انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 8:31am

پاسخ به موضوع  [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی
 CLONE PI-AVR 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
ATILA-DIGITAL نوشته است:
من فیلم تهیه کردم ولی نمیتون آپلودش کنم

آتیلاجان در یکی از آپلودسنترها آپلودش کن و بعد آدرسشو در اینجا قراربده.

دوشنبه 28 بهمن1392 - 2:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام كسى مقاله ساخت پروگرامر avr مهندس بهنام رو داره آپ كنه

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

دوشنبه 28 بهمن1392 - 2:56pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
باسلام

این هم پی سی بی با فرمت پی دی اف

پیوست:
pcb1.pdf

سلام دوستان
پویا جان ممنون که زحمت کشیدی.
موفق باشی
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 28 بهمن1392 - 3:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام اگه دوست عزیز ما که اسمشون اگه اشتباه نکنم آتیلا بود این فیلم رو بزارن عالی میشه من که منتظرم تا کار کردشو ببینم :ymhug:

دوشنبه 28 بهمن1392 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت همه دوستان
شرمنده که دیر جوابتون رو میدم
آقا پویا
در مورد کلید ها و منوهای این دستگاه تو لینک زیر یه توضیحاتی دادن اگه براتون مقدوره یه نگاه بهش بندازین . با عکس توضیح داده
http://www.irantk.ir/showthread.php?t=40002
در مورد فیلم آقا آتیلا هم باید بگم که چون حجم فیلمشون 80 مگابایته نتونستن فیلم رو بزارن
امشب قراره فیلم تستشون رو تبدیل کنن بعد ایشالا همینجا میزارن

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

دوشنبه 28 بهمن1392 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اوه اوه..ماشالله 80مگ..داداش اتیلا خودت بیای نوشتاری بگی قبول میکنیم عزیز..فقط تست ابعاد فلز از10 به بالا بزارین تا ببینیم میشه دل خوش بود من هنوز تو فیبرش موندم اینجا نمیتونن تو پرینتر ابعاد بزنن واسم کسی میدونه چطوری تو پرینتر لیزری از طریق ورد باید سایز بندی کرد واسه پرینت تا بگم بهشون کار منم راه بیفته زودتر مدارو جمع کنم :ymhug:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 28 بهمن1392 - 2:53am
مدیر کل
مدیر کل

خدمت دوستانی که مرتب در مورد این مدار از بنده سوال میکنن مطالبی رو عرض میکنم امیدوارم کمک کننده باشه.
طراح این مدار جناب اندی از کشور روسیه هست و همون شخصیه که مدار چنس رو پس از این مدار طراحی کرده! بنده چندین فیلم مختلف از تست این مدار با سکه و فلزات بزرگ در یوتیوب دیدم که عجیب بود در تمامی تستها قدرت سنس به میزان قابل ملاحظه ای کمتر از مدار چنسی هست که ما کار کردیم! با بررسی مدار نکاتی مشخص هست که عرض میکنم. همون اشکالات جزئی در تغذیه و قسمت ال سی دی و صدا وجود دارن که البته زیاد مهم نیستن. اما ایرادات بزرگتر این مدار به اعتقاد من استفاده از آپ امپ ضعیف تر نسبت به مدار چنس و همینطور استفاده از مبدل ADC داخلی میکرو که نسبت به مبدل خارجی کارکرد بسیار پایین تری داره و در عین حال همون میکروی اتمگا8 رو داریم ولی با این تفاوت که با کریستال داخلی کار میکنه که از حیث ثبات و سرعت نسبت به کریستال خارجی عملکرد ضعیف تری داره! در عین حال این مدار به تعداد بیشتری مقاومت و همینطور خازن در شکل موج بازگشتی از لوپ وابسته هست که نقش دقت و کیفیت مقاومتها و خازنها رو در کارکرد مدار بسیار بیشتر از مدار چنس میکنه و این خودش باعث میشه کیفیت قطعات در جواب نهایی تاثیرگذار باشه و ساخت های مختلف یکجور جواب نده در صورتیکه در مدار چنس چنین چیزی نیست. پس میشه گفت این مدار در تمامی ابعاد نسبت به مدار چنس ضعیف تر هست و تنها مزیتش استفاده از ماسفت کانال منفی هست که شانس قدرت بیشتر رو فقط تا اندکی بیشتر میتونه به ما بده هرچند که در تستها اصلا چنین چیزی مشاهده نمیشه. در ضمن نباید فراموش کرد که سیستم پالس زنی هم در چنس بهتر و حرفه ای تر هست و از 2 ماسفت هم استفاده شده بود.
این مدار که خب مشخصا تفکیک هم نداره. تنها نکته ای که از نظر تنظیمات در این مدار وجود داره یکی تطبیق اتوماتیک با لوپ هست و دیگری قابلیت تطبیق با خاک. در خصوص تطبیق لوپ باید این رو عرض کنم که این قابلیت اتوماتیک در واقع همون تنظیم گارد هست که اینجا خود دستگاه موقع روشن شدن گاردهای مختلف رو آزمایش میکنه و در عرض چند ثانیه یک عدد گارد رو انتخاب میکنه. این قابلیت بنظر من اصلا چیز مهمی نیست! چرا که از یک طرف وقتی ما با یک لوپ خاص کار کنیم عدد گاردش رو میدونیم و نیاز به هر دفعه تنظیم نیست. در ثانی عدد گارد با توجه به کیفیت و ظرفیت لوپ پیدا میشه در صورتی که این مساله به جنس خاک هم بستگی داره و باز هم بهترین تنظیم همون تنظیم دستی گارد هست. در مورد تطبیق با خاک هم این تنظیم در ورژنهای اولیه مدار چنس هم وجود داشت و در نهایت خود طراح به این نتیجه رسید که با توجه به جنس خاکهای مختلف واقعا امکان تطبیق دقیق با جنس خاک وجود نداره و این کار بهتره توسط تنظیم گارد و باریر انجام بشه که در هر دو مدار وجود داره. سایر تنظیمات بین این دو مدار کاملا یکسان هستن فقط چنس سیستم تفکیک و حذف آهن رو هم داره که اون مدار رو نسبت به خیلی از مدارات متمایز میکنه.
با توجه به مجموع نکات گفته شده و به ویژه مساله برد که میدونم برای همه مهمترین نکته هست ؛ باید عرض کنم اگر کسی چنس رو ساخته بهتره وقت خودشو با این مدار تلف نکنه! اگر هم کسی قصد انتخاب و ساخت رو داره باز هم چنس فلزیاب بسیار با ارزش تری هست. اما اگر کسی قصد داره بصورت تفریحی انواع فلزیاب رو آزمایش کنه یا قصد داره خودش روی مدار کار بکنه مشکلی نیست و این هم مدار بدی نیست. در خصوص افزایش برد هم فراموش نکنین برنامه میکرو دست ما نیست و اگر تغییر خاصی در مدار انجام بشه ؛ نه در قسمت تایمینگ پالس میتونیم تغییری ایجاد کنیم و نه در قسمت حساسیت گیرنده و بنابراین یک مقدار تغییر هم که بخواد صورت بگیره دیگه مدار درست کار نمیکنه و سیستم گارد اتوماتیک و تنظیم خاکش هم قطعا با اختلال مواجه میشه. شکل مدار هم کاملا مشخص هست که کلیت مدار با هدف برد بالا طراحی نشده. پس به امید افزایش برد هم که شاید نهایتا 10 درصد باشه وقت و انرژی و هزینه خودتون رو بیهوده صرف این مدار نکنین. این مدار قدیمی تر از چنس هست و بنده هم خیلی قبل تر باهاش برخورد داشتم. مطمئن باشین چنسی که در حال حاضر در اختیار ماست اگر افرادی که این مدار رو ساختن در اختیار داشتن تایید میکردن که چنس از همه لحاظ برتری داره.

سه شنبه 29 بهمن1392 - 3:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام
در پی سی بی مدار پایه 2آیسیU6که به مقاومت20وصل شده،ازبین پایه های 12و13گذشته .درتصویر بنظرمیرسه که با این پایه ها اتصال داره،آیا همینطوره یا نباید اتصال داشته باشه؟
پیوست:
U6.PDF

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 29 بهمن1392 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام

من هم بانظر اقا حمید موافق هستم .همه متن روکامل خوندم خیلی درست و منطقی و از روی علم حرف زدن ممنون از راهنمایی شما میریم تو کار درست کردن چنس از امروز :ymapplause:

سه شنبه 29 بهمن1392 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

pouya83 نوشته است:
باسلام
در پی سی بی مدار پایه 2آیسیU6که به مقاومت20وصل شده،ازبین پایه های 12و13گذشته .درتصویر بنظرمیرسه که با این پایه ها اتصال داره،آیا همینطوره یا نباید اتصال داشته باشه؟
پیوست:
U6.PDF

آقا پویا اون قسمت نباید اتصالی داشته باشه

باد می وزد …
میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
تصمیم با تو است . . .

سه شنبه 29 بهمن1392 - 7:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 88 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: amine pro , Google و 97 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure