انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 4:49am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام .قابل توجه دوستان بجای ترانزیستور2n5401و4403 میتونید از 2n3906 استفاده کنید.من در این مدار استفاده کردم جواب داده وهیچ مشکلی نداشته پایه ها دقیقا مثل2n5401میباشد

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 8:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ARASH05550 نوشته است:
سلام سامان ميشه بگى با چه فلزى و درچه عمقى سنس داشتى ؟ بنده هم مدارو ساختم ولى تست خاك نگرفتم چون چند روز پيش توى يك حفارى با فرو رفتن در يك حفره پاى چپم آسيب جدى ديده ولى اگه لطف كنى توضيحات رو بيان كنى ممنون ميشم/در ضمن بايد عرض كنم مدار جالب و پرقدرتى هستش كه بايد ممنون جناب هدايتى باشيم

سلام آرش جان ای بابا خدا بد نده ناراحت شدم =(( والا ما جایی رو قبلا با ردیاب زده بودیم کندیم 10 متر به هیچ چیزی بر نخوردیم الا بوی لجن و خاک سیاه باز هم کندیم و هیچ ؟ تا دیروز دستگاه رو بردم داخل چاه که همه جاش بوق میزد دستگاه رو آوردم بیرون چاه با لوپ 1 در 1 از بالا زدم یک جاش بوقش خیلی قوی بود و یک جای دیگر بوق کمی تغییر میکرد و عقربه میتر میامد وسط وای میستاد و جای اوی هم بوق خیلی شدید بود هم عقربه میتر تا ته میرفت حالا موندم کدومش درسته اولی یا دومی :-w البته جفتش کنار چاه هست و در فضای آزاد تستش کردم کپسول کوچیک گاز رو توی 3 متر با لوپ 1 در 1 میزد :ymhug:

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب هدایتی خسته نباشی

آخرش هم تست زیر خاک از این مدار ندیدیم

مدار من هم مانند بولدوزر کار میکنه ، فکر کنم خودم باید جیگر این مدار رو در بیارم ببینم زیر خاک مرد کاوش حرفه ای هستش یا نه

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

جمعه 11 اردیبهشت1393 - 12:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره واقعاً آقا کوروش. من هم هرچی میپرسم کسی جواب نمیده. نمیدونم چرا اینقدر محبت دارن؟ از آقا سامان هم صفحه قبل پرسیدم که خیلی لطف نمودن و جوابی ندادن. :( شاید سایر دوستان جوابی بدن که بالأخره نتایج فیلدیش چی بوده؟ یادمه اولین فرد آقای کاوشگر بودن که ساختنش ولی از ایشان هم خبری نیست. احتمالاً ایشان تجارب زیادی برای انعکاس داشته باشن. راستی آقا کوروش ظاهراً شما از اول در پروژۀ چنس بودید.محض اطلاع میخواستم بدونم که تجارب عملیش چطوریه؟ چند درصد قابل قبوله؟ خیلی ممنونم.

جمعه 11 اردیبهشت1393 - 12:27am
مدیر سایت
مدیر سایت

دوستان اين دستگاه هم با توجه به قدرت بالايي كه داره چون حذف كننده ذرات نداره براي همين ذرات مجتمع در خاك رو بعنوان فلز در عمق بوق ميزنه و بايد در كنارش دستگاه هاي ديگه اي هم باشه تا مكان رو ارزيابي كنه كه ذرات هست يا فلز ، ولي بخاطر ثبات بالايي كه داره تا حد قابل قبولي قابل اعتماد هست البته اگر در مكانهاي سند دار و نشون دار جواب بده بيشتر ميشه روش حساب كرد ؛ به هر حال از يك مدار قديمي و آنالوگ ساده بيشتر از اين نبايد انتظار داشت

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 11 اردیبهشت1393 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
آره واقعاً آقا کوروش. من هم هرچی میپرسم کسی جواب نمیده. نمیدونم چرا اینقدر محبت دارن؟ از آقا سامان هم صفحه قبل پرسیدم که خیلی لطف نمودن و جوابی ندادن. :( شاید سایر دوستان جوابی بدن که بالأخره نتایج فیلدیش چی بوده؟ یادمه اولین فرد آقای کاوشگر بودن که ساختنش ولی از ایشان هم خبری نیست. احتمالاً ایشان تجارب زیادی برای انعکاس داشته باشن. راستی آقا کوروش ظاهراً شما از اول در پروژۀ چنس بودید.محض اطلاع میخواستم بدونم که تجارب عملیش چطوریه؟ چند درصد قابل قبوله؟ خیلی ممنونم.

سلام محمود جان

والا من کلا به نتایج روی هوا اعتقاد ندارم ، اینطور که مشخصه بخاطر وضعیت بد بازار و در دسترس نبودن بیشتر قطعات برای دوستان، مدار هر فرد

نتایج گوناگونی در پی داشته =((

من خودم روی این موضوع بدجور حساسم، بعید میدونم با خرید اینترنتی بشه به قطعات خوب دست پیدا کرد

برای این مدار هم پدرم دراومد تا قطعاتی که مد نظرم هست پیدا کنم، به هر حال چاره ای نیست

برای این مدار من هیچ ذهنیتی ندارم از اونجایی که کسی تا به حال فلزی با این مدار پیدا نکرده و بحث نفوذ خاک هم در پاره ای از ابهام هستش =((

پروژه چنس بسیار شیرین بوده و هست، راستش نیازی به ریاضت کشیدن نداره و در زمان کم میشه اونطور که باید ازش کارکشید

و در عین حال میشه روی تفکیکش حساب کرد،

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

جمعه 11 اردیبهشت1393 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
saman001 نوشته است:
با سلام من دستگاه رو توی زمین تست کردم از لحاظ عمق زنی خوب بود ولی نمیدونم چرا دستگاه رو داخل چاه بردم همه جا بوق میکشید ولی بیرون از چاه اینطور نبود از لحاظ حساسیت به املاح و آجر و خاک اصلا اینطوری نیست و ثبات تقریبا خوبی داره فقط مشگل همون مشگل داخل چاه بود؟

آقا سامان جان ممکنه لطف کنی جزییات کامل تست زیر خاکت رو بفرمایی؟ چه جنسی در چه عمقی بوده؟ با چه سرعتی میشه لوپو رو زمین تکان داد و با چه سرعتی هدف رو سنس میکنه؟ حداکثر بردیکه ازش گرفتی چقدر بوده؟
در مورد گشتن داخل چاه هم دقیق بگو شاید بتونم کمکی بکنم. به چه نحوی دستگاهو تنظیم کردی و زاویه حرکت لوپت چی بوده؟ شاید مشکل از دستگاه نباشه و فقط نحوه جستجو ایراد داشته.

سلام محمود جان من متوجه سوالتون نشده بودم ببخش منو جزییاتش به این صورت هست که گفتم جنسش که من چیزی زیر خاک نگذاشتم بچه ها کنده بودنند 10 متر منهم رفتم داخل چاه گفتم مسیر رو پیدا کنم و باید لوپو آروم تکون داد ولی از لحاظ ثباط خوب هست و با سرعت زیاد هدف رو سنس میکنه و سریع عکسلعمل نشون میده و حداکثر بردش فعلا من 380 سانتیمتر گرفتم والا نهوه گردش توی چاه هم من لوپو به فاصله 5 سانت از دیوار فاصله میدادم و آروم آروم حرکت میکردم و دستگاه رو به وصیله ولوم تون تنظیم میکردم ولی تنظیمش هی بهم میخورد البته داخل چاه حتی به سیم رابط هم حساسیت داشت و زاویه حرکت لوپ بالا و پاین چپ و راست بود

برای بلند شدن باید خم شد ، گاهی مشکلات تو را خم میکنند و بدان آغاز ایستادن است . .

جمعه 11 اردیبهشت1393 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام خدمت دوستان و اقا کوروش عزیز داداش من تست زیر خاک رو که بارها گرفتم و نتایج رو هم تو صفحات خیلی قبل تر گذاشتم و اگه دقت کرده باشین یه توضیح کامل هم دادم در مورد دستگاه این دستگاه هر چه رو تو هوا میزنه تو زمین یه ۳۰ سانتی کمتر میزنه از نظر ثبات هم که مشکلی نداره شما ۲ ساعت تموم هم کار کنید با این دستگاه ثباتش بهم نمیخوره این مدار دیگه جای کار بیشتر از این نداره و من دارم روی مدار دیگه کار میکنم من بارها سر زمین رفتم و تست های مختلف تو زمین های مختلف با فرکانس های مختلف گرفتم و بهترین فرکانس هم ۱۵۰ هرتز بوده که نفوذش خیلی عالی و از نظر اینکه کسی چیزی بیرون اورده یا نه با این دستگاه دوست من که دستگاه خودم دستش بود یه چیزی از دل خاک بیرون کشیده تو عمق ۲ متر و بیست و دستگاه من رو هم نداد و تلفن من رو هم جواب نمیده دیگه بدلیل یه سری از مسایل ا م ن ی نمیشه همه چیز رو اینجا باز کرد و گفت من هم فروشنده این دستگاه نیستم تا بخوام به کسی تضمین بدم برای پیدا کردن جنس یا بیام دروغ بگم که اقا فلان چیز پیدا شد یا فلان طور شد من یه مدار داشتم که با کمک دوستان کپی برداری شد و از روش بیشتر دوستان ساختن و قدرت و ثبات خوبی داره و همه چیز هم برای ساخت این مدار شفاف گفته شده تا حدی که یه فرد که مبتدی هم باشه میتونه بسازه و بعضی از دوستان گله مند هستن که چرا کسی جواب ما رو نمیده خدمت این دوستان بگم که تو اون پارت لیست که اقا مهدی زحمت کشیدن گذاشتن همه چیز روشن و شفاف گفته شده و اگه یه یک ساعت این دوستان وقت بزارند یه مروری کنن صفحات رو همه چیز دستشون میاد باز من کوچیک همه دوستان زحمت کش هستم من یه مدتی درگیر کارهای پسرم بودم با تغییر شغل بخاطر همین زیاد نمیتونم بیام ولی هر روز دارم چک میکنم صفحات رو و همه سوالات رو جواب دادم تا به امروز امکان داره دیر جواب داده باشم که اونم بخاطر سرعت اینترنته

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 9:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

تو صفحه قبل هم گفتم این دستگاه به انداز خودش کار راه اندازه و قیمت قطعاتش هم که زیاد در نمیاد باز تکرار میکنم حرفمو با یه نقطه زن تنها نمیشه به نتیجه خوبی رسید یا شما جا رو باید بلد باشی و نسخه دار باشه تا بشه با یه نقطه زن تنها به نتیجه رسید تو یه زمین ۲ هزار متری اگه شما نقطه زن میلیاردی هم داشته باشی باز نمیشه جا رو پیدا کرد من نمیخواستم این حرفو بزنم ولی ناچار بزنم این دستگاه رو به یکی از دوستانم دادم که تو شوروی زندگی میکنه و اومده بود شهر ما و تازه تو این کار افتاده وقتی دید خوشش اومد و گفت یکی بساز ببرم اونجا استفاده کنم ازش و چند روز پیش اومد و گفت خیلی خوبه ثباتی و خیلی وسایل در اورده بود باهاش نمیشه گفت ارزشمند بود ولی با اینکه کم تجربه بود راحت تونست باهاش کار کنه و بالانس کنه و خودش انواع مختلف دستگاه های روسی رو هم خریده و داره ولی گفتنش این مدار شما از نظر قدرت پا به پای اون ها داره کار میکنه درسته تفکیک نداره ولی در کنار ردیاب ۳۵ و دستگاه زمین شناسی عالی کار میکنه

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 9:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر همه دوستان. ممنون از بابت جوابهاتون.
آره آقا کوروش همینطوره من که از هر کدوم از قطعات اصلی درجات مختلفی رو گرفتم اون هم حضوری نه اینترنتی چراکه هیچوقت به خرید اینترنتی ایمان نداشتم. حتی خازنارو تک تک تو فروشگاهها با خازن سنج چک میکردم و میگرفتم. جیگرم در اومد تا با قطعات خیلی ردیف بوردو جمع کردم پروژۀ تی ال 12000 من کم کم داره تموم میشه. بعد ش باید ببرم برای یه فیلد تست کامل.

آقا سامان ممنونم. واقعاً عمق دسترسیت خوبه. 380 سانت هوایی بوده؟ چیو تست کردید؟ ذرّه زنی و معدنی زنیش هم چک کردی؟
در مورد زدن چاه اگر مد نظرتون دیواره ها باشه بدون ذره ای نویز میشه راحت و سریع گشت مثل سطح زمین. فقط اینکه باید اول کار یعنی لوپ و حرکت اون و... چهار میخ بشن. شما بعد از بستن فریم لوپت و قبل از بستن کابل یک چوب بلند رو به اون فیکس کن که با چسبای پهن کارتونی به راحتی میشه وخیلی هم محکم میشه بعد از بستن کابل روی فریم کابل رابط رو دور چوب رو به بالا( دور از لوپ) فیکس کن. حالا یه لوپ محکم غیر لغزنده برای اسکن دیواره های چاه داری که راحت میتونی درون چاه بالا و پایین ببریش البته سطح لوپ موازی دیواره ست. اگر عمق چاه کمی زیاده میتونی سر چوب طناب ببندی و کابل رابطو تا حدی بلندتر بگیری واین کارو بکنی. اگر خیلی عمیق باشه (مثل پروژۀ ما که تا 18 متر هم رسید #-o ) وسایل زیادی میطلبه که به ناچار باید دستگاه زن روی تاپی بشینه در حالیکه سر چوب دستشه و بقیه با بالابر برقی پاییین وبالا ببرنش. مطابق شکل ترسیمی.
ما حتی دو تکه چوب که جمعاً 5-6 متر میشد میبستیم و من خودم دستگاشو میزدم. این میشه یه دستگاه زدن معرکه درون چاهی که برای کنترل اینکه بار رو رد کردید یا نه عالیه ولی برای کف جالب نیست مگر اینکه دستگاه مثل ام دی ال خیلی قوی باشه.
اینم یادت باشه وقتی سر لوپ رو کمی درون چاه کردی دستگاهو ست کن که البته حتی میتونی نیم متر بالاتر از دهانه چاه در حالیکه سر لوپت در تماس با خاکه نگهداری و صفرش کنی.

آقا هدایتی بابت خبرهاتون خیلی ممنون. واقعاً دلگرم کنندست. عهد کردم اگه جوابی باهاش گرفتم یه شیرینی خوبم به شما بدم. ;) چون ماحصل زحمات بدون چشمداشت شما بوده.

پیوست:
IMG_4412.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: azari , Google , h4midr3z4 و 133 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure