انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 4:20am

پاسخ به موضوع  [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 ... 780  بعدی
 فلزياب TL12000 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من تا نصف مدار رو مونتاژ کردم و اقای asadof هم تا نیم ساعت دیگه میاد پیشم تا دوباره مدار چک بشه من همین چند دقیقه پیش همه صفحات رو از 77 تا 84 خوندم مشکل سر قطعات هستش فک کنم یکی دو تا قطعه مقدارش اشتباه هستش شایدم بیشتر ولی pcb هیچ مشکلی نداره اقا مهدی که دارن خیلی زحمت میکشن به امید خدا راهش میندازیم بزارید تموم بشه مونتاژ من مدار رو روشن کنم بعد با اقا مهدی هم مرحله به مرحله میریم جولو تا سنس کنه

دوشنبه 4 فروردین1393 - 9:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این ترانزیستور بغل 508 اخرش چی شد پایه هاش باید چه شکلی جا بوخوره ؟

دوشنبه 4 فروردین1393 - 9:17am

mahdi8877 نوشته است:
ناصر جان اصلا اون ایسی 4013 رو بنداز بیرون فعلا چه 4013 در مدار باشه یا نباشه باید پایه 6 ایسی 709 اون موج میرایی رو داشته باشه و با نزدیک کردن فلز موج تغییر کنه بعد این قسمت که قرار بره به lf398 اون موقع برای سمپل زدا واسه lf398 باید رفت سراغ 4013
عکس زیر موج اول بدون نردیک کردن فلز به لوپ هست و موج دوم با نزدیک کردن اسپری اهنی به لوپ هست

ضمن تشکر از مهدی و ناصر عزیز که زحمت این تاپیک رو میکشند
باید عرض کنم که طبق کفته داش مهدی باید شما با تنظیم مقاومت لوپ و مقاومت دمپینک که معلوم هست این شکل موج میرایی رو در خرجی 709 ببینید و با نزدیک شدن فلز به کویل این شکل میرایی تغییر کنه . تو این کار وجود یک اسیلسکوپ یا کارت اسیلسکوپ واقعا نیاز هست که بچه ها فورا مشکلشون رو حل بکنند ولی تو این زمانه خرید یک اسیلسکوپ حتی 50M هم نیاز به گرفتن وام 24 درصد داره :D
دوستان باید بخش به بخش به عیب یابی مدار بپردازند . برای دوستان که ترانزیستورشون داغ میکنه ببینید تو پایه کلکتورش فرکانس دارید جریان کشی مدار چقدر هست وتی دستگاه رو با لوپ راه اندازی میکنید . تو طبقات ولتاژ 555 یا فرکانس 555 ببینید خروجی ها رو دارید . اینا ساده هستند و دوستان با یک مولتی متر ساده میتونند همه اینا رو ببینیند.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان سلام از اونجا كه قطعات رو گرفتم بردم شهرستان مدارو منتاژكردم اهم متر همراهم نيست اما با كلى كلنجار رفتن با مدار بلاخره دستگاه چند دقيقه اى سنس كرد انبردست رو تو 19سانت با لوپ بيست وپنچ معمولى اما صداى دستگاه قطع نميشه به زور ميشه سنس رو فهميد لابلاى صداى ويژژژ كه با تنظيم ده دورها صداى تق تق مياد اما ضعيف كه با نزديك كردن انبردست تق تق سريعترميشه اما نكته اينجاست كه مقاومت 330كه از نظرمن كار دمپينگ رو ايفا ميكنه و دوبار تا حالا سوخته و همچنين مقاومت 220كيلوى بالاى 5401 ولى چكاركنم صداى تو مخى ويژژژ و زوزه بره كنارفقط تق تق بمونه و دوتا مقاومت رو چى بزارم؟

دوشنبه 4 فروردین1393 - 10:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ali222 نوشته است:
zinteredi نوشته است:
من به فكر افزايش قدرت مدارهستم اين رله و سلكتور و... همش كشكه
وقتي ميري كوه تنها چيزي كه خودش رو نشون ميده قدرته فلزيابه بعدش هم تفكيك به نظر من قدرت نباشه تفكيك اصلا بدرد نميخوره
مثلا در عمق يك متر تفكيك باشه به چه درد ميخوره بايد قدرت لا اقل به 6 متر برسه تادر 3 متر تفكيك داشت :-? :-? :-w :-w

مگه میخوای به نفت گاز برسی که 6 متر بکنی :))

علي جان علت اينكه دوستان نميتونند چيزي پيدا كنند همين قدرت كم مدارهاي دستسازه وعلت اينكه لورنز اينقدر محبوبيت داره قدرت زيادشه كه البته براي طلا هم بهينه شده
ما دقيقا به يه ره اندازي نياز داريم كه توان سيگنال رو بالا ببره يعني دامنه پالس لوپ بايد زياد باشه من دقيقا نميدونم درmdl از چه سيستمي براي افزايش توان سيگنال استفاده شده ميتونه از ماسفتش و درايور ماسفتش باشه و يا از طبقه پيشتقويت قوي ويا از سيستم خاصي براي پردازش سيگنال استفاده بشه كه بايد روش كاربشه تا زمينه براي طراحي مدارات از اين نوع فراهم بشه
البته مهدي جان نظر شما در ارتباط با استفاده از آيسيهاي stkكه در آمپلي فايرها استفاده ميشه چيه؟
ميشه يه همچين مداري درست كرد؟
نكته ديگري كه بايد عرض كنم اينه كه نميدونم دوستاني كه در زمينه mdl اطلاعات دارند مثل آقاي پنامنا و آقا روشيك وآقا محمود و.....
چرا نميخواند همكاري كنند :-?

دوشنبه 4 فروردین1393 - 11:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

كسى جواب نداد چكاركنم مدار صداش قطع بشه

دوشنبه 4 فروردین1393 - 11:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash99 نوشته است:
كسى جواب نداد چكاركنم مدار صداش قطع بشه

آرش جان اون خازني كه بالاي ka331 رو 10 نانو فاراد بزن همون خازن 103 ميشه كه در اينجا فكر ميكنم 33 نانو هستش او ن مقاومت موازي با بازر رو هم مقدارش رو كم وزياد كن ببين تاثيري داره؟
ضمنا اون خازن كه در طرف بيروني 4013 هست رو مقدارش رو 22 نانو بزن مدارت درست ميشه فكر ميكنم 2.2 نانو زدين

آخرین بار توسط zinteredi در دوشنبه 4 فروردین1393 - 12:05pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 12:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا ارش نگران نباش مدار من تا غروب اماده میشه و همه جزئیات رو با اقای asadof دارم در میارم فقط یکم اجازه بده عجله نکن این مدار بیشتر از این ها قدرت سنس داره

دوشنبه 4 فروردین1393 - 12:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان اینکه بارها عنوان شده mdl از روش خاصی استفاده میکنه من رو به این نتیجه رسوند که ممکن است سیگنال خروجی ماسفت ابتدا در یک منبعی مثل یک خازن یا یک سلف یا ترکیب این دو ذخیره میشه و در فواصل زمانی مشخص این پالس در لوپ تخلیه میشود ( پالس پرقدرت ضربانی ). میتوان گفت پالس رو در خازن شارژ میکنیم و بعد از شارژ خازن و افزایش ولتاژ به شکل خطی درخازن ، آن را در لوپ دشارژ میکنیم .

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

من مدارو مونتاژ کردم اما یکی از خازن های 100 میکرو کنار رگولاتور 9 ولتی پکید و نزدیک بود ..... :D
حالا ببینم کجا اشتباه شده 8-}

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 4 فروردین1393 - 12:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7796 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 ... 780  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 162 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure