انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 9:20pm

این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.  [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 23  بعدی
 یک فلزیاب با برد 4 متر 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی نوشته است:
خیالتون راحت باشه دوستان نمیذاریم این محیط دوستانه و صادقانه آلوده بشه ، هرکسی هم خواست مداری رو بفروشه اول باید برای بنده و آقا مجتبی ارسال کنه تا وقتی ما تست کردیم و خوب بوده اونوقت فکری به حال فروش با قیمت منصفانه میکنیم تا کسی متضرر نشه .

اقامهدی البته بستگی به برداشتمون ازالوده شدن داره یادمه تابه امروزدنبال یک مدارخوب برای ساختن میگشتیم اماالان با 180درجه چرخش بایددنبال یک دستگاه مطمئن برای خرید باقیمت مناسب بگردیم خوب مردمومن اگه قراربه اینکاربودچراالان اینکاروانجام میدین حتمااگه مداراقامصطفی کاراییش تاییدشدتمام ایسی هاش پاک میشه ومداربه صورت مجهول به خریدارتحویل داده میشه تامدارمنتشرنشه درسته؟ پس این همه تلاش دوستان درتایپیکهای مختلف بادهوابودقیمت منصفانه برای یک مدارکپی شده چیه؟شامل قیمت تموم شده وحق الزحمه ساخته که بایک حساب سرانگشتی قابل محاسبه هست پس بنابراین نیازی به مجهول ماندن مدارنیست
نظرشخصیمومیگم این مداریک مدارشناخته شده وبحث شده توی همین انجمنه که اقامصطفی زحمت طراحی جدیدpcbروبراش کشیدند(نمیدونم چرااینکاروکردن شایداشکالی داشته ویانه خواستندمدارشناخته نشه)وبه گفته خودشون دارنددیجیتالیش میکنندجدای بحث دیجیتالی کردنش که ایشون مختارنداونوبه عنوان یک optionبرای فلزیاب بایک قیمت توافقی بفروشند اگه قراربرفروش مداراصلیش شده حق اولین کاربرمحترمیه که قبلامدارشودراختیاردوستان برای تبادل نظروارتقاءگذاشته بود مطمئنااگه قبل ازانتشارمدارشون به ایشون هم این پیشنهادداده میشدالان این مداربه اسم ایشون برای فروش ارائه شده بود بنظرم حداقل ایشون درچندتایپیک برای رفع اشکالات دوستانش وقت گذاشته امااقامصطفی بدون زحمت وفقط باارائه یک فیلم داره به هدفش میرسه بقول قدیمیها"نه چک زدیم نه چونه عروس اومدبه خونه"
دراینجالازمه که این جمله رواضافه کنم دوستانی که این انجمنوبه عنوان یک انجمن برای تبادل اطلاعات درنظرگرفته بودندبایدکم کم بارشونوببندندچون باایجادفروشگاه وانتخاب یک دستگاه که به نظرمدارشم منتشرنمیشه بقیه مدارات درحداسباب بازی تصورمیشه و هیچکس برای اونها وقتشوصرف نمیکنه
باارزوی موفقیت برای همه

چهارشنبه 1 آبان1392 - 4:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

roshik نوشته است:
مهدی نوشته است:
خیالتون راحت باشه دوستان نمیذاریم این محیط دوستانه و صادقانه آلوده بشه ، هرکسی هم خواست مداری رو بفروشه اول باید برای بنده و آقا مجتبی ارسال کنه تا وقتی ما تست کردیم و خوب بوده اونوقت فکری به حال فروش با قیمت منصفانه میکنیم تا کسی متضرر نشه .

اقامهدی البته بستگی به برداشتمون ازالوده شدن داره یادمه تابه امروزدنبال یک مدارخوب برای ساختن میگشتیم اماالان با 180درجه چرخش بایددنبال یک دستگاه مطمئن برای خرید باقیمت مناسب بگردیم خوب مردمومن اگه قراربه اینکاربودچراالان اینکاروانجام میدین حتمااگه مداراقامصطفی کاراییش تاییدشدتمام ایسی هاش پاک میشه ومداربه صورت مجهول به خریدارتحویل داده میشه تامدارمنتشرنشه درسته؟ پس این همه تلاش دوستان درتایپیکهای مختلف بادهوابودقیمت منصفانه برای یک مدارکپی شده چیه؟شامل قیمت تموم شده وحق الزحمه ساخته که بایک حساب سرانگشتی قابل محاسبه هست پس بنابراین نیازی به مجهول ماندن مدارنیست
نظرشخصیمومیگم این مداریک مدارشناخته شده وبحث شده توی همین انجمنه که اقامصطفی زحمت طراحی جدیدpcbروبراش کشیدند(نمیدونم چرااینکاروکردن شایداشکالی داشته ویانه خواستندمدارشناخته نشه)وبه گفته خودشون دارنددیجیتالیش میکنندجدای بحث دیجیتالی کردنش که ایشون مختارنداونوبه عنوان یک optionبرای فلزیاب بایک قیمت توافقی بفروشند اگه قراربرفروش مداراصلیش شده حق اولین کاربرمحترمیه که قبلامدارشودراختیاردوستان برای تبادل نظروارتقاءگذاشته بود مطمئنااگه قبل ازانتشارمدارشون به ایشون هم این پیشنهادداده میشدالان این مداربه اسم ایشون برای فروش ارائه شده بود بنظرم حداقل ایشون درچندتایپیک برای رفع اشکالات دوستانش وقت گذاشته امااقامصطفی بدون زحمت وفقط باارائه یک فیلم داره به هدفش میرسه بقول قدیمیها"نه چک زدیم نه چونه عروس اومدبه خونه"
دراینجالازمه که این جمله رواضافه کنم دوستانی که این انجمنوبه عنوان یک انجمن برای تبادل اطلاعات درنظرگرفته بودندبایدکم کم بارشونوببندندچون باایجادفروشگاه وانتخاب یک دستگاه که به نظرمدارشم منتشرنمیشه بقیه مدارات درحداسباب بازی تصورمیشه و هیچکس برای اونها وقتشوصرف نمیکنه
باارزوی موفقیت برای همه

درود دوست عزیز واقعیت رو گفتی .

چهارشنبه 1 آبان1392 - 6:03pm
استاد
استاد

roshik نوشته است:
مهدی نوشته است:

باارزوی موفقیت برای همه

درود بر شما
دوست عزیز تا حالا توی سایت هیچ نقطه زنی به سرانجام نرسیده مگر اینکه حمید استین زده باشه بالا این یه واقعیته هر کسی هم نمیخواد این موضوع را بپذیره پا رو حق گذاشته
دوست عزیز اگه واقعا ادمی بود که خیلی سخاوت میداشت و بلد بود فلزیاب بسازه نا حالا حتما عضو شایت شده بود و مدار خودش را هم همگانی کرده بود از اون جاییکه از 1500 نفری که عضو سایت هستند به صراحت میتونم بگم 5 نفر هم نیست که بتونه یه مدار متوسط را هم مونتاز کنه تا چه برسه ارتقا بده یه چند تفر مثل شما هم که صادقانه دارید رد و بدل اطلاعات میکنید مداری ارتقا یافته از خودتون ندارید که توی سایت بزارید پس به نظر شما بعد از چندین ماه یه نقطه زن درسته حسابی نباید توی سایت باشه فقط سایت باید یه ردیاب داشته باشه که اون هم از 100 نفری 2 نفر درست و حسابی با اون بلد نیست کار کنه. روشن تر بگم کسی نمیاد مفت و مجانی حاصل دسترنجش را به معرض حراج بزاره یا وقف کته. تا حالا که توی سایت ما ندیدیم کسی این کار را بکنه مگر مهندس حمید
اینجا سایت اقا مجتبی هست اگه صلاح این هست که نقطه زن در فروشگاه سایت حالا یکی یا صدتا باشه تصمیم اون با مجتبی هست البته در صورتی که خود مجتبی دستگاه را تایید بکنه و شرایط خرید و فروش و سهم سایت را مشخص بکنه و یه قیمت باشه که کاربران بتونند اون را مهیا کنند نه یه دستگاه 3 ملیونی باشه که از این 1500 عضو نهایت 10 نفر توان خریدار اون را داشته باشه. در کل این سایت یه نقطه زنه خوب میخواد حالا چه بچه ها توی سایت اون را بسازند که تا حالا موفق نشده اندو یا اینکه یک فروشنده با انصاف باشه که کار بچه ها راه بیندازه

چهارشنبه 1 آبان1392 - 6:25pm
آواتار کاربر

میگن اگه میخوای رسوا نشوی همرنگ جماعت باش
ولی متاسفانه نمیدونم چرا من اصلا ببخشید با نظر جمیع دوستان موافق نیستم
اولا اینکه اگه نقطه زن خوب باشه و 3 تومن قیمتش باشه از 1000 نفر 10 نفر بتونن بخرن رو قبول ندارم خیلی ها رو میشناسم تو انجمن چرخ میزنن و دنبال دستگاههای بالای 20 و 200 میلیونی میگردند.
بعد دوستان هدف از ثبت نام هر کس تو این انجمن فقط و فقط پیدا کردن بار هست و بس .
یکی از شاخه هاش اموزش ساخت مدار نقطه زن هست من نوعی که هیچ توانایی در جمع وجور کردن مدار ندارم چیکار کنم .
و مطمیین باشید هیچ چیز به اندازه اومدن یه نقطه زن با عمق 4متر وقیمت 3تومن حالا اگه اثبات بشه و واقعیت داشته باشه به درد این انجمن و اعضاش و ردیابش نمیخوره چون همیشه گفتم ردیاب فقط فقط با نقطه زن خوب مچ هست ودیگر هیچ.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 6:44pm

سلام به همه دوستانم
من تمامی مطالبی رو که نوشتید رو به دقت خوندم و حق با همه شماهاست و از اینکه دیر به انجمن اومدم منو ببخشید. این مداری که در حال حاضر فیلمش رو برای دیدن گذاشتم صرفا برای نظر دهی دوستان بود و هیچ نیت دیگه ای براش نداشتم. و مدار رو هم قرار میدم ولی نه مداری رو که مدت هاست بی خابی کشیدم تا بتونم اون چیزی که میخام در بیاد. درسته این مدار الگو گرفته از 12 رگلاتوره هستش. ولی ایا میشه گفت که این همون مداره؟ نه خیر.
مدار 12 رگلاتوره تنها مزیتش برد بالاست. و از دیگر پارامترهایی که باید هر pi داشته باشه رو در خودش نداره مثل ثبات مثل کنترل جریان و... مدار 12 رگلاتوره مداریه که تنها با بالا بردن ولتاژ کویل که این رو میشه برای هر فلزیابی انجام داد بردش بالاست. ایا تا بحال فکر کردید که چرا 12 تا رگلاتور در مدار وجود داره؟ برای اینکه بتونه افت ولتاژ به وجود امده ناشی از اختلالات جریان کویل رو جلوگیری کنه. و این به هیچ عنوان منطقی نیست. و ایا میدونید چرا این مدار ثبات نداره. به دلیل اینکه در مدار به هیچ عنوان حرارت ناشی از ولتاژ تزریق شده بیش از اندازه به ای سی ها کنترل نشده. و مدار تنها با یک ترفند اون هم ولتاژ بالای کویل داره جواب میده. یک انسان بی سواد هم میتونه این رو متوجه بشه که بالا رفتن دما مقاومت رو هم بالا میبره. خوب حالا شما فرض کنید حرارت کویل بره بالا. شما فکر میکنید اهم کویل بر حسب همون مقدار استانداردی که تنظیم کردید ثابت میمونه در حالی که اینجور نیست. هر چه قدر جریان عبوری از کویل بالا باشه حرارت بالا میره و مقاومتش هم میره بالا. حالا شما این رو در نظر داشته باشید که همه جای مدار داره جریان عبور میکنه. خوب تا همینجا کافیه که بگم این مدار 12 رگلاتوره نیست.
و اینکه ایا من قصد فروش دارم یا نه؟
بله دارم ولی به قیمتی که همه شما راضی خواهید بود. حتی اگر به قصد تفریح خریداری کنید
دوستان من قصد فروش انچه رو که نه در سایت شماست و نه در جایه دیگه دارم و براش زحمت کشیدم . من از سال 86 کارم رو شروع کردم و از سال 90 کار طراحی رو و اعتقاد دارم که تا یاد ندم یاد نمیگیرم.
به علت کمبود وقت در این چند روزه نتونستم در سایت حاضر بشم. ولی قول میدم اگر که شما همکاری کنید مثل خودتون از فعالان باشم.
سعی میکنم از فردا چند تا تاپیک رو مدیریت کنم با مداراتی که خودم ساختم و می تونم تا اخرش با شما باشم.
در این انجمن به من به چشم یک فروشنده نگاه نکنید. هیچ کدوم یک از شما از بنده هیچ پیغامی با عنوان تبلیغات دریافت نخواهید کرد.
فروشندگی بد نیست. من اگر بخام در کار خودم که فلزیاب باشه موفق باشم باید فروشنده باشم تا به هدفم برسم. در غیر این صورت نمیتونم به کارم در این زمینه ادامه بدم. و لی با یاری خدا سعی میکنم تا اونجایی که سعی دارم این کار رو درست انجامش بدم.
انچه که قراره رفته رفته من در اختیار شما بزارم با استفاده از اون همه شما میتونید یک فروشنده باشید که نیازهای علمیش رو در انجمن حل میکنه. و من از این به بعد در خدمتم که هر سوالی رو جواب بدم و از حضور همه بچه ها استفاده کنم.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 7:21pm

این رو هم بگم که اگر شما دوستان با این مسئله موافق نباشید من نمیتونم به فعالیتم در این انجمن ادامه بدم. لطفا نظرتون رو بفرمایید.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 7:28pm
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام
دوست عزیز شما جوری حرف میزنید که انگار کسی تا حالا این مدار و انالیز نکرده..مگه جریان مدار در حالت نرمال چقدره که 12 رگولاتور استفاده بشه؟؟؟در مورد لوپ هم که میگین دما و.....مرد حسابی این چه جور ادعایه که میکنی مگه تغییرات حرارتی رو دو سر لوپ چقدره که شما حلش کردین؟؟ی فلزیاب مگه چند ساعت روشن و در حال کاره که باید چندین دما رو بالانس بشه؟دوست عزیز هر وقت شما تونستین تغییرات فرکانسی مدار و با بالانس اتوماتیک و تفکیک به دو صورت(فقط طلا و صورت دیگه اهنی و غیر آهنی)و تشخیص فلز به صورت سطحی و عمیق...اگه همه این پارامترها رو روی ی lcdبیارین این مدار و شناختین و ادعا کنید...امیدوارم بحثای مربوط به تبلیغات جای دیگه عنوان بشه.یا مدیران محترم یه بخشی رو به تبلیغات اختصاص بدن.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 8:06pm
مدیر سایت
مدیر سایت

با سلام ، ضمن عرض فرا رسيدن عيد بزرگ مسلمانان عالم ، عيد غدير و به امامت رسيدن مولاي متقيان حضرت علي عليه السلام ، آرزوي سلامتي براي همه عزيزان و متفكران و جوانان كوشا و جوياي نام در اين انجمن علمي را دارم .
هدف از تأسيس اين انجمن گردهمايي جوانان جوياي علم زيبا و شگرف الكترونيك و ساخت مدارات الكتورنيك منجمله فلزياب بوده و دراين راستا كساني كه از انجمن آقاي قاسمي به اين انجمن تشريف آوردن به دلايلي بوده كه هيچ كس نتوانسته به اونچيزي كه خواسته برسه ، يعني آنقدر بخشهاي ساخت ختلف تشكيل ميشد ولي فارق از اينكه بازدهي لازم و رضايت بخشي داشته باشه ، الا بخش توباكس كه بنده و آقا مجتبي و مهندس حميد استارت اولين ساخت رو به اجرا گذاشتيم و كمكهاي شبانه روزي مهندس حميد باعث به بار نشستن اين بخش شد ، تا جايي كه رئيس انجمن گذشته از اين پشتكار و خراب شدن بازار فروش رديابها و نقطه زنهاش به اين شد تا شروع به تبليغات غير مستقيم عليه ساخت اين مدار بكنه ، مداريكه خيلي هم كه الكترونيك وارد نبودن شروع به ساختش كردن و لذت ميبردن و به نتيجه هم در ساخت رسيدن كه باز هم سپاسگذار نيت و همراهي مثال زدني مهندس حميد بوده ، دوستان درصد زيادي از كاربران اين انجمن علمي خواهان خريد مدارهاي واقعاً كارآمد هستن ، منظور اين مدار فعلي نيست كلي عرض ميكنم ، و درصد كمي هستند كه عالم الكترونيك بوده و خواهان چشيدن لذت ساخت هستند ، و لي بنده طي اين چندسالي كه در انجمنهاي مختلف فعاليت داشته هنوز شاهد ساخت يك مدار خوب و واقعاً كارآمد كه عيوب خاص خودش رو نداشته باشه نبوده و اگر مداري سنگين جهت ساخت از طرف شخصي گذاشته ميشد ذهنها هنگ ميكرد و همه منتظر بودن يكي پيدا بشه با اطلاعات كامل شروع به ساخت كنه و بقيه هم شروع كنن كپي كنن ، بنده به جرأت بايد بگم كه پيرو فكرهاي جوان و زحمت كش در اين انجمن و جاهاي ديگه هستم و از دوستان متفكري كه بخوان واقعاً حسن نيت نشون بدن و حاصل زحمت چندساله ي خودشون رو دراختيار غشري كه توان ساخت مدار رو ندارن قرار بدند حمايت ميكنم و بايد هم حمايت بشه ! چون اگر استعدادي مورد حمايت قرار نگيره هرگز شكوفا نخواهد شد و اصلاً اين علم و استعداد در چه مكانهايي بايد شكوفا بشه مسلماً در قهوه خانه ها و پاي قليون نشستن شكوفا نميشه ، پس بايد در جهت رشد و سالم سازي اين محيط ارزشمند كوشا باشيم و از همه درخواست دارم از طرف انجمن فلزجو كه سنگ زيرپاي هم نندازيم و ميهني را كنيم آباد ، چون دراين ميهن فقط ما زندگي نميكنيم خيلي ها هستند كه توان زندگي كردن رو ندارن با اين وضعيت فقر مالي و غيره درحال جدال هستند ، مسلماً كسانيكه دائماً درحال سنگ اندازي هستن به دنبال كسب علم و كمك به مضلومان نيستن و به دنبال ارضاي نفس خودشون هستند .. كمي فراتر رو بايد ديد و ديگران هم فكر كرد .. مولا علي نگهدار شما @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 1 آبان1392 - 8:51pm
مدیر سایت
مدیر سایت

كرمي نوشته است:
با سلام
دوست عزیز شما جوری حرف میزنید که انگار کسی تا حالا این مدار و انالیز نکرده..مگه جریان مدار در حالت نرمال چقدره که 12 رگولاتور استفاده بشه؟؟؟در مورد لوپ هم که میگین دما و.....مرد حسابی این چه جور ادعایه که میکنی مگه تغییرات حرارتی رو دو سر لوپ چقدره که شما حلش کردین؟؟ی فلزیاب مگه چند ساعت روشن و در حال کاره که باید چندین دما رو بالانس بشه؟دوست عزیز هر وقت شما تونستین تغییرات فرکانسی مدار و با بالانس اتوماتیک و تفکیک به دو صورت(فقط طلا و صورت دیگه اهنی و غیر آهنی)و تشخیص فلز به صورت سطحی و عمیق...اگه همه این پارامترها رو روی ی lcdبیارین این مدار و شناختین و ادعا کنید...امیدوارم بحثای مربوط به تبلیغات جای دیگه عنوان بشه.یا مدیران محترم یه بخشی رو به تبلیغات اختصاص بدن.

جناب كرمي از شما انتظار بيشتري ميره كه در بيان خود نرمش بيشتري داشته باشيد و بصورت عالمانه و متفكرانه بحث كنيد چون در علم اگر بحثي نباشه پيشرفتي نخواهد داشت ..موفق باشيد @};-

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 1 آبان1392 - 9:01pm

كرمي نوشته است:
با سلام

سلام اقای ی.کرمی
ببینید در مدار 12 رگلاتوره کویل 20 تا 30 میلی امپر میکشه. به عکسی که در زیر میزارم توجه کنید. تغییرات مقاومت رو به ازای یک درجه دما نشون میده در پاور ترانزیستور buv 48 که اگه متوجه بشید میتونید این رو درک کنید که با یک فوت بر روی پاور ترانزیستور درایور کویل میتونید مقدار استانه رو پایین بیارید حالا چه برسه به دمایی که داره ترانزیستور در 12 رگلاتوره در ازای یک دقیقه جریان کشیدن ایجاد میکنه دوست عزیزم.
شما در بحث های بایاسینگ ولتاژهای فرکانسی ترانزیستور ها دقت کنید میبینید که چه بحث های گسترده ای در این زمینه وجود داره که حتی مشکلات در 1 میلی امپر جریان هستش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 1 آبان1392 - 9:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
این موضوع قفل شده است. نمی توانید پستی را ویرایش و یا پاسخی ارسال کنید.   [ 227 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 23  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google , parparvazsofi و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure