انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 3:33pm

پاسخ به موضوع  [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 فیلم کارکرد لند کرافت 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
یکی دیگر از ویژه گی های این فلزیاب اینه که لوپ یا سیم پیچ فلزیاب های دیگر رو قبول میکنه البته به این معنا نیست که از بردش کمه نکنه یعنی این فلزیاب با لوپ خودش بهترین عمل کرد رو داره
معنی حرف من اینه که مدار این فلزیاب طوری طراحی شده که سیمپیچ ها یا لوپهای مختلف با اهم و موارد مختلف دیگش رو با فلزیاب ست میکنه یعنی اگه لوپ فلزیاب دیگه اگر اهمش کمتر باشه مطمونا باید جریان بیشتری از مدار کشیده شه ولی این مدار طوری طراحی شده که نسبت به اهم سیمپیچ دامنه پالس ارسالی به به ماسفت و همینطور به لوپ رو اتوماتیک تنظیم میکنه و همینطور جریانکشی رو در حقیقت به اندازه لوپ اصلی خودش میرسونه همینطور زمان بندی نمونه برداری برای تفکیک در موج میرایی رو نسبتا در استفاده از لوپ فلزیاب دیگه هم حفظ میکنه
اگه در فیلمی که در انجمنهای ترکیه ای گذاشته شده رو دیده باشید این فلزیاب رو با لوپ لورنز راه اندازی کردن و خیلی خوب هم کار میکنه ولی برد فلزیاب با لوپ اصلیش به مراتب بهتر و بالاتره

سه شنبه 29 بهمن1392 - 8:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حقیقتش یه کم پیچیده بود برام .
منوهای زیادی داره که باید باهاش کار کرد.
باشه برای بچه های انجمن این کارو می کنم و هم تست ثبات می گیرم .
اگه تونستم هم تست زیر خاک .

فقط بهم فرصت بدید

سه شنبه 29 بهمن1392 - 8:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
البته منوهای زیادی داره ولی ارام ارام میگم شما فلزیاب رو تازه خریدید ؟ دوستم این فلزیاب رو بدست اورده ولی بدون لوپ
اونطور که فروشنده گفته بوده شب تو یجایی در حین کاوش بودن یدفه میریزن سرشون که نگهبانان نمیدونم کجا بودن و بخاطر هول شدن وترسیدن لوپ 1 متر در 1متر و 36 سانتی رو از دست میدن وفقط دستگاه رو برمیدارن میارن فرداش هم میرن همونجا و نه از لوپ بزرگ خبری بود نه کوچیکه و اون طرف هم هموینطوری یعنی فقط دستگاه رو به دوست میفروشه حالا من دنبال مشخصات لوپ هاش میگردم تا درست کنم

سه شنبه 29 بهمن1392 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
mahdi8877 نوشته است:
سلام
البته منوهای زیادی داره ولی ارام ارام میگم شما فلزیاب رو تازه خریدید ؟ دوستم این فلزیاب رو بدست اورده ولی بدون لوپ
اونطور که فروشنده گفته بوده شب تو یجایی در حین کاوش بودن یدفه میریزن سرشون که نگهبانان نمیدونم کجا بودن و بخاطر هول شدن وترسیدن لوپ 1 متر در 1متر و 36 سانتی رو از دست میدن وفقط دستگاه رو برمیدارن میارن فرداش هم میرن همونجا و نه از لوپ بزرگ خبری بود نه کوچیکه و اون طرف هم هموینطوری یعنی فقط دستگاه رو به دوست میفروشه حالا من دنبال مشخصات لوپ هاش میگردم تا درست کنم

سلام آقا مهدی خدا شما رو رسوند یکی از دوستان لند کرافت گرفته ولی توش مونده نمیتونه اون بردی که تو تست های فیلمش ازش گرفتن بگیره!
خواهشا آموزش های خودتونو از صفر و مبتدی اینجا بزارید خیلی نیاز مند این قضیه هستیم واقعا ازتون ممنونم

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

پنج شنبه 1 اسفند1392 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
کلی گشتیم ولی هنوز کسی رو پیدا نکردم که درست درمون از این دستگاه اطلاعات داشته باشه تنها چیزی که در مورد نحوه کار کردن با دستگاه توضیح میده همین متن انگلیسیه زبان ما هم که تعریفی نداره تو رو خدا اگه کسی میتونه این پی دی اف رو ترجمه کنه دریغ نکنه بدجور کارمون گیره ممنون

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 6 اسفند1392 - 7:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب سید جواد
من که گفتم وضعیتم چجوره و الان همه پدر بزرگم میره مکه زیارت خانه خدا انشا الله نصیب شما هم بشه یخورده وقتمون کمهولی به هر حال چند تا پارامتر میگم

دکمه ON – OFF / CLEAR که اگه زیاد نگهش داری فلزیاب خاموش و یا روشن میشه ولی موقعی که فلزیاب روشنه اگه یکبار سریع این دکمه رو بزنی اثرات زمین رو از بین میبره و خنثی میکنه و یا به عبارتی بالانس میشه اگه فلزیاب بالانس نبود با فشار این دکمه به صورت سریع فلزیاب بالانش میشه و همینطور اثرات ناشی از زمین از بین میره
دکمه SELECT هم برای انتخاب گزینه ها و منو هاست
دکمه STORE وضعیت تنظیمات فلزیاب رو نشون میده که مثلا فلان منو رو چه عددی تنظیمه
دکمه MODE که خیلی مهمه 2 نوع مد کاری بنام استاتیک staticکه اکثر فلزیاب ها با این مد کار میکن و معنیش هم یعنی ساکن وگزینه دوم بنام دینامیک dinamyc هست که اتوماتیک زمین رو بدون اینکه شما سطح لوپ رو نسبت به زمین رعایت کنی بالا نس میکنه بالاخره شما با هر فلزیابی کار کنی باید لوپ رو از مین حداقل 10 سانت فاصله بدی دیگه نمیتونی که بچسبون به زمین چون اثر زمین بالانس بهم میزنه حالا شما فرض کن لوپ رو با فاصله 10 سانت رعایت کردی حالا میخوای حرکت کنی تا جستجو کنی شما هر چقدر دقت وتعادل داشته باشی بخاطر ناهموار بودن زمین یا وجود خار و گیاه این چیزا بالاخره باید لوپ رو بالا یا پایین کن حتی ناخواسته هم باشه واین کار باعث میشه بالانس زمین بهم بخوره اگه این گزینه دینامیک رو فعال کنی خود فلزیاب اتوماتیک بالانس میکنه و نیاز نیست هی فلزیاب رو مثل فلزیابهای دیگه هر چند دقیقه بالانس کنی
خودش اتوماتیک بالنس میکنه حتی میتونی با این مد بدو یی
فکرکنم دیگه 2زاری افتاد حالا جلوی این گزینه یه عددی بین 1 تا 4 هست که میتونی انتخابش کنی اگر عدد رو 1 باشه برد فلزیاب بالتر و حساسیت بیشتر هست ولی ثبات پایین هست و سرعت بالانس اتوماتیک سریع تره یعنی میتونی با لوپ هرچه سریع تر جستجو کنی و اما اگه عدد اخری شماره 4 انتخاب کنی قضیه بر عکسه یعنی برد پایینتر میاد ولی ثبات بشدت بالا میره و همین بالانس اتوماتیک سرعتش کم میشه یعنی جستجو با لوپ باید ارزوم باشه در قضیه مد استاتیک هم این اعداد هستن که قضیش مثل همینی که گفتم
در ضمن این مد دینامیک که معنیش میشه پویا یا چابک رو کمتر فلزیابی داره اکثر فلزیابهای که فروخته میشن یا مدارشون در نت هست همه در اصل با مد استاتیک کار میکنن الا مدار clone pi
فعلا خسته شدم تیکه تیکه بعدا میگم

چهارشنبه 6 اسفند1392 - 2:12am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahdi8877 نوشته است:
سلام جناب سید جواد
من که گفتم وضعیتم چجوره و الان همه پدر بزرگم میره مکه زیارت خانه خدا انشا الله نصیب شما هم بشه یخورده وقتمون کمهولی به هر حال چند تا پارامتر میگم

دکمه ON – OFF / CLEAR که اگه زیاد نگهش داری فلزیاب خاموش و یا روشن میشه ولی موقعی که فلزیاب روشنه اگه یکبار سریع این دکمه رو بزنی اثرات زمین رو از بین میبره و خنثی میکنه و یا به عبارتی بالانس میشه اگه فلزیاب بالانس نبود با فشار این دکمه به صورت سریع فلزیاب بالانش میشه و همینطور اثرات ناشی از زمین از بین میره
دکمه SELECT هم برای انتخاب گزینه ها و منو هاست
دکمه STORE وضعیت تنظیمات فلزیاب رو نشون میده که مثلا فلان منو رو چه عددی تنظیمه
دکمه MODE که خیلی مهمه 2 نوع مد کاری بنام استاتیک staticکه اکثر فلزیاب ها با این مد کار میکن و معنیش هم یعنی ساکن وگزینه دوم بنام دینامیک dinamyc هست که اتوماتیک زمین رو بدون اینکه شما سطح لوپ رو نسبت به زمین رعایت کنی بالا نس میکنه بالاخره شما با هر فلزیابی کار کنی باید لوپ رو از مین حداقل 10 سانت فاصله بدی دیگه نمیتونی که بچسبون به زمین چون اثر زمین بالانس بهم میزنه حالا شما فرض کن لوپ رو با فاصله 10 سانت رعایت کردی حالا میخوای حرکت کنی تا جستجو کنی شما هر چقدر دقت وتعادل داشته باشی بخاطر ناهموار بودن زمین یا وجود خار و گیاه این چیزا بالاخره باید لوپ رو بالا یا پایین کن حتی ناخواسته هم باشه واین کار باعث میشه بالانس زمین بهم بخوره اگه این گزینه دینامیک رو فعال کنی خود فلزیاب اتوماتیک بالانس میکنه و نیاز نیست هی فلزیاب رو مثل فلزیابهای دیگه هر چند دقیقه بالانس کنی
خودش اتوماتیک بالنس میکنه حتی میتونی با این مد بدو یی
فکرکنم دیگه 2زاری افتاد حالا جلوی این گزینه یه عددی بین 1 تا 4 هست که میتونی انتخابش کنی اگر عدد رو 1 باشه برد فلزیاب بالتر و حساسیت بیشتر هست ولی ثبات پایین هست و سرعت بالانس اتوماتیک سریع تره یعنی میتونی با لوپ هرچه سریع تر جستجو کنی و اما اگه عدد اخری شماره 4 انتخاب کنی قضیه بر عکسه یعنی برد پایینتر میاد ولی ثبات بشدت بالا میره و همین بالانس اتوماتیک سرعتش کم میشه یعنی جستجو با لوپ باید ارزوم باشه در قضیه مد استاتیک هم این اعداد هستن که قضیش مثل همینی که گفتم
در ضمن این مد دینامیک که معنیش میشه پویا یا چابک رو کمتر فلزیابی داره اکثر فلزیابهای که فروخته میشن یا مدارشون در نت هست همه در اصل با مد استاتیک کار میکنن الا مدار clone pi
فعلا خسته شدم تیکه تیکه بعدا میگم

ممنون مهدی جان زحمت کشیدی
من منتظر مابقی آموزش های شما هستم واقعا لطف کردی

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 3:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
به کمک یکی از بچه ها کاتالوگ لندکرافت رو ترجمه کردیم البته صفحه 4 تا 7 تو این فایل نیست که اون رو هم بزودی میزارم، صفحه یک هم که فقط عکس دستگاه بود، به امید اینکه شاید یک بنده خدایی بخواد وسیله ش رو راه بندازه بکارش بیاد ما رو دعا کنه، یاحق

شنبه 17 اسفند1392 - 8:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز من لندکرافت رو داشتم با لوپ 110*110 . چون میخواستم لوپ کوچیک هم واسش درست کنم مشخصات لوپ 110*110 رو یادداشت کرده بودم و توی کامپیوتر داشتم .امیدوارم مفید واقع بشه
{مشخصات لوپ 110*110:
عبارت است از 8 دور سيم برق تك رشته نمره 1.5
4*8=32
32*110=3520 سانتي متر
(اين لوپ 35 متر سيم بامشخصات فوق لازم داره)
اهمي كه از دوسر كوئل گرفتم يك وسه دهم بايك مولتي متر و بايكي ديگه يك و چهاردهم بوده.}
@};-

جمعه 16 خرداد1393 - 11:46pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

واین هم دوتاعکس از برد فلزیاب

جمعه 16 خرداد1393 - 11:56pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 39 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 110 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure