انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 9:43am

پاسخ به موضوع  [ 33 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 (تغییرات استاد کمال در زمینه بهبود مدار چنس) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: iran
سلام دوستان محترم
با توجه به توضیحات استاد کمال در ضمینه مدار چنس و فیلمهای موجود در قسمت نقطه زن نیمه حرفه ای چنس این تایپیک ایجاد شد تا روی نظرات استاد کمال بحث و تبادل اطلاعات شود پس در این کار استاد را یاری کنید

خداوندا چرا؟؟؟
عزت به سگان دادی و نعمت به خران ؟؟؟گويا به تماشاى جهان آمده ايم!!!!!!

دوشنبه 11 آذر1392 - 12:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
چند روز پیش برای یکی از دوستان این دستگاهو ساختم نکات زیرو انجام بدید تا یک دستگاه نیمه حرفه ای داشته باشید
1-برای سیم پیچ از کابل دور تلوزیونهای سونی (حتما سونی) استفاده کنید من سیم پیچی با اهم 2.1 و به قطر 28 پیچیدم
2-مقاومت موازی با لوپو 1 کیلو 2وات کربنی بزارید و یک مقاومت 10 کیلو به دو سر ماسفت خروجی وصل کنید (برای از بین بردن اثر ماینر)
و مقاومت 1 کیلو خروجی لوپو 680 اهم بزارید
3-op37رو دوبل کنید و مقاومت موازی با دیود(680 کیلو) رو 200 کیلو با یک ولوم مولتی ترن 1 مگا ببندید
7660 رو از مدار در بیارید و با دو عدد باطری 12 ولت +12 و-12 ولت مدارو تهیه کنید.
خروجی پروگرمر به مدار اسپیکر خروجی کاملی ازانواع فرکانسها می باشد با دمودولاسیون میتوانید نتایج بهتری بگیرید (با HAGAR)
ما سافت خروجی رو از نوع irfp استفاده کنید
راستی من لوپو به روش معمولی پیچیدم اگر روشی که حمید خان گفتند رو انجام بدید خیلی بهتر نتیجه میگیرید
از دوستان اگر کسی وقت کنه و برنامه رو به pic انتقال بده از شر نویز هم راحت میشید فعلا روی ایسی یک فویل آلمینیوم چسب دار وصل کنید و اونو به بدنه کریستال و خط 0 ولت وصل کنید بهتر میشه
خوب نتایج
عدد گارد 24 البته 19 هم جواب میده ولی با نزدیک شدن فلز بوق acمیزنه
سکه 500 تومانی در هوا و زیر زمین 45 سانتیمتر (همین فاکتورش تبدیل به دستگاه نیمه حرفهایش میکنه)
سینی 30 سانتی در هوا 170 سانت و پشت یه تپه اجر 165 سانت
تفکیک بالای 1 متر و زیر 30 سانت مبهم
خوب دوستانی که ساختند کار های بالا رو انجام بدن و نتایج رو برای مقایسه بزارن تا اگه عمری بود راه اصلی تقویت فلز یابهای پالسی رو بگم تا کار های اصلی رو شروع کنیم (منظورم کارای که طراح خوب روسی مدار انجام و اون رو شکست اعلام کرد نبود)
خوب دوستان تا بعد (قدر سایت خوب علمی و اساتید خوبتون مخصوصا حمید خان و خودتونو رو بدونید و دنبال گنج واقعی باشید)
راستی مقاومت سیم پیچ 6 اهم و مقاومت موازی با آن 1 کیلو و سیم پیچ معمولی که اگه دقت کنید خیلی جا برای کار داره
راستی ارتفاع جعبه 45 سانته
با سلام خدمت دوستان عزیزم و با تشکر از حمایت شما
با عرض پوزش به خاطر بد بودن کیفیت فیلمها خیلی عجله داشتم با کیفیت نشد انشا الله در اولین فرصت عکس کارهای انجام شده را می گذارم ولی به دوستان پیشنهاد میکنم حتما از نظرات و تجربه های مفید اساتید محترم سایت همچن جناب آرش خان و حمید خان و دیگر اساتید دیگر حتما استفاده کنید و خدمت دوست خوبم جناب کرمی عرض کنم که در بحث علمی چهار نفر پرخاشگری میکنند 1-بی علم 2-عجول 3-خود بین 4-متظاهر امیدوارم که سعی کنیم تا از این معایب دوری کنیم
اولین فاکتور در تقویت این دستگاه نوع سیم پیچ آن است که دوستان توضیحات خوبی در رابطه با ان داده اند و اگر من اشتباه نکنم هنوز به نتیجه گیری کلی نرسیده که با کمک دوستان هر چه سریعتر انجام میشود
خوب دوستان خوبم مداری که در زیر قرار دادم یک رگلاتور ولتاژ با تقویت کننده کلکتور مشترک میباشد
ترازیستور در حالت های امیتر مشترک و کلکتور مشترک جریان را تقویت میکند,اگر به تقویت ولتاژ نیاز نداشته باشیم حالت کلکتور مشترک مناسب ترین مدار برای تقویت جریان است زیرا ضریب تقویت آن زیاد و مقاومت ورودی آن بالاست.(چون ماسفت برای max-att نیاز به جریان دارد نه ولتاژ)
مقاومت r1را حذف کنید مثبت ورودی مدار فوق با ترانزیستور منفی مثلا (2n3055) را به امیتر q1 وخروجی ان را به گیت q3 وصل کنید
و همین کار را با یک ترانزیستور منفی برای r5 انجام دهید
مقادیر پیشنهادی من rs=2.2k وrl=100k البته دوستان خوبم شرایط نویزی مدار میتواند تاثیرات منفی بگذارد ازقبیل (7660-مدار فرکانس ساز یا at-ضرفیت نا مناسب سیم پیچ و غیره ) در صورت وجود مراحل زیر را انجام دهید 1-منفی 12 را مستقل کنید 2-مدار کریستال و آی سی را عایق کنید
r16 را به 860 اهم و r 13 را با توجه به نوع سیم پیچ تعیین کنید -ماسفت ها را به irfp تعقییر دهید -آپ امپ را از نظر مقاومت داخلی کم کنید (استفاده از مدلی دیگر با مقاومت کمتر یا دوبل کردن) r25 را تقریبا 100 کیلو کم کنید (البته فکر کنم در هر مدار این عدد فرق کند) اگر نویز بالا بود از تک ایسی استفاده کنید و مقدار r21 را کم کنید مواظب باشید صفر نشود
دوستان خوبم مراحل بالا مقداری هزینه بردار است و احتیاج به اندازه گیریهای دقیق دارد اول اجازه بدهید اساتید که بیشتر در این مدار زحمت کشیده اند نظر بدهند و بعد انجام دهید
مراحل بالا در فیلمی که گذاشتم انجام گرفته و نتایج را مشاهده نمودید ولی معایبی هم دارد
1-تفکیک صوتی دقیق نمیباشد (منظور در حد pi) ولی در صفحه تا حدودی منم منمی دارد
2-آشکار ساز lcdتقریبا 10 سانت زودتر برای واشر آهنی و دستبند طلا که در فیلم بود کار میکند
قدرت دستگاه را نمیتوان زیر 10 گذاشت عدم ثبات بیداد میکند -البته من در یک قفس 3*3*4 میلگردی امتحان کردم(منظورم اتاق)
که احتمالا به خاطر نوع سیم پیچ هم میتواند باشد یا مبدل آنالوگ به دیجیتال و....
خوب تا جایی که تونستم ساده گفتم
دوستان خوبم نظر بدن لطفا علمی و عملی چون دستگاهی که در ابتدا ساخته شد تقریبا دو سوم این مدار (با تعقیرات) قدرت داشت و مطمئن هستم با همکاری دوستان خیلی بهتر هم خواهد شد
تا بعد

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 11 آذر1392 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب KAMALNDT خیلی ممنون از شما.
بنده باز نمیخوام در مورد برخی حواشی صحبت کنم! مثلا اینکه ساخت این مدار فلزیاب توسط یک کودک 12 ساله حتی با کمک 30 درصدی شما غیر ممکن هست! :D مگر اینکه نابغه باشه. بهرحال بهتره از فرع به اصل بپردازیم!
مداری که شما پیشنهاد دادین شاید درست و بدرد بخور باشه. ولی این در صورتی هست که شما از لوپ با مقاومت بالا استفاده کنین که ظاهرا همینطور هم بوده. البته تا الان 3 رقم مختلف برای مقاومت لوپتون ذکر کردین که فکر کنم آخرینش 6 اهم بود! :D من همینجا از شما خواهش میکنم لطفا اعداد رو خیلی با دقت بیشتری بیان کنین. حیف هست زحمت تایپ رو میکشین ولی دقیقا اعداد رو درست نمیگین که این کار دوستان رو مشکل میکنه. یا مثلا مقاومت 16 رو فرمودین 860 ولی قطعا منظور شما 820 بوده! اینا رو عرض کردم که تذکر کوچکی در این باب باشه که توضیح مسائل فنی به ویژه به نیت کمک به دیگران نیاز به دقت و وسواس خیلی بیشتری داره.
در مورد کریستال که شما قبلا هم فرمودین ؛ شما آیا هیچ نشانه ای بصورت قابل اثبات دارین که ذره ای از بی ثباتی این مدار بواسطه میکرو یا کریستال باشه؟ چون قبلا هم این مساله رو فرمودین ولی در این مدار هیچ تاثیری نداره! البته دوستان میتونن خودشون هم امتحان کنن. بنده هم تست کردم تاثیری نداشت. این مساله تا حدی هم به شکل مدار و نحوه سیمکشی و فیبر بستگی داره که من خیلی با وسواس رعایت کردم.
در مورد ولتاژ منفی هم که قبلا بحث کردیم! زیاد طولانی بشه شما میفرمایین چت بازیه! بهرحال...
در مورد ماسفت IRFP هم قبلا بحث کردیم. ایا شما بررسی کردین که اولا هر دو ماسفت 200 ولتی هستن؟ و اینکه اگر لوپ شما زیر 2 اهم باشه در هر صورت ولتاژ سر لوپ تا خود 200 ولت بالا میره و از روی اسیلوسکوپ هم قابل بررسیه. پس من معنی سایر کارها رو متوجه نمیشم!
دوبل کردن آپ امپ رو بنده با OP37 ازمایش کردم. مدار درست کار نمیکرد و هر دو آپ امپ هم داغ شدن!!! شما فرمودین حتما OP37 خالی باشه در صورتیکه اولا این ایسی بخودی خود بسیار کمیاب هست چه برسه با پسوند مورد نظر پیدا بشه. در ثانی این چجور تغییری هست که به پسوند بستگی داره؟ اونم در حالیکه همه انواع دیگه بعلاوه 5534 اگر تکی باشن کاملا خوب و مشابه جواب میدن! ثالثا طبق دیتاشیت این ایسی حتما یک نوع پسوند باید داشته باشه! حالا اگر لطف کنین لااقل بگین ایسی مورد نظرتون رو از کجا تهیه کردین؟
نکته دیگه در مورد دوبل کردن این هست که اصلا این مدل بستن اپ امپ رو بنده در هیچ مداری هنوز ندیدم. اگر شما یک نمونه سراغ دارین خواهش میکنم به بنده نشون بدین. (خواهشا نگین چت بازیه! این یک درخواست فنی کاملا جدی هست!)
مقاومت 21 رو هم بنده قبلا با مولتی ترن 5 کیلو تعویض کرده بودم و کم و زیاد کردنش تاثیر مثبتی در کارکرد مدار نداشت.
در مورد اینکه سنس روی ال سی دی زودتر انجام میگیره خب عادیه! مدار اصلی هم همینطوره و این بدلیل بالا قرار دادن عدد باریر هست. وقتی حساسیت کم باشه صدای بوق دیرتر در میاد اما نشانگر روی ال سی دی زودتر حرکت میکنه. طبیعتا چون شما در قسمت داخل میکرو کاری نمیتونستین انجام بدین ؛ این سیستم تفاوت کارکرد نداره.
یک سوال مهم هم از شما دارم و اون این هست بالاخره ظرفیت و اهم لوپ شما دقیقا چند شد؟!
بهرحال بنده فیلم شما رو دیدم. صحتش رو نمیتونم رد یا تایید کنم. اگر به این شکل باشه نتیجه خیلی خوبی داده. ولی اصلا فکر نمیکنم اگر هم چنین کارایی بدست اومده باشه با همین تغییراتی باشه که تا حالا عنوان کردین. چون نصفش رو بنده یا قبلا یا بعد گفته شما انجام دادم و تاثیر اصلا مثبت نبود. با این حال از سایر دوستان علاقه مند به موضوع هم خواهش میکنم در صورت امکان تست کنن و نتیجه رو اعلام کنن.

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 11 آذر1392 - 12:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

باسلام
از بابت اشتباه در تایپ پوزش و از تذکر جناب حمید خان ممنونم
بله مقاومت 16 -820 اهم درست است
در رابطه با مقاومت سیم پیچ اشتباه یک بار به خاطر تایپ باعجله ویک بار به خاطر اندازه گیری اشتباه (محاسبه اهم سیم پیچ با اهم کابل رابط) ولی چیزی که در فیلم دیدید با سیم پیچ 6.1 اهمی و 1 اهم مقاومت کابل رابط بود دوست نوجوانمان دستگاهش را برد تا بر روی ماشین رباط خودش ببندد
متاسفانه دستگاه را ندارم ولی به خاطر شما دوستان امروز قطعات آن را تهیه و میسازم تا با هم روی این مدار کارکنیم و من دیگر اسمی از دوست نوجوانمان نبرم تا بعضی از دوستان دچار آلرژی نشوند ولازم است بگویم که من به هیچ عنوان قصد اهانت به کسی را ندارم چون هر فرد شخصیتی داردوشخصیت اندازه ای و هر اندازه از شخصیت قابل احترام است
دررابطه با عدم ثبات پرو گرمر اجازه بدهید مدار را به همان گونه ای که گذاشتید به صورت تست برد بسازم که قابلیت انجام تعقیرات اسان باشد
( شاید هم من نویز بد بودن مدار را گرفته ام حرف شما منطقی است اجازه بدهید بعد از تست مدار در حوض آلتراسونیک جواب را میدهم)
سپس مرحله به مرحله نویز اندازه گیری و نسبت به رفع آن اقدام کنیم فقط آیا شما اندازه گیری ظرفیت خازنی و پسماند مغناطیسی در سیم پیچ x بدون توجه به راندمان را انجام داده اید در صورت انجام میتوانم از اطلاعات شما استفاده کنم ;)
نسبت به ولتاژ منفی اگر دوست خوبم چند صفحه قبل را برسی کنید متوجه خواهید شد که در مورد 7660 چقدر مشکل وجود دارد که چند نمونه را عرض میکنم
1-عدم ثبات در ولتاز خروجی به دلیل بای پس رگلاتور داخلی 2-نویز بالا 3-نتوانستن بالا بردن ولتاژ تا 14.4 ولت و چند مورد دیگر
البته من با نظر شما در حالت استفاده دستگاه به حالت کنونی با ولتاژ مربوطه موافق هستم تا ثیر خواستی ندارد جز حجیم شدن باطری و مشکل شارژ ولی در صورت تقویت مدار به شما اطمینان میدهم این ای سی توانایی پاسخگویی به مدار را ندارد حداقل با lt1054 کار کنید
در مورد ماسفت اجازه بدهید مدار را بسازم چون مدار را در اختیار ندارم در غیر این صورت اضهار نظر علمی خواهد بود و علامه برای بحث در این ضمینه زیاد و حوصله برای جواب گویی کم جازه بدهید روی موارد عملی بحث کنیم (مطلوب اکثر دوستان)
در مورد آپ امپ باید بگویم که در این آپ امپ 3 فاکتور برای تقویت در این مدار با توجه به نوع استفاده از خروجی مورد بحث میباشد
1-کم کردن مقاومت داخلی آپ امپ
2-افزایش توان جریانی مدار آپ امپ
3-اافزایش استانه استارتر آپ امپ
خواهشن دلایل فوق را در اینترنت رویت کنید(بحث موازی کردن نیمه هادیها) هر کدام 2 صفحه توضیح میخواهد
دوست ما ایسی رو از زیر زمین امجد قطعات نظامی با قیمت 2200 تومان خریده (طبق گفته خودش )
و پسوند در ای سی های نشان دهنده اطلاعات داخلی میباشد که اگر اشتباه نکنم در مدل g مقاومت داخلی 40 مگا اهم و در مدل بدون پسوند 70 مگا اهم میباشد (پایه 2و3 با 4)که در این صورت بله دوبل کردن در حالت استفاده از مدل gباعث داغ شدن و کم شدن بهره خروجی میباشد
درمورد دوبل کردن لطفا سری به http://www.ije.ir/abstract/%7BVolume:26 ... 3%7D/=1378 بزنید
تعقییر مقاومت 21با تعغیرات گفته شده انجام شود در حالت معمولی نیاز نیست
حمید خان در رابطه با میکرو اگر فرصتی شد حتما کاری انجام خواهم داد که ذهنیت خود را برای همفکری با دیگر دوستان می گویم
1-انتقال مبدل آنالوگ به دیجیتال به at32 با چهار ورودی و استفاده از یک مقسم 4 کاناله در خروجی آپ امپ برای تفکیک بهتر
دوستان فقط در حد نظر میباشد باید کار شود اگر من تنبل بازی در اوردم با پروتویس کار کنید یا اجازه بدهید اساتید محترم نظر علمی خود را بدهند
در اولین فرصت مدار و فایل هگز مبدل را میگذارم
حالابرای رفع خستگی دوستان آندروید دار دستگاه تصویری okm برای آندروید البته دمو است (قابلیت ذخیره و دستی کردن موج را ندارد
25 متر مکعب کار میکند (از اون حرفا ستا ولی میگه کار میکنه )
من تست گرفتم حرفایی برای گفتن داره چاه و دالان رو خیلی خوب نشون میده

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 11 آذر1392 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان بسم الله..........................

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 11 آذر1392 - 12:56pm

با سلام
به بعضی از دوستان قول داده بودم مدار شماتیک را با تعقیرات بگذارم
نتیجه شد شماتیک پایین
ببخشید که دستی نوشتم تو راه بودم و نرم افزار مربوطه ایراد داشت با پینت کشیدم باز هم پوزش
توضیحات:
فرمول محاسبه مقدار مقاومت موازی با سیم پیچ با توجه به دبل فرکانس بودن این مدار نوشته شده و در مدلهای پالسی دیگر مورد استفاده نمیباشد
در این مدار به راحتی همه چیز با این فرمول قابل محاسبه میباشد با 10 درصد خطا تقریبا
R-مقدار مقاومت بر حسب اهم D-قطر سیم پیچ بر حسب متر (در سیم پیچ تخت از میانگین استفاده کنید) تتا ضخامت سیم (ثابت K ناچیز در نظر گرفته شده که بستگی به رسانایی کابل دارد) ظرفیت خازنی ناچیز در نظر گرفته شده ولی رعایت آن بسیار لازم میباشد
ومیکرو هانری ظرفیت سیم پیچ میباشد
علاماتی را که با خط چین مشخص کرده ام اختیاری میباشد در مناطق خاص کاری احتیاج میشود
از مبدلهای 12 به 12 -2 آمپر استفاده کنید قیمت هر کدام 20 هزار تومان میباشد با خودتان است من با 7 عدد آیسی 7660 ازمایش نمودم فقط یکی از انها 12 ولت را داد ولی ایسی مربوطه در مدار خوب جواب داد ولی اگر تعقیرات را انجام دادید حتما از مبدل و یا دو باطری استفاده کنید چون مصرف مدار به 0.300 میلی امپر میرسد که میشود تا 0.600 میلی آمپر هم رساند که در این صورت هم برای شما و هم برای محیط مضر میباشد و با 7660 حالا بیا جمع کن نویزو بعد از چند دقیقه @-)
مولتی ترن 100 کیلو را همیشه در حداکثر بگذارید هنگام کار در منزل یا زمینهای پر از ذرات از ان برای رسیدن به آستانه استارت استفاده کنید
برایQ3حتما از هیت سینگ استفاده کنید
خوب دوستان این از تعقیرات میماند فقط اپ امپ و مبدل که انشااله در اولین فرصت
قبل از انجام نکات زیر حتما با اساتید این سایت از جمله آرش خان و حمید خان مشورت کنید
نکات بالا فقط جنبه آموزشی داشته و استفاده نادرست از آن هم از نظر عرفی و هم اخلاقی نادرست و به عهده خود فرد میباشد
بزرگی میگفت برای احترام به یک دوست از بین هزار دشمن میگذرم
تا بعد

دوشنبه 17 آذر1392 - 12:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان
دوست خوبم كمال جان تشكرميكنم از شما به خاطر قبول به ادامه دادن اين تايپيك و گذاشتن فايل تغييرات هرچند دوستان و اساتيد محترم ميتونن اين تغييرات را رد يا قبول كنند پس از همه اساتيد و دوستان عزيز درخواست ميكنم كه تا پايان اين تايپيك باهم همفكرو هم دل باشن چه در نقض و چه درتائيد گفته هاي استاد عزيز آقا كمال پس باهم باشيم و بعد از نتيجه نهايى در صورت لزوم پي سي بي زده بشه و آخرين تغييرات تاييد شده اعمال بشه
انشاالله

خداوندا چرا؟؟؟

دوشنبه 17 آذر1392 - 2:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
باسلام

دوست عزیز آقاکمال

باتشکر از ارایه مطالبتون. یه خواهشی ازشما دارم اینکه در راهنمایی هاتون وقتی یه تغییری در یه قسمت از مدار اعلام میکنید بطور مشخص و واضح ودقیق نقطه مورد نظر و مهمتر از اون نام دقیق وکامل اون قطعه جایگزین را اعلام فرمایید تا دوستانی که میخوان این تغییرات را اعمال کنند دچار سردرگمی نشوند. مثلا شما در مورد معکوس کننده ولتاژ12 ولت فقط ذکر کردید که (مبدل ولتاژ12به 12- ولت 2آمپرکه قیمتش 20هزاره) ونام کامل قطعه را ذکر نکردیدوآیا این مبدل دقیقا بجای محل قرارگیری7660 نصب میشه؟این را به این دلیل عرض کردم که چون سطح معلومات همه دوستان برابر نیست و شاید عده ای مانند خود من اطلاعات اندکی از الکترونیک داشته باشند ولی مشتاق فعالیت هستند.
نکته بعدی اینکه آیا شما این تغییرات را بر روی پی سی بی که آقا حمید طراحی کردند اعمال میکنید یا فیبر دیگه ایه؟
X2وX3 چه قطعاتی هستند؟

ممنون :YMPEACE:

دوشنبه 18 آذر1392 - 11:13am

دوست خوبم پویا جان تعقیرات با شفافیت در حد معلومات متوسط گفته شد
در مورد 7660 این ایسی و متعلقاتش به طور کامل از مدار حذف میشه و به جاش از 2 عدد مبدل ولتاژ dc به dc 12 ولت دو آمپر همونجوری که در نقشه کشیدم استفاده کنید
دوست خوبم ابتدا تعقیرات را انجام بده و بعد با 2 باطری تست بگیر اگر راضی بودی اونوقت برو و سعی کن مارک تیکوی 2 آمپریشو بخر
راستی من کی گفتم مبدل 12 به -12 اشتباه نکنید مبدل 12 به 12 تهیه کنید البته اگر گیر بیارید حتما مبدل 18 به 12 بخرید تا حداقل 1 ساعت در حین کار ثبات داشته باشید
نه دوست خوبم تعقیرات در حدی نیست که بخواهیم مدار را تعققیر بدهیم در ضمن این مدار نتایج زحمات دوست خوبمان حمید خان میباشد اگر لازم باشد خود ایشان این کار را انجام میدهد
من منظور شما را از x1 و x2 نفهمیدم من فقط یک x نوشته ام که با فرمول فوق تا حدی قابل محاسبه میباشد

دوشنبه 18 آذر1392 - 8:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: آذربایجان
KAMALNDT نوشته است:
دوست خوبم پویا جان تعقیرات با شفافیت در حد معلومات متوسط گفته شد
در مورد 7660 این ایسی و متعلقاتش به طور کامل از مدار حذف میشه و به جاش از 2 عدد مبدل ولتاژ dc به dc 12 ولت دو آمپر همونجوری که در نقشه کشیدم استفاده کنید
دوست خوبم ابتدا تعقیرات را انجام بده و بعد با 2 باطری تست بگیر اگر راضی بودی اونوقت برو و سعی کن مارک تیکوی 2 آمپریشو بخر
راستی من کی گفتم مبدل 12 به -12 اشتباه نکنید مبدل 12 به 12 تهیه کنید البته اگر گیر بیارید حتما مبدل 18 به 12 بخرید تا حداقل 1 ساعت در حین کار ثبات داشته باشید
نه دوست خوبم تعقیرات در حدی نیست که بخواهیم مدار را تعققیر بدهیم در ضمن این مدار نتایج زحمات دوست خوبمان حمید خان میباشد اگر لازم باشد خود ایشان این کار را انجام میدهد
من منظور شما را از x1 و x2 نفهمیدم من فقط یک x نوشته ام که با فرمول فوق تا حدی قابل محاسبه میباشد

باسلام

کمال جان این مبدل ولتاژ شکلش چجوریه؟آیا مانند آی سی یا هرقطعه الکترونیکی دیگه هست یا نه؟یا مانند ترانسه؟ از کجا باید تهیه بشه ؟ در تهران در مراکز فروش قطعات الکترونیکی باید دنبالش بگردیم؟

منظورم از X2وx3 قطعاتی که در شماتیک شما در سمت راست است میباشد که بالای اونا نوشته X2وX3

دوشنبه 18 آذر1392 - 10:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 33 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohsen@sat و 131 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure