انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 20 اردیبهشت1403 - 8:16am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان من هم کار مدارم تموم شده فقط مونده سر زمین تستش کنم و فیلم تهیه کنم برای بچه ها بزارم

شنبه 30 فروردین1393 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
خسته نباشید آقای ابی گلد
دوستان ظاهرا این مدار سازگاری زیادی با انواع لوپها داره و لوپهای مختلفی با این فلزیاب قابل استفاده هستند . بنده یه تستی انجام دادم با دوتا لوپ 40 سانتی یکی با ظرفیت 450 میکرو هانری و یکی 750 میکرو هانری. با هر دوی این لوپها، درب حیاط رو از فاصله 130سانت میگیرم. البته لازمه که ولوم 100کیلو رو برای هرکدوم جداگونه تنظیم کنم
بنابراین میشه نتیجه گرفت که از همون 8 متر کابل 5در0.75 میتونیم به چند روش به عنوان لوپ استفاده کنیم
1- لوپ 127سانتی گرد (دو دور کابل)
2- لوپ 85سانتی گرد (3دور کابل)
3-لوپ 63 سانتی گرد (4دور کابل)
با مقاومت ثابت ولی اندوکتانسهای متغیر ... برای هر کدوم از این لوپها یکی از حالتهای سلکتور را میشه اختصاص داد تا نخوایم هربار که لوپ رو تغییرش میدیم مقدار ولوم 100 کیلو رو هم تغییر بدیم ، به عبارتی تنظیم این ولوم رو در هر حالت میسپاریم به یکی از پتانسیومتر های مولتی ترن که قبلا یکبار برای همیشه برای اون سایز لوپ تنظیمش کردیم
این البته نکته ایه که آقای هدایتی هم به کرات گفتن ، و ایشون بعبارتی میگفتن مقاومت لوپ رو اوکی کنید روی 1.7 اهم بقیه ش حله، که کاملا ادعای درستیه در مورد این دستگاه.

توانا بود هرکه دانا بود
knowledge is power

شنبه 30 فروردین1393 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از لطف شما اقا داوود من هم بارها به همچین نتایجی رسیدم بخاطر همین هم گفتم که اهم سیم پیچ بهتره 1.7 باشه ولی تا۲ اهم هم خوب جواب میده

شنبه 30 فروردین1393 - 11:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

davood_zzz نوشته است:
سلام
خسته نباشید آقای ابی گلد
دوستان ظاهرا این مدار سازگاری زیادی با انواع لوپها داره و لوپهای مختلفی با این فلزیاب قابل استفاده هستند . بنده یه تستی انجام دادم با دوتا لوپ 40 سانتی یکی با ظرفیت 450 میکرو هانری و یکی 750 میکرو هانری. با هر دوی این لوپها، درب حیاط رو از فاصله 130سانت میگیرم. البته لازمه که ولوم 100کیلو رو برای هرکدوم جداگونه تنظیم کنم
بنابراین میشه نتیجه گرفت که از همون 8 متر کابل 5در0.75 میتونیم به چند روش به عنوان لوپ استفاده کنیم
1- لوپ 127سانتی گرد (دو دور کابل)
2- لوپ 85سانتی گرد (3دور کابل)
3-لوپ 63 سانتی گرد (4دور کابل)
با مقاومت ثابت ولی اندوکتانسهای متغیر ... برای هر کدوم از این لوپها یکی از حالتهای سلکتور را میشه اختصاص داد تا نخوایم هربار که لوپ رو تغییرش میدیم مقدار ولوم 100 کیلو رو هم تغییر بدیم ، به عبارتی تنظیم این ولوم رو در هر حالت میسپاریم به یکی از پتانسیومتر های مولتی ترن که قبلا یکبار برای همیشه برای اون سایز لوپ تنظیمش کردیم
این البته نکته ایه که آقای هدایتی هم به کرات گفتن ، و ایشون بعبارتی میگفتن مقاومت لوپ رو اوکی کنید روی 1.7 اهم بقیه ش حله، که کاملا ادعای درستیه در مورد این دستگاه.

داوود جان خوب اگه درب رو از 130 سانت میزنه بهتره خودمون رو الاف این مدار نکنیم چون تفکیک که نداره به امید برد زیاد داریم روش کار میکنیم باید درب حیات رو حداقل دو متر بزنه با لوپ 45 سانت مثل دلتا پالس :-o

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

یکشنبه 30 فروردین1393 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نه asadof عزیز فکر کنم اقای davood_zzz اشتباه نوشتن من با لوپه ۴۵ سانتی فیبره مسی ۲۰ در۲۰ از ۲ متری میگیرم از لحاظ قدرت مدار خوبیه درباره تفکیکم یه کارایی میشه روش کرد من الان درگیر کلون هستم نمیتونم زیاد رو مدار کار کنم ولی سرم خلوت بشه تفکیکشو راه میندازم

یکشنبه 30 فروردین1393 - 12:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mamad13 نوشته است:
نه asadof عزیز فکر کنم اقای davood_zzz اشتباه نوشتن من با لوپه ۴۵ سانتی فیبره مسی ۲۰ در۲۰ از ۲ متری میگیرم از لحاظ قدرت مدار خوبیه درباره تفکیکم یه کارایی میشه روش کرد من الان درگیر کلون هستم نمیتونم زیاد رو مدار کار کنم ولی سرم خلوت بشه تفکیکشو راه میندازم

مرسی محمد جان یهو حالم گرفت :D محمد جان رو کدوم کلون داری کار میکنی

یکشنبه 30 فروردین1393 - 1:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقای asadof این مدار پر قدرت ترین مداری که من تا حالا ساختم وقتی باهاش بیرون میری متوجه قدرتش میشی تو منطقه ما که بیشتر دنبال قدرت و عمق زیاد هستن تو عمق ۳ یا ۲ متر دیگه تفکیک فایده ای نداره اگه با دستگاه های شرکتی کار کرده باشین و رو مد تفکیک بزارید بیشتر از ۱ متر و ۷۰ نمیتونن تفکیک کنن تازه اگه بتونن با وجود زمین مرطوب و وجود سفال و رگه های مواد معدنی تفکیک کنن این دستگاه رو باید باهاش کار کرد تا قلق هاش دست ادم بیاد ثباتش که خوبه دوستانی که ساختن متوجه این جریان شدن تا ۳ متر و نیم هم جواب میده اگه درست بالانس بشه

یکشنبه 31 فروردین1393 - 7:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مرسی هدایتی جان :ymhug:

یکشنبه 31 فروردین1393 - 11:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asadof جان دارم رو کلون ۲ که با اتمگا۳۲ هست کار میکنم میگن مدار خوبیه

یکشنبه 31 فروردین1393 - 6:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mamad13 نوشته است:

سلام اقا محمد تبریک بابت ساخت موفقیت آمیز این مدار. اینجور که شما میفرمایین این دستگاه از mdl هم قویتره که!!!! mdl با دیسک 45 یه فیبر20سانتی رو نهایت 180سانتیمتر میزنه :-?

یکشنبه 31 فروردین1393 - 7:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mnbvcxzaqwsx , zanlog و 81 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure