انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 11:14pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 471 , 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت دوستان گرامی

دوستانی که روی این دستگاه و دستگاه توباکس ساشو کار کردن، ساخت کدوم رو به لحاظ قدرت و کارایی توصیه می کنند؟

باتشکر، بدرود

یکشنبه 16 شهریور1393 - 11:13pm
مدیر سایت
مدیر سایت

saman001 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان من نمیدونم چرا دوستان خودشون رو میپیچونند من بارها گفتم بازهم میگم برای این دستگاه بهترین و عالی ترین لوپ همون 5در75 هست من با 20 نوع سیم تست کردم و اصلا نتیجه خوب نبود الا با 5 در 75 در ضمن فرکانس همون 200 به بالا خوبه تمام مشکلات سر همین لوپ و فرکانس هست

سامان جان , من 8 متر کابل 5*75 دارم اهمش کم درمیاد حدود 1.1 و ظرفیت هم میشه 270 برای 1*1 , بنظرتون کم نیست این مقدار برای tl ؟ تشکر

یکشنبه 16 شهریور1393 - 11:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام دوست عزیز ساختن تی ال از توباکس خیلی راحت تره چون ساخت اسکلت توباکس یک کم مشکله

دوشنبه 16 شهریور1393 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hamedkk نوشته است:
با تشکر از دوستانی که به بنده لطف داشتن . سامان جان میشه خواهش کنم بفرمایید که کابل 5در75 رو چطور پیچیدی ؟
منظورم اینه که بعد از دو دور پیچیدن روی لوپ یک در یک اون دو دور کابل رو با چسب به هم محکم کردی ؟
در ضمن آیا میتونم با همین کابل 5 در 75 لوپ 1.5 در 1.5 درست کنم یا نه ؟ مزایا و معایب این لوپ رو در صورت امکان لطفا بفرمایید
ممنونم @};- @};- @};-

سلام شما 8 متر سیم 5 در 75 بگیر که 5 رشته داره به صورت ضبدری به هم وصل کن و اگه بخای 1 در 1 کنیش باید یک لا بزنی و با چسب برق به هم جفتش کنی که فاصله نداشته باشه و برای 1.5 در 1.5 نه نمیشه استفاده کرد یا 1 در 1 یا 2 در 2

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

دوشنبه 16 شهریور1393 - 1:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارتین نوشته است:
saman001 نوشته است:
با سلام خدمت دوستان من نمیدونم چرا دوستان خودشون رو میپیچونند من بارها گفتم بازهم میگم برای این دستگاه بهترین و عالی ترین لوپ همون 5در75 هست من با 20 نوع سیم تست کردم و اصلا نتیجه خوب نبود الا با 5 در 75 در ضمن فرکانس همون 200 به بالا خوبه تمام مشکلات سر همین لوپ و فرکانس هست

سامان جان , من 8 متر کابل 5*75 دارم اهمش کم درمیاد حدود 1.1 و ظرفیت هم میشه 270 برای 1*1 , بنظرتون کم نیست این مقدار برای tl ؟ تشکر

آرتین جان سیمت چه رنگی هست دوستان توجه کنند سیم 5 در 75 حتما باید رنگش نقره ایی باشه که معلومه سیمش درجه 1 هست من از همین سیم استفاده کردم اهمش شد 2 و 460 میکروهانری یا شما اهمترت خرابه یا سیم مرغوب نیست

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

دوشنبه 16 شهریور1393 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: ایران
ebi-gold نوشته است:
سلام دوستان یک سری از دوستان روش اپراتوری تی ال رو سوال میکنن
شما قبل از روشن کردن دستگاه لوپ رو 6 سانت از زمین فاصله بدید و دستگاه رو روشن کنید
بعد ولوم تون رو حالا بستگی به لوپ شما داره از زیر 1 دور از روی سر ولوم مدرج ولوم تون منظورمه تا عدد 1.80 روی سر ولوم مدرج میتونید بیشترین برد رو برای تمام فلزات داشته باشین حالا ما فرض میگیریم 1.80 ولوم تون بعد با ولوم ست مدار رو روی آستانه ببرید تا از بلنگو صدای تیک تیک شنیده شه بعد ولوم ست رو خیلی اهسته یک کم کم کنید تا صدای تیک تیک حذف بشه بعد با یک بیل تست کنید ببینید سنستون چقدره اگه عمق زنش خوب بود که شروع به کاوش کنید و موقع حرکت کردن سعی کنید آهسته حرکت کنید و به صداها ی کم هم توجه کنید مهمه
و برای فهمیدن اهن یا فلز با ارزش میتونید بعد از تایید هدف ولوم تون رو روی عدد 2.70 یا 2.80 باز بستگی به لوپ و مدار داره بزارید بعد با ولوم ست مدار رو روی آستانه ببرید در این حالت دستگاه فقط فلزات بی ارزش رو سنس میکنه ولی عمق دستگاه یک کم کمتر میشه بعد روی همون نقطه که با ولوم تون 1.80 سنس داشتید یک بار دیگه برید ببینید دستگاه اون نقطه رو سنس میکنه یا نه اگر سنس کرد که فلز بی ارزشه اگه سنس نکرد بدونید با ارزشه

البته باید این حالت ها رو تو یک مکان یا خونه تست کنید و دستگاه قلق هاشو کامل یاد بگیرید که سر زمین گرفتار نشید و تو خونه یا هر جای دیگه مدارتون رو اول ببینید تو کدوم رنج عددی ولوم تون روی بیشترین برد فلزات رو سنس میکنه که یک جا یاد داشت کنید و رو کدوم رنج عدد ولوم تون طلا رو ضعیف تر سنس میکنه
وسعی کنید از فرکانس کاری پایین استفاده کنید که هم نفوذش خوبه و هم ثبات دستگاه بالا میره

ممنون از راهنماییتون... @};-

دوشنبه 17 شهریور1393 - 6:10am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
سلام دوستان یک سری از دوستان روش اپراتوری تی ال رو سوال میکنن
شما قبل از روشن کردن دستگاه لوپ رو 6 سانت از زمین فاصله بدید و دستگاه رو روشن کنید
بعد ولوم تون رو حالا بستگی به لوپ شما داره از زیر 1 دور از روی سر ولوم مدرج ولوم تون منظورمه تا عدد 1.80 روی سر ولوم مدرج میتونید بیشترین برد رو برای تمام فلزات داشته باشین حالا ما فرض میگیریم 1.80 ولوم تون بعد با ولوم ست مدار رو روی آستانه ببرید تا از بلنگو صدای تیک تیک شنیده شه بعد ولوم ست رو خیلی اهسته یک کم کم کنید تا صدای تیک تیک حذف بشه بعد با یک بیل تست کنید ببینید سنستون چقدره اگه عمق زنش خوب بود که شروع به کاوش کنید و موقع حرکت کردن سعی کنید آهسته حرکت کنید و به صداها ی کم هم توجه کنید مهمه
و برای فهمیدن اهن یا فلز با ارزش میتونید بعد از تایید هدف ولوم تون رو روی عدد 2.70 یا 2.80 باز بستگی به لوپ و مدار داره بزارید بعد با ولوم ست مدار رو روی آستانه ببرید در این حالت دستگاه فقط فلزات بی ارزش رو سنس میکنه ولی عمق دستگاه یک کم کمتر میشه بعد روی همون نقطه که با ولوم تون 1.80 سنس داشتید یک بار دیگه برید ببینید دستگاه اون نقطه رو سنس میکنه یا نه اگر سنس کرد که فلز بی ارزشه اگه سنس نکرد بدونید با ارزشه

البته باید این حالت ها رو تو یک مکان یا خونه تست کنید و دستگاه قلق هاشو کامل یاد بگیرید که سر زمین گرفتار نشید و تو خونه یا هر جای دیگه مدارتون رو اول ببینید تو کدوم رنج عددی ولوم تون روی بیشترین برد فلزات رو سنس میکنه که یک جا یاد داشت کنید و رو کدوم رنج عدد ولوم تون طلا رو ضعیف تر سنس میکنه
وسعی کنید از فرکانس کاری پایین استفاده کنید که هم نفوذش خوبه و هم ثبات دستگاه بالا میره

سلام دوستان
ابی جان ممنون از اشتراک تجربه خوبتون
راستی در حالت تفکیک که فلز زرد رو سنس نمیکنه اگه جایی فلزات مختلف مثل طلا-مس - آهن و ... باشه در حال تفکیک عکس العمل دستگاه چطور باید باشه؟
ضمنا نمیشه کاری کرد که توی حالتی آهن رو نزنه و فقط باارزشها رو بزنه؟
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 17 شهریور1393 - 8:11am
مدیر سایت
مدیر سایت

saman001 نوشته است:
ارتین نوشته است:
saman001 نوشته است:

آرتین جان سیمت چه رنگی هست دوستان توجه کنند سیم 5 در 75 حتما باید رنگش نقره ایی باشه که معلومه سیمش درجه 1 هست من از همین سیم استفاده کردم اهمش شد 2 و 460 میکروهانری یا شما اهمترت خرابه یا سیم مرغوب نیست

سامان جان ، تشکر از جوابت ، متاسفانه اکثر دوستان شهرستانی هستن و به این نوع کابلها که بیشتر تو تهران گیر میاد دسترسی ندارن ؛ من یه پیشنهاد برای دوستان اهل تهران دارم ، اگه میتونن این کابل رو تهیه کنن و بصورت متری جهت فروش تو انجمن بزارن ، تشکر

دوشنبه 17 شهریور1393 - 8:26am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

saman001 نوشته است:

سلام دوستان
سامان جان میشه لطفا مشخصات دقیق کابل که روش نوشته رو بگین ؟
چون تنوع کابل خیلی زیاده مگر اینکه دقیقا دنبال همون مشخصات بگردیم.
یاحق
@};-

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 17 شهریور1393 - 9:43am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

mehrdad1971s نوشته است:
ارتین نوشته است:
mehrdad1971s جان , ببخشید من متوجه منظور شما نشدم درمورد کابل :-? کابل شبکه که از جنس مفتول و هشت رشته ای هست ولی شما گفتی : با کویل 7 رشته معروف به کابل شبکه افشان 0.5 ----یک متر در یک متر ؛ میشه خواهشنا توضیحی بدین در مورد کابلی که استفاده کردین , تشکر

با درود

کابل شبکه کنترل که در تابلو های برق به کار میره و نقره ای رنگ هستش و با پوزش که نوشتم 7 اون هم هشت رشته هستش این کویل رو دو سال پیش برای دلتا پالس درست کرده بودم که تو این دستگاه هم خوب جواب داد و آرتین جان از شما هم جهت یاد آوری تشکر میکنم

سلام دوستان
مهرداد جان شما هم لطفا مشخصات دقیق کابل که روش نوشته رو بگین تا دقیقا دنبال همون مشخصات بگردیم.
یاحق @};-

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

دوشنبه 17 شهریور1393 - 9:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 471 , 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: behzad1363 , Google , mohammad rog , parparvazsofi , reza58 و 69 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure