انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 9:20pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 23  بعدی
 یک فلزیاب با برد 4 متر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

گریوانت بزرگوار ممنون از توضیحات سلیستون

ردیاب انجمن-Fpl35 * توباکس ساشو * چنس *کوثر

پنج شنبه 2 آبان1392 - 9:34am
مدیر سایت
مدیر سایت

بسيار خوب و ارزنده بوده كه بجاي درست كردن محيطي غير دوستانه با بيان بحثها و منطق علمي جواب ها داده بشه كه اين انجمن و خيلي از جويندگان با فرهنگ و محترم خواهان همين منطق بوده ، آرزوي موفقت براي همه داريم .. موفق باشيد

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

پنج شنبه 2 آبان1392 - 9:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما
اقای مصطفی اس
این فیلمی که گذاشتید به هیچ دردی نمیخوره
من فلزیابی داشتم که همون سینی رو از سه متری با لوپ 40 میزدش
اقایون این تستها اصلا ملاک نیستند
مخصوصا اون سکه و عمق کمتر از 1.5 که به هیچ وجه ملاک نیست
شما باید همون سینی رو از جنس مس انتخاب بکنی و فیلم بزاری فک نکنم کار سختی براتون باشه
و تست درهوا هم هیچ ربطی به کار در روی زمین نداره
اقا مهدی باید منطق عملی باشه نه علمی انگاری میخاییم طلا پیدا کنیما نه اینکه خودمون رو گول بزنیم
منتظر تستهای بهتر و واقعی تر هستیم داداش

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

چهارشنبه 15 آبان1392 - 4:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام و ادب محضر دوستان
با تشکر از آقا مهدی و سپاس ویژه از استاد مصطفی جهت ارائۀ خدمات به کاربران محترم و ارجمند سایت فلزجو. همانطور که آقا مهدی فرمودند،باید از نخبگان و مخترعین و مبتکرین ایرانی حمایت علمی، عملی و مالی بشه تا پیشرفت روزافزون در کشور صورت بگیره.
از مدیریت محترم سایت تقاضا میکنم در صورت امکان از یک یا چند نفر از سازندگان ایرانی پس از تأیید دستگاه نقطه زن آنها،دعوت بعمل آورند تا ضمن فعالیت در این سایت پرمحتوای علمی،برای فروش دستگاههای نقطه زن با برد بالا و سایر فاکتورهای لازم، اقدام نمایند.به نظر من با توجه به فاکتور عمق زنی بالا و همچنین نقطه زنی ردیاب انجمن ، بهتره یه نقطه زن هم برای اطمینان کارمون در کنار ردیاب انجمن داشته باشیم و اینکه بتونه تقریبا با عمق زنی ردیاب همخوانی داشته باشه. پیشنهاد من اینه که دستگاهی ارائه بشه که بتونه یه فلز مسی 30×30 را حداقل در عمق 3 متری زیر زمین به راحتی بگیره!.بعلاوه اینکه: دارای ثبات بالا، توان فعالیت در زیر دکلهای فشار قوی،حذف ذرات و امواج و فرکانسهای مزاحم، عمر بیشتر باطری برای کار، قیمت مناسب و... باشه. حالا تصمیم گیری با مدیران محترم سایته و ازشون تقاضا دارم هر چه سریعتر در این باره اتخاذ تصمیم نمایند. دوستان لطفا نظر بدین. :-w
با سپاس و تجدید احترامات @};-
در پناه کافی مطلق باشید. ^:)^

خواهی که خدا کار نکو با تو کند --------- ارواح ملائـک همـه رو بـا تو کـند
یا آنچه رضـای او در آنست بـکن --------- یا راضی شو هرآنچه او با تو کند

« شیخ ابوسعید ابوالخیر (ره) »

سه شنبه 21 آبان1392 - 4:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما
افشین اقا این اقای مصطفی هم مثل بقیه
کو تست واقعیش
یه سینی استیل گرفته دستش و نوشته فلزیاب با 4 متر
بابا بخدا همه فلزیابهای مسخره هم یکم انگولکش میکنن و اینهمه میزنه یدونه استیلرو تو هوا
از من بشما نصیحت
شماهایی که دنبال این چیزا هستید و میخایید از این چیزا بخرید تا اخر عمرتون هم هیچ چیزی پیدا نخواهید کرد
اگر منو بعنوان متجرب قبول دارید پس به حرفم گوش کنید اگر هم قبول ندارید خود دانی

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

سه شنبه 21 آبان1392 - 6:37pm
مدیر کل
مدیر کل

بنده صحبتهای جناب ژنرال رو کاملا تایید میکنم! دوستان در دفینه یابی اینقدر به این فلزیاب ها بخصوص پالسی دلخوش نباشن! بارها عرض کردم اصلا یک درصد هم فکر نکنین قضیه برد فلزیاب تا حد زیادی به مدارش ربط داشته باشه! شما فقط یک مقدار فکر کنین همین فلزیابهای پالسی بیش از 40 سال هست داره ساخته میشه. صدها و بلکه هزاران مدار پالسی تا الان وجود داشته و منتشر شده و توسط خیلیا هم ساخته شده. شما چرا یک مقدار پیش خودتون فکر نمیکنین که چطور توی این همه سال هنوز چیزی کسی رو بخصوص در زمینه عمق زنی راضی نکرده؟! یعنی هنوز یک مدار پیدا نشده که بتونه رضایت افراد رو جلب کنه؟! اونم در صورتی که برد فلزیاب تقریبا برای همه مهم هست؟! خب حتما مشکل و محدودیت تکنیکی وجود داره که نمیشه! پس اگر دنبال بردهای مثلا 2 برابری نسبت به مدارات عادی هستین خودتون رو خسته نکنین. چنین چیزی وجود نداره. نهایت تفاوت بین مدارت مختلف 20-30 درصد هست. در هوا هم میشه براحتی برد پالسی ها رو بیشتر کرد. اما در خاک قضیه برعکس میشه. برای استیل هم راحت میشه برد بالا گرفت ؛ اما طلا و مس و روی داستان متفاوتی در پالسی ها دارن! پس یک تست داخل هوا تحت شرایط ویژه و با تنظیماتی که خاص اون تست ترتیب داده میشه بهیچ وجه نشانه کارایی خوب هیچ فلزیابی نیست. بخصوص که تنظیمات و بالانس فلزیاب روی خاک کلا داستان دیگه ای داره که بخودی خود باعث افت برد فلزیاب میشه! این واقعیته که با پالسی نمیشه به برد 4 متر زیر خاک دست پیدا کرد! بخصوص که همیشه میزان عمق زنی پالسی ها رو برای استیل و آهن و اونم در هوا تبلیغ میکنن درحالیکه برای سایر فلزات به نسبت افت برد وجود داره که تازه در خاک این افت بیشتر هم میشه! بد نیست دوستان حداقل به کاتالوگ فلزیاب های لورنز که قویترین پالسی های دنیا رو میسازه مراجعه کنن و جدول برد تبلیغی خود شرکت لورنز رو که تازه در هوا هم هست ببینن تا متوجه بشن چه خبره و در خاک اونم با مدارات دستساز و لوپهایی که اغلب با لوپهای حرفه ای و دارای پارامتر های ایده آل بسیار فاصله داره ؛ تا چه حد میشه امیدوار بود!
خدمت افشین عزیز هم عرض کنم مس 30 در 30 با هیچ فلزیاب پالسی در عمق 3 متری زیر خاک قابل سنس نیست. نگردین که وجود نداره. حاضرم شرط ببندم! بعضیا هم که فیلمهایی برای تست چیز مشابه این درست کردن بعدا معلوم شده چه کلکهایی ترتیب دادن!!!
مس 30 در 30 رو با توباکس ساشو میشه در 3 متر زد. اما زیر خاک این مقدار میتونه به 2.5 متر افت بکنه. یعنی حتی با توباکس هم که تخصصش عمق زنی فلزات بزرگ هست نمیشه به بعضی از این عمقها دست پیدا کرد! مگر اینکه سایز فلز رو بزرگتر فرض کنیم.
بعضی دوستان هم که مرتبا عنوان میکنن فلز قدیمی رو بواسطه داشتن هاله مغناطیسی میشه در عمق بیشتری زد باید توجه داشته باشن که این مساله البته درسته ؛ اما بشرطی که میدان لوپ فلزیاب به فلز بتونه برسه! اگر امواج فلزیاب به فلز دسترسی نداشته باشن دیگه وجود هاله اطراف فلز کمکی به سنس فلز نمیکنه. این یک واقعیته.

سه شنبه 21 آبان1392 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
استاد حمید ممنون از این توضیحات تکنیکی وعالی شما.
اینها واقعیات فلزیابه وهیچکی نمیخاد اینا رو باور کنه ممنون که شما اینا رو یاداوری کردین
حالا من برام چند تا سوال پیش اومده و خوشحال میشم با توجه به نیازهای من یه فلزیاب مناسب بهم پیشنهاد بدین.
کاوش ما برای دو منظوره یا دنبال دفینه میگردیم یا کاوش قبور.
برای دفینه که ردیاب و ساشو باهم میتونن مکمل خوبی باشن
ولی برای قبور هم میشه از ساشو کمک گرفت یا نه باید از یک پالسی کمک گرفت؟
من میدونم که از پالسی نباید بیشتر از2 متر انتظار نداشته باشم ولی توی قبرستون پالسیها ثبات خوبی ندارن ونمیتونن جوابگو باشن؟
من بیشتر ثبات وحذف ذرات برام مهمتره واینکه ایا ساشو ثبات خوبی داره ومیشه روی اون حساب کرد؟

سه شنبه 21 آبان1392 - 10:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم تهم عزیز.
خب حقیقتش بنده در مورد قبر تا الان کوچکترین تجربه ای نداشتم! :-ss :D و البته فکر هم نمیکنم قبور در همه جا به یک صورت باشن. از نظر فلزیابی چیزی که بنظر من میاد مهم این هست که آیا قبر داخلش فضای خالی داره یا کاملا پر شده هست؟ آیا از سنگ خاصی برای پوشوندنش استفاده شده یا نه؟ عمقش چقدر هست؟ فلزی که احیانا ممکنه اونجا باشه از چه جنسی و با چه ابعادی میتونه باشه؟ اگر جواب همه این سوالات مشخص بشه خیلی راحت تر میشه دستگاه رو انتخاب کرد!
ولی کلا در مواردی که زمین پر از حفره های بزرگ باشه هیچ فلزیابی درست کار نمیکنه. توباکس به حفره حساس هست. پالسی ها هم تا حدودی همینطور هستن. البته فرکانس پایین تر برای کم اثر کردن اثر حفره میتونه کمک کننده باشه.
توباکس ساشو بدلیل اینکه قدرتش تقریبا تا حد ممکن افزایش پیدا کرده طبیعتا ثباتش هم پایین تر اومده. اما خب قدرتش دست خود ماست که میتونیم کمترش کنیم تا بالانس مطلوبی بین ثبات و قدرتش بوجود بیاد و دوستان باید در عمل به ولتاژ ایده آلی برای فرستنده برسن تا ثباتش هم قابل قبول باشه. البته کیفیت ساختش بخصوص قسمت اسکلت بسیار تاثیرگذار هست.
دوستانی هم که دنبال دستگاههای بازاری هستن من تعجب میکنم چرا سراغ TM808 نمیرن؟ این توباکس که خیلی هم گران نیست بین دستگاههای بازار بنظر من یکی از بهترینها برای دفینه یابیه! نسبت به ساشو هم خب جمع و جور تر هست و 3 تیکه جدا میشه و با اینکه 40 درصد ضعیف تره اما ثبات خیلی بهتری داره. در هر صورت برای دفینه در عمق بالا توباکس بهترین گزینه هست.
فلزاتی که در اون نقطه هستن اگر با ابعاد کوچک مثلا یک خنجر! باشن و عمق هم در حد 2 متر باشه متاسفانه هیچ فلزیابی جوابگو نیست. بسته به شرایط قبر شاید توباکس ساشو بواسطه قدرت حداکثری بتونه جواب بده. ولی در این شرایط معمولا ردیاب هست که میتونه این جور فلزات کوچکتر در عمق رو بگیره و فلزیابها زیاد کاری ازشون ساخته نیست.

سه شنبه 21 آبان1392 - 11:05pm
آواتار کاربر

با سلام
وخسته نباشی به استاد حمید ودوستان
استاد حمید عزیز میشه درمورد کارایی این دستگاه tm808بیشتر توضیح بدین و به نظر من 80 درصد دوستان منتظرن که اساتید مورد اعتماد همه برای مچ کردن ردیابشون یه نقطه زن خوب و پایدار و با قیمت خوب از یک جا یا از یک نفر براشون تضمین یا معرفی کنن چون واقعا خیلی ها نه وقت ونه تخصص ساخت توباکس رو دارن.

چهارشنبه 21 آبان1392 - 1:14am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم ilam333 عزیز.
در بخش توباکسها بنده اطلاعات کلی این فلزیاب توباکس رو خیلی مدت پیش قرار دادم! میتونین مراجعه کنین. بصورت کلی یک توباکس کمی جمع و جور تر هست که فلز 15 در 15 رو میتونه تا 135 سانت بزنه و برد نهاییش هم 6 متر هست. حساسیت این نوع فلزیاب به طلا بر خلاف پالسی ها خیلی خوبه.

چهارشنبه 21 آبان1392 - 1:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure