انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 9:33am

پاسخ به موضوع  [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 142  بعدی
 MDL 8500 افسانه یا واقعیت؟! 
نویسنده پیغام
مدیر سایت
مدیر سایت

از چندین شماره گزینه قدرت در کلیپی که شما مشاهده کردید در قدرت 3 بوده و اگر روی آیتم های بالاتر گذاشته بشه دیگه خودتون فکر کنید !

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 4 دی1394 - 6:42pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
Mojtaba195 نوشته است:
اگر قرار نیست عمومی بشه لطفا حسرت رو دل ما نذارین
البته من با تستی که با فلزجو داشتم برای لوپ 35 من نتونستم سکه 500 تومانی رو از بالای سه تا بسته بزنم البته ارتفاع بسته ها 20 سانت هستن
از بالای 2 بسته به راحتی سنس میشه
و در کل از بالای 2 بسته عمودی و یک بسته افقی لوپ 35 من سکه 500 تومانی رو سنس داشت که در حدود 45 سانتی متر میشد.
لوپ 60 بنده هم با توجه به اینکه در خانه تست میکردم و اعداد اولم هم زیر 200 بود ولی براحتی سکه 500 تومانی رو 2 بسته و دقیقا نیم سنس میکرد یعنی در حدود 50 تا 55 سانتی.
فکر کنم اگر قطعات خوب و مونتاژ خوبی داشته باشم بتونم به بردی که در فیلم گرفته شده برسم.
به هر حال بازم از استاد حمید که بدون هیچ چشم داشتی این مدار (فلزجو ) رو ارائه کرده اند سپاس گذاری میکنم با آنکه میدونم در آینده شاهد یک معجزه در علم فلزیابی از ایشان خواهیم بود.
ممنون استادحمید

خوب لوپ ایشان که 35 نیست ، فکر کنم 60 سانت باشه ، به اندازه 4 برابر عرض بسته میشه

لا اله الا هو

جمعه 4 دی1394 - 6:56pm
مدیر کل
مدیر کل

kavoshgar نوشته است:
با سلام خدمت دوستان
فیلمی که براتون میزارم مربوط به دستگاه ام دی ال هستش که توسط خود آقای کرمی طراحی و ساخته شد ه و دارای ثبات بسیار بالایی هست و با لوپ معمولی به این برد رسیدن حالا ببین عنکبوتی باشه چیکار میکنه
در ضمن این سنس با مد 3 دستگاه صورت گرفته کسانی که ام دی ال دارن میفهمن منظورم چیه
واقعا جای تبریک داره
حالا بعضیا بیان بگن امکان نداره که ام دی ال یه بار دیگه جون بگیره

ممنون. خسته نباشید!
اگر دستگاه ام دی ال هست پس طراحی نیست و کپی برداری محسوب میشه. اگر هم طراحی هست که دیگه ام دی ال نیست و ظاهر کارکرد دستگاهی که در فیلم هم دیده میشه بنظر من شباهت زیادی به ام دی ال نداره! پس فکر میکنم واضح باشه که کلیت کار فعالیت تجاری در جهت فروش یک فلزیاب جدید هست. لذا در عین اینکه بابت همکاری شما و جناب کرمی تبریک عرض میکنم باید بگم بهتر بود خیلی شسته و رفته تبلیغ فروش این فلزیاب رو میکردین نه اینکه از این تاپیک بهره برداری کنین. اینکه بنده در این خصوص درست برداشت کردم یا نه دیگه قضاوتش به عهده دوستان هست و البته زمان همیشه خیلی بهتر همه چیز رو مشخص میکنه.
اما اگر از این حاشیه های همیشگی عبور کنیم و از نظر فنی به کاری که انجام شده نگاه کنیم ؛ جا داره به طراح این سیستم یک خسته نباشید بگیم. چون بهرحال اگر واقعا طراحی صورت گرفته باشه کار وقتگیر و مشکلی هست. اما با این وجود من در فیلم نکته خاصی نمیبینم که نظرم رو واقعا جلب کرده باشه. چون بردی که برای سکه 500 تومانی دیده میشه معادل 57 سانت هست که با چنین لوپی و برخی از مدارات فلزیاب قابل دستیابیه. حتی اگر کمی هم از این بیشتر بود طبق تجربیاتی که بنده اخیرا بدست اوردم ارزش زیادی نداشت! چون مطمئنا با این حداکثر برد و حساسیت نمیشه روی زمین کار زیادی انجام داد مگر برخی زمینهای خاص که واقعا شرایط خوبی دارن. نه با این طرح نه با خود ام دی ای و نه با هیچ فلزیاب شناخته شده دیگری در دنیا امکانپذیر نیست. لذا سالهاست که این نوع تست رو در فیلمها جهت تبلیغات میبینیم. ضمن اینکه یاداوری کنم بردی که در فیلم دیده میشه بارها دوستان با مدار فلزجو هم بهش رسیدن و از نظر من و طبق تئوری و در صورت رعایت برخی نکاتی که قبلا ذکر کردم محاسبه نشون میده رسیدن تا مرز 80 سانت سنس برای تست هوایی این سکه امکانپذیره! ولی مطمئن باشین در کاوش این مدل تستها ارزش چندانی نداره. هر یک از فلزیاب ها از جمله خود لورنز که همین میزان برد رو داره اگر سر زمینی با شرایط بد یا حتی متوسط ببرین خودتون متوجه میشین اون جدول برد تست هوایی که روش حساب میکنین تا چند درصد برای فلزیابی واقعی قابل تکیه هست.
بهرحال ضمن تبریک مجدد بنده همینجا درخواست میکنم اگر واقعا هدف این هست که مداری برای استفاده عمومی ولو بصورت دمو مطرح بشه خب خیلی مشخص این کار رو انجام بدین! طبیعتا بنده قبلا خودم این کار رو به شکلی که همه دیدن انجام دادم و بنابراین اگر شما حق این درخواست رو از جانب هر کسی نامربوط بدونین در خصوص بنده نمیتونین چنین نظری داشته باشین! اگر هم قصد فروش یک فلزیاب هست خیلی رک و واضح مطرح کنین تا دوستان در جریان باشن.

جمعه 4 دی1394 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
برد زیاد قطعا حساسیت به زمین رو افزایش میده
مدار دلتاپالس دارم که که با لوپ 25 از دو و سی درب منزل رو هوایی میزنه
اما رو زمین یکسره بوقه !!!
اگر رو زمین بردش همینجور باشه و تو کوه هم ثبات داشته باشه شاهکاره جناب کرمی !!
و تبریک که هیچ جایزه نوبل داری

اما بخاطر خدا اول تست کنید در تمام شرایط و صادقانه مزایا و معایب رو مطرح کنید !!!
و تجاری هم کنید دعای خیر داره !

قسمت !

جمعه 4 دی1394 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله همینطوره ، دوستان با تجربه میدونن مدارا دلتاپالس ، چنس ، پالسی فلزجو و بسیاری از مدارات آنالوگ و دیجیتال دست ساز در حالت لوپ ثابت و تستهای هوایی شیر ، شیرند ، ولی در روی زمین لال نمیشن و اگر لال هم بشوند افت برد زیادی دارند.
حال نکته ای که در فیلم جناب مهندس کرمی جالب هست قطر بالای لوپ هست که با این قطر زیاد یک سکه رو در 57 سانتی میزنه ،
اگر در روی زمین بتوان با 10 درصد کمتر از این منتها بدون بوق اضافه کار کرد ، خیلی خوبه.
و اما فکر میکنم پالسی ها را باید کنار گذاشت و سراغ tr ها و vlf ها رفت . همه میدانند در انجمن فلزجو پیشرفتهای خوب و عظیمی در طراحی ، ساخت و بکار گیری پالسی ها انجام گرفته امیدوارم در سال جدید رویکردها و برنامه ی مدیران سایت حرکت به این سمت ( گذر از فلزیابهای پالسی و حرکت به سمت استفاده از trها و vlf ها )باشه.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

آخرین بار توسط hoshyar191 در جمعه 4 دی1394 - 11:54pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

جمعه 4 دی1394 - 11:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید جان قرار شده بود استاد کرمی مدار خودشون روبعد ازتکمیل به صورت عمومی انتشار بدهند البته این گفته خودشون هست در گروه تلگرامی آقا رضا 68
انشالله که موفق باشن

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

جمعه 4 دی1394 - 11:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hoshyar191 نوشته است:
بله همینطوره ، دوستان با تجربه میدونن مدارا دلتاپالس ، چنس ، پالسی فلزجو و بسیاری از مدارات آنالوگ و دیجیتال دست ساز در حالت لوپ ثابت و تستهای هوایی شیر ، شیرند ، ولی در روی زمین لال نمیشن و اگر لال هم بشوند افت برد زیادی دارند.
حال نکته ای که در فیلم جناب مهندس کرمی جالب هست قطر بالای لوپ هست که با این قطر زیاد یک سکه رو در 57 سانتی میزنه ،
اگر در روی زمین بتوان با 10 درصد کمتر از این منتها بدون بوق اضافه کار کرد ، خیلی خوبه.
و اما فکر میکنم پالسی ها را باید کنار گذاشت و سراغ tr ها و vlf ها رفت . همه میدانند در انجمن فلزجو پیشرفتهای خوب و عظیمی در طراحی ، ساخت و بکار گیری پالسی ها انجام گرفته امیدوارم در سال جدید رویکردها و برنامه ی مدیران سایت حرکت به این سمت ( گذر از فلزیابهای پالسی و حرکت به سمت استفاده از trها و vlf ها )باشه.

هوشیار عزیز
متاسفانه یکی از تفکرات غلط و آماتوری دوستان همین عمق های افسانه ایه
که عمری میدوند و میکنند و ..هیچ
به خدای احد واحد با صدها نفر اپراتوری که جنس بیرون کشیدن حرف زدم
از 20 سانتی تا 1/80 جنس بیرون کشیدند !
و لا غیر
مهمترین عامل در دستگاه ثبات هست !
دستگاهی که یک متر بزنه با ثبات بدون تفکیک و با تفکیک موفقی !
همین !
من ندیدم طرح آقای کرمی رو
اما استاد جاوید میگفت ام دی ال به ذرات حساسه
اگر طرح ایشان سکه رو در چهل سانت بزنه و تو کوه هم ثبات داشته باشه عالیه

اما اول تست
اونهم شیش ماه تست و آزمون خطا و بعد معرفی و فروش
اگر ثبات داشته باشه
من روزی یک دونه رو میخوام حتما

قسمت !

شنبه 4 دی1394 - 12:43am
مدیر کل
مدیر کل

البته این نکته رو در نظر داشته باشین که هر فلزیابی با برد بالا رو میشه با کم کردن درجه حساسیت به ثبات مناسب رسوند. این قضیه تقریبا استثنایی هم نداره! در واقع برد توام با ثبات مناسب در اکثر این دستگاهها بسیار نزدیک به هم هست و این تلاشهایی که صورت میگیره معمولا در جهت افزایش برد نهایی و بدون ثبات دستگاه هست که طبیعتا در عمل چندان کمک نمیکنه. فراموش نکنین طی پروژه توباکس ساشو با تقویتی که انجام دادیم به بردهایی رسیدیم که باورکردنی نبود و حتی بهش لقب قویترین فلزیاب جهان دادیم! اما بعدا مشخص شد با چنین قدرتی اصلا نمیشه روی زمین کاوش کرد و مجبور به کم کردن حساسیت هستیم. مشکل بچه های ما بیشتر همینه که از یک طرف این تستهای هوایی رو ملاحظه میکنن و روش حساب میکنن و از طرف دیگه میخوان سر زمین با نهایت درجه حساسیت از فلزیابشون کار بکشن! خب اگر داستان درجه حساسیت یا قدرت به این صورت بود که همه فلزیاب های دنیا دیگه درجه یا ولوم حساسیت نداشتن! ولی این مساله در معتبر ترین فلزیاب ها هم مشاهده میشه و باید قدرت یا حساسیت رو بسته به شرایط تنظیم کرد. شاید بخاطر همین چیزها باشه که برعکس محافل فلزیابی وطنی ؛ در اکثر سایتهای خارجی بیشتر بحث و تمرکزشون روی مساله تفکیک هست. در واقع بنظر میاد اونها بر اساس نتایج صدها دستگاه مختلف معروف به این نتیجه رسیدن که برد موثر اکثر دستگاهها تفاوت زیادی با هم نداره.

شنبه 4 دی1394 - 1:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
البته این نکته رو در نظر داشته باشین که هر فلزیابی با برد بالا رو میشه با کم کردن درجه حساسیت به ثبات مناسب رسوند. این قضیه تقریبا استثنایی هم نداره! در واقع برد توام با ثبات مناسب در اکثر این دستگاهها بسیار نزدیک به هم هست و این تلاشهایی که صورت میگیره معمولا در جهت افزایش برد نهایی و بدون ثبات دستگاه هست که طبیعتا در عمل چندان کمک نمیکنه. فراموش نکنین طی پروژه توباکس ساشو با تقویتی که انجام دادیم به بردهایی رسیدیم که باورکردنی نبود و حتی بهش لقب قویترین فلزیاب جهان دادیم! اما بعدا مشخص شد با چنین قدرتی اصلا نمیشه روی زمین کاوش کرد و مجبور به کم کردن حساسیت هستیم. مشکل بچه های ما بیشتر همینه که از یک طرف این تستهای هوایی رو ملاحظه میکنن و روش حساب میکنن و از طرف دیگه میخوان سر زمین با نهایت درجه حساسیت از فلزیابشون کار بکشن! خب اگر داستان درجه حساسیت یا قدرت به این صورت بود که همه فلزیاب های دنیا دیگه درجه یا ولوم حساسیت نداشتن! ولی این مساله در معتبر ترین فلزیاب ها هم مشاهده میشه و باید قدرت یا حساسیت رو بسته به شرایط تنظیم کرد. شاید بخاطر همین چیزها باشه که برعکس محافل فلزیابی وطنی ؛ در اکثر سایتهای خارجی بیشتر بحث و تمرکزشون روی مساله تفکیک هست. در واقع بنظر میاد اونها بر اساس نتایج صدها دستگاه مختلف معروف به این نتیجه رسیدن که برد موثر اکثر دستگاهها تفاوت زیادی با هم نداره.

مهندس حمید
ما ایرانیها ملتی عجیب هستیم !! .
برد لورنز و جی پی هم بزارید
بازم ایراد میگیرن
مشگل ما اینه نمیدونیم چی میخوایم
تنوع طلبیم
به نظر شما این تنوع طلبی خوبه ؟
من روز اول با آنالوگ سرخوش بودم و یکسال تمام کار کردم و عیباش رو .....
الان یه فلزیاب جمع کردم و تمام !
قصد دارم مدار شما رو هم خودم بسازم با بخدا قسم که نهایت انتظارم اینه که مدار شما یک متر برام بزنه و فقط بگه آهنه یا نه
همین یعنی شاهکار
همین یعنی طراح جی پی هنوزم نتونسته بهش برسه
مهندس لطفا انقدر خودتون رو زجر ندید که خواسته های غیر منطقی آماتور ها رو برآورده کنید!
این تیپ دوستان اینجور فکر میکنن
امروز فلزیاب میگیرم دستم
فردا خزانه کورش رو پیدا میکنم
بعدش با شورت گل گلی کنارسواحل هوایی جنیفر لوپز و آنجلیانا جولی براشون پاناکوتا سرو میکنن و ماساژشون میدن !
نه از توهم خارج بشید
و این کار به قسمته !

قسمت !

شنبه 5 دی1394 - 5:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: بهشت ایران
سلام
مهندس حمید جان شما از ارتفاع جعبه های تاید گفتی ولی اندازه لوپ رو در نظر نگرفتی!
با لوپ 65 سانتی سکه 500 تومانی رو تو 57 سانتی سنس میکنه با مد 3 . اونم با لوپ معمولی!!!
کدوم مدار با این لوپ معمولی اینقدر برد داره؟

شنبه 5 دی1394 - 11:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 127 , 128 , 129 , 130 , 131 , 132 , 133 ... 142  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 167 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure