انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 8:55pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 430 , 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
من فکر میکنم مساله کم شدن برد بالاخره کم و بیش در این مدارات آنالوگ وجود داره. بخصوص اگر دکمه بالانس خودکار نداشته باشه. چون حداکثر برد در شرایطی بدست میاد که مدار روی حداکثر آستانه و البته بسته به جنس خاک تنظیم شده باشه. خب این مدار بالانس خودکار که مشخصا نداره و هیچ مدار آنالوگی چنین چیزی نداره! از طرفی شرایط دما و محیط هم بسته به کیفیت قطعات اندکی اثر میذارن. پس پر واضحه که در این جور سیستمها حداقل هر چند دقیقه یک بار باید دوباره فلزیاب رو بالانس کنین. علتش هم تغییر جزئی مقادیر بعضی قطعات و همینطور تغییر جنس خاک هست که گاهی در طی چند متر طی مسافت بوجود میاد. قسمتی که به کیفیت قطعات بستگی داره میشه تا حدودی با استفاده از قطعات کیفیت بالاتر بهتر کرد. ولی قسمتی که به تغییر خاک و نیاز به بالانس مجددش بستگی داره رو کاریش نمیشه کرد مگر اینکه هر از گاهی دوباره دستگاه رو بالانس کنین! این مطلبی عادی هست که وقتی کمی با یک دستگاه بیشتر روی خاک تست واقعی انجام بدین متوجه میشین.

حمید خان, میشه با استفاده از خروجی صدا و ولوم ها یه برنامه ای واسش نوشت که این کارو براش بکنه(بالانس خود کار رو میگم.)

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

سه شنبه 7 مرداد1393 - 10:32pm
مدیر کل
مدیر کل

سهیل جان به این راحتی هم نیست و با خروجی مدار هم نمیشه! قسمتی از مدار کلا عوض میشه و البته منظور از بالانس خودکار حالت دینامیک بود که فلزیاب هر چند ثانیه خودش رو با خاک تطبیق بده! اون هم با دستکاری این مدار امکانپذیر نیست. بصورت دکمه ای هم که در برخی مدارات هست طراحی ساده ای نداره و در هر صورت اندکی از برد نهایی این مدل مدارات کم میکنه! در واقع برد کمی بیشتری که شما در این مدار میبینین بلحاظ این هست که همه چیز دستی تنظیم میشه. پس طبیعیه که موقع تست نتایج خیلی خوبی بدست میاد ولی موقع کاوش عملا در حد معمول پالسی های دیگه ظاهر میشه. تنها مشکل همینه که شما موقع کاوش هر از گاهی باید ولوم رو تنظیم کنین!
چیزی هم که دوستمون در مورد فرکانس میگن میتونه کمی مرتبط باشه. مثلا روی فرکانسهای پایین تر تاثیر خاک کمتر میشه و فکر میکنم نیاز به بالانس مجدد کمتره. اما در فرکانسهای بالاتر قاعدتا جنس خاک اثر بیشتری داره.
البته در مورد فرکانس این نکته رو عرض کنم که بنظر من هیچ مدار فلزیابی نداریم که برای همه طیف فرکانس جواب خوبی بده! تمام فلزیاب ها فقط در رنج مشخصی از فرکانس کارایی مطلوب دارن. اکثر اوقات هم برای تغییر فرکانس به بیش از یک تغییر در مدار نیازه! چون نه تنها فرستنده پالس باید فرکانس رو عوض کنه بلکه گیرنده هم باید دقیقا با این تغییر هماهنگ باشه! گاهی بیش از 2 قسمت از مدار باید به نسبت فرکانس عوض بشن. پس بهتره ببینیم مدار از ابتدا برای چه فرکانسی طراحی شده و ترجیحا با همون فرکانس تنظیمش کرد تا میزان مشکلات به حداقل برسه.

سه شنبه 7 مرداد1393 - 10:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
من فکر میکنم مساله کم شدن برد بالاخره کم و بیش در این مدارات آنالوگ وجود داره. بخصوص اگر دکمه بالانس خودکار نداشته باشه. چون حداکثر برد در شرایطی بدست میاد که مدار روی حداکثر آستانه و البته بسته به جنس خاک تنظیم شده باشه. خب این مدار بالانس خودکار که مشخصا نداره و هیچ مدار آنالوگی چنین چیزی نداره! از طرفی شرایط دما و محیط هم بسته به کیفیت قطعات اندکی اثر میذارن. پس پر واضحه که در این جور سیستمها حداقل هر چند دقیقه یک بار باید دوباره فلزیاب رو بالانس کنین. علتش هم تغییر جزئی مقادیر بعضی قطعات و همینطور تغییر جنس خاک هست که گاهی در طی چند متر طی مسافت بوجود میاد. قسمتی که به کیفیت قطعات بستگی داره میشه تا حدودی با استفاده از قطعات کیفیت بالاتر بهتر کرد. ولی قسمتی که به تغییر خاک و نیاز به بالانس مجددش بستگی داره رو کاریش نمیشه کرد مگر اینکه هر از گاهی دوباره دستگاه رو بالانس کنین! این مطلبی عادی هست که وقتی کمی با یک دستگاه بیشتر روی خاک تست واقعی انجام بدین متوجه میشین.

سلام آقا حمید خیلی ممنون از راهنماییتون!
دوستان از جمله آقای اسدوف جواب گرفتین انشاالله....!

سه شنبه 7 مرداد1393 - 11:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جون .ممنون از توضیحاتتون مثل همیشه جامع و کامل .پس با این حساب ثبات مدار باید در فرکانس های مختلف چک بشه و همینطور موقع کار یه دستمون تو ولوم باشه. :D

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

چهارشنبه 7 مرداد1393 - 2:05am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله دست به ولوم بودن کم و بیش در همه مدارات آنالوگ وجود داره و یکی از دلایلی هست که من از این تیپ مدارات خوشم نمیاد! وقتی فلزیاب آنالوگ میسازین این مسائل تقریبا عادیه. حالا در بعضی مدارات بیشتره و در بعضی کمتره و البته کیفیت قطعات هم در این مساله کمی تاثیر داره.

چهارشنبه 7 مرداد1393 - 2:35am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.دوستان وقتتون بخیر.من حدود 100 صفحه از این تایپک رو خوندم...بعد از درگیری های فراوان تو فورم های مختلف برای پیدا کردن مدار فلزیاب که همه تویه صفحه تاییدش کرده بودن ولی تو صفحه بعدش همه میگفتن بدرد نمیخوره.بالاخره تو این فورم تقریبا همه این فلزیابو تایید میکنن.راستش من قصد ساخت ایم فلزیابو دارم.اگه لطف کنین به سوالای من پاسخ بدین لطف بزرگی در حق این جانب میکنید.1 .این دستگاه در(خاک) طلا را در چه عمقی نهایتا میزنه و نقره رو در چه عمقی میزنه.آیا کسانی که ساختند تست کردن برای کاوش و نتیجه رضایت بخش بوده یا خیر؟همونطور که من دیدم فایل های نهایی مثل این که در صفحه اول بودند.من لیست قطعات رو ندیدم.بنده تقریبا مبتدی هستم.بنده رشتم سخت افزار کامپیوتر هست .مدار زیاد طراحی کردم در آلتیوم دیزاینر ولی هیچ وقت مثلا نبردم چاپ کنم.نهایتا رو برد برد بوده...( البته لحیم کاریم خووبه)این فایلی که رو صفحه اول هست رو مثلا ببرم آلفا مدار حله؟؟؟ چاپ میکنن برام؟(هزینه کلی ساخت این مدار چه قدر است؟دوستان لطف بسیار بزرگی میکنن اگه منو راهنمایی کنن.ممنون ببخشید که سرتون رو درد آوردم @};- :)

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 1:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سجاد جان ورودت رو به انجمن فلزجو خوش آمد میگویم
دوست من این فلزیاب یه فلزیاب آنالوگ هستش که توی هوا تونسته یه فلز 50 رو از 3.5 متری سنس بکنه البته توی خاک کمی افت برد داره ولی درکل برا شروع مدار خوبیه امیدوارم که توساختش موفق بشی
در مورد فیبر هم نیازی نیست که ببری جای دیگه
کافیه همون فایل پی دی اف رو روی ورق گلاسه پرینت بگیری وبعد بزاری روی فیبر مدار مسی و با اتو بیفتی روش
بعد از 15 دقیقه همون طور اون فیبر رو بنداز توی آب گرم تا ورق گلاسه کنده بشه و خطوط کامل برگرده روی فیبرت بعد اون هم که دیگه باید بندازی تو اسید تا مدارت اسید کاری بشه و آماده بشه برا سوراخ کاری
موفق باشی :-BD

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 6:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون کاوشگر جان از پاسخت.فقط من فیبر مورد نیازم رو وقتی تهیه کردم.چه جوری سوراخش کنم ؟؟؟اونم اون همه سوراخ ریز؟؟؟!!!!

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sajad1372 نوشته است:
ممنون کاوشگر جان از پاسخت.فقط من فیبر مورد نیازم رو وقتی تهیه کردم.چه جوری سوراخش کنم ؟؟؟اونم اون همه سوراخ ریز؟؟؟!!!!

دوست من شما میتونید از مغازه هایی که قطعات رو تهیه میکنید مته 0.8 تهیه کنید و با همون سوراخ کاری بکنید
البته با استفاده از دریل مخصوص خودش

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kavoshgar نوشته است:
sajad1372 نوشته است:

دوست من شما میتونید از مغازه هایی که قطعات رو تهیه میکنید مته 0.8 تهیه کنید و با همون سوراخ کاری بکنید
البته با استفاده از دریل مخصوص خودش

سلام
با تشکر از جناب کاوشگر
شما تمام اطلاعات لازم برای فیبر زدن رو از این مقاله میتونید یاد بگیرید
http://felezyab.persianblog.ir/post/45/
یا حق

چهارشنبه 8 مرداد1393 - 10:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 430 , 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , mnbvcxzaqwsx و 95 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure