انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 11:23pm

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 414 , 415 , 416 , 417 , 418 , 419 , 420 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kaveh gh نوشته است:
ولی دوستان توضیح داده بودن که اگه ولوم ها کامل بسته باشه نباید هیچ صدایی از مدار دربیاد در صورتی که مدار من با این که ولوم ها کاملا بستن ولی باز او صدا رو داره
دوستان راهنمایی بفرمایند

جهت ولوم ها رو درست نصب کردی؟ فرکانس ها رو تنظیم کردی؟ به جهت ولوم ها خوب دقت کن!

ایمان , راستی و خوش رویی = گنج واقعی

شنبه 28 تیر1393 - 1:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین لاله های واژگون،لرستان
Soheil2014 نوشته است:
A.D.H1360 نوشته است:
دلیل بخش عمده ای از مشکلات دوستان بعد از راه اندازی مدار از قبیل بیثباتی وبه هم خوردن بالانس بعداز تعقیر فاصله لوپ بازمین وحتی تا حدود زیادی حساسیت به چیزی که نیست که بعضی جاها گناه اونو پای املاح میزارن و.... @-)

برمیگرده به این نکته که هنوز هیچ توجیه وراهکار علمی وعملی برای محاسبه وساخت لوپ متناسب بامدار تو دستگاه اراعه نشده واکثر کاربرها یک یا دوتا لوپ رو میسازن وبعد دیگه تقصیر رو گردن مدار میندازن!
در حالی که بنده با یک مدار در یک نقطه چند لوپ مختلف رو چک کردم وهمه رو در فاصله ده سانتی زمین بالانس کردم ولی بعد یکیش با چسبوند به زمین صداش در می اومد ویکی دیگه برعکس با دور شدن از زمین صداش در می اومد در یک مدل تو هر چند قدم دستگاه بوق میزد وتو بعضی هاش هم شروع میکرد به گاز خوردن و............
امادرنهایت یکی از لوپها که حدود پنج اهم بود و240uh با ثبات ودقت تمام جواب داد دیگه نه باتعقیر فاصله از زمین بوق میزد ونه در اثر حرکت !دوجا بوق داشتم که دوتاش فلز در اومد.
پس دوستان باید حوصله به خرج بدن تا در نهایت وبه عنوان آخرین راه کار با آزمون وخطا بهترین لوپ رو واسه دستگاه خودشون درست کنن!
به عنوان توصیه از جانب بنده بیشتر مشکلات لوپ به خاطر بالارفتن نا متناسب امپدانس لوپ نسبت به اهم اون هست که با استفاده از جنس مناسب سیم وهچنین فرم درست ساخت لوپ که در اون خاصیت خازنی لوپ به حداقل برسه واهم متناسب با نوع ترانزیستور خروجی مدار و.....قطعامیشه بیشترین برد رو همرابا ثبات وکمترین خطا از دستگاه گرفت!
با آرزوی موفقیت برای همه @};-

خوب دوست من این مربوط میشه به مدار یکی از فلان ترانزیستور,... استفاده کرده... و دیگری هم از فلان ترازیستور... حالا شما خودتون از Buv 48a استفاده کردین و یا از bu508a???

BUV48A

آن کس که بداند و بداند که بداند*باید برود غاز به کنجی پچراند.
آن کس که بداند و نداند که بداند*به که برود خویش به گوری بچپاند.
آن کس که نداند و بداند که نداند*لنگان خرک خویش به منزل برساند.
آن کس که نداند و نداند که نداند*بر پست ریاست ابدودهر بماند.

شنبه 28 تیر1393 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
jafar نوشته است:
سلام دوستان عزیز یه جایی یکی از بچه‌ها نوشته بود با تی ال نمیشه داخل محل حفاری را تست کرد? میخاستم بدونم درسته یا نه? و آیا میشه دیواره ,دیواری را تا تی ال تست کرد ,و چطوری میشه این کار را کرد ? برای این که محل حفاری را دوباره تست کنیم که ادامه بدیم باید چکار کنیم? رو سخره ای یک تاقچه ای هست که طبق نسخه بار داره , اون را چطوری میتونم , رو دیواره به صورت عمودی لوپ را باید حرکت بدم که بشه هدف را بگیرم. ? با تشکر فراوان از همه عزیزان.

آقا ابی و دیگر دوستان که تجربه عملی کار با تی ال دارید میشه راهنماییم کنید.

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

شنبه 28 تیر1393 - 3:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان و اساتید من همچنان درگیر بوق یکسره مدارم هستم , فرکانسها رو چک کردم 555 فرکانسشو گذاشتم روی 210 و تا پایه ورودی bu500 فرکانس ثابته ولی از پایه وسط که برای لوپ میره فرکانس میره روی 800 و نوسان داره ولومها رو هم مولتی ترن گذاشتم و ولوم تیونو تا سر عقبشو وصل میکنم جیغ مدار میره بالا و ولومو کمو زیاد میکنم بوق یکسره دارم و صدا هیچ تغییری نمیکنه و میتر میچسبه به آخر , lm358 رو چطوری میتونم تست کنم که سالمه یا نه ؟ بقیه آی سی ها رو طبق شکل موج و فرکانسی که عکسشو آقا مهدی8877 گذاشته بودن چک کردم و ظاهرا مشکلی نداره و خودم شکم روی lm358 هست .

شنبه 28 تیر1393 - 5:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستم شما بجای ولوم ده دور ولوم ساده بزار ببین چه جوریه. یا ولوم خرابه یا بد بستى برای تست ایسی دستو روش میزاری نواخت صوتی تغیىر میکنه

شنبه 28 تیر1393 - 6:49pm

اساتید کارشناسی بفرمایند
محل نصب ولومها و میتر و ترتیب پایه ها

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

شنبه 28 تیر1393 - 8:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب مقدسی عزیز ممنون , خدا لعنت کنه این کشور دوست و برادر چین که اینجور جنسا رو تولید میکنه و اون وارد کننده های نامرد که جنس بنجلو وارد میکنند , بله ایراد از ولوم بود ولی با ولوم معمولی نمیشه خوب تنظیم کرد , ولوم مولتی هم که ماشالله چند بار کمو زیادش میکنی به ملکوت اعلی میپونده , پتانسومتراشم که از ولوما بدتر .

شنبه 28 تیر1393 - 8:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: digger land
سلام بچه ها ازکدوم پاساژ درتهران ولوم درج یک ده دور بخرم.

توماس ادیسون : نود و هشت درصد موفقیتها عرق روی پیشانی است و تنها دو درصد الهام از درون است.

شنبه 28 تیر1393 - 9:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

taghy نوشته است:
سلام بچه ها ازکدوم پاساژ درتهران ولوم درج یک ده دور بخرم.

من که بچه تهران نیستم ولی از تو گفته های بچه ها یه چیزایی برداشت کردم
میتونی از پاساژ امجد خرید کنی

درسته ما فقریرا پول نداریم ولی دل داریم

شنبه 28 تیر1393 - 9:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان علت اصلی یکسره کردن صدا دراین مدار یا به علت درست وصل نکردن ولوم های 10 دور هست چون بیشتر دوستان ولوم 10 دور رو اشتباه وصل میکنند که با اشتباه وصل کردن ولوم این ولوم میسوزه
بهتره که اول مدار رو با 2 عدد ولوم معمولی تست کنید بعد از سنس مدار بعد ولوم 10 دور رو نصب کنید
ولوم 10 دور معمولی بعد از یک مدتی کارایشو از دست میده

شنبه 28 تیر1393 - 11:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 414 , 415 , 416 , 417 , 418 , 419 , 420 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure