انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 4 اردیبهشت1403 - 5:05pm

پاسخ به موضوع  [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 ... 142  بعدی
 MDL 8500 افسانه یا واقعیت؟! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

arash kamangir نوشته است:
جناب اسدف حالاچراپلاتین چسبوندی؟
بنظرت اگه اقای کرمی بودم ازپس پرده حرف میزدم ؟چه کاراشتباهی ازشون سرزده که بایدخودشومخفی کنه؟
اینجایک انجمن کاملارایگان واموزشیه ظاهرابه نیابت ازجانب ایشون فقط یک فیلم عملکردازفلزیاب کپی شدش (البته اگه واقعاکپی شده باشه) اومده پس بهتره احترام دوستان دیگه هم حفظ بشه
جنابkdjازپاسختون ممنونم
اینکه حدود7-8سال پیش حرفی برای گفتن داشته بنظرم منطقیه ولی روشی که بکارگرفته شده لااقل درهمون زمان بروزشده وکارامدبوده
بنظرم علم الکترونیک وخصوصامباحث فلزیابی من جمله نوع پالسی ازقاعده های خاصی پیروی میکنه اماراههای نتیجه گیری باهم کمی متفاوته خوب دراون دوره بنابه دلایل شخصی وجلوگیری ازکپی برداری قسمت اعظم بردازدسترس خارج شده خوب اگه اون روشهاوتکنیکهاباعلم امروزی ادقام بشه بنظرت احتمال نتیجه گیری های مطمئن تربیشترنمیشه؟
درخصوص عدم تجربم درخصوص کاربااین دوفلزیاب بهتره بگم که برای شخص بنده بالابردن دانش بسنده میکنه البته بااستفاده ازتجربیات خوب دوستان ضمنا اگه قرارباشه که هرفلزیابی که موردنقدقراربگیره ساخته یاخریده بشه که بایدگنج قارون داشته باشیم
درخصوص حدس شمابرای درخواست قسمت رزین شده هم بهتره بگم :
اگه حدس اقای اسدف درست باشه ومن همون کرمی باشم که قبلا مدارشوکپی برداری کردم پس نیازی به این مدارنمیمونه
واگه حدس خودتون اینه که میخوام درستش کنم وبه یک فلزیاب قابل استفاده تبدیلش کنم بنظرکمی غیرواقع بینانه هست چون علاوه براون قسمت قسمتهای دیگه من جمله بردقسمت بیرون رزین _نمایشگروصفحه کلید _ لوپ و...نیازهست البته بافرض اینکه مدارزیررزین صدمه جدی ندیده باشه ومیکروش هم سالم باشه
فلزیابی که تموم اطلاعاتش اومده رونمیتونیم درست نتیجه بگیریم حالاتصورکن ناقص وخراب هم باشه

دوست من شما هرکسی هستی من برات بهترینها رو آرزو میکنم @};- اگه آقای کرمی هستی میگم که خسته نباشید و کار بزرگی کردید ولی روی مدار اشتباهی وقت و هزینه کردید! :D اگر هم که ام دی ال رو ارتقا دادید و تفکیک دارش کردید و امکاناتی مثه فلزجو بهش اضافه کردید که باعث افتخار من و همه ایرانیها هستید :ymapplause:
اگرم آقای کرمی نیستید امیدوارم موفق باشید.
ولی دوست من آدم بدون صرف هزینه و داشتن امکانات تو این راه (کشفیات) الاف میشه!یادمه تازه که این راه رو شروع کردم از دوستی که تجربش تو این کار زیاد بود پرسیدم چیکا کنم گفت چقدر پول داری؟؟؟گفتم اگه پول داشتم که سراغ این کار نمیومدم!!خندید و گفت اشتباه همه همینه فکر میکنن با یه بیل و یه کلنگ میتونن گنج پیدا کنن!هر کاری یه امکاناتی میخواد که باید فراهم بشه مثلا اگه بخوای توی آژانس کار کنی مگه بدون ماشین میتونی؟
ولی یه سری افراد هم هستن که فقط تو کار ساخت و فروش دستگاه هستن و زد و بند دستگاه میکنن که حسابشون از این کار جداست!

همه از مرگ میترسند...!
من از زندگیه سمج خودم!!!

یکشنبه 18 بهمن1394 - 5:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kdj نوشته است:
arash kamangir نوشته است:
جناب اسدف حالاچراپلاتین چسبوندی؟
بنظرت اگه اقای کرمی بودم ازپس پرده حرف میزدم ؟چه کاراشتباهی ازشون سرزده که بایدخودشومخفی کنه؟
اینجایک انجمن کاملارایگان واموزشیه ظاهرابه نیابت ازجانب ایشون فقط یک فیلم عملکردازفلزیاب کپی شدش (البته اگه واقعاکپی شده باشه) اومده پس بهتره احترام دوستان دیگه هم حفظ بشه
جنابkdjازپاسختون ممنونم
اینکه حدود7-8سال پیش حرفی برای گفتن داشته بنظرم منطقیه ولی روشی که بکارگرفته شده لااقل درهمون زمان بروزشده وکارامدبوده
بنظرم علم الکترونیک وخصوصامباحث فلزیابی من جمله نوع پالسی ازقاعده های خاصی پیروی میکنه اماراههای نتیجه گیری باهم کمی متفاوته خوب دراون دوره بنابه دلایل شخصی وجلوگیری ازکپی برداری قسمت اعظم بردازدسترس خارج شده خوب اگه اون روشهاوتکنیکهاباعلم امروزی ادقام بشه بنظرت احتمال نتیجه گیری های مطمئن تربیشترنمیشه؟
درخصوص عدم تجربم درخصوص کاربااین دوفلزیاب بهتره بگم که برای شخص بنده بالابردن دانش بسنده میکنه البته بااستفاده ازتجربیات خوب دوستان ضمنا اگه قرارباشه که هرفلزیابی که موردنقدقراربگیره ساخته یاخریده بشه که بایدگنج قارون داشته باشیم
درخصوص حدس شمابرای درخواست قسمت رزین شده هم بهتره بگم :
اگه حدس اقای اسدف درست باشه ومن همون کرمی باشم که قبلا مدارشوکپی برداری کردم پس نیازی به این مدارنمیمونه
واگه حدس خودتون اینه که میخوام درستش کنم وبه یک فلزیاب قابل استفاده تبدیلش کنم بنظرکمی غیرواقع بینانه هست چون علاوه براون قسمت قسمتهای دیگه من جمله بردقسمت بیرون رزین _نمایشگروصفحه کلید _ لوپ و...نیازهست البته بافرض اینکه مدارزیررزین صدمه جدی ندیده باشه ومیکروش هم سالم باشه
فلزیابی که تموم اطلاعاتش اومده رونمیتونیم درست نتیجه بگیریم حالاتصورکن ناقص وخراب هم باشه

دوست من شما هرکسی هستی من برات بهترینها رو آرزو میکنم @};- اگه آقای کرمی هستی میگم که خسته نباشید و کار بزرگی کردید ولی روی مدار اشتباهی وقت و هزینه کردید! :D اگر هم که ام دی ال رو ارتقا دادید و تفکیک دارش کردید و امکاناتی مثه فلزجو بهش اضافه کردید که باعث افتخار من و همه ایرانیها هستید :ymapplause:
اگرم آقای کرمی نیستید امیدوارم موفق باشید.
ولی دوست من آدم بدون صرف هزینه و داشتن امکانات تو این راه (کشفیات) الاف میشه!یادمه تازه که این راه رو شروع کردم از دوستی که تجربش تو این کار زیاد بود پرسیدم چیکا کنم گفت چقدر پول داری؟؟؟گفتم اگه پول داشتم که سراغ این کار نمیومدم!!خندید و گفت اشتباه همه همینه فکر میکنن با یه بیل و یه کلنگ میتونن گنج پیدا کنن!هر کاری یه امکاناتی میخواد که باید فراهم بشه مثلا اگه بخوای توی آژانس کار کنی مگه بدون ماشین میتونی؟
ولی یه سری افراد هم هستن که فقط تو کار ساخت و فروش دستگاه هستن و زد و بند دستگاه میکنن که حسابشون از این کار جداست!

:-BD
به دلم نشست مخصوصا کلمات آخرت

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

یکشنبه 18 بهمن1394 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنابkdjبازهم ممنونم
خوب تاحالافکرمیکردم که دستیابی به مدارMDLفقط برای یک عده مثل من رویایی شده اماحالامیبینم این اقای کرمیه که کم کم داره جزء اسطوره های فلزیابی میشه
اخه بزرگوارچه دلیلی میبینی که من کرمی باشم وبخوام تبلیغ مدارMDLکنم خداروشکرکه این بنده خدانه فروشنده هست ونه جایی دستگاهشوبرای فروش گذاشته اگه خودش نیست خداش هست حداقل تاجایی که من درجریانم بنده خداکاراشتباهی نکرده
البته ناگفته نمونه خودم مثل یک عده دیگه ازدوستان ازایشون گله مندم وامیدوارم که این مطالب روبخونه واون هم بخاطرقولی که برای همگانی کردن مدارداده بودولی حداقل تااینجابقولش وفانکرده
شایدگناه من این بوده وهست که هنوزهم تشنه مدارداخلی رزین شدش هستم سوای کارامدیش دراین دوره که حرفی برای گفتن میتونه داشته باشه یانه
درموردهزینه کردن برای فلزیابی هم زیادباشماموافق نیستم شماچندنفررومیشناسین که فلزیاب درحدقبول دارند؟حالاچندنفرشون رومیشناسین ویاحدس میزنین که زیرخاکی گرفتن؟بزارخودم جوابش روبدم حداقل درمنطقه ماصدهانفردارنداماتعدادنفرات موفق به تعدادانگشتان یک دست هم نمیرسه
بنظرم اگه توی این کاربجای تفریح وسرگرمی به عنوان یک شغل نگاه کنی وتصورکنی که یک شبه پولدارمیشی یک خیال اشتباه وساده لوحانه هست
برای تهیه یک فلزیاب متوسط هم نیازنیست زیادهزینه کنی همین TL12000رواگه اصولی بسازی ودرست ازش استفاده کنی به نتیجه میرسی فلزیاب فلزجوکه چه بهترمگه چقدراین دوهزینه میطلبه؟
اتفاقامثال خوبی درمورداژانس اوردی بدون ماشین هم میشه اژانش کارکردفقط لازمه که بصورت رزینگ ماشینی مثل پرایدروکه ارزش ایمنیش ازفرغون هم کمتره چندبرابرقیمتش اقساطی بخری اماوقتی توی اژانس مشغول کارمیشی میبینی که بایدنه تنهاتموم درامدتوبرای قسط ماشین کناربزاری بلکه چیزی هم ازجیب اضافه کنی درموردخریدفلزیاب هم موضوع مشابه همینه ولااقل نمیشه خوشبین تربود
ای کاش بجای این صحبت های تکراریم حداقل یکی پیدامیشدکمی درموردفلزیاب مدنظرمون دراین تایپیک صحبت کنه ای کاش...

یکشنبه 18 بهمن1394 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

آرش جان با اینکه در خصوص MDL خیلی بحث شده و بنده هم نظرم رو عرض کردم ولی با این حال اگر بنده رو چه بلحاظ فنی و چه بعنوان کسی که چند ساله این موضوعات رو دنبال میکنه قبول داشته باشین مختصری توضیح میدم بلکه روشن تر بشین!
فلزیاب MDL دستگاهی بود که چند سال پیش و در زمان خودش سر و صدای زیادی به پا کرد ولی ما هر چه از کارکرد خاص این دستگاه جویا شدیم چیزی به جز برد کمی بیشتر از حد متعارف و در عین حال حساسیت بالا به زمین و ذرات چیزی ندیدیم و نشنیدیم! شما اگر به تنظیمات این دستگاه نگاه کنین به جز تنظیم قدرت و همینطور تنظیم کاملا محدود فرکانس تقریبا هیچ تنظیم یا امکانات خاصی نمیبینید. این دستگاه نه تنها به هیچ سطحی از تفکیک مجهز نیست ؛ بلکه حتی یک میتر دقیق هم برای مشخص کردن میزان سنس نداره! البته شاید مقایسه بنده اشتباه باشه چون پس از رسیدن به طرح فلزجو با این سطح امکانات و تفکیک دیگه معیار مقایسه ما با اون مدار هست و دیگه MDL عملا جز بردی که براش عنوان میکنن هیچ مزیتی نداره. اما در خصوص برد هم باید عرض کنم در مجموع صحبتهای اپراتورهای مختلف این دستگاه با توجه به تاکید همگی بر حساسیت بالا مشخصا تقویت در بخش گیرنده از حد معمول بیشتر هست. در بسیاری مدارات و با رعایت برخی فاکتورها میشه به این حد برد رسید ولی روی اکثر زمینها نمیشه از همه این برد استفاده کرد چون بسیار بی ثبات میشه. همیشه هم گفتیم برد و ثبات در همه فلزیاب ها رابطه معکوس با هم دارن و تا بحال غیر از این هم ثابت نشده! بنابراین نتیجه نهایی دستگاه اصلی MDL چه از نظر فنی و چه از نظر نتیجه گیری در کاوش هر چه باشه در حدی نیست که بعضیها اینقدر روی اون مانور دادن!
موضوع اینجاست پس از معروف شدن فلزیاب MDL که متاسفانه شاید در عین شگفتی باید عرض کنیم بیشترش بخاطر همین تاپیک و مباحث انجمن خودمون بود ؛ عده ای با توجه به ظاهر غلط انداز و پیچیده مدار تصمیم به کپی کردن این دستگاه گرفتن. تعدادی از این دوستان الان هم در این انجمن حضور دارن و عده ای در سایر سایتها و همینطور شبکه های مجازی همچنان مدعی کپی برداری یا تلاش برای این قضیه هستن. تا جاییکه بنده میدونم کسانی هم ادعا کردن که این کار رو انجام دادن و اقدام به فروشش هم کردن اما اینکه این موضوع حقیقت داشته باشه من اطلاعی ندارم! هر چه هست کسانی که مشخصا قصد کسب سود از راه فروش فلزیاب رو داشتن بر اساس تبلیغاتی که روی این دستگاه شده این طرح رو انتخاب کردن و روش مانور دادن و عده ای رو به خودشون متوجه کردن! غافل از اینکه حتی اگر اصل دستگاه هم کپی بشه فاقد ارزش آنچنانی در برابر کارکردی هست که داره. بخصوص که مدارش بجهت استفاده حداقلی از مزایای تکنولوژی دیجیتال و همینطور شاید عمدا به جهت سخت تر کردن مساله کپی برداری ؛ بیش از حد کاری که انجام میده پیچیده هست!
بعنوان مثال ذکر شد که مثلا از ADC با ریزولوشن 24 بیت استفاده شده یا باید بشه و از این حرفها! بعنوان کسی که دستی بر اتش داره و روی این موضوع بصورت واقعی و عملی کار کرده به شما عرض میکنم در هیچ فلزیاب پالسی چنین مبدل انالوگ به دیجیتالی نیاز نیست و اگر هم استفاده بشه هیچ تاثیری در نتیجه نخواهد داشت! چرا که ریزولوشن 24 بیت با فرض ولتاژ رفرنس 5 ولتی به معنی داشتن پله 0.3 میکرو ولتی اونم در خروجی بخش تقویت گیرنده هست که مشخصه جز ارزیابی در ناحیه ای که حتی بسیار فراتر از نویز موجود در داخل خود مدار هست ؛ طبیعتا هیچ تاثیر مثبتی نداره. حالا اگر نویز موثر روی لوپ و نویز خود قطعات رو هم حساب کنیم که دیگه هیچ! حداکثر ریزولوشنی که میتونه در فلزیاب پالسی کمک کننده باشه 12 بیت هست و این به مهارت استفاده ازش هم بستگی داره. وانگهی تجربه پالسی فلزجو دیگه داره به خوبی نشون میده که حتی با یک ADC نسبتا ضعیف 10 بیتی که عملا دارای 9 بیت دقت هست میشه به چه نتایجی رسید که در هیچ یک از این طرحها نتونستن به این نتیجه برسن! پس این بحث منتفی هست.
مورد دیگه مساله استفاده از DSP بوده که خب اونم مورد مشابهی هست و فقط به ارزیابی دقیق تر سیگنال و امکان بیشتر حذف نویز میتونه منجر بشه و حساسیت رو قدری افزایش بده. هر چند این هم باز به مهارت برنامه نویسی بستگی داره ولی بهرحال نتیجه نهایی صرفا حساس تر شدن فلزیاب هست و این هیچ ارتباطی به سنس نکردن ذرات و حساس نبودن به زمین و املاح نداره! با هر روشی که برد یا حساسیت فلزیاب افزایش پیدا کنه در هر حال این اتفاقات هم رخ خواهد داد. پس این تلاشهای عجیب و غریب عملا فایده ای نداشته و نداره و نتایج هم همین رو نشون میده.

دوشنبه 18 بهمن1394 - 1:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
شب دراز است و مانستر بیدار....

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 7:54am
مدیر کل
مدیر کل

ما چی میگیم برخی دوستان چی میگن! رضا جا مثلا این تصویر رو گذاشتین که چی رو ثابت کنین؟ لااقل به کسی که این عکس رو از ال سی دی گرفته میفرمودین ابتدا نحوه عکس گرفتن درست از صفحه ال سی دی رو یاد بگیره بعد مهارتهای خودش رو در نمایش 2 سطر نوشته روی ال سی دی به رخ بکشه! :D وانگهی از همین دو خط نوشته هم مشخص شد داستان در چه حدی هست! دوستان اگر یک مقدار به انتخاب کلمات و حروف دقت کنن بنظرم متوجه بعضی نکات میشن!
اما در خصوص این گروه مانستر یا هیولا که اینقدر در موردش مانور میدین مطلبی خدمت شما عرض میکنم. در صفحات قبل هم دیدین که جناب کاوشگر به جناب جاوید میگن در گروه یک چیز میگی و اینجا چیز دیگه میگی! واکنشهای کم و بیش هماهنگ چند کاربر دیگه هم که مشخصا نشون داد این چند نفر هم بقولی هیولایی هستن! :D حالا سوال اینجاست کسی داره مداری طراحی میکنه و مدعی موارد خاصی هم هست. این وسط دیگه چه نیاز به تشکیل گروه و یارگیری بوده؟!؟! مگه ما این همه کار در همین انجمن انجام دادیم یارگیری یا گروه بندی کردیم؟ در فلزجو حتی هیچوقت دسترسی به مطالب برای عده ای خاص محدود نشد یا مثلا حق اشتراکی تعیین نشد و همیشه همه به اطلاعات مختلف انجمن دسترسی داشتن! حالا وقتی چند نفر خاص از دل همین محیط تشریف میارن همزمان با تبلیغات در خصوص ارائه یک فلزیاب جدید اقدام به یارگیری و گروه بندی هم میکنن ؛ بنظر شما ما باید چه دید مثبتی به این داستان داشته باشیم؟! کم رنگ شدن فعالیت این دوستان در انجمن هم خودش نشانه دیگری از این هست که حواسشون جای دیگست! بعضیها هم اصولا عادت دارن اعتبار و آبروی خودشون رو در سبد ادعاهای دیگران قرار بدن! ولی هیچ مشخص نیست که در آینده و در پی اتفاقات بعدی به اعتبار و آبرویی که قبلا بدست اورده بودن لطمه نخوره. تشکیل این گونه گروه ها هم مشخصا در جهت یک سری منافع و سود های شخصی هست. وگرنه مثلا در همین انجمن این همه کاربر دارن فعالیت فنی میکنن و کسی هم جلوشون رو نگرفته. اما اگر کسی بخواد دنبال منفعت ویژه ای باشه طبیعتا این محیط رو مناسب نمیدونه و روی به این گروه بازیها میاره و فقط گهگاه پر و پکاندش رو میاره اینجا تا بیشتر انعکاس داشته باشه. حالا کار فنی انجام شده چه هست بماند! اقای ایکس و ایگرگ حتی اگر خودشون به سطح فنی کارشون ایمان کامل داشتن ؛ نه نیاز به طراحی دستگاه با استفاده از اسم و رسم MDL داشتن و نه نیاز به تشکیل گروه و به راه انداختن اینطور بحثها در اینجا و جای دیگه! این یک واقعیت هست.
در ضمن رضا جان شب برای همه درازه فقط برای شما نیست! :D

دوشنبه 19 بهمن1394 - 3:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
با سلام و درود خدمت همه دوستان
حمید جان من مثل شما بلد نیستم اینهمه تومار بنویسم ولی نمیدونم چرا شما همیشه فقط خودتو میبینی و دوس نداری کسی دیگه تو این انجمن بخاد یه طرحی رو ارائه بده
هرکسی اومد و خواست یه طرحی بده از همون اول آیه یاس خوندی و نزاشتی تا آخر پیش بره . شما خودتو تنها طراح فلزیاب در ایران میدونستی حالا که یه نفر دیگه اومده و داره رقابت میکنه شما هی سنگ اندازی میکنی
اینقد مغرضانه با هرکسی که یه طرحی میده رفتار نکن . جای اینکه خوشحال باشی و دوستان رو تشویق کنی فقط مقابله میکنی .
البته مشخصه که شما چرا اینجوری میکنی ، همش بخاطر اینه که یه رقیب واسه فلزجو پیدا شده !!
درمورد فلزجو حرفی نمیزنم چون فایده ای نداره
ولی انشالله در آینده نزدیک دوستان هردو دستگاه رو خیلی بیشتر و بهتر باهم مقایسه خواهند کرد
یا حق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 بهمن1394 - 5:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر قرار نیست این به اصطلاح دستگاه هیولا عمومی بشه و یا حتی تجاری بشه و دست یک گروه خاص باشه . بنظرم اصلا مطرح نشه بهتره.
اکثر اونایی که در این انجمن فعالیت میکنن اطلاعاتی در مورد فلزیاب دارند و اگر این هیولا هم جز فلزیاب های پالسی و با قاعده کلی موجود باشد و هر چه باشد و حتی یک سکه رو در 1 متری هم سنس کند بیانگر ارزش والای آن نیست چون تکنولژی آن تقریبا همه جا هست و آخر این تکنولژی که دیجیتال آن است در دستگاه های متفاوت در بازار و از تمام آنها بهتر در دستگاه استاد حمید نمایان است
ببینین اگه تکنولژی ساخت همان است و از روش جدیدی بهره نجسته بنظر بنده روش وقت نگذارین.
دستگاه استاد حمید همه چیز توش هست از تغییر فرکانس بگیر تا تغییر انتگرال و تفکیک آهن و ... و اپراتور اگه خوب بلد باشه این تنظیماتو اعمال کنه از تمام فلزیاب های مطرح عمومی بسیار بالاتر است.
حالا یکی بیاد قسمت فرستنده رو با یک ماسفت کمی قویتر کنه بازم زیاد فرقی نمیکنه چون تکنولژی همان است و در کاوش واقعی دستگاه های مطرح تفاوت حداکثر 10 درصدی در عمق کاوش خواهند داشت .
پس تست سکه اونم وقتی لوپ ثابت روی زمینه شاید واسه عوام قول زننده باشه ولی واسه کاوشگر واقعی اصلا ملاک نیست
برد همراه با ثبات بالاتر مهم و شاخصه اصلی یک دستگاه خوب است و این تکنولژی موجود دیگه نهایت کاریش همینقدر است و همانطور که گفتم نهایت تفاوت همون 10 درصدی بود که بیان کردم.
اگر تکنولژی ساخت این هیولا متفاومت با بقیه است که میتوان شما را جز نوابغ خواند وگرنه از نظر من جز کپی چیز دیگه ای نیست.
ولی در کل ایجاد رقابت در این زمینه باعث بهبود هر دستگاه مطرح خواهد شد.
موفق باشین @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

دوشنبه 19 بهمن1394 - 5:04pm
مدیر کل
مدیر کل

reza68 نوشته است:
با سلام و درود خدمت همه دوستان
حمید جان من مثل شما بلد نیستم اینهمه تومار بنویسم ولی نمیدونم چرا شما همیشه فقط خودتو میبینی و دوس نداری کسی دیگه تو این انجمن بخاد یه طرحی رو ارائه بده
هرکسی اومد و خواست یه طرحی بده از همون اول آیه یاس خوندی و نزاشتی تا آخر پیش بره . شما خودتو تنها طراح فلزیاب در ایران میدونستی حالا که یه نفر دیگه اومده و داره رقابت میکنه شما هی سنگ اندازی میکنی
اینقد مغرضانه با هرکسی که یه طرحی میده رفتار نکن . جای اینکه خوشحال باشی و دوستان رو تشویق کنی فقط مقابله میکنی .
البته مشخصه که شما چرا اینجوری میکنی ، همش بخاطر اینه که یه رقیب واسه فلزجو پیدا شده !!
درمورد فلزجو حرفی نمیزنم چون فایده ای نداره
ولی انشالله در آینده نزدیک دوستان هردو دستگاه رو خیلی بیشتر و بهتر باهم مقایسه خواهند کرد
یا حق

رضا جان متاسفانه با اینجور اظهار نظر ها بنظر من بیشتر خودتون رو خراب میکنین نه اینکه مطلب بدردبخوری حاصل بشه! در ضمن من خیلی وقته تلاش میکنم طومار اضافی ننویسم که افراد کم حوصله ای مثل شما توان مطالعش رو داشته باشن. هر چند جالبه که شما از طومار ادعاهای دیگران ظاهرا راضی هستین ولی تنها به چند جمله از بحث فنی یا حرف حساب بنده میگین طومار!!! هر ذهن هوشیاری میتونه خودش قضاوت کنه.
اما اینکه دوست ندارم کسی طرحی ارائه کنه ؛ شما قبل از اینکه به واکاوی مکنونات درونی بنده بپردازین ابتدا بفرمایین مثلا کدوم طرح یا مدار؟! منظور شما آیا به مدارات قدیمی و با کارامدی مشخص و اثبات شده در گذشته هست یا این طرحهایی که حداقل فعلا چیزی جز ادعا و پر و پکاند و تبلیغ بظاهر سودجویانه چیز دیگری ازش دیده نمیشه؟!؟! مطلب بنظر من خیلی واضحه. اگر کسی بیاد واقعا طرحی بذاره داخل انجمن که ما هیچوقت جلوش رو نگرفتیم و نمیگیریم! حالا بفرض طبق گفته شما من هم همیشه آیه یاس بخونم. نیست همیشه امثال شما و خیلیها به حرف من توجه کردین که حالا با آیه یاس من از ساخت طرحی منصرف بشین؟! :D دوستانی نظیر شما که همیشه کار خودشونو کردن و از مدتها پیش در انجمن بودن و کماکان هم هستن! خب میشه بفرمایین هر جا خلاف آیه های یاس کاری کردین به چی رسیدین که حالا اینقدر امیدوارین؟!
بنده هیچوقت لفظ اینکه تنها طراح فلزیاب در ایرانم بکار نبردم! اما اولین طرح فلزیاب در ایران بصورت مدار منتشر شده عمومی تا جاییکه سالهاست داریم مطالب رو دنبال میکنیم تا این لحظه طرح بنده بوده. فکر میکنم لقب اولین رو دیگه میشه بهش داد و جز این هم از کلمه دیگری تا حالا استفاده نکردیم پس لطف کنین حرف در دهن ما نذارین! هر کسی هم اگر بخواد واقعا کاری صورت بده و عمومیش کنه بعد از این هست. وگرنه رقابت اگر واقعا جنبه فنی داشته باشه من شخصا خوشحال هم میشم چون میتونه به مسیر کاری بنده هم کمک کنه. شما از کجا اطمینان دارین که طرح پالسی فلزجو نمیتونه از این بهتر بشه؟ مگه تا همینجاش رو فکر میکردین که حالا از این به بعدش رو قضاوت میکنین؟ یا حکایت جناب کاوشگر هست که ظاهرا نتایج پارسال رو دارن با الان مقایسه میکنن و انگار در جریان نیستن که نسخه های اخیر طرح ما واقعا به زعم همه چقدر هم بهتر شده! فکر میکنم این خودش خیلی مسائل رو نشون میده.
اما در خصوص ارائه طرح که فرمودین ؛ اگر واقعا طرحی هست که قراره منتشر بشه ؛ خب نیاز به این بازیها نداره. ماشالا شما که از من ترسی ندارین و راحت هم دارین بحث میکنین! خب چرا یک تاپیک مجزا برای اون طرح نمیزنین؟ فکر میکنین بنده مشکلی دارم؟ آدم واقعا گاهی نمیدونه در سر امثال شما چی میگذره! بهرحال هر وقت طرحی بود و قرار شد منتشر هم بشه طبیعتا هم از نظر فنی و هم از نظر نتایج عملی همه میتونن در موردش بحث و تجربه داشته باشن. ولی با یک تصویر بیهوده از صفحه ال سی دی که به نمایش دراوردنش برای هر مبتدی در زمینه میکروکنترلر کار چند دقیقه بیشتر نیست ؛ توقع دارین امکان رقابت با طرحی که بیش از 1 سال روش کار شده و امکانات و نتایج کاریش هم برای همه ما مشخصه ؛ وجود داشته باشه؟! بنظر خود شما این طرز برخورد مسخره نیست؟
باز هم عرض میکنم دستگاه مورد نظر شما هیج ربطی به MDL و این تاپیک نداره! توضیحات واضح خودم رو قبلا عرض کردم. برای چندمین بار هم گفتم میتونین تاپیک مجزایی در این مورد بزنین که مباحث اینقدر با هم قاطی نشن. ولی نمیدونم چرا به این مسائل ساده و منطقی واکنش درستی نشون نمیدین! حتی گفتم اگر هم بحث فروشندگی باشه من مشکلی ندارم بشرطی که واضح و مشخص بیان بگن دستگاه برای فروش هست! دیگران رو معطل خودشون نکنن. ولی حالا که انگار میفرمایین طرح قرار هست منتشر بشه بنده شخصا مشتاق این موضوع هستم. مطمئن باشین بیش از اون چیزی که فکرش رو میکنین از رقابت لذت میبرم! :ymsmug: :D فقط حریف هم باید درست و طبق قواعد بازی کنه نه اینکه متوسل به مسائلی خارج از قواعد این بازی فنی بشه! این کارهایی که شما تا الان کردین در حیطه یک رقابت فنی نیست چون اصلا هنوز کار فنی مطرح نشده و فقط حرف و ادعا و تبلیغ و آماده سازی ذهن دیگران بوده!!! فکر میکنم همه دیگه تا اینجای مطلب رو موافق باشن.
اما در خصوص قرار دادن این تصاویر که ظاهرا شما علاقه دارین ؛ در صفحات قبلی مشخصا قید کردم علاقه مندم از تنظیمات و منو و سیستم تفکیک احتمالی چیزی ببینم و متوجه بشم. وگرنه دو خط نوشته که روی ال سی دی هر دستگاهی میتونه باشه که فایده ای نداره و بیشتر شبیه بازی کودکان هست تا مطرح کردن یک پروژه فنی!

دوشنبه 19 بهمن1394 - 5:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

گروه هیولا دچار توهم توطعه شدن یا شاید دنبال جلب توجه هستن,47 روز از گذاشتن فیلمشون تو این تاپیک میگذره ,اون موقع که تو گروه تلگرام بودم همون روزا اقای کرمی میگفتن پرونده مانستر بسته شده و از اعضا نظرخواهی میکردن که طرح دومی ارائه بدن برای تفکیک, میگفتن تفکیک رو مانستر جواب نمیده یا یه همچین چیزی! تو همون گیر و دار اقای کرمی که دیدن دوستان تو عالم ردیابی هم دچار سرگشتگی هستن گفتن مشکلتون و بگید تا حلش کنم! مام اون وسط یه چیزی گفتیم نمیدونم چرا براشفته شدن و گفتن اونی که کیلو کیلو ردیاب میفروشه من نیستم! حالا منظورشون کی بود نمیدونم! دوستان دیگه هم حتما خاطرشون هست ,تو این مدتم که فقط بحث های بیهوده بوده, مهندس حمیدم که روز های اول گفتن اگه طرح واسه فروشه اعلام کنید اگه قراره بحث فنی کنید اعلام کنید هرکیم انتقادی کرد فکر کردن طرف دشمن خونیشونه!!!

دوشنبه 19 بهمن1394 - 9:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 134 , 135 , 136 , 137 , 138 , 139 , 140 ... 142  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure