انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:44am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 419 , 420 , 421 , 422 , 423 , 424 , 425 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

من یه مدتی نبودم و داشتم با 12000 کار میکردم و خیلی تست های مختلف انجام دادم و نتیجه های خوبی هم از این دستگاه گرفتم دیشب برای تست سر یه زمین رفتم که صاحب خونه دوست چندین ساله منه و دو تا وسیله رو تو 1 متر و بیست و یکیش رو تو 1 متر ونیم چال کرده بود و به من هم جاهاشو نگفت تا من خودم بتونم اون دو تا وسیله رو پیدا کنم :( یه زمین 250 متری بود و خیلی سخته با یه نقطه زن و بدون ردیاب بشه همچین کاری رو انجام داد من یه مقدار شک داشتم که بتونم پیدا کنم این دو نقطه رو ردیاب هم نبرده بودم با خودم من قبل اینکه برم اونجا یه لوپ 60 سانت درست کرده بودم با کابل ایفون که کابل ایفون هم داخل لوله بود و اهمش شده بود 4 و ظرفیتش نزدیک 480uh و ترانزیستور قدرت رو buv48a گذاشتم و ترانزیستور درایو رو هم با یه ترانزیستور تیپ مثبت تعویض کردم و یه سری از مقاومت ها رو هم تعویض کردم با ای سی lf398 رو هم در اوردم بجاش lf298 فلزی جا زدم خلاصه دستگاه رو روشن کردم و بالانس کردم و یه 10 سانتی از زمین فاصله دادم تا دستگاه بالانس شد و رو استانه گذاشتم که یه 20 متری که راه رفتم بوق دستگاه رفت بالا و عقربه میتر رفت سمت اخر و یه نیم متری بوق ادامه داشت که به دوستم گفتم این باید اولیش باشه گفت اره این تو عمق 1 متر وبیست بود و جای شیر خشک بود که توش یه مقدار میخ زنگ زده هم گذاشته بود که یه مقدار سنگن تر بشه و تا این جا دستگاه میزان و بدون به هم خوردن بالانس داشت کار میکرد که دوباره حرکت کردم یه 50 متری که رفتم دوباره دستگاه شروع کرد به بوق زدن ولی این بار عقربه میتر از وسط بیشتر حرکت نمیکرد که متوجه شدم این تو عمق بیشتره و همون نیم متر کشش صدا رو داشتم تو حرکت کردن که متوجه شدم این هم دومی که گفت درسته تو بین حرکت کردن یکی دو تا جا بوق داشتم ولی متوجه شدم که میخ و پوست ساندیسه چون بوق درجا میزد و درجا ول میکرد چون اگه چنسی تو عمق باشه حالا فلز یا طلا یا نقره باید کشش بوق داشته باشیم یعنی از نیم متری شروع میکنه به بوق زدن و تا نیم متری بعد هم ادامه داره همون بوق که این تست خیلی برام ارزشمند بود :-BD خلاصه مشکل بی ثباتی و به هم ریختن بالانس رو بر طرف کردم رو دستگاه خودم ولی با لوپ 1 در 1 یه مقدار کمی بهم ریختی بالانس و کم شدن عمق هستش که دارم باز رو اون مورد هم کار میکنم ولی برای لوپ 60 و لوپ 45 دیگه مشکلم حل شده :ymhug:

آخرین بار توسط mehdi 2014 در سه شنبه 31 تیر1393 - 9:55am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اقا شهروز نگاه کردم به مدارتون خیلی بد مونتاژ شده زیر فیبر شما خیلی بهم ریخته یه مقدار دقت کنید و اتصالی ها رو چک کنید زیر فیبر شما اتصالی داره

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام شهروز جان ويو ميترت رو چند گرفتى داداش؟؟؟؟

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdi 2014 نوشته است:
سلام

من یه مدتی نبودم و داشتم با 12000 کار میکردم و خیلی تست های مختلف انجام دادم و نتیجه های خوبی هم از این دستگاه گرفتم دیشب برای تست سر یه زمین رفتم که صاحب خونه دوست چندین ساله منه و دو تا وسیله رو تو 1 متر و بیست و یکیش رو تو 1 متر ونیم چال کرده بود و به من هم جاهاشو نگفت تا من خودم بتونم اون دو تا وسیله رو پیدا کنم :( یه زمین 250 متری بود و خیلی سخته با یه نقطه زن و بدون ردیاب بشه همچین کاری رو انجام داد من یه مقدار شک داشتم که بتونم پیدا کنم این دو نقطه رو ردیاب هم نبرده بودم با خودم من قبل اینکه برم اونجا یه لوپ 60 سانت درست کرده بودم با کابل ایفون که کابل ایفون هم داخل لوله بود و اهمش شده بود 4 و ظرفیتش نزدیک 480uh و ترانزیستور قدرت رو buv48a گذاشتم و ترانزیستور درایو رو هم با یه ترانزیستور تیپ مثبت تعویض کردم و یه سری از مقاومت ها رو هم تعویض کردم با ای سی lf398 رو هم در اوردم بجاش lf298 فلزی جا زدم خلاصه دستگاه رو روشن کردم و بالانس کردم و یه 10 سانتی از زمین فاصله دادم تا دستگاه بالانس شد و رو استانه گذاشتم که یه 20 متری که راه رفتم بوق دستگاه رفت بالا و عقربه میتر رفت سمت اخر و یه نیم متری بوق ادامه داشت که به دوستم گفتم این باید اولیش باشه گفت اره این تو عمق 1 متر و نیم بود و جای شیر خشک بود که توش یه مقدار میخ زنگ زده هم گذاشته بود که یه مقدار سنگن تر بشه و تا این جا دستگاه میزان و بدون به هم خوردن بالانس داشت کار میکرد که دوباره حرکت کردم یه 50 متری که رفتم دوباره دستگاه شروع کرد به بوق زدن ولی این بار عقربه میتر از وسط بیشتر حرکت نمیکرد که متوجه شدم این تو عمق بیشتره و همون نیم متر کشش صدا رو داشتم تو حرکت کردن که متوجه شدم این هم دومی که گفت درسته تو بین حرکت کردن یکی دو تا جا بوق داشتم ولی متوجه شدم که میخ و پوست ساندیسه چون بوق درجا میزد و درجا ول میکرد چون اگه چنسی تو عمق باشه حالا فلز یا طلا یا نقره باید کشش بوق داشته باشیم یعنی از نیم متری شروع میکنه به بوق زدن و تا نیم متری بعد هم ادامه داره همون بوق که این تست خیلی برام ارزشمند بود :-BD خلاصه مشکل بی ثباتی و به هم ریختن بالانس رو بر طرف کردم رو دستگاه خودم ولی با لوپ 1 در 1 یه مقدار کمی بهم ریختی بالانس و کم شدن عمق هستش که دارم باز رو اون مورد هم کار میکنم ولی برای لوپ 60 و لوپ 45 دیگه مشکلم حل شده :ymhug:

آقا مهدی خیلی ممنون بابت اشتراک تجاربت. نتایج خوبی و دلگرم کننده ایه. راستی؛ با چه سرعتی میتونستی حرکت وعمل جارو رو انجام بدی؟

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا مهدی 2014
با سلام از ارائه تست شما ممنونم
کابل آیفون تصویری چون جنس مس نرم و خوبی داره و شماره 065 هم هست جواب خوبی میده ، حالا شما شیلد داخل کابل آیفون رو چیکار کردی ؟

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:45am
مدیر سایت
مدیر سایت

در ضمن آقا مهدی 2014 :
در مطالب شما یک مطلبی وجود داره که : شما فرمایش کردی هدف اول رو که پیدا کردید و 1/5 متر بود میتر تا آخر رفت و این هدف در 1/5 متری بود طبق گفته دوست شما ؛ و هدف دومی رو که پیدا کردید میتر تا وسط بیشتر نرفت و معلوم بود که عمقش بیشتره و دوست شما هم تائید کرد !!! شما دوتا عمق داشتید ، یکی 1/20 و دیگری 1/5 ، در اولین سنس شما 1/5 متری رو پیدا کردید حالا چطور در دومین سنسی که کردید عمق هدف بیشتر از اول بوده ! ;) YMWHISTLE

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محمود من با سرعت حرکت نمیکردم چون میدونستم اگه با سرعت حرکت کنم جنس رو رد میکنه در مورد کابل هم از کابل ایفون 6 زوج استفاده کردم و شیلد کابل رو به هیچ جا وصل نکردم و خیلی عالی و با ثبات داشت کار میکرد و با حرکت کردن هم بالانس دستگاه بهم نمیخورد ولی با لوپ 1 در 1 یه مقدار بهم ریختی بالانس داشتم نه در اون حدی که نشه کار کرد ولی لوپ 60 سانت که با کابل ایفون بود خیلی با قدرت کار میکرد و نفوذ خوبی هم داشت تو زمین فرکانس دستگاه من هم روی 240 هرتز بود اقا مهدی اولین هدف من تو ا متر و بیست بود و دومین هدف تو 1 متر و نیم بود که تو دومین هدف عقربه میتر تا وسط رفتش که تو 1 متر و نیم بود

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا مهدی اشتباه تایپی بود اولی تو 1 متر و بیست بود و دومی تو 1 متر و نیم که اصلاح کردمش

سه شنبه 31 تیر1393 - 9:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام و درود. :-o :-o :-o
دوستان لطفا نتایج ازمایشات درست ذکر کنید و همینطوری الکی از روش رد نشین .
یاحق

سه شنبه 31 تیر1393 - 10:54am
مدیر سایت
مدیر سایت

آقا مهدی 2014
شما اون سیم لختی که داخل کابل هست و برای اتصال به فویل شیلد هست رو چیکار کردی ؟

آدم‌های بزرگ،

آدم‌های عادی،

آدم‌های کوچیک،
بهشون حسودی می‌کنند!

سه شنبه 31 تیر1393 - 11:20am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 419 , 420 , 421 , 422 , 423 , 424 , 425 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , be47 و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure