انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:02pm

پاسخ به موضوع  [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 120 , 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 ... 142  بعدی
 MDL 8500 افسانه یا واقعیت؟! 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsen_lachini نوشته است:
شما فقط نقشه شماتیک رو برام بفرست تا بت بگم که مدار متکی به برنامس یا سخت افزار.

دوست عزیز من بارهاقسمت سخت افزارشومرورکردم چیزخاصی نداره وبسیارساده ودرحدعمومیه البته نبایدگستردگی مدارش ماروبه شک بندازه چون قسمتی مربوط به شارژباطریه وقسمتهای دیگه برای تولید5+و5-ولت و...که ربطی به عملکردمدارنداره
من مطمئنم که حداقل 80%عملکردخوب مداریش به برنامه نویسی حرفه ایش ارتباط داره :-BD

یکشنبه 15 شهریور1394 - 5:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راستی قراربودبعضی ازدوستان مدارفلزیابMDLروتوی انجمن همگانی کنندومیکروبرنامه ریزی شدشوباقیمت مناسب به دوستان برای ساخت بفروشندو...
چی شد؟به قول ترکهانه خبر؟
گفته بودم...

یکشنبه 15 شهریور1394 - 5:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mhak نوشته است:
hamid f نوشته است:
دست سازها فقط اسباببازی هستند و بدرد پیدا کردن تکه فلز اهنی اونم تا 1 متر میخورند و بس
امتحان کردم که اینو میگم تقریبا تمامی مدارات انجمن و حتی مدار مهندس حمید رو ساختم ولی در اخر به این نتیجه رسیدم که یا باید یک دستگاه شرکتی خوب خرید یا باید این کار رو بوسید و گذاشت کنار.

دوست عزیز شما اگه به جای این همه مدار روی یکی دو مدار تمرکز میکردین و وقت میذاشتین مطمئنا نیاز نبود تمام مدارات انجمن رو بسازین و بعد ببوسین بذارین کنار :D من خودم با مدار فلزجو به نتایج خوبی رسیدم
از اساتید و دوستان هم عذر میخوام چون این موضوع ارتباطی به تاپیک نداشت ولی احساس کردم باید اینجا اصل امر به معروف و نهی از منکر اجرا بشه :D

ماهک جان من مدار مهندس حمید رو هم ساخته ام البته نمیخوام زحمت ایشون رو نادیده و کم اهمیت جلوه بدم ولی اونم بدرد کاوش حرفه ای نمیخوره . حالا برای شما جواب داده خدا رو شکر

یکشنبه 15 شهریور1394 - 10:15pm
مدیر کل
مدیر کل

خدا رو شکر بنده حداقل به سهم خودم اون کاری که میتونستم رو انجام دادم. ولی در تاپیکهای مختلف از جمله همین تاپیک طی این سالها دیدیم برخی از اساتید و نوابغ چه وعده و وعید هایی دادن و هنوز هیچ خبری نیست! فکر میکنم انسان عاقل واقعیت رو با یک توهم عوض نمیکنه. هر چند با عرض معذرت من دیگه الان شک دارم اکثر اهالی کاوش آدمهای عاقلی باشن.
بهرحال اون موقع که توی این انجمن و خیلی جاهای دیگه دوستان برای مداراتی نظیر دلتاپالس و TL12000 و سند بنکس و 12 رگولاتور و چنس و غیره سر و دست میشکستن کسی حرف از کار حرفه ای به میان نمیاورد. تا ما یک مدار دیجیتال که به واقع قطعا هر چه که هست از همه اونها بهتر بوده ارائه کردیم ؛ داستانهای جدید دیگری هم مطرح شد! من دوست دارم دوستان همه شاهد وقایع و حرف و حدیثها باشن و خودشون کمی تامل بخرج بدن تا متوجه بشن داستان از چه قراره.
از نظر کاوش حرفه ای کم ندیدیم چه تعدادی از دوستان در همین انجمن حتی دستگاههای لورنز و مینلب خودشون رو به کرات برای فروش گذاشتن. اگر این دستگاهها تمام کننده کار بود چه کسی حاضر میشد به زیر قیمت اونها رو بفروشه؟! پس مشخصه که حتی اون دستگاههای معتبر هم ضامن موفقیت در کاوش به اصطلاح حرفه ای نیست. کاوش حرفه ای در درجه اول کاوشگر حرفه ای هم میخواد که کم داریم. مکان مستعد هم میخواد که پیدا کردنش راحت نیست. پس تا زمانیکه اوضاع به این صورته مانور دادن روی بحث دستگاه فقط چیزی هست که بدرد فروشندگان میخوره نه یک کاوشگر واقعی دنبال موفقیت!
حالا یک روز این استاد وارد صحنه میشه ؛ روز دیگه فلانی داره 8500 رو کپی میکنه (البته سالها بطول کشیده!) روز دیگه یهو یک مدار و دستگاه جدید بعنوان ناجی کاوشگران مطرح میشه و این داستان همچنان ادامه داره. در کاوش مثل هر کار دیگری توی دنیا تعقل و هوشمندی هست که به موفقیت ختم میشه. عوض کردن ابزار بدون دید و روش درست هیچ فایده ای نداره. در نهایت هم عرض کنم هیچ کدوم این فلزیاب ها در عمل اونقدر با هم اختلاف عملکرد ندارن که کاوشگران بخوان وقت خودشون رو تا این حد روی موضوع دستگاه بذارن. خواه یک دستساز خوب باشه یا شرکتی چند ده میلیونی. روش درست باشه و مکان مستعد ؛ با ساده ترین مدار دستساز هم نتیجه حاصل میشه. وگرنه جز هدر دادن وقت و انرژی و هزینه و انجام ریسک و شاید در نهایت پیدا کردن چند خورده ریز کم ارزش هیچ نتیجه دیگری در کار نیست! این چیزیه که من توی این چند سال فهمیدم و واقعا جز این هم نیست.

یکشنبه 15 شهریور1394 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
استاد حمید واقعا حق مطلب رو گفتی...
باور کنید موفقیت زیاد به دستگاه خوب ربط نداره چند روز پیش یک نفر برام تعریف میکرد که با دستگاه دیپ مستر که خیلی ها ازش ناراضی هستند دوتا کوزه پر از سکه طلا رو توی عمق 220 سانت زده ...
باورکنید اگه جایی بار داشته باشه با دستگاهای ساده ومعمولی هم میتونید شکاررش کنید ...
همه دستگاها تقریبا یک کار انجام میدن و عمق زنیشون تقریبا برابر هستش من که الحمدلله از وقتی فلز جو دستمه خیالم راحت شده و حفاری بی مورد تا حالا نداشتم
موفق باشید

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

یکشنبه 15 شهریور1394 - 11:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

arash kamangir نوشته است:
شما فقط نقشه شماتیک رو برام بفرست تا بت بگم که مدار متکی به برنامس یا سخت افزار.

دوست عزیز من بارهاقسمت سخت افزارشومرورکردم چیزخاصی نداره وبسیارساده ودرحدعمومیه البته نبایدگستردگی مدارش ماروبه شک بندازه چون قسمتی مربوط به شارژباطریه وقسمتهای دیگه برای تولید5+و5-ولت و...که ربطی به عملکردمدارنداره
من مطمئنم که حداقل 80%عملکردخوب مداریش به برنامه نویسی حرفه ایش ارتباط داره :-BD

اتفاقا عمومی نیست به نظر من.فیدبک جریانش قابل توجه هست در واقع پهنای پالس نسبت به جریان عبوری از سیم پیچ تغییر میکنه .در حالت پیش فرض زمان دریافت یا هولدینگ جلوتر از زمان پهنای پالس هست که خیلی عجیب بود. به هر حال من مدار رو انالیز کردم . فقط من سوالی که از دوستان دارم اینه که فایل واقعی در برد دسگاه موثر هست یا اینکه اپشنهای دیگه مثل تفکیک بش اضافه شده و در برد تاثیری نمیزاره؟ ;)

دوشنبه 16 شهریور1394 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان ازهرچه که بگذریم انصاف ووجدان رونمیشه انکارکردحتی اگه برخلاف اعتقادقلبیمون اجباراحرف غیرواقع بینانه ای بیان کنیم
ببینیداینجابعضی هاتوقعات نابجاویابهتره بگم طلب کارانه دارن کاری ندارم که اقاحمیدمدیرسایته ویانه امااگه مداری که طراحی میکردندحتی نهایت بردش 50سانت بودبازهم من یکی ازایشون تشکرمیکردم میگین چرابه دودلیل:
حداقل به خودشون زحمت دادن ومعلومات خودشونومحک زدندچراکه متاسفانه خیلی ازماهاهمیشه شعارمیدیم ویادنبال لقمه اماده میگردیم حتی اگه اون کارروخودمون بتونیم انجام بدیم
وامادلیل مهمترکه برای من قابل احترامه دراختیارگذاشتن مداردربین دوستان برای ساخت وپشتیبانی فکری برای نتیجه گرفتن دوستان بدون چشم داشت مالیه
خوب اگه بصورت کیت فروخته میشدمطمئنااین همه حرف وحدیث نداشت واگه مدارعملکردی هم نداشت بدون عنوان شدن درجایی میرفت گوشه انباری مثل هزاران وسیله غیراستفاده دیگه.
حالاشماهمین مدارMDLرودرنظربگیرین چه ادمهایی که مدارشودراختیاردارندوحتی حاضرنمیشن یک قسمت ازبلوکش روهمگانی کنندمدارویکی دیگه طراحی کرده دک وپزش برای یک عده دیگه مونده
ازهمه جالبتر اینکه حتی درموردعملکرداین یکی هم بسیاری ازصاحبانش مینالندوازحساسیت زیادش به ذرات گله میکنند

دوشنبه 16 شهریور1394 - 3:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ارش عزیز نظری درباره سوالم نداری؟ برنامه اصلی بر روی برد تاثیر میزاره ؟ این که گفتی عملکرد خوب دسگاه منظورت چی بود؟ یعنی در حالت دمو عملکردش خوبه یا اگر فایل اصلی روش بشینه خوب میشه؟

دوشنبه 16 شهریور1394 - 4:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash kamangir نوشته است:

اتفاقا عمومی نیست به نظر من.فیدبک جریانش قابل توجه هست در واقع پهنای پالس نسبت به جریان عبوری از سیم پیچ تغییر میکنه .در حالت پیش فرض زمان دریافت یا هولدینگ جلوتر از زمان پهنای پالس هست که خیلی عجیب بود. به هر حال من مدار رو انالیز کردم . فقط من سوالی که از دوستان دارم اینه که فایل واقعی در برد دسگاه موثر هست یا اینکه اپشنهای دیگه مثل تفکیک بش اضافه شده و در برد تاثیری نمیزاره؟ ;)

من که منظورشمارومتوجه نشدم سخت افزارش چه چیزخاصی داره؟اگه پهنای پالس نسبت به جریان عبوری از سیم پیچ تغییر میکنه ویازمان دریافت یا هولدینگ جلوتر از زمان پهنای پالس باشه به برنامه نویسیش مرتبته که باتوجه به بلوک طراحی شده سخت افزاریش تونسته تکنیکی رودربرنامش پیاده کنه که بهترین نتیجروازمداربگیره
وامادرموردقسمت اخرسوالتون بایدبگم که برددستگاهی که تفکیک درش لحاظ نشده معمولابیشترازحالتیه که تفکیک دراون لحاظ شده چراکه درتفکیک اجبارابرای دستیابی به تشخیص نوع فلزمیبایست فقط به قسمتی ازپالس نمونه اتکاکنیم که بیشترین تغییرات روبرای یک فلزخاص درمقایسه بافلزات دیگه داره درمقابل برای حالت بدون تفکیک ماکل پالس روداریم که مطمئناشناسایی تغییرمیدان درحضورفلزروراحتترمیکنه

دوشنبه 16 شهریور1394 - 4:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ارش عزیز نظری درباره سوالم نداری؟ برنامه اصلی بر روی برد تاثیر میزاره ؟ این که گفتی عملکرد خوب دسگاه منظورت چی بود؟ یعنی در حالت دمو عملکردش خوبه یا اگر فایل اصلی روش بشینه خوب میشه؟

بله برنامه اصلی خیلی تاثیرگذاره چون دربرنامه دموقسمتی ازبرنامه حذف ویاتایمینگهاویازمانهای تاخیرپالسهاویاحتی پهنای پالسهاو...عمدادستکاری میشه
درحالت دموعملکردمدارضعیفه وفقط جنبه تبلیغاتی داره واگه برنامه اصلی بجای برنامه دموقراربگیره عملکردش به اوج خودش میرسه و این دونتیجشون اززمین تااسمون باهم فرق داره

دوشنبه 16 شهریور1394 - 4:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1418 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 120 , 121 , 122 , 123 , 124 , 125 , 126 ... 142  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: FX5 , GMD و 160 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure