انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 8:24am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا سهیل عزیز من بارها به این مشکل شما برخورد کردم من که مدار شما رو ندیدم ولی به احتمال زیاد مشکل شما یا از خازن بغل ایسی 398 هست که خازن رو چک کنید که 10 میکروفاراد هست که بایداین خازن رو از جنس خوب استفاده کنید که بهتره از مدلی که استیل باشه استفاده کنید
و ترانزیستور 508 رو هم چک کنید
مقاومت 330 اهم که به لوپ وصل میشه رو هم چک کنید
و بعد از این مراحل ببینید سر لوپ فرکانس دارید یا تو پایه 3 آیسی 555 فرکانس دارید
نتایج رو اعلام کنید

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 9:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با درود خدمت دوستان عزیز
خواستم بپرسم بالاخره مقاومت دمپینگ تو این مدار استفاده میشه یا نه ؟
استفاده از یک عدد خازن 4700 میکرو تو قسمت تغذیه مدار کافیه یا دو تا بزنم؟
و اینکه من خازن 2.2 نانو رو یک دونه گرفتم . الان خازن های 2.2 نانو دیگه دارم که مقدارش دقیق نیست و ولتاژ بالای 400 ولت دارن ؟ آیا میتونم از اونا استفاده کنم ؟ و آیا میشه با سری و موازی کردن چند تا خازن نزدیک ترین مقدار رو به 2.2 نانو بدست بیارم و استفاده کنم ؟
ممنونم

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 11:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ebi-gold نوشته است:
اقا سهیل عزیز من بارها به این مشکل شما برخورد کردم من که مدار شما رو ندیدم ولی به احتمال زیاد مشکل شما یا از خازن بغل ایسی 398 هست که خازن رو چک کنید که 10 میکروفاراد هست که بایداین خازن رو از جنس خوب استفاده کنید که بهتره از مدلی که استیل باشه استفاده کنید
و ترانزیستور 508 رو هم چک کنید
مقاومت 330 اهم که به لوپ وصل میشه رو هم چک کنید
و بعد از این مراحل ببینید سر لوپ فرکانس دارید یا تو پایه 3 آیسی 555 فرکانس دارید
نتایج رو اعلام کنید

ابی جان خازن بغل ۳۹۸ رو تانتال زده بودم( مقدار همه مقاومت ها و خازن ها رو هم قبل از نصب چک کره بودم و دقیق ترینشون رو گذاشته بودم) برداشتم ۱۰ میکرو ۴۰۰ ولت داخل لامپ رو گذاشتم. فرکانس پایه ایسی ۵۵۵ رو ۲۴۰ تنظیم کردم. مدارم سنس هم داره ولی بدون لوپ هی گاز میده و ثبات نداره . مقاومت ۳۳۰ اهم ۲ وات رو هم چک کردم درسته. ولی تو خونه بدون لوپ میتر سر جاش نمیمونه و صدا هم میده.

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 12:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود. دوستانی که مشکل افت برد زر زر بی خودی و به هم ریختگی بالانس رو دارن خازن های اطراف ۷۰۹ رو از بهترین جنس انتخاب کنند. ۷۰ در صد مشکلات بالانس مربوط به سه خازن ۱۰ پیکو میشه!

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 5:16pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
من در حالت ال متال ولوم تيون رو روي 1.40 روي آستانه ميزارم و ولوم ست رو هم با استفاده از يك پتانسيومتر تنظيم كردم و ديگه بهش دست نميزنم و قوطي راني رو حدود 110 سنس ميكنه .
البته توي خاك هنوز تستش نكردم.
ياحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 6:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Soheil2014 نوشته است:
درود. دوستانی که مشکل افت برد زر زر بی خودی و به هم ریختگی بالانس رو دارن خازن های اطراف ۷۰۹ رو از بهترین جنس انتخاب کنند. ۷۰ در صد مشکلات بالانس مربوط به سه خازن ۱۰ پیکو میشه!

ممنون سهیل جان خیلی لطف کردی حتما ! انجام میدم

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. لطفا اگر کسی این سر ولومی رو وصل کرده بگه چطوری وصلش کنم چون وقتی با النکی سفتش میکنم بازم باهاش تاب میخوره . من tl رو ساختم تمام فقط الان لوپ نساختمه براش ولی با لوپ چنس 30 سانتی عنکبوتی یه سکه رو تا 20 سانت میزنه فرکانسم هم هست 240 . راستی لوپ عنکبوتی خوب جواب میده؟؟ :-?

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دکتر شریعتی گفت : "...هی با خود فکر می کنم چگونه است که ما در این سر دنیا عرق می ریزیم و وضع مان این است و آن ها در آن سر دنیا ع.رق می خورند و وضع شان آن است. نمی دانم اشکال در نوع عرق است یا در نوع ریختن و خوردن..."

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا چنگیز تبریک میگم مبارکه
شما اول ولوم های 10 دورت رو از روی جعبه باز کن
به همراه سر ولوم مدرج ده دور یک واشر پلاستیک هست که اگه دقت کنی کنار این واشر یک برامدگی هست که شما اول ولومت رو از سوراخ جعبه رد کن بعد این واشر رو قرار بده و ولومت رو تا انتها ببند صفر کن
بعد پیچ ولوم رو روی همین واشر ببند
و سعی کن اون خار واشربه سمت پایین باشه
بعد ولوم مدرج رو روی صفر بزار و عدد ولوم مدرج هم به سمت بالا باشه بهد از نصب سر ولوم مدرج با آلن که همراه سر ولوم هست سر ولوم رو محکم کن

پنج شنبه 23 مرداد1393 - 10:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان
من چند روزی نبودم انگار تعدادی از دوستان ناراحت شدن در مورد اینکه من چه تغییراتی روی مدار دادم و بیان نکردم :-\ در مرحله اول خدمت شما عرض کنم که این تغییرات توسط بنده و یکی از دوستان انجام شده و اون دوست من هم راضی نمیشه که این اطلاعات عمومی بشه و خود همون شخص هم به این سایت سر میزنه اگه اطلاع پیدا کنه از این موضوع هم دوستی ما بهم میخوره و هم برای من هم بد میشه اولش که من با یکی از بچه های سایت دیگه رو این کیت کار کردیم بعد دیدیم کاملش رو یکی از دوستانی که تو این سایت بودن دارن داستانش رو عرض میکنم اقا مهدی عزیز کسی از من سوالی نپرسیده که جوابشو نداده باشم اقا محمود سوال کردن جواب دادم من این تایپک رو از اولش مطالعه کردم و دیدم شخصی که برای این مدار زحمت کشیده و دو دستی همه چیز رو هدیه داده الان یادی نمیکنن ازش من از دوستان در این مورد خیلی سوال کردم تا بتونم یه ارتباطی با این شخص داشته باشم و حضوری با ایشون حرف زدم و مدار یا کیت جدید رو در اختیار من قرار دادن با قیمت خیلی ناچیز و گفتن که بخاطر اون جریاناتی که پیش اومده حاضر نیستن مداری یا نقشه ای رو عمومی کنن و روی همه قطعات خط کشیده شده و یه چیزی مثل چسب روش ریختن که با هیچ چیزی کنده نمیشه من هر کاری کردم نتونستم چسبشو باز کنم چند بار خواستم زیر قولم بزنم و چسب رو باز کنم و نقششو در اختیار دوستان بزارم ولی نامردی میشد این کار که بیخیالش شدم اقا مهدی الان بیشتر دوستان دارن خرید فروش میکنن خودتون هم اطلاع دارین از این وضعیت اگه همین دوستان هم خرید فروش نکنن همین ۱۲۰۰۰ رو باید برن بازار با قیمت های باور نکردنی بخرن که یکی از دوستان از ارومیه همین مدار رو با قیمت باور نکردنی خرید دوم اینکه من هیچ خرید فروشی نکردم که شما میگین دارین تبلیغات میکنید برای اون کیت داداش من اگه بخوام تبلیغات هم کنم ترسی نداره و نیاز به مخفی بازی هم نداره تو فروشگاه میرم همون کیت رو میزارم برای فروش و کسانی هم که میخوان دستگاهشون رو میفرستن و اون تغییرات اعمال میشه و با اقا حمید هم قبل این کار هماهنگی میشه تا در صد سایت هم لحاظ بشه برای هزینه ها و دخل و خرج سایت من اگه بخوام فروش هم کنم با هماهنگی سایت اینکار رو میکنم خیال شما راحت باشه دوست عزیز از این بابت از حرف های من دلگیر نشید یوقت من رک حرف میزنم حتی میتونید همه پیام خصوصی های من رو هم چک کنید تا صداقت گفتار من براتون ثابت بشه سومندش من شخصیت و ابروم برام مهمه دوس ندارم اخرش بد تموم بشه و بخاطر ثواب کردن بیام کباب بشم بخاطر همین زیاد دخالت هم نمیکنم تو کار این کیت جدید و تمایلی هم ندارم برای فروشش چون ثواب کردن تو این دور و زمونه فایده نداره و این هم عرض کنم که همین ۱۲۰۰۰ به شکل قدیمی هم خوب و عالی جواب میده نیازی به این کیت هم نیست این کیت جدید فقط ثبات رو خوب میکنه و همه تنظیمات و عمق زنی مثل دستگاه قدیمه پس زیاد خودتون درگیر این جریان نکنید موفق و پیروز باشید

جمعه 24 مرداد1393 - 10:12am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوست عزيز آقا مهدي 2014
با سلام
چند وقتي بود شما فقط اومديد و فرمايش كرديد كه مدارتون خوب شده و توي خاك چندين تست موفق داشتيد در عمق هايي كه فرمايش كرديد ، ولي هيچ حرفي از تغيرات و روشهايي كه باعث شده مدارتون ثبات و نفوذ بهتري داشته باشه نزديد ! وفقط هر چند شب تشريف مياورديد و ميگفتيد مدارتون فلان قدر درخاك زده و ثباتش خيلي خوبه ، ولي فارغ از يك كلمه كمك به دوستان در انجمن براي بدست آرودن ثبات و قدرت بيشتر و بهتر ! و در فروشگاه هم دستگاهتون رو براي فروش گذاشتيد ، خوب معلومه كه داريد تبلغات براي فروش جنستون ميكنيد ! به هرحال شما در برابر دوستتون مسئوليد ، ولي اين رو هم بدونيد كه از ابتداي ساخت مدارتون در اين انجمن از اطلاعات بي منت خيلي از دوستان صادق و محترم استفاده كرديد كه هدف انجمن هم همينه ... موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 24 مرداد1393 - 12:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 441 , 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure