انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 10:27am

پاسخ به موضوع  [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 142  بعدی
 MDL 8500 افسانه یا واقعیت؟! 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

آریاینا جان فاز منفی نده. شما لطف کنید این تست رو برامون انجام بدید تابریم جلو.
ممنون @};-

جمعه 22 فروردین1393 - 10:09am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
zinteredi نوشته است:
سلام كاني جان
از بس به دوستان اسرار كرديم ديگه واله خجالت ميكشم از دوستي در خواستي داشته باشم بابا بيخيال اين مدار بشين
اين هم از شانس اون طراحشه كه دوستان قصد همكاري ندارند وقتي يك عكس از پشت باكس سفيد نميزارند كه ديگه جاي هيچ گونه خواهشي نميمونه من ازاستادي مثل آقاي كرمي كه خودشان كار كشته مدارت فلزياب هستند چندين بار با پيام خصوصي در خواست كردم از پشت فيبر عكس بزارند
وقتي ايشون اينطوري بنده رو مي پيچونه كه حق استادي به گردن دوستان در اين انجمن دارند خوب طبيعيه كه از آقا محمود وآقاي پنامناو آقاي آريانا نبايد انتظار بيشتري داشت خلاصه كلي انگيزمون براي مهندسي معكوسش پريد و دود شد i-)
باور كن اون وقتي رو كه روي اين فلزياب و در اين تاپيك گزاشتم اگه از صفر مدار طراحي ميكردم از اين بهتر ازآب در ميومد
من كه پاك نا اميد از همكاري دوستان شدم [-( =(( =((

با سلام و درود
جناب ناصر عزیز من بهتون حق میدم که اینچنین قضاوت کنید ولی اگه یه خورده دیگه صبر کنید چیزای رو که میخواستی بهشون میرسی ;) تایپیکmdlرو جناب مهندس حمید برای همین کار درست کردند که اطلاعات این دستگاه درش رد و بدل بشه اگه یادت باشه و تایپیک12 رگولاتور رو یه بار مرور کنی.بعد از مدار sx500که گذاشتم به این دستگاه اشاره کردم و خواستم که روی این مدار کار کنیم که دعوای تاریخی رخ داد و... =)) به هر حال تمام اطلاعات این دستگاه رو بعد از یه جمع بندی و مشاوره در همین تایپیک میذاریم که غیر از فروشنده ها دیگران بتونن استفاده کنن :-BD

جمعه 22 فروردین1393 - 10:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باید اسمی برای اون جنگ در نظر گرفته بشه که هیچوقت از ذهن کاربرا پاک نشه:D

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

جمعه 22 فروردین1393 - 11:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلامی دوباره خدمت دوستان گل :ymhug:

خوب تا 1 ساعت پیش داشتم این غول بی شاخ و دم رو تست میکردم :D

اقا جان یه سکه 200 تومانی که نسبت به سکه 500 کم قطرتر و کم وزنتر هستش رو تو 53 سانت سنس کرد @};-

یه سکه دیگه به قطر 3 سانت البته فکر کنم جنس برنجی رو در 63 سانت سنس کرد @};-

یه فیبر مسی 15 *10 سانت رو در 130 سانت سنس کرد @};-

یه بشقاب نازک به قطر 21 سانت استیل رو در 180 سانت سنس کرد @};-

یه قفل برنجی 10 *5 سانت رو در 110 سانت سنس کرد @};-

یه سینی استیل 55*40 سانت رو در 3 متر سنس کرد @};-

قابل توجه دوستان تمامی تست ها با کابل 8 متری که با تا زدن به قطر 45 سانت تقربیا در اومد گرفته شده که شخصا این تست هارو با این لوپ قبول ندارم چون خود کویل یا دیسک فابریک برای گرفتن اشیای کوچکی مثه سکه تا این تا زدن کابل 8 متری خیلی توفیر داره ولی بازم خوب جواب میده البته دوستان با بررسی های که روی دیگر فلزیابها داشتم مثه لورنز تازه دارم به قدرت mdl ایمان میارم و بیخود نیست که سر زبونها افتاده :D

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

جمعه 22 فروردین1393 - 3:39pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

ariana2014 نوشته است:
سلامی دوباره خدمت دوستان گل :ymhug:

خوب تا 1 ساعت پیش داشتم این غول بی شاخ و دم رو تست میکردم :D

اقا جان یه سکه 200 تومانی که نسبت به سکه 500 کم قطرتر و کم وزنتر هستش رو تو 53 سانت سنس کرد @};-

یه سکه دیگه به قطر 3 سانت البته فکر کنم جنس برنجی رو در 63 سانت سنس کرد @};-

یه فیبر مسی 15 *10 سانت رو در 130 سانت سنس کرد @};-

یه بشقاب نازک به قطر 21 سانت استیل رو در 180 سانت سنس کرد @};-

یه قفل برنجی 10 *5 سانت رو در 110 سانت سنس کرد @};-

یه سینی استیل 55*40 سانت رو در 3 متر سنس کرد @};-

قابل توجه دوستان تمامی تست ها با کابل 8 متری که با تا زدن به قطر 45 سانت تقربیا در اومد گرفته شده که شخصا این تست هارو با این لوپ قبول ندارم چون خود کویل یا دیسک فابریک برای گرفتن اشیای کوچکی مثه سکه تا این تا زدن کابل 8 متری خیلی توفیر داره ولی بازم خوب جواب میده البته دوستان با بررسی های که روی دیگر فلزیابها داشتم مثه لورنز تازه دارم به قدرت mdl ایمان میارم و بیخود نیست که سر زبونها افتاده :D

آریانا جان بالاخره تکلیف مارو روشن که ازش راضی هستی یا نه :D
مهندس حمید مهندس مهدی عزیز ناصر جان ممنون میشم نظرتونو بگید

جمعه 22 فروردین1393 - 3:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کانی جان ببین داداش هر دستگاهی یه سری معایب ویه سری فواید خودش رو داره در این بین (ام دی ال) با 2 فاکتور ایده آل الخصوص برای ایرانیان در راس خیلی از فلزیابها قرار میگیره و این 2 فاکتور یکی عمق مناسب ولی نه در حد افسانه و یکی راحتی کار و ثبات نسبتا خوب این دستگاست یعنی اوپراتور خیلی راحت فقط با روشن کردن دستگاه وبالانس شروع به کار میکنه و جنگولک بازیهای دستگاه های دیگر رونداره خدایش از این لحاظ از دیگر فلزیابها سرتره و بنده به دوستان گفتم ومیگم ام دی ال دستگاهیست که باید در مکان خودش مورد استفاده قرار بگیره و قدرت نمایی کنه بارها گفتم این دستگاه برای یه سری موارد مثلا جستجو در زمین کشاورزی با اون همه الودهگی مناسب نیست هر چند بنده در زمین کشاورزی خیلی راحت باهاش کار کردم و جواب داده ولی منظورم اینه که دنبال اشیا ریز با این دستگاه بیخودیه و فقط این دستگاه مناسب اهداف سنگینه که خدایش از پس همچین بارهایی بر میاد که لوپ 2*2 این دستگاه حاکی از این قضیه ست پس دوستان باید به این نکته توجه کنن!!!! خود بنده در صدد تهیه یه دستگاه دیگه برای سنس اشیاه ریزتر با کویل های متعارف 45 سانت تا 65 سانت هستم چون بیشتر اوقات با مد 2 این دستگاه کار میکنم که یک سری اشیا, ریز در حد میخ و حتی سکه رو حذف میکنه پس نتیجه این شد این دستگاه بدرد سکه یابی و بارهای سطحی و کوچک نمیخوره و طراحش که خدا رحمت کند امواتش رو :D میدونسته این رو داره واسه کیا طراحی میکنه :D خلاصه یه نصحیت برادرانه دارم هر کس میخاد در این راه موفق بشه باید یک دستگاه ام دی ال یا لورنز برای عمق زنی و یکدستگاه جی پی 4500 یا 500 برای تفکیک و یکدستگاه ردیاب برای رهگیری داشته باشه تا شانس موفقیت اون در این راه چند برابر بشه وسلام :YMPEACE:

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

جمعه 22 فروردین1393 - 4:11pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

بسیار خوب بود میخواستم همین مسایل رو مطرح کنید.تشکر
منتظر نظرات اساتید هستیم.
@};-

جمعه 22 فروردین1393 - 4:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آريانا جان
در اينكه قدرت مدارت به خاطر ماسفت قوي هست شكي نيست ولي در مدارتون از dsp استفاده نشده واگر هم شده خوب كاليبره نشده چون اگه از dsp استفاده ميشد يقين دارم به برد دورقمي با لوپ 1 متري ميرسيدين
علت اينكه فركانس mdl از 500 وخورده اي شروع وبه 600 و خورده اي ختم ميشه استفاده از dsp هست كه اين طيف فركانسي رو پوشش ميده يعني اگر نمودار لگاريتميش رو در نظر بگيري خرو جي فيلتر ديجيتال در اين محدوده ها داراي بهره بيشتري هست و منظور طراح هم از كاليبراسيون تنظيم بيشترين بازده در اين طيف فركانسي هست
در اينكه مدار خوبيه شكي نيست كه مطمعنم اگه درست كاليبره بشه دورقمي ميزنه
خيالتون راحت باشه
مدار آقاي پنامنا بهترين گزينه براي كار و مهندسي معكوس هست :-?
من نميدونم مدار شما اصله يا كپي هست ولي مدار آقاي پنامنا اصله ودرست كاليبره شده اين فلزياب اصلش ساخت شركت n2 ژاپني هست البته فكر ميكنم شركت ژاپنيه كه روي dsp كار ميكنه :-?

جمعه 22 فروردین1393 - 4:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zinteredi نوشته است:
آريانا جان
در اينكه قدرت مدارت به خاطر ماسفت قوي هست شكي نيست ولي در مدارتون از dsp استفاده نشده واگر هم شده خوب كاليبره نشده چون اگه از dsp استفاده ميشد يقين دارم به برد دورقمي با لوپ 1 متري ميرسيدين
علت اينكه فركانس mdl از 500 وخورده اي شروع وبه 600 و خورده اي ختم ميشه استفاده از dsp هست كه اين طيف فركانسي رو پوشش ميده يعني اگر نمودار لگاريتميش رو در نظر بگيري خرو جي فيلتر ديجيتال در اين محدوده ها داراي بهره بيشتري هست و منظور طراح هم از كاليبراسيون تنظيم بيشترين بازده در اين طيف فركانسي هست
در اينكه مدار خوبيه شكي نيست كه مطمعنم اگه درست كاليبره بشه دورقمي ميزنه
خيالتون راحت باشه
مدار آقاي پنامنا بهترين گزينه براي كار و مهندسي معكوس هست :-?

اقا جان دورقمی اغراق هستش برادر من!!! از اینکه قدرت این دستگاه شاید یه سرو گردن با اقتدار نسبت به دیگر فلزیابها و شاید هم بیشتر شکی نیست من به قدرت این دستگاه ایمان دارم ولی اصلا دوست ندارم دیگران رو خیالاتی کنم هر چند این دستگاه با شرایط حال حاضر عالم فلزیابی برای دوستان میتونه رویا باشه زمانی که میگم یه دستگاه یه سینی رو تو 3 متر میزنه تو هوا بعد که عملا وارد کار میشی میبینی کلا دستگاه دچار عوجاج میشه :D و حتی کمتر از نصف میشه ولی دوستان در خصوصی بارها از بنده در مورد عمق زنی پرسیدن و من همیشه بدون اغراق گفتم با خیال راحت از 3 متر واقعی زیر خاک تا 5 متر بسته به بزرگی جنس روی این دستگاه میشه حساب کرد و این کم چیزی نیست هر کس هم که دنبال بیش از این عمق هست باید عرض کنم که دیوانه ست :D و من خودم بشخصه 2 تا مکان با عمق های بالا یکی در نهاوند و یکی در نوراباد لرستان سراغ دارم هر کس مرد این راه بگه تا ادرس بدم بره سراغش ولی به هیچ وجه اماکن پذیر نیست و ریسک و هر خطر احتمالی در این عمق ها صددرصده پس اقا جان یه خورده عاقلانه فکر کنید هیچ باریم تو بیابون نذاشتن که ما با خیالت راحت بریم تو عمق ده متری دراریم پس ام دی ال که هیچ!!!!!!!! جای خود دارد! بعضی دستگاهها با عمق مناسب و ارزان کار دوستان عاقل رو :D راه میندازه ;)

دکتر حسابی.

جمعه 22 فروردین1393 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام. خوبی آریانا جان. داداش با این سینی استیل50سانتی که تست گرفتی یه تست هم با لوپ 2متری ازش توی هوا بگیر نتیجشو اینجا اعلام کن.
عرض دومم اینکه تا حالا که باهاش کار کردی شده جایی بوق بزنه و حفاری کنی ببینی چیزی نیست؟ منظورم اینه که به ذرات چقدر حساسه. قدرت و ثباتش برای همه مسجل شده فقط میمونه بحث فرکانس بالاش و حساسیت به ذراتش که اگه محبت کنی و اینارو هم اینجا عنوان کنی همگی ممنونت میشیم رفیق :D :x

جمعه 22 فروردین1393 - 6:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 ... 142  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 , nnnavid و 119 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure