم بوق سفاله و کدوم بوق ذراته و با لوپ 50 و 60 کار نکنید چون شدید به ذرات و سفال حساس میشه این تجربیات 3 شب حفاری منه که دارم خدمت شما عرض میکنم فقط با لوپ 1 در 1 چیزهای کوچیک و ریز رو از دست میدین که فک نکنم کسی دنبال وسیله ریز باشه در کل این گفته های من بر طبق تجربه بود و خواستم بگم که زیاد وقت خودتونو سر تغییرات و قطعه تعویض کردن نزارین همون مدار قبلی هم جواب میده حالا فک نکنید این جنبه تبلیغات داره چون تا میایی حرفی میزنی همه میگن اوه طرف فروشنده و میخواد تبلیغ کنه برای فروش من گفتنی ها رو گفتم حالا میل خودتونه

دوشنبه 7 مهر1393 - 11:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان آقا مهدی درست میگن زیاد قطعات رو عوض نکنید من دیروز به جای ترانزیستور 508 یک ترانزیستور قویتر رو مدار بستم که قدرتش وهشتناک شد ولی ثباتتش افتظاح شد که همون 508 رو جا زدم خوب شد فقط برای سرچ از لوپ 1 در1 یا لوپ 90 استفاده کنید
و تا سر زمین و برای حفاری نرید قلقهاش به دستتون نمی یاد

دوشنبه 7 مهر1393 - 11:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

فقط از یک فرکانس استفاده کنید و کلید سلکتور و سیم های اضافی رو جدا کنید از مدار تا مدار گاز نخوره و بی ثبات نشه چون تفکیک این مدار جوری نیست که بشه بهش اعتماد کرد من روی ال متال همیشه کار میکنم ولوم تون رو روی 1 و 20 میزارم و ولوم ست رو روی عدد 7 تو این حالت با لوپ 1 در 1 بیل رو از 2 متر میزنه رو تیک تیک تو 1 متر و 70 بوق شدید میزنه که برای کار من همین متراژ کافی

دوشنبه 7 مهر1393 - 11:39am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

bina نوشته است:
سلام دوستان
مولتي متر من فركانس سنج نداره و ميخام با نرم افزار اسكوب كامپيوتر فركانس تي ال رو تغيير بدم.
ياحق

سلام دوستان
کسی نیست روش تنظیم فرکانس با نرم افزارهای اسکوپ کامپیوتر رو بهم بگه؟
لطفا اساتید راهنمایی کنین.
یاحق
@};-

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 7 مهر1393 - 2:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام
بینا جان بهتره یک اهمتر مجهز به فرکانس متر تهیه کنی که بعدا هم بدردت میخوره و گرون هم نیستند.زیاد هم با این اسکوپ کار نکن چون اگه ولتاژ زیادی به لبتاب یا کامپیوترت بدی احتمال سوختن ای سی مربوط به میکروفن خروجی زیاد میشه

صداقت اولین فصل از کتاب خرد است

دوشنبه 7 مهر1393 - 3:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bina نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
ياحق

سلام دوستان
کسی نیست روش تنظیم فرکانس با نرم افزارهای اسکوپ کامپیوتر رو بهم بگه؟
لطفا اساتید راهنمایی کنین.
یاحق
@};-

با سلام خدمت دوست عزیزم آقا بینا
شما باید برا اندازه گیری با اسکوپ کارت سیم منفی رو که در شکل زیر برات مشخص کردم بزنی به مثبت باطری و ورودی یک یا دو رو هم بزنی به پایه 3 آیسی 555 که کنارش یه دونه مولتی ترن هستش اینجوری میتونی هم شکل موجت رو ببینی که باید به شکل مربع باشه هم فرکانس کارت رو دقیقا نشون میده من خودم همینجوری تست کردم نترس بزن چیزی نمیشه :-BD
دقتش هم خوبه
موفق باشی @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 7 مهر1393 - 3:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 , 505 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 154 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure