انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 3:46pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

archilO نوشته است:
بله رستم جان تغييرات حتما لازمه اما فكر نكنم براي 3 ولت افزايش تغييرات زيادي بخواد البته راه ديگه هم جايگزيني اي سيهاي مشابه با پاور ساپلاي كمتره كه تغذيه 15 ولت جوابگو باشد از دوستان ميخوام در صورت توان يه تحقيقي در مورد ايسي ها انجام بدن البته من هم دارم ميگردم دنبال ايسيهاي مناسب اگه هم كسي مدار اماده داره رگلاتور 18 ولت بزاره ببينه چه تغييري تو كاركرد مدار داره چون من هم تو همين جريان مدارم از سوخت(با يه اتصالي كوچيك 358 و 709 و 398 سوختن) و تا رسيدن اي سي هاي جديد بايد صبر كنم
ممنون @};- @};-

ارچلو جان اگه توجه کنید ما تو پایه های ایسی 709 تغییر ولتاژ داریم که همین کمی تغییر ولتاژ باعث میشه مدار کمی بی ثبات بشه که هستش البته کمی نه زیاد که تو کار ما تاثیر بذاره و نتونیم کار کنیم و بنا به دالایلی دوستان اعلان نمی کنند و همیشه فقط از مدار تعریف می کنند که نمی خوان مشتری از دست بدند :D مثلا میگن مدار من عالی هستش و کوچکترین بی ثباتی نداره که اگه راست میگن دو دقیقه فیلم 3gp که مدارهمراه با لوپ هستش و عقربه رو وسط تنظیم کنند بذارنند تا دروغشون اشکار بشه و البته دما هم تو بی ثباتی خیلی تاثیر داره که باید رفع بشه مثلا شرکتهایی که دستگاه لورنز یا gpx 5000 میزنند اگه به داخل مدار نگاه کنیدرزین تو مدارریختند که به عنوان عایق عمل میکنه و دما زیاد توش تاثیر نداشته باشه که اکثرا فکر می کنند جهت کپی نزدن مدار رزین می ریزند که البته در این جهت هم کمک میشه ولی اگه واقعا برای کپی نزدن این کار رو بکنند مطعانا راه بهتری هم وجود داشت

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 5 مهر1393 - 2:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

و اینکه برای لوپ مدار. قانونی باید همون سیم لاکی باشه و لی خوب اکثرا برای راحتی کار از کابل شبکه استفاده میکنند دوستان در مورد صحت تاثیر دما رو مدار فقط شما کافی دستکاه رو تو استانه البته کمی زیاد تر بذارید و عقربه وسط بیاد بعدش رو خود ایسی 709 و دور برش فوت کنید تاثیرش رو خواهید دید :)) حتی روی خود 555 یا 398 هم فوتش کنید ببینید واقعا چقدر تاثیر داره :D البته من چسب رزین گرفتم ریختم روی مدار ولی چون قالبش رو خوب درست نکرده بودم رزین داشت از زیر قالب می ریخت بیرون دیدم اگه اینطوری پیش بره تا چند دقیقه دیگه همه خالی میشه البته قالب رو از فویل الومینیومی ساخته بودم که دیگه نداشتم مدار رو از تو قالب در اوردم بعدش مایع هاردنر رو کمی زیاد کردم مدار رو تو قالب گذاشتم اقا چی شد بعد از 5 دقیقه دیدم داره دغ میشه اونم چه داغی دست به قالب میزدم دستم میسوخت سریع بردم زیر شیر اب گرفتم که قبلش کمی سفت شده بود که روش اب ریختم رزین ترک برداشت فیبر کج شد بعد چند ساعت خشک شدن مدار رو تست کردم دیگه جواب نداد . و من با تحقیقی که انجام دادم چسب رزین رو نمیشه زیر حرارت 50 درجه استفاده کرد بنابراین نمیشه از رزین استفاده کرد چون برای اینکه ملوکول جمع بشه و رزین سفت بشه حداقل حرارت 50 درجه لازمه ولی من نمی دونم این شرکتا چطوری رزین رو تو مدار می ریزند :(

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 5 مهر1393 - 2:26am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
من تازگیها متوجه شدم وقتی دستم به ولوم ست میخوره یا دارم تنظیمش میکنم صدای مدار در میاد و گاز میخوره.
اساتید لطفا بگین علت چی میتونه باشه.
بعضی وقتا هم که مدارم گاز میخوره بعد سنس فلز وقتی انگشتم رو به خازن های 4700 میزنم صداش قطع میشه و ثبات پیدا میکنه.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 6 مهر1393 - 8:49am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

نقل قول:
با سلام
بینا جان وظیفه بود
ازهر ولت متری میتونید استفاده کنید پیشنهاد من یک مولتی متر دیجیتال ارزان در حد 14000 است ولی اونایی که میخوان حرفهایتر بسازن
یه مدار میزارم
بله میتونید از گو دو هم استفاده کنید چون اطلاعات نمایش داده شده و خطوط نمایش داده شده هم به منفی و مثبت بودن اطلاعات ورودی و هم به مقدار جریان ورودی نمایش داده میشود

سلام دوستان
ممنون رستم جان بابت ولت متر
دوستان کسی میتونه فایلها رو بصورت عکس یا پی دی اف بزاره یا براش pcb بزنه؟
چون فقط یه دونه شماتیک هستش.
یاحق @};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

یکشنبه 6 مهر1393 - 8:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اسد جان شما درست میفرمایید تغییر ولتاژ تو ورودی و خروجی ایسیها باعث بی ثباتی میشه که من فکر میکنم ای سیها بد تشخیص داده شدن یا شاید ولتاژ کاری مدار بالاتر از 15 هست چون این اوپمپها اگه ولتاژ ورودیشون کمتر از حد مجاز باشه خروجیشون برش میخوره ودرست تقویت نمیشن مخصوصا 709 که تو مدار نقش حساسی رو بر عهده داره حداقل ولت کاری درست برا اون 15 ولته که با حداکثر ولت مدار یکیه توی اکثر مدارات الکترونیکی بسته به نوع مدار ای سی ها رو کمی بیشتر از حداقل ولتشون راه اندازی میکنن تا بتونن بهره مناسبی رو از اون ایسیها بگیرن انشالله اگه ایسیهام رسید من این افزایش ولت رو انجام میدم و نتیجش رو براتون مینویسم
ممنون @};- @};-

هرگاه در زندگي به يك در بزرگ كه يك قفل بزرگ هم دارد رسيدي ،
نترس و نااميد نشو.زيرا اگر قرار بود در باز نشود جاي آن يك ديوار مي گذاشتند!

یکشنبه 6 مهر1393 - 9:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

این همه اساتید کسی نیست جواب مارو بده :(

یکشنبه 6 مهر1393 - 9:21am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ahmadesgh نوشته است:
این همه اساتید کسی نیست جواب مارو بده :(

سلام
دوست عزیز هنوز کسی از روی اون پی سی نساخته ,شما اگه بخواید خودتون باید اقدام کنید و گرنه از روی سایر پی سی بی ها که دوستان ساختن اقدام به ساخت نمایید.

صداقت اولین فصل از کتاب خرد است

یکشنبه 6 مهر1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز از pcb که تو صفحه اول هست استفاده کن

یکشنبه 6 مهر1393 - 12:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من یک چند روزی درگیر مدار db2010 بودم میخواستم فیلم تهیه کنم از مدر تی ال نتونستم امروز تا فردا یک فیلم از سنس و ثبات خوب این مدار تی ال برای شما تهیه میکنم با آرزوی موفقیت برای همه

یکشنبه 6 مهر1393 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

rostam نوشته است:
بنيامين1 نوشته است:
با درود
جناب رستم با تشکراز ذکر تغییرات
اگه ممکنه روشی برای تنظیم فرکانس با ولوم طراحی کنید تا این مشکل فرکانس برطرف بشه اخه با توجه به شرایط خاک فرکانسها باید تغییر پیدا کنه و این یکی از مشکلات تی ال هستش که دست شما رو میبوسه با تشکر فراوان

با سلام
از این مدار استفاده کنید
پایه وسط و یک سر یک ولوم 30 کیلو رو به هم صل کنید و پایه دیگر ولوم رو به یک مقاومت 18 یا 20 کیلو وصل کنید سر مقاومت و سر اون 2 تا پایه ولوم رو به مدار وصل کنید

با تشکراز شما چون من از الکترونیک زیاد سر رشته ندارم فرمودید به مدار وصل می کنیم میشه بگید کجای مدار باید وصل کنیم؟
فرکانس از چه شماره ای و تا چه شماره ای قابل تغییره ؟میشه شماره فرکانس رو تو مولتی متری که گفتید مشاهده کرد؟
ایا با افزایش فرکانس به مدار اسیبی نمی رسه؟
با تشکر

https://t.me/joinchat/Aq56qD3yFrsliCQ9iyFDug
نقد و بررسی ردیابها وفلزیابها با حضور اساتید مجرب فلزجو

یکشنبه 6 مهر1393 - 1:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 498 , 499 , 500 , 501 , 502 , 503 , 504 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 107 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure