انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 7:54pm

پاسخ به موضوع  [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 CLONE PI-AVR 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
باسلام

نقش R7که در لیست قطعات یک پتانسیومتر 1کیلوست, در مدارچیه؟
ممنون

آقا پویا با اون پتانسیومتر میتونی لوپ خودت برا بیشترین برد تنظیم کنی

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 6 اسفند1392 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
ممنون جناب کاوشگر
راستی،کدوم ورژن فایل هگز برای میکروی Atmega8Aاز همه بهتره؟
ممنون

سه شنبه 6 اسفند1392 - 9:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من امروز این مدارو مونتاژ کردم ،چون اکثر قطعاتشو داشتم غیر از 2N7000که تهیه اون هم هزینه ای نداشت. ولی هرکاری میکنم روی ال سی دی هیچی نمایش داده نمیشه.حتی ال سی دی روشن نمیشه.هیچ صدایی هم از بلندگو نمیاد .اگه ممکته لطفا طریقه چک کردن قسمتهای مختلف مدار را به جهت سلامت اونا ذکر کنید تا تست کنم ببینم اشکال از کجاست.البته ولتاژ ورودی وخروجی رگلاتور 78L05 درسته .

چهارشنبه 6 اسفند1392 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
آقا پویا شما باید به جای مقاومت 35 یه پتانسیومتر 5 کیلو بزاری با تنظیم اون ال سی دی نو شته ها رو نشون میده ( این مشکل برا من هم پیش اومده بود)
برا چک مدار هم فکر کنم این شماتیک بتونه کمکی برات بکنه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 7:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
پوياجان با راه اندازى مدارت لطفا چندتا تست از مدار بگير و با چنس استاد حميد مقايسه كن و براى دوستان بيان كن تا استفاده بشه

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

چهارشنبه 7 اسفند1392 - 9:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان من دلتا پالس 2 رو مشکلی پیش اومده بود رفت تو اعصاب نفت روش ریختم اتیش زدم حوصله سر و کله زدن رو نداشتم البته ببخشید حالا به نظر شما کلون پی ای رو بسازم یا باز دلتا پالس رو از نظر عمق زدن میگم نظر بدید مرسی

علم را باید در ازمایشگاه یاد گرفت نه در دانشگاه
نابغه بودن 99 درصد با پشتکار و یک درصد با الهام است(ادیسون)

جمعه 8 اسفند1392 - 1:40am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام
دوستان سوالی داشتم من دنبال یک نقطه زن(کیت اماده) فرکانس کوتاه یا همون پالسی میگردم که عمق 2تا 3متر حقیقی رو بدونه هیچ محدودیت خاصی (عبور از رطوبته زمین خیس و سنگو ساروج)نشون بده مهم نیست که حتما فلزاتو از هم تفکیک کنه فقط عمق بزنه _بادوام و کارکردن باهش اسون باشه_همچنین زرات زمینو از فلز اشتباه نگیره

فروشنده cloneبهم معرفی کردهایا مدل های خاصی داره اگه ممکنه اساتید نظربدن یا 1کی2مورد معرفی کنن؟
اگه زحمتی نست منظور از ثباط و پایداریرو هم بگن پیشاپش متشکر.

پنج شنبه 14 اسفند1392 - 1:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sorosh نوشته است:
با سلام
دوستان سوالی داشتم من دنبال یک نقطه زن(کیت اماده) فرکانس کوتاه یا همون پالسی میگردم که عمق 2تا 3متر حقیقی رو بدونه هیچ محدودیت خاصی (عبور از رطوبته زمین خیس و سنگو ساروج)نشون بده مهم نیست که حتما فلزاتو از هم تفکیک کنه فقط عمق بزنه _بادوام و کارکردن باهش اسون باشه_همچنین زرات زمینو از فلز اشتباه نگیره

فروشنده cloneبهم معرفی کردهایا مدل های خاصی داره اگه ممکنه اساتید نظربدن یا 1کی2مورد معرفی کنن؟
اگه زحمتی نست منظور از ثباط و پایداریرو هم بگن پیشاپش متشکر.

باسلام
سروش عزیز،به فلزجو خوش اومدی.
درمورد این خواسته شما باید بگم اگه بفرض هم همه این پارامترها در یه فلزیاب وجود داشته باشه ،شرایط زمین مورد کاوش میتونه بیشتر این موارد را تحت تاثیر قرار بده.مثلا اگه زمینی دارای املاح فراوان باشه برای اینکه فلزیاب بتونه این اثرات زمینی را خنثی بکنه مجبوریم مقداری از حساسیت مدار را کم کنیم که با این کار عملا از میزان برد فلزیاب کم میکنیم.یا وجود رطوبت در خاک هم به همین صورته وتقریبا اکثریت قریب به اتفاق فلزیابها در خاک مرطوب عملکرد درستی ندارند البته این موارد برای تشخیص اهداف سطحی ممکنه تاثیر آنچنان زیادی نداشته باشه و هدف به راحتی کشف بشه، اما وقتی بحث کاوش در عمق مطرحه ،شماحتی باداشتن بهترین برند فلزیاب مانند لورنز هم باید سعی کنی تاحدامکان در بهترین شرایط جوی و آب وهوایی وخاک کاوش کنی تا درصد موفقیتت در کشف بالاتر بره.
مدار کلون هم جزو مدارات خوب هستش که تفکیک اون درحد تشخیص آهن وغیر آهنه. برد متوسطی داره که حداکثر تا دومتر برای فلزات بزرگ تقریبا به اندازه 60*60 سانتیمترمیشه روی اون حساب کرد.البته این برد به اندازه و کیفیت کویل هم بستگی داره.
لازم به ذکره که نوع ارتقا یافته کلون مدار چنس است که هردو این مدارها طراحش یکیه و همین اواخر هم توسط استاد عزیز جناب آقاحمید بااعمال تغییراتی ،بهینه شده و تفکیک خوبی هم داره.شما میتونی به تاپیک مربوطه مراجعه نموده و مطالب اونو با دقت مطالعه کنی وحتی براحتی اونو مونتاژ کنی.

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 11:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مرسی از پویای عزیز منم از اشنایتون خوشبختم
راستش منم بعدکمی تحقیقو برسی تجارب دوستان در این انجمن تصمیم گرفتم از حرکات هیجانی و ریسکای بالا در سایتهای ناشناس دوری کنم البته فروشنده نیز درسایت ابینگر تو مشهد تا2مترو تضمین میداد
سر اخر با توجه به تازه وارد بودن وسرشته نداشتن از رشته الکترونیک امیدوارم دوستان لطفو یاریشونو از ما دریغ نکنن

پنج شنبه 15 اسفند1392 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام خدمت جناب کاوشگر
امروزبالاخره مدار را راه اندازی کردم،ایراد از پروگرام میکرو بود،فقط بردش خیلی ضعیفه،بطوریکه با لوپ 45سانتی تخت بامقاومت 1.9اهم و اندوکتانس 400میکروهانری یه قوطی کنسرو را به زور ازفاصله 20سانت سنس میکنه ،اون پتانسیومتر یک کیلو را هم در هر حالتی تنظیم میکنم برد کمترمیشه ولی بیشتر از این نمیشه .باریر هم روی مقدار 1 تنظیمه .راستی در شماتیک مدار مقدار مقاومت R30برابر 20اهمه ولی در لیست قطعات 20کیلواهمه،حالا بنظرتون کدومش درسته؟
ماسفت هم اصلا داغ نمیکنه،حتی ذره ای هم گرم نمیشه.
بنظرتون علت برد کم چیه؟
ممنون

یکشنبه 18 اسفند1392 - 3:55am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , Saeidpor2 و 104 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure